Per manum

21 epizod Akt X z let 2000-2001

Moderátor: Luki

Per manum

Odeslatod kimberly v 30 kvě 2008 09:58

Výborné. Plné emócií, čo to sa tu vysvetlí, vhodné pre shipperov, ale a milovníkov Aktov X ako takých...Veľmi príjemný návrat Muldera, aj keď iba v spomienkach a veľmi sa mi v tejto epizóde páči strih, ako úžasne sú poprepletané scény zo súčasnosti so scénami z minulosti. Scullyovej spomienky a Doggetovo pátranie...
ObrázekObrázek
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Per manum

Odeslatod petrazelva v 30 kvě 2008 11:51

Jo, Per Manum je moc hezká. Hlavně ty flashbacky.. Ale jinak ta zápletka mě zas až tak moc nebavila. Nebo spíš mi přišlo, že ten konec byl takový divný, jsem moc nepochopila, o co komu jde, a kdo jakou roli v tom vlastně hraje (to byl asi i trochu účel). Super scéna mezi Dogettem a Scully v nemocnici. A taky skvělá hudba..
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Per manum

Odeslatod k212 v 30 kvě 2008 12:31

Tenhle díl miluju z osmé série nejvíc, je to prostě srdcovka (ale to už jsem tuším psala u nejlepších závěrečných scén osmé série :-). Nejen proto, že je to shipperské nebíčko, ale je celkově nestandardní a jiný (nic moc se neřeší, hlavně se vzpomíná). Scény Mulder/Scully minulost kontra Doggett/Scully přítomnost, tak tenhle kontrast je hodně dobrý a chvílemi drsný. Nejspíš je díl i hodně "ženský" (asi to není úplně vhodné slovo, ale přec), nevím ... prostě mě to přišlo na mysl díky tématu, co se tam řeší. Prolínání dvou časových linií je báječné, přechody mezi nima jsou po technické stránce nápadité a dobře zvládnuté. A ta hudba a ten závěr ... já vím, už si tu nebudu vylévat srdce :mrgreen:
--- resistance was futile, i'm assimilated shipper ---
Uživatelský avatar
k212
 
Příspěvky: 80
Registrován: 14 dub 2008 10:16
Bydliště: Náchod reál, jinak Delta Kvadrant Unimatrice X

Re: Per manum

Odeslatod monkax v 30 kvě 2008 13:09

Nádherný díl, když se řekne 8.serie vždy si vzpomenu na tento díl ;)
Uživatelský avatar
monkax
 
Příspěvky: 239
Registrován: 13 dub 2008 17:56

Re: Per manum

Odeslatod Xeninka v 30 kvě 2008 15:17

Další z dílů, který můžu vidět pořád a pořád a také se u něj dá přemýšlet, kdy se asi tak odehrávají flashbacky. A jak už tu někdo psal - ty prostřihy mezi vzpomínkami a současností jsou skvěle udělané a do toho vynikající hudba, no prostě shipperské srdce plesá :)
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Per manum

Odeslatod KayTee v 30 kvě 2008 22:19

Vidím, že už nemusím nic psát, vše bylo řečeno...plesám s vámi :-)
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Per manum

Odeslatod kimberly v 06 čer 2008 20:08

Tento diel sa mi veľmi páči,. to bez debaty, ale niekedy mi prišiel shipperský až prehnane...Mulder a Scullyová sa k sebe vždy chovali tak rezervovanejšie, čiže tu mi to prišlo, že majú k sebe blízko až prehnane.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Per manum

Odeslatod petrazelva v 07 čer 2008 14:40

No, vzhledem k tomu, co se mezi nimi někdy muselo stát.. Jinak by asi Wilík nepřišel na svět, že ano :) Podle mě to bylo tak pěkně jemně shipperské, v jakémkoli jiném seriálu by byly postelové scény, ale tady stačí obětí a oko shippera nezůstane suché..
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Per manum

Odeslatod peta111 v 07 čer 2008 21:35

petrazelva píše:No, vzhledem k tomu, co se mezi nimi někdy muselo stát.. Jinak by asi Wilík nepřišel na svět, že ano :) Podle mě to bylo tak pěkně jemně shipperské, v jakémkoli jiném seriálu by byly postelové scény, ale tady stačí obětí a oko shippera nezůstane suché..


Tak to si pěkně vystihla :) ;)
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Per manum

Odeslatod kimberly v 14 čer 2008 12:04

petrazelva píše:No, vzhledem k tomu, co se mezi nimi někdy muselo stát.. Jinak by asi Wilík nepřišel na svět, že ano :) Podle mě to bylo tak pěkně jemně shipperské, v jakémkoli jiném seriálu by byly postelové scény, ale tady stačí obětí a oko shippera nezůstane suché..

Áno, to je pravda...vlastne ani neviem čo som chcela povedať, len mi tento diel prišiel niečím taký trošičku neprirodzený.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Per manum

Odeslatod Angelitos v 14 čer 2008 22:07

kimberly píše:Tento diel sa mi veľmi páči,. to bez debaty, ale niekedy mi prišiel shipperský až prehnane...Mulder a Scullyová sa k sebe vždy chovali tak rezervovanejšie, čiže tu mi to prišlo, že majú k sebe blízko až prehnane.


V tomhle s tebou souhlasím. Díl mám taky ráda, ale myslím si přesně to, co jsi tu napsala
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Per manum

Odeslatod MrSmith v 15 čer 2008 10:52

Angelitos píše:
kimberly píše:Tento diel sa mi veľmi páči,. to bez debaty, ale niekedy mi prišiel shipperský až prehnane...Mulder a Scullyová sa k sebe vždy chovali tak rezervovanejšie, čiže tu mi to prišlo, že majú k sebe blízko až prehnane.


V tomhle s tebou souhlasím. Díl mám taky ráda, ale myslím si přesně to, co jsi tu napsala

Vsetci ale vieme, ze ich vztach bol casom stale viac intimny. To, ze maju dokonca viac ako priatelsky vztach bolo naznacene uz v All Things, Na konci Amor Fati mali tiez velmi doverny rozhovor. Myslim, ze vtedy uz ich vztach dospel aj do tak velkej dovery a Scullyova bola svojou neplodnostou velmi zdrvena.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Per manum

Odeslatod peta111 v 15 čer 2008 12:51

Kdo ví, co se kdy odehrálo.. jen "diváci" to neviděli ;)
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Per manum

Odeslatod kimberly v 21 čer 2008 17:50

peta111 píše:Kdo ví, co se kdy odehrálo.. jen "diváci" to neviděli ;)

Áno, veď o tom aj všetci veľmi radi špekulujeme.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Per manum

Odeslatod detillo v 21 srp 2008 19:13

kimberly píše:
peta111 píše:Kdo ví, co se kdy odehrálo.. jen "diváci" to neviděli ;)

Áno, veď o tom aj všetci veľmi radi špekulujeme.

No, znám fandy, kteří tvrdí, že ani v týhle fázi Akt X ještě nebyl sex, protože William stejně přišel na svět ve zkumavce. Já osobně si myslím, že sex byl prvně v All Things. A moc lituju toho, že nám páni autoři neukázali scénu, ve který Scully žádá Muldera o to, aby byl otcem jejího dítěte (něco jako "chtěla bych, abys to byl ty... :D ), ráda bych viděla, jak se při tom Mulder tvářil ;) . Ale i to co ukázali bylo dobrý, zvlášť ten závěr, jak Scully říká, že doktor s Mulderem projde tou "...uh, the donor procedure" a Mulder na to "At that part, I am a pro" - aspoň že je upřímnej :lol:
On behalf of the International Jewish Conspiracy, I've got to inform you that we're almost out of gas
Uživatelský avatar
detillo
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04 črc 2008 19:33

Re: Per manum

Odeslatod Petraela_x v 04 pro 2008 17:43

Vie sa vôbec aspoň približne kedy sa odohrávalo to, keď Scullová povedala Mulderovi o tom že sa to nepodarilo? Ako dávno to bolo pred All Things?
Je to ale diel veľmi pekne urobený, fakt, mala som stiahnuté hrdlo, keď si pomyslím, že by som bola v takej situácii, tak neviem... Scullyová je proste trieda!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: Per manum

Odeslatod Deshy v 04 pro 2008 18:15

Petraela_x píše:Vie sa vôbec aspoň približne kedy sa odohrávalo to, keď Scullová povedala Mulderovi o tom že sa to nepodarilo? Ako dávno to bolo pred All Things?
Je to ale diel veľmi pekne urobený, fakt, mala som stiahnuté hrdlo, keď si pomyslím, že by som bola v takej situácii, tak neviem... Scullyová je proste trieda!


O tom, kdy se to odehrálo, se hodně dikutovalo. Myslím, že nikdo zatím na nic moc konkrétního nepřišel. Nebo nejsem informovaná ;) .
Deshy
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13 dub 2008 10:46
Bydliště: Brno

Re: Per manum

Odeslatod petrazelva v 15 bře 2009 17:16

Jo, vědět, kdy se tyhle díly odehrávaly, to by nám vyřešilo hodně záhad. Ale hezky se o tom spekuluje ;)

Nemůžu si pomoct, ale vždycky, když vidím ten závěrečný flashback, jak mu Scully říká, že to nevyšlo, tak mi přijde, že se nakonec políbí, jako pusu na pusu.. Nebo si to jen přeju?
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Per manum

Odeslatod Petraela_x v 15 bře 2009 17:55

No, ona ho tak chytí, že by ho išla pobozkať, ale dá mu pusu len na líce a objímu sa... Inak je to nádherná scéna
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: Per manum

Odeslatod terentule v 16 bře 2009 00:17

Jojo, dost to tak vypadá, ale nepolíbí se...jen na tvář...škoda :)
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Další

Zpět na 8. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron