KOMENTÁŘ: Chci věřit, že revival není desátá série
Revival seriálu Akta X vstoupil do druhé poloviny, čekají nás už jen dvě epizody. Při té příležitosti jsem se rozhodl napsat zamyšlení nad tím, jak si revival zatím stojí, kde vidím jeho klady a kde naopak nejzávaznější nedostatky. Rovněž vřele doporučuji přečíst si stovky výstižných postřehů (zde, zde, zde a zde), které čtenáři napsali do komentářů pod recenzemi jednotlivých epizod. Předem též upozorním, že následující článek bude kratšího rozsahu, jelikož obsáhlé shrnutí se zde objeví až po odvysílání poslední epizody, kdy by navíc mělo být jasno, zda bude revival pokračovat i v následujícím roce.
Revival je bonboniéra. Najdeme v ní konspirace i mimozemšťany, desetkrát pohřbeného Kouřícího muže i Williama, komediální epizodu o ještěřím muži i psychicky zhroucenou Scullyovou nad umírající matkou, smích i slzy. Není nejmenších pochyb, že tvůrci chtěli v nové minisérii potěšit maximální množství fanoušků. Je toho však tolik, až to vypadá, jako by si neuvědomovali, že k tomu všemu mají pouze šest epizod. Pokud se totiž snažíte seriál o dvou set dílech vtlačit do série o pouhých šesti epizodách, výsledkem bude s největší pravděpodobností roztříštěnost a chaos. Chaos, ze kterého mohou být zmateni i starší fanoušci, o nových ani nemluvě.
Už jen z tohoto důvodu působí revival mnohem spíš, než jako pokračování původního seriálu, jako jednorázový sváteční speciál, uvedený tu o svátcích halloweenských (Home Again), tu o těch vánočních (Founder's Mutation), tu o těch silvestrovských (Mulder & Scully Meet the Were-Monster). Této nesouvislosti padá za oběť mnohé, třeba návrat (lépe řečeno, ne-návrat) agentů do kanceláře Akt X, která byla celých devět let středobodem jejich vyšetřování. V revivalu nemá tato událost vůbec žádné kouzlo, ani zaslouženou váhu. Zde se zase vyjevuje problém omezeného rozsahu revivalu, který znemožňuje, aby návrat Muldera a Scullyové do FBI působil dostatečně autenticky. Stačí si porovnat, jak usilovně museli agenti v původním seriálu o Akta X bojovat – kdežto v revivalu jsou jim nabídnuta jak na stříbrném podnosu.
Způsob, jakým jsou Muldera a Scullyová napsáni a následně zahráni, je pak kapitola sama pro sebe. Nelze ani na vteřinu vážně tvrdit, že by David Duchovny a Gillian Andersonová zapomněli hrát, naopak si myslím, že se z nich za těch patnáct let stali ještě lepší herci, než jakými byli v poslední epizodě deváté série. Dovolil bych si však tvrdit, že minimálně trochu pozapomněli hrát Muldera a Scullyovou (nebo že si plně neuvědomili, že už nejsou hosty zábavné talkshow, ale znovu natáčejí Akta X). Jistě, zestárli, a proto nemohou své postavy ztvárňovat stejným způsobem jako před dvaceti lety. Duchovny v nedávném rozhovoru prohlásil, že kdyby hrál Muldera tak, jak před lety, působilo by to zvráceně. Má naprostou pravdu. Přesto se však nemohu zbavit dojmu (a dle stovek komentářů od vás nejsem sám), že Duchovny v roli Muldera působí apaticky, netečně, jako by ho všechno to vyšetřování už vlastně ani nebavilo (pak se můžeme ptát – hlavně scénáristů –, proč se vůbec chtěl vracet do řad FBI). Andersonová je na tom ještě hůře, protože jí scénáristé (z mě stále neznámých důvodů) naordinovali, aby minimálně 60 procent času na obrazovce oplakávala či jinak truchlila za svého syna, matku a kdovíkoho ještě.
Revival se tak k původnímu seriálu má trochu jako loni uvedený Terminator Genisys ve vztahu ke klasické sci-fi sérii o terminátorech. Ten kvůli řadě nepatřičných, rádobyvtipných poznámek působil jako nechtěná (nebo chtěná?) parodie na první dva klasické sci-fi thrillery. Revival Akt X je na tom přeci jen lépe (tak například herci, kteří v něm hrají, opravdu hrát umějí), ale už jen skutečnost, že mě toto přirovnání napadlo, je vcelku varovná.
Nechci působit příliš ponuře – revival mě ani nezklamal, ani z něj neskáču nadšením (nepočítám-li špičkovou marketingovou kampaň, která revival už od jeho ohlášení provází). Ani na vteřinu bych nechtěl být v kůži tvůrců, kteří dostali za úkol resuscitovat celosvětový televizní fenomén, plným právem se honosící označením kultovní, který je už patnáct let u ledu. Tvrdím však, že si ve snaze po přílišné inovaci sami házejí klacky pod nohy – což je případ zvláště Cartera, který se dost pravděpodobně v závěrečné epizodě chystá popřít „mimozemsko-kolonizační“ charakter původní mytologie, a to by už bylo skutečně neodpustitelné.
Navzdory výše řečenému si nové epizody ve finále užívám. Jsem toho schopen ale jen proto, že je ani náhodou nepovažuji za pokračování původního seriálu. A to je nakonec docela škoda.
Tento článek byl zveřejněn 13.2.2016 v 21:00 v kategorii Restart seriálu Akta X.
Já si je naopak neužívám, protože je stejně jako jejich autoři považuju za 10 sérii a tak si raději sám sobě nelžu abych zbytečně neobhajoval zbytečnost a podprůměrnost jakou nová série oplývá.
Já se těšil a to fakt hodně, ale takhle prokaučovanou příležitost jim asi nebudu schopen odpustit. Mrtvé postavy měli zůstat mrtvé a prostě se mělo pokračovat dál, tak aby to dávalo smysl. I ta neuskutečněná invaze co se v roce 2012 měla stát, ale nikdy k ní nedošlo by se dala z pohledu příběhu nějak obstojně okecat (vždyť i v poslední epizodě deváté série se jim mytologii a vše okolo ní povedlo celkem bezbolestně „slepit“ tak aby vyznění nebylo směšné).
Nevěřím že to vůbec píšu, ale nejlepší by bylo, kdyby desátá série nikdy nevznikla. Carter si akorát šlape na vlastní odkaz…
MlaW: Že si lžu do kapsy, to je myslím zbytečně útočné tvrzení, které snad nemáš zapotřebí.
Prvních devět sérií zkrátka považuji za definitivně uzavřenou kapitolu a revival jen za profanouškovský speciál. Snažil jsem se, ale opravdu netuším, jak bych měl srovnávat např. epizody Home a Home Again, když – ačkoliv MOTW – jsou ty příběhy koncepčně úplně jinde. Stejně jako postavy Muldera a Scullyové…
chybí mi pořádný výlet do přírody typu Darknes fall..6 dílů je málo
Já mám k revivalu hodně výhrad, které jsem vyjádřila v komentářích pod články.
Zvláštní ale je, že se od většiny lidí včetně autora tohoto článku vidí jako velký problém to, že bude nebo byla popřena původní mytologie. Já nevím, jestli je to tím, že jsem na té mytologii nikdy moc nelpěla, třebaže ji považuji za tažnou sílu seriálu.
Ale pro mě je to popření normální věc, která může mýt zajímavý vývoj.
Pro mě prostě mytologie nepředstavovala v určitém směru neměnného boha.
Vadí my spousta jiných věcí včetně té paruky:-).
kultx: Ale to nebylo myšleno na tebe, klídek :)
Ale považovat prvních děvet sérií za uzavřenou kapitolu i přes fakt, že jde oficiálně o „X-Files“ a desátou sérii je opravdu… no divné.
Já jim rozhodně nebudu odpouštět jen proto že jsem fanoušek seriálu, tak slepej být neumím.
Na jednu stranu je chválihodné že chtěli něco zkusit jinak a já bych to klidně akceptoval (nakoce život je změna), jenže když to vůbec, ale opravdu vůbec nedává žádný smysl, tak je za to obhajovat nijak nebudu.
Samozřejmě pokud to nevadí tobě, tím lépe. Vlastně je to tvoje výhoda a rozhodně tu nikoho nechci nijak urážet (ani Eleanor :D). Osobně už tu novou sérii ani dál nesleduju, protože nechci mít problémy se zažíváním.
Omlouvám se, že píšu nesmysly. Párkrát jsem tu větu přemazávala a vyšlo z toho toto:-(.
Má tam být: „Zvláštní ale je, že se moje výhrady liší od výhrad většiny lidí včetně autora tohoto článku, kteří vidí…“.
Deshy: U mytologie vidím jako problém, že celých devět let (skutečně od úplného počátku až po doslovné „shrnutí“ mytologie v poslední epizodě deváté série) je základním a neměnným pilířem jediná věc: mimozemšťané tu jsou, vždy tu byli, a vláda, aby si sama zachránila krk, s nimi čile a úzce spolupracuje na jejich návratu, kterým dovrší (re)kolonizaci naší planety.
Pokud chce Carter popřít právě tento „2012“ element, pak bych to viděl jako opravdu velký problém.
To, že lidští kolonizátoři využívají mimozemskou technologii ke sledování obyvatelstva, je chytré a v nejlepší tradici Akt X. Ale proč jakkoliv umenšovat roli mimozemšťanů, to prostě nepochopím :(
Ale uvidíme, třeba posledním díle bude vše jinak, ostatně Redux z páté série nám budiž příjemnou nadějí.
No takto, oni chceli potesit velmi vela ludi na malej ploche…Vyvoj postav mi nevadi…chapem to tak, ze ked nenastala v roku 2012"temnota", tak je jasne, ze Mulder je depresivny a apaticky, lebo prisiel o podstatu svojej viery a Scully je zrutena, lebo „obeta najvacsia“ bola vlastne nezmyselna. Maju okolo 50tky, maju odstup,nadhlad a skusenosti. Ja mam intenzivny pocit,ze stale sledujem zaciatok serie a stale cakam, kedy sa to realne rozbehne a hups ono to konci.. Kazdopadne ja som napr. teraz v na zaciatku 5 serie a musim povedat, ze tie starsie deily, co vidim 1× si ohromne uzivam…dnes som dala Redux a to ma zlozilo, rozlozilo a rozplakalo…a inak to a podarilo aj Home again…tak neviem..no.
Pravdepodobne bude dalsia seria, snad teda dostaneme viac epizod, viac tvorcov- Vince Gilligan, skusenejsich reziserov a snad aj popretie tejto novej mytologie. Ano viem, ze to cele znie velmi idealisticky ale tak clovek moze dufat nie? :)
A tu je „protirecenzia“ http://www.huffingtonpost.com/…9184706.html?…
Celkom ma prekvapuje aj pozitivna diskusia pod clankom.
Jsem pravověrný fanoušek uz od devadesátých let, pamatuju, když se dal koupit X-Magazín, pamatuju i úplně první fanouškovské srazy, které se domlouvaly na starém Průvodci. V drevnich dobach internetu, kdy se nejprv musela vypnout pevna linka.
Revival si zatim uzivam a moc, kazde uterni rano se moc tesim, az si s manzelem vecer po praci pustime novy dil…Trochu me zklamal akorat Jesterci muz, ale jinak si zatim na epizodach pochutnavam. Linie s Williamem mi nepriada zdaleka tak otravna, jako treba ve 2. filmu, ze DD a GA zestarli, to mi nevadi, jeji uplakanost a jeho apatii naprosto chapu – je jim k padesati, Scully vi, ze uz dite mit nikdy nebude a Mulder zkratka z toho mladickeho zapaleni vystrizlivel (ruku na srdce vy, co vam je take uz tricet a vic – porad mate uplne stejne, radikalni a ostre nazory, jako kdyz vam bylo dvacet? Porad jste ochotni se trmacet pres pul mesta tramvaji na nejake alternativni divadelni predstaveni, nebo si radsi vezmete taxika, pripadne se na tu alternu rovnou vyprdnete, protoze tam stejne bude zakoureno a vubec, kdo by kde trajdal ve stredu vecer, kdyz jde rano do prace…) No a mezi 30 a 40, pozdeji 40 a 50 se to myslim deje uplne stejne. Kdo ve 20 nebyl komunista, nema srdce, kdo jim zustal i po 30, nema rozum. Kdo ve 30 veril v Yettiho, honil se za nim a stejne ho nenasel, byl by blbec, kdyby se o totez pokousel jeste na prahu padesatky misto toho, aby zacal konecne zit svuj zivot. Nevim, mne osobne se M a S v Revivalu prave z tohoto duvodu libi. Pripadalo by mi trapne, kdyby se nikam a nijak neposunovali, i kdyz chapu, ze obzvlast mladi a novi fanousci tohle neoceni…
Smith: Vince Gilligan jako scénárista (popřípadě i jako režisér) mě taky napadl jako možná cesta ke zlepšení seriálu. Přece jenom, ten umí držet krok s moderní kinematografií a umí napsat velice věrohodné chování postav. Možná ještě raději bych uvítala Howarda Gordona a Alexe Gansu, jejichž Homeland dokazuje, že jsou v současnosti jedni z nejlepších tvůrců moderního temného thrilleru. Všichni tři by mohli velmi pozvednout případnou nadcházející sérii…
Eleanor: Skoda, ze vsetci maju vlastne serialy a ostal tak hlavne Carter, ktory zaspal dobu a nemal ziadny iny hit.
Smith: No, já vím, ale tak alespoň jeden díl by snad každý z nich napsat zvládl. Přece jenom, když Gansa s Gordonem zvládají psát už šestou sérii Homelandu (každý rok jednu od roku 2011 o dvanácti epizodách) a Gilligan Better Call Saul, proč by nezvládli alespoň jednu pro Akta X? Navíc, poslední série Homelandu byla nejslabší a Better Call Saul je taky oproti Breaking Bad velkej propad, takže třeba by si od toho rádi na chvilku odpočinuli. ;)
Ide o to ale kedy budu mat volny cas. Giligan nemohol pracovat na novych castiach lebo akurat bezala produkcia Better Call Saul.
S tou Scully je to pravda dříve byla taková drsna, hodne se ovládala a měla pevně nervy a teď všude furt breci, ale myslela jsem, že to bude horší. Jak jsem slysela, že to bude i o Williamovi tak jsem hned věděla, že to nebude tak dobre, jak by mohlo být..už to, že ho tam vubec dali byla asi největší chyba. Myslím, že se právě fandum líbilo, jak Scully a Mulder byli na takové té úrovni…že se nevědělo…byly jen náznaky…po All things…já nejsem fanouškem 8 ani 9 série takže tahle je pro mě taková bonusovka, jak pises a jsem rada že toho mužů byt jako fanda součástí :) Jinak musím rict, že třetí epizoda byla pro mě fakt super ;) a doufám že se z mytologie vyklube něco normálního a že to nebude skrtat všechno, čemu jsme věřili, nebo chtěli věřit :)
Pardon za gramatiku píšu to na mobilu snad je to citelne ;)
Pamatam si este ake tu bolo rozcarovanie nad prvou epizodou novej serie a paradoxne spomedzi novych casti bola zatial naj. Tuto seriu beriem ako nieco co sa dava ako bunus na bluray pre fanusikov pre pobavenie. To uz lepsiu atmosferu maju tie strasidelne specialy simsonovcov…posledna cast rozhodne drzme palce.
Oki, tak já to vezmu uchopím trochu jinak, a to srovnáním nové série a druhého filmu. Předem upozorňuji na to, že se jedná o můj ryze subjektivní názor.
Oboje mě zklamalo. Za největší hřích druhého filmu považuji chabé MOTW a nevyužitou příležitost k návratu obou našich agentů do řad FBI a jejich společné vyšetřování (toho se ujímá pouze Mulder, zpočátku i s „novou kolegyní“). Nicméně tento film nesabotoval nic z toho, čemu jsme věřili. Nepopíral mytologii a kolonizaci ani vztah Muldera a Scullyové. V obém pro mě selhává nová série, a proto je její proviněné větší a mé zklamání z ní hlubší.
Kdybych udělala žebříček, tak nejvíce u mě uspěla epizoda Founder´s mutations, která se nejvíce blíží klasickým epizodám Akt X, byť nedosahuje jejich komplexnosti. Dříve se opravdu nestávalo, aby se nějaká linka jen tak vypustila – když se oprostím od (ne)návratu do jejich sklepní kanceláře, tak je to především nedotažení linky s těhotnou ženou a zkumavkou s krví (dřív bychom se jistě dobrali k nějakému závěru alespoň v závěrečné zprávě, která by celý případ jímavě shrnula). Na druhé místo bych dala Darinovo were-monster. Některé scény byly vynikající, ale celkově to bylo příliš bizarní na to, abych to mohla bez problémů adorovat. Pak se dostávám k průšvihům. Na třetím místě totiž figuruje My struggle, který ukázal nové chápání mytologie – a to přes její popření. Na druhou stranu zde ještě bylo patrné, že nějaké pouto mezi Mulderem a Scullyovou i přes jejich rozchod existuje. A pak je tu Home again. Scény v nemocnicích vždy patřily k tomu nejdojemnějšímu, co jsme kdy měli možnost v Aktech sledovat, protože zobrazovaly skutečnou hloubku vztahu našich agentů – bezmeznou oddanost, oporu a nevyřčenou lásku. Možná by bylo nefér na tomhle místě připomínat epizodu Memento mori, ale určitě si nelze nevzpomenout na scénu, kdy zemřela Melissa. Když to porovnám s libovolnou scénou podobného zaměření z Home again, tak je mi smutno. Jako by Mulder přišel jen z povinnosti, protože si to tam musí odsedět, a to bez skutečného zájmu o Scullyovou nebo její matku. Ten lhostejný kožený výraz, kterou měl celou dobu, nebyl na místě, i kdyby jeho krize středního věku byla sebehlubší. Aspoň tak na mě ty scény působily.
Opravdu teď zápasím s tím, jestli ještě zhlédnu ten zbytek. Babylon předchází pověst propadáku a z My struggle 2 jsem viděla intro a kvůli „té scéně“ jsem nemohla toho večera usnout. Mám trochu obavy, že se mi nepodaří postavit zeď a nevnímat nové epizody jako pokračování starých a nechci zažít to, že když se opět vrátím na začátek, tak budu mít pocit, že vše, na co se dívám, je lež.
Na druhou stranu mě opravdu upřímně (byť to může znít trochu absurdně) těší, že pro mnohé zůstávají nové díly takovým „guilty pleasure“ a mají z nich radost. Komentář x-phile u ZNOVU DOMA! na mě působil tak dojemně, že jsem se u něj až zasnila a vzpomínala na svoje happy moments s Akty. Na tenhle seriál nikdy nezanevřu a netvrdím, že v nových dílech se nic nepovedlo. Jen jsem zde uvedla důvody, proč z nich nedovedu být nadšená a převládá u mě těžké rozčarování.
Clarissa: Carter popiera mytologiu a fajciar zase zije a pritom nedavno som videl s nim rozhovor kde spominal ako nechcel ozivovat Strelcov pretoze nechce popierat to, ze su mrtvi :D
Smith: Tak Strelci aj Fajciar boli v podstate MUlderova halucinacia, cize to je take, ze ozivil/neozivil ich…teda dufam, ze cely ten trip bola len Mulderova haluska…:)
No ved prave to. Strelcov nijak neozivil, nesnazil sa nic menit. Preco sa potom snazi menit tolko inych veci je mi zahadou.
Budu se tvářit, že všechny díly revivalu jsou never-happened epizody. Jedině tak jsem s oběma přimhouřenýma očima schopnej desátou řadu akceptovat… Je to hlavně proto, že se mi nelíbí, co se Carter snaží provést s mytologií. To už jsem byl ochoten zkousnout spíš supervojáky než tohle, a to je co říct…
Smith: Jak už jsem jednou psala, Carter při vytváření mytologie občas improvizoval, ale tentokrát to opravdu přehnal. Mám obavu, že s nějakým vysvětlováním (supervojáci, oživení Kuřáka, kolonizace apod.) si už nebude lámat hlavu. Vzhledem k tomu, že to „nová mytologie“ popírá, tak se nic z toho vlastně nestalo :(.
Tak samozřejmě to je 10. série, jinak to zavání snahami říkat že druhý film neexistuje, nebo se tvářit že série 8 a 9 se nikdy nestaly, protože bez Muldera to už není ono… Ale jestli vám to pomůže, můžete si říkat, že je to 23. série! ;)
Samozřejmě i moje dojmy jsou zatím rozpačité, je to všechno honem honem stihnout za 6 epizod to, na co jsme dřív měli 20–25 epizod. A nacpat tam to oblíbené, a zamlčovat to, co není známé nebo není obecně oblíbené. Ale připadne mi divné na jednu stranu říkat, že už není možné točit seriál jako v 90. letech a na druhou stranu kritizovat zmodernizování a rychlejší tempo – tak se sakra rozhodněte co teda!!! :)
Este by sa to dalo zachranit.. keby do posledneho dielu dali surodencov z founders mutation a z casti sa znova venovali mimozemskej DNA a williamovi.. pripadne founder by bol smoking man alebo ich ukazu spolu inak by to jeho cameo z prvej casti vysumelo do stratena. Len tu somarinu ze sa mimozemstania obetovali aby nas zachranili popru inak ma neprekvapi ze willovo prave meno bude podla cartera astar seran.
Pokud by měla být další série obdobně slabá, tak chci věřit, že nikdy nevznikne.
Prožívám stejné pocity jako u předcházejícího filmu…nejprve obrovská radost, že vzniká nová tvorba o X-Files a vzápětí velké zklamání z výsledku. U této nové série jsem ovšem i čekal, že Carter se poučil z filmů a nebude nijak experimentovat. Čekal jsem, že X-Files očistí od toho nánosu bahna, které pro mě začala chytat někde po čtvrté sérii a vrátí se s samému čistému jádru a těm mechanismům, kvůli kterým jsme si je všichni zamilovali. Nestalo se, naopak mi přijde, že se snaží natočit epizody, které byli v minulosti něčím zvláštním (humorné, zaměřené na některého hrdinu atd.) což ale nejde bez spousty „normálních“ epizod, po kterých naopak nějak ozvláštněnou epizodu uvítáme. Za mě tahle rozhodne NE ! Já chci remake první nebo druhé série, chci 6 epizod, kde se budou vyšetřovat opravdu případy z archivu X-Files, chci promítačku s diapozitivy případu, který voní záhadou obdobného případu z minulosti, chci vyšetřování, velkolepé finále a otevřený konec. Asi už se toho nikdy nedočkám, ale CHCI VĚŘIT
S tímhle tu asi narazím, ale po téhle zkušenosti by nakonec třeba bylo lepší pokračování s novými hrdiny a novou (případně navazující) mytologií :) Nebo aspoň jiný seriál v aktaxovském duchu, myslím že něco takového chybí a není nahrazeno.
Maličko je mi smutno, že je tolik výhrad či dokonce negativních pocitů, ba dokonce zklamání z nových AktX. Čekali jsme na ně zřejmě tak dlouho, že jsme úplně zapomněli, kam skutečně prvních devět sérii vedlo a jak se proměnil svět kolem nás. Muž s cigaretou sice není žádný David Rockefeller, jen tak mimochodem, letos bude slavit 101 let!, avšak (NWO) Nový světový řád se prosazuje, ať chceme nebo ne, a AktaX nato správně reagují. Naši hrdinové hledají sami sebe, konečně chápou, že celou dobu nešlo o mimozemšťany jak jsme si je představovali podle Star Treku, ale o temné astrální bytosti, kterým slouží mnozí naši mocní. Stačí se podívat do USA (pardon SSA) a hned pochopíme. Korporátní fašismus je na vzestupu, vláda a všechny její složky vč. tajných a vyšetřujících služeb NSA, CIA i FBI jim slouží. Nabízí se tedy dobrá otázka, na kterou se snad dovíme odpověď již brzy, buď z AktX nebo i v reálu: když se temným nepodaří nastolit Nový světový řád silou, bude nové 11. září, např. zinscenované přistání jakože mimozemšťanů?! Když byl i Roswell jen „kouřová clona“ zakrývací akce, co tedy zakrývala, když i to se snažila vláda ututlat, a proč vlastně odpravili Kennedyho, chtěl to snad vykecat veřejnosti?! Uvidíme. Věřím, že Chris Carter, jako obvykle, opět něco propálí tak, že už to mocní a temní nebudou moci použít… Neradi bychom se přece probudili v otroctví. Pevně věřím, že nová AktaX jsou dost dobrá, že nás ještě poslední dva díly mile překvapí,budou příští rok pokračovat a my zde pořád budeme. K 22.12.2012 se také vázalo mnohé a nakonec se vlastně „nic tak zvláštního nestalo“ přestože revoluce (možná evoluce) lidského vědomí znovu započala i přes odpor temných. Tak přeji hodně štěstí a trpělivost.
Vaše starosti na Naše hlavy …
Je to 10 série, není to 10 série … Je to 10 série, není to 10 série …
To, že jednu dobu ze seriálu úplně zmizely hlavní postavy seriálu, je asi vedlejší … Dnes, s odstupem času, jsem si vychutnal všechny sezóny a Robert Patrick se mi potom líbil, ale v době, kdy se to vysílalo, jsem byl znechucený, vždyť
tohle už sakra nejsou Akta X …
A jsem zvědav, jak budete s odstupem času mluvit o revivalu …