William

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o mytologii Akt X, ale báli jste se vylepit do okna písmeno "X". Černý olej, Kouřící muž, Syndikát, mimozemské únosy, Samantha, mimozemští rebelové, William a plno dalších otázek čeká na zodpovězení...

Moderátor: MrSmith

William

Odeslatod Petraela_x v 10 bře 2009 16:12

O ňom som tu nikde nepostrehla topic. A myslím, že je o čom rozprávať. Najviac by ma teraz zaujímal váš názor na to, ako vnímal Mulder Scullyovej tehotenstvo, po tom, čo sa po únose a vlastnom pohrebe prebral a jeho vzťah k samotnému Williamovi krátko po narodení. Pretože až v Trust no1 a The Truth sa o ňom vyjadril ako o svojom synovi. :?:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: William

Odeslatod luca v 10 bře 2009 19:52

Petraela_x píše:O ňom som tu nikde nepostrehla topic. A myslím, že je o čom rozprávať. Najviac by ma teraz zaujímal váš názor na to, ako vnímal Mulder Scullyovej tehotenstvo, po tom, čo sa po únose a vlastnom pohrebe prebral a jeho vzťah k samotnému Williamovi krátko po narodení. Pretože až v Trust no1 a The Truth sa o ňom vyjadril ako o svojom synovi. :?:


No podle mě byl Mulder zpočátku zralý na pěst. Když si vzpomenu, jak se ke Scullyové choval po Dead Alive... To bylo pořád TVOJE dítě, TO dítě, nikdy neřekl "naše" nebo "moje", jakoby se k němu ani nehlásil. Přitom přece dobře věděl, že je jeho, ať bylo počato díky umělému oplodnění nebo přirozenou cestou. Vždyť on Scullyovou ani neobjal, ani se na ni opravdově neusmál, přitom to byla ona, kdo trávil celé dny u jeho postele a držel ho za ruku, nemluvě o tom, kolik se nabrečela. Po návratu z nemocnice seděl ve svém bytě a čučel na ni, jakoby mu ulítly včely. Jasně že prožil ošklivé věci, ale Scullyová to snad měla ještě stokrát horší, jak byla utrápená. Pamatuju si, že bych mu nejradši dala po hubě, byl studený jako psí čumák. :? :roll: Teprve až v Existence najednou roztál, to se nasmíval a rozplýval, jen zašišlat. :lol: A pak v deváté sérii, jak už bylo podoktnuto, o něm mluví jako o svém, jakož i v druhém filmu. Zvláštní... některým chlapům to trvá asi dýl nebo co. ;)
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: William

Odeslatod Petraela_x v 10 bře 2009 21:48

Prehovorila si mi z duše. Presne bol zrelá na poriadnu ranu medzi oči. Strašne ma sklamal tým jeho chovaním voči Scullyovej. Ledva chodila, malá veľryba :D Celá šťastná, že je živý a zdravý a on absolútne chladný a odmeraný. Zabila by som ho :D
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: William

Odeslatod terentule v 11 bře 2009 01:51

Taky to vidím podobně :). Tvoje a to dítě mi taky dost vadilo. Ale v Existence byl vážně zlatý :), škoda, že nebylo víc příležitostí ho vidět pohromadě s Williamem :(.
Už si to nepamatuju přesně, ale asi nejvíc mě dožral, nevím přesně kdy, jak řekl Scullyové něco jako "Tak se ti splnil sen." a podíval se jí na bříško, ale s takovým hodně podivným výrazem, skoro vyčítavym...
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: William

Odeslatod Petraela_x v 11 bře 2009 11:23

Presne, mala som pocit, že jej to vyčíta, akoby to bral, ako nejakú zradu alebo čo.
Bolo to v epke Three Words, keď prvý krát prišiel z nemocnice, mňa dožralo dokonca aj to, že mu niesla ONA tašku.
Ako chápem, že mu to bolo divné, potom, čo mu povedala v Per Manum, že sa to nepodarilo, ale aj tak sa nemusel správať ako chrapúň :D Alebo sa zľakol, že je to jeho dieťa a následne bude čoskoro otcom??? asi ani nie, lebo keď sa ho Skinner v nejakej časti pýtal, koho je to dieťa tak Muldy, že to je jej vec a už ani nehovorím, vtedy u nej, keď tam boli aj strelci... a Langly sa opýta Muldera ako je zainteresovaný v tom "zázraku" :D alebo tak dáko. Hmm a samotná Mulderova reč na začiatku Essence:
"Počatiu hovoríme zázrak života. Ide o spojenie dokonalých protikladov ... vtedy keď sa podstata mení na bytie. Akt bez ktorého by ľudstvo neexistovalo či vymrelo. Alebo čoskoro pôjde len o clivú spomienku na minulosť, keď o tom všetkom začnú rozhodovať moderná veda a technický pokrok? Zázrak života sa potom odtelesní a dokonalé spojenie bude podmienené už len vyspelosťou našej vedy. Podobne ako náš Stvoriteľ sme sa naučili extrahovať, implantovať i oplodňovať, ba i klonovať a zdá sa, že pokrok dokáže zázrak obmedziť len na obyčajnú samozrejmosť. Sme svedkami okamihu, kedy sa z nás stávajú stvoritelia? A čo duša? Dá sa i tá nahradiť? Nájdeme ju v tom, čomu hovoríme DNA? Alebo ju navzdory nášmu úsiliu dokáže darovať len Boh? Ako sa zrodilo toto dieťa? Čo roztĺklo jeho srdiečko? Je výsledkom dokonalého spojenia alebo zásahu vyššej moci? Je teda naplnenou túžbou, teda pravým zázrakom? No čo ak ide o zázrak vedy a zásluhu niekoho cudzieho, kto uspel tam, kde sa Boh nepresadil a toto dieťa bude musieť samo rozhodnúť o svojom vlastnom osude, rovnako ako každý z nás rozhoduje o svojom živote? Čo mu poviem, keď sa narodí? A čo poviem Scullyovej? A sám sebe?"
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: William

Odeslatod terentule v 11 bře 2009 20:35

Přesně přesně :D.
Taška mi taky přišla divná (taky to jednu dobu byla "kauza" na Lapiduchu, možná i tady :D). On byl celý takový divný, potom, co se vrátil, i když částečně se asi člověk nemůže divit...
Ta řeč v Essence mi nevadí, docela se mi líbí, tam je vidět, že si není jistej, co se vlastně stalo...jak a proč (však to taky Scully potom říká v Existence, že se toho bála, a ví, že on se bál taky), kdo je William, jak je to vůbec možné...
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: William

Odeslatod luca v 12 bře 2009 16:01

No, já bych tu tašku tak tragicky neviděla, jistě v ní byl maximálně kapesník a špinavé fusekle, předpokládám, že ten pohřební oblek hned spálili :) , co by si taky jiného balil, a Scullyová si ho vedla z nemocnice jako svátost, takže mi nepřijde divné, že mu ji nesla. To on byl ten, kdo se znovu narodil. V Per Manum je pravda, že mu řekla, že to nevyšlo, ale my vlastně nevíme, kdy se přesně tyhle vzpomínky odehrály, to mohlo být klidně jakou dobu před Requiem a mezitím mohli vesele skotačit o sto šest. :lol: Mám pocit, že ta "osamělá noc, kdy si ho pozvala do postele" se odehrála právě v Per Manum a pak ještě přišlo All Things atd., času měli dost... To ovšem nemění nic na tom, že se zpočátku choval fakt divně.
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: William

Odeslatod Petraela_x v 12 bře 2009 17:36

Luca: ty si ten zástanca Per Manum :D ako ich prvého šťastného zblíženia, že? :D

V podstate zistenie, kedy sa odohrávala epizódka Per Manum, by nám asi dosť pomohla. Ja mám pocit, že M a S mali stále nejaký problém v komunikácii a to zabránilo tomu, aby sa o tom všetkom priadne porozprávali. Alebo je tu možnosť, že sme to my len nevideli...

Mimochodom, vie sa či, DD a GA vedeli v čase, keď sa natáčala siedma séria, čo bude v ôsmej?
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: William

Odeslatod luca v 12 bře 2009 19:53

Petraela_x píše:Luca: ty si ten zástanca Per Manum :D ako ich prvého šťastného zblíženia, že? :D

V podstate zistenie, kedy sa odohrávala epizódka Per Manum, by nám asi dosť pomohla. Ja mám pocit, že M a S mali stále nejaký problém v komunikácii a to zabránilo tomu, aby sa o tom všetkom priadne porozprávali. Alebo je tu možnosť, že sme to my len nevideli...

Mimochodom, vie sa či, DD a GA vedeli v čase, keď sa natáčala siedma séria, čo bude v ôsmej?


Aký zastánca? :D Myslím, že takových lidí je víc. Mně to tak prostě přijde nejlogičtější.
A co se týká povědomí o osmé sérii, myslím, že bylo nejen pro DD/GA, ale i pro zbytek týmu dlouho mlhavé. Chris Carter to chtěl původně sedmičkou ukončit, zvlášť když se DD zdráhal hrát Muldera dál. Kdo ví, jak to bylo. Ne že by 8. a 9. série nebyly fajn, ale stejně mám pocit, že to mělo skončit u Requiem - začátek v Oregonu, konec v Oregonu, samozřejmě bych udělala "hepáč", jako že Muldera neunesou, Scullyová mu řekne o děťátku, objetí, francouzák, titulky... :lol: Tak by se mi to líbilo nejvíc.
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: William

Odeslatod petrazelva v 15 bře 2009 17:12

@ luca: ty seš teda romantik... ale nepopírám, že by se mi to taky svým způsobem nelíbilo. I když mám spoustu epek potom ráda, tak mytologie k nim vesměs už moc nepatří. A co se Williama týče, už jsem se tu někde v epkách vyjadřovala, že třeba takovou Provenance a Providance a vůbec celou tu věc kolem Williama jsem moc nepochopila. No, co už. Třeba to jednou přijde :-D
Kauza taška - taky mi to přišlo divný - ona s bubnem se mu s ní vleče.. ale asi v ní fakt nemělo co být.
Jinak Mulder byl fakt guma, jak se k ní choval. Měla jsem sto chutí mu udělat průplesk, aby si uvědomil co a jak!!
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: William

Odeslatod XGirl v 16 bře 2009 09:43

Mulder mě taky hodně naštval, jak se po návratu choval . Nejen ohledně dítěte, ale tak nějak vůbec - ke Skinnerovi, ke Scullyové, o Doggettovi nemluvě. A přitom tihle všichni mu zachránili život Trochu mi to připadalo, že je z toho utrpění co přožil obviňuje - ne snad navenek, ale někde uvnitř určitě. Že najednou nevěděl kam patří, plus to, jak se mu vracely vzpomínky na mučení je věc jiná, to chápu, že se trochu uzavřel do sebe, ale do chvíle, než poprvé sáhne Scullyové na břicho a rozzáří se mu obličej (nevím přesně, která je to epizoda) je Mulder fakt nesnesitelný. A to jsm jeho zastánce.
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: William

Odeslatod Petraela_x v 16 bře 2009 15:22

Ako správanie sa k Doggetovi chápem, no v podstate možno aj jeho ostatné chovanie, ale aj tak. Inak Páčila sa vám tá bábika, čo dal Scullyovej ako darček? (Neviem ktorá epka)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: William

Odeslatod luca v 16 bře 2009 22:22

Obě máte na mysli Empedocles. :D Mulder na Doggetta zcela okatě žárlil, vzal mu práci i Scullyovou (aspoň teoreticky), tak není divu. Prostě "Ješito, Ješito, už to máš ušito..." Panenka se mi líbí, ale stejně i při její předávce se Mulder choval k tomu "bříšku" odtažitě. ;)
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: William

Odeslatod Petraela_x v 17 bře 2009 00:14

Hej a najviac ma srali tie jeho trápne narážky na to koho dieťa je. Raz tam gánil na toho poslíčka pizze a potom keď sa malý narodil, tak že je na Skinnera, to sa mi tam nehodilo, by som mu vrazila za to :oops:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: William

Odeslatod KayTee v 17 bře 2009 22:06

Petraela_x píše:Hej a najviac ma srali tie jeho trápne narážky na to koho dieťa je. Raz tam gánil na toho poslíčka pizze a potom keď sa malý narodil, tak že je na Skinnera, to sa mi tam nehodilo, by som mu vrazila za to :oops:


hehe, myslím, že obojí myslel z legrace :-)
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: William

Odeslatod Petraela_x v 17 bře 2009 22:29

No ako jasné že to bolo zo srandy, ale podla mňa tam bola štipka podozrievania :D mne by sa také vtipy na môj účet v jej stave nepáčili! :)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: William

Odeslatod terentule v 18 bře 2009 01:39

Tak já nevím, tohle mi nevadilo, to byla sranda :). A to jak Scully říkala s tím poslíčkem tak opravdu vyznělo :D :D :D.
No a co se Skinnera týče, jakkoliv je to dojemná scéna, nebyl by to Mulder, kdyby něco takovýho nepřidal :D
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: William

Odeslatod petrazelva v 22 bře 2009 14:30

terentule píše:Tak já nevím, tohle mi nevadilo, to byla sranda :). A to jak Scully říkala s tím poslíčkem tak opravdu vyznělo :D :D :D.
No a co se Skinnera týče, jakkoliv je to dojemná scéna, nebyl by to Mulder, kdyby něco takovýho nepřidal :D


Souhlas, Mulder má tendenci tyhlety vypjaté scény vždycky něčím zglosovat a já už jsem si na to zvykla a baví mě to na něm. Je to sranda.
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: William

Odeslatod kimberly v 22 bře 2009 18:38

Pre mňa je celý William v rámci mytológie výkrik do tmy. Keby to bolo len tak nejak poňaté ako túžba Scullyovej po dieťati a následné komplikácie to by som ešte brala, ale to s mimozemšťanmi, celý pôrod a vôbec... :o
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: William

Odeslatod Petraela_x v 02 dub 2009 21:47

Mne sa páči myšlienka, že Will ako Mulderov syn by sa mal postarať o to, aby sa mimozemská kolonizácia nekonala. Aspoň ja si to tak predstavujem.

Inak sa mi čoraz menej pozdáva myšlienka, že by Scully chcela otehotnieť až po tom, čo jej to nariadil chip v krku :evil:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Další

Zpět na Mytologie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron