Invocation

21 epizod Akt X z let 2000-2001

Moderátor: Luki

Invocation

Odeslatod nabaa v 19 zář 2008 19:24

Po dlouhé době jsem dneska zase sáhla mezi originální DVD, konkrétně do 8.série, a vylovila jsem tuhle epizodu. Musím říct, že když jsem ji viděla poprvé, moc silný dojem ve mně nevyvolala. Ale dneska mě z ní dost zamrazilo. Nejspíš k tomu přispěla zima venku, ale hlavně herecký výkon představitele Billyho. Budu se opakovat, ale opět se mi vybavilo to, jak jsou všichna děcka z Akt X malí psychopati. Nebýt tohohle skvělého výkonu, Invocation by nejspíš zapadla. Celkově je příběh spíš tuctový a trošku mi připomíná dvojici Sein und Zeit a Closure, ale po částech je to dost psycho, v závěru jsem si vzpomněla ještě na Šestý smysl. :o Navíc se mi tady dost líbí to, jak se v Doggettovi pere touha vyřešit případ až do úplného konce, logicky všechno vysvětlit, s náznakem snahy uvěřit, že prostě existují věci mezi nebem a zemí. Invocation je asi, spolu se závěrem Roadrunners, počátkem mé náklonnosti k Doggettovi. Krom toho mě pobavila scéna, kdy Doggett navštíví Ronnieho. Ne kvůli scéně samotné, ale kvůli tomu, že Doggett vedle Ronnieho vypadá jako velký chlap, ale když si ho člověk vybaví vedle Knowle Rohrera, připadá mu spíš jako trpajzlík. :D Tentokrát bych asi nevyzvedla výkon Gillian, byl to její standard, který nicméně zakončila opětovnou roztomile dojemnou snahou stát se Mulderem. :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Invocation

Odeslatod Utero v 20 zář 2008 12:02

Me se spis libil vykon toho cernovlaseho herce co vlastne Billyho unesl (ted si nevzpomenu na jmeno). Byl sympaticky. Co bylo, ale strasny byl ten chlapek co toho Billyho zavrazdil. Boze jak stimhle buldozerem muze nekdo vlist do postele? Ten byl fakt spravne nechutnej :shock: Jinak epizoda ma fakt zajimavy pribeh a ma v sobe velke emoce a je to proste napinak :!: Sympatie k Doggettovi jen rostou cim dal vic :) 80%

Obrázek

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Invocation

Odeslatod Petraela_x v 04 pro 2008 16:48

Pri tomto diele som mala pocit, že som to už nikde videla, tiež som si spomenula na podobnosť s niktorou inou epizódou. (Ale názov neviem, ešte nie som správny xfliovský maniak :oops: ) Ale bolo to pekné. A nemohla som otrhnúť pohľad od toho chlapca čo hral Billyho. Bol tak zlatý! Veľmi sa mi páčil. Pripomínal mi syna jedného môjho obľúbeného speváka, dosť sa na neho podobá :D
V týchto dieloch mám pocit, že sa Scullyová stávala Mulderom... ale tak príjemne. :)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: Invocation

Odeslatod XGirl v 20 led 2009 19:02

Nevíte náhodou někdo, co je to za skladbu, která hraje hned v předtitulkové sekvenci, když se Billy ztratí? Ta melodie je mi hrozně povědomá, ale nedokážu ji zařadit...
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Invocation

Odeslatod petrazelva v 21 led 2009 00:03

All the Pretty Horses se to myslím jmenuje..
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Invocation

Odeslatod Luki v 05 úno 2009 10:35

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů vůbec... nejen kvůli hudbě :)
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Invocation

Odeslatod XGirl v 05 úno 2009 10:47

Také je to jedna z mých velmi oblíbených epizod. Téma ztracených dětí se díky Mulderově sestře táhne celými akty X jako červená nit a tyto příběhy byly vždy skvěle a dojemně natočeny, ať už v podobě Lucy Householderové, vzpírající se nutnosti prožít tu hrůzu znova, starého muže, který se po letech dozvěděl, že jeho holčička je mrtvá v Paper hearts, nebo mlčenlivého "přízraku" Billyho, který dopadá na Doggeta postiženého stejnou ranou osudu. Protože opravdu nejhorší věc, která se člověku může v životě stát je to, když přežije své děti. A pokud zemřou násilnou smrtí, je situace těžší o to víc. Invocation se tohoto tématu dotýká, je natočená s citem a lehkostí a přesto si troufám říct, že každý po jejím shlédnutí cítí smutek a bezmoc. Kdybych měla hodnotit jako na IMDB, tak bych dala bez váhání devět nebo deset hvězdiček.
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová


Zpět na 8. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron