Gillian zachraňuje stromy, Téa děti
Jsem si vědom toho, že titulek této aktuality je politicky velmi nekorektní a že mi od teď budou mnozí fanoušci Gillian Andersonové usilovat o život. Určitě je ale hezké, že jak představitelka agentky Scullyové, tak Duchovnyho manželka Téa Leoniová jsou tolik zběhlé v nejrůznějších charitativních iniciativách (a ruku na srdce, nejen bez dětí, ale i beze stromů bychom tu moc dlouho nevydrželi). Téa se už před rokem objevila v klipu I Believe in Zero z dílny UNICEF USA, jež usiluje o snížení počtu dětí, které umírají z příčin, jimž civilizovaný svět umí předcházet. Před rokem umíralo denně 22 000 takových dětí, dnes, i díky UNICEF, je to „jen“ 21 000 dětí. Stále jsou to obludná čísla, klesající tendence však potěší.
To Gillian, známá spoluprací s pochybnými iniciativami, se v kampani Save the Amazon stáhla pod křídla Greenpeace. Zde bojuje proti odlesňování Amazonského deštného pralesa a likvidaci civilizací nedotčených kmenů žijících v něm. Obě videa si můžete prohlédnout výše. Na závěr připomenu, že v dobročinných aktivitách se před třemi lety zainteresoval rovněž David Duchovny, když v klipu UNICEF hledal podporu pro barmské děti.
Tento článek byl zveřejněn 11.5.2012 v 18:00 v kategorii Dobročinnost, Gillian Andersonová, Téa Leoniová.
Děti-stromy,příroda-lidi,zvířata, vesmír, to všechno spolu souvisí natolik, že kdokoliv dělá cokoliv pro záchranu rovnováhy, která je základním předpokladem přežití, a tím myslím i duchovní sféru, je na svém místě. A polemizovat o tom, jestli záchrana deštného pralesa důležitější než záchrana člověka, by bylo hloupé. Ono ničení deštných pralesů likviduje taky domorodé kmeny. V Peru přes den kácejí „legitimní firmy“, v noci vyprodávají své sklady veliké jako Střední Čechy místní mafii. A výsledkem je to, že například firma Siko nabízí v Čechách vanu z jednoho kusu ořechového dřeva. Kolik stromů musí padnout, než se k takovému stromu prokoušou a kolik Indiánů přitom chcípne, aby si nějaká bába tady máčela p…l v ořechový vaně? Kolik teakového a jánevímjakého nábytku si naši chataři a chalupáři každoročně zakoupí a nepřemýšlí o tom? A víte, že losos z chovu chovaný dánskou firmou a tedy vedený jako dánský je chovaný v pobřežních vodách Chile a aby tam ta kvanta ryb nakrmili, sloví denně mnoho tun podměrečných ryb, které nedosáhly pohlavní zralosti a utdíž se nestihly rozmnožit? A víte, že těm lososům dávají barvivo, aby jejich maso dosáhlo té krásné barvy? Nejhorší je, že si myslíme, že „chov“ je něco, co není nadivoko, třeba jako lovy vlečnými sítěmi. Ono je to to samé, všechno to je jen o obrovských ziscích a plundrování a občas nám to naservírují tak, že uvěříme tomu, že koupí jejich zboží přispíváme k záchraně světa. A ono prd. Moře jsou vytěžená, plná odpadků a jedů, sibiřská jezera jsou plná nafty a většina světa chcípá v lokálních válkách, které vydělávají obrovský prachy zbrojařským firmám. Všechny firmy vyrábějící mobilní telefony (kromě Ericsonu – sakra nevím, jak se to píše) používají nějaký sajrajt, který se těží v Africe v hlubinných dolech, kam posílají výhradně malé děti. Jsou to koncentráky hlídané vyfetlými ozbrojenci a a třeba Nika to moc dobře ví. A potom nám udělá akci a my má me radost. Je mi z toho na blití. Takže jakákoliv známá osobnost, která se rozhodne, že vahou své osobnosti přispěje k tomu, aby se někomu za tohle alespoň trochu ztížil život, je na svém místě. Clooney se satelitem nad Súdánem, Bono se svými akcemi, Newmann, Sarrandonová, Pitt se svým projektem protipovodňových domů, to dává alespon trochu nějakou naději a hlavně příklad.
P.S. Chtěla jsem napsat nikoliv NIka, ale Nokia, takže sorry za překlep a podívejte se na Fast Food Nation. Dobrej film
Simono, lépe bych to neřekla. Vidíme jen zlomek toho, co se opravdu děje se Zemí.
Minulý rok jsem viděl výborný dokument Blod i mobilen: http://www.csfd.cz/…-v-mobilech/
Autor sleduje právě onu „krvavou“ těžbu minerálů, které se následně dostávají do mobilů prodávaných v luxusních domech od Ameriky, přes západní Evropu až po Asii.
Jedna aj druhá činnost je bezpochyby záslužná a dámam slúži ku cti že vedia svoje pkené tváre a úspech pretavit aj do takýchto záslužných projektov
to kult: právě o ten dokument jsem měla na mysli. A řekněme si to rovnou, jak to napsal MUDr. Hnízdil v jednom nedávném rozhovoru: Havel pozval Dalajlámu, Klaus si třese rukou Čínskými komouši, Havel se bral za ruské disidenty, Klaus si plácá po zádech s Putinem, málokde se porušují nejzákladnější práva tak zhusta a hlavně tak veřejně jako v Číně, ale celej svět jim dal olympiádu a Google, jen aby mohl dál v Číně provozovat internet, jim napráskal všechny údaje o disidentských uživatelích. Zapomněli jsme rychle na náměstí Nebeského klidu atakdále, atakdále. Tak možná můžeme dělat třeba tohle, kupujme alespoň Fair trade, třeba kakao, to nikomu kapsu netrhá, nebo třeba kafe, nešilme po argentinském hovězím a po mořských rybách (a to je miluju), ale hoďme si na oheň třeboňskýho kapra. A nešilme po diamantech a podobných blbinách, nalejme si panáka, adoptujme někoho na dálku, pusťme si dobrej film a hlídejme si, jak trávíme volnej čas.
simona: s tím, co jsi napsala, souhlasím do písmene, děkuju moc
to kult: no není celkem zač. Ale ono se to všechno začíná nějak sčítat. A když už jsme tady, tak před dvěma lety jsme v počtu šesti lidí seděli u nás na zahradě, dělali oheň, popíjeli víno a najednou nad námi tři kulatá a velmi jasná světla, tak vysoko, že tam žádné letadlo nikdy neletělo. A ta tři světla si hrála na nebi a slétala se a odlétala vždy v různých přímkách a vždycky děsně rychle, jako by člověk měl před očima několik krasohledů. Bylo to úžasné a trvalo to několik minut, nakonec se to zatočilo a děsným fofrem zmizelo, žádná známá a běžná technologie tohle nedokáže. Bylo to úplně stejné jako třeba na New Yorkem, někteří tomu říkají doprovodná letka hlavního plavidla. Bylo nás šest, viděli jsme to na vlastní oči a nebyl to žádnej fejk. Spojeno s kruhy v obilí a s dokumentem Mayská proroctví a kruhy v obilí se to jen jeví jako logická a už dávno nastoupená cesta. Takže všem přeju hodně pozitivní energie, protože to je ta hlavní hnací síla, která pořád brzdí zlo a alespoň částečně vzdoruje a alespoň trochu napravuje všechny ty průsery.
P.S. už dávno s kamarádkou tvrdíme, že Akta X jsou jen suchej dokument.