Post-Modern Prometheus

20 epizod Akt X z let 1997-1998

Moderátor: Luki

Post-Modern Prometheus

Odeslatod kimberly v 20 dub 2008 15:44

Chris Carter svojho času označil tento diel za jeho najobľúbenejší. Čo si o tom myslíte? Podľa mňa je to skvelá podívaná. Trochu komediálne, trochu vážne, zaujalo ma že čierno biele plus ten skvelý song od Cher Walking on Memphis...
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Postmoderný Prométeus

Odeslatod MrSmith v 20 dub 2008 17:05

Velmi originalna epizoda. Mam rad podobny styl a mam rad Tima Burtona :)
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Postmoderný Prométeus

Odeslatod terentule v 20 dub 2008 18:26

Jo, tohle je asi můj díl číslo jedna :). Aspoň co se nemytologických dílů týče. Mám ráda staré černobílé filmy, nadchnul mě příběh i celé to provedení. Městečko s obyvatelema bylo výborný, dostávala mě ta reportérka :D. Z nějakýho důvodu mi strašně připomínala slepici :D.
No a konec na koncertě a tanec M a S báječný zakončení :) + hudba Cher :)
A líbilo se mi to 'zasazení do komixu' ;) :mrgreen:
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Postmoderný Prométeus

Odeslatod Luki v 20 dub 2008 18:36

terentule píše:Městečko s obyvatelema bylo výborný, dostávala mě ta reportérka :D. Z nějakýho důvodu mi strašně připomínala slepici :D.


Všichni herci byli vybráni, oblečeni a zzahráni tak aby připomínali jednotlivá zvířata :)
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Postmoderný Prométeus

Odeslatod peta111 v 20 dub 2008 18:39

Bezva díl, černobílé zpracování i trochu komiksové vyprávění :D Trochu to předpovídalo 6. a její některé experimentální kousky. :D A mohla tam hrát i pravá Cher, byla by to aspoň sranda ;)
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Post-Modern Prometheus

Odeslatod Angelitos v 20 dub 2008 19:39

Tak tuhle epizodu asi nejde nemilovat :).
Naposledy upravil Angelitos dne 20 dub 2008 21:27, celkově upraveno 1
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod XGirl v 20 dub 2008 21:09

Přesně jak píše Angelitos, tohle nejde nemilovat. Je to jeden z mých nejoblíbenějších dílů vůbec, řadím ho hodně vysoko, skvělá zápletka, neuvěřitelná výprava a nádherný konec za doprovodu Walking in Memphis. Mistrovské dílo.
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Postmoderný Prométeus

Odeslatod terentule v 20 dub 2008 21:47

Luki píše:
terentule píše:Městečko s obyvatelema bylo výborný, dostávala mě ta reportérka :D. Z nějakýho důvodu mi strašně připomínala slepici :D.


Všichni herci byli vybráni, oblečeni a zzahráni tak aby připomínali jednotlivá zvířata :)

Fakt? To jsem nevěděla, díky za info :P
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod nabaa v 21 dub 2008 20:23

Výborný kousek! Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších. Konec nemá chybu, ale mně se víc líbí začátek, jak Scullyová předčítá dopis, který paní Berkowitzová poslala Mulderovi. :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod Angelitos v 23 dub 2008 11:35

Úplně skvělá je kromě jiných tadytahle scéna, ale celá i s tou pánvičkou a burákovým máslem :lol:
Obrázek
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod kimberly v 03 čer 2008 10:37

A úplne najlepšia je tá pieseň!
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod XGirl v 03 čer 2008 14:17

Tuhle epizodu mám taky moc ráda, fúra hlášek typu "Ty chceš toho doktora přirovnávat k šílenému vědci? "No a kdo jiný by chtěl oplodnit Sheilu Burkowitzovou?", Chris Owens coby Great Mutato a shipperský tanec na závěr...dohromady naprosto jedinečný a nezapomenutelný díl!
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod luca v 03 čer 2008 19:26

Zrovna dneska jsem si ji znovu pustila a opět nezklamala. Bavila jsem se výtečně! ;)
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod kimberly v 08 čer 2008 20:35

Mňa na nej najviac nadchlo, že je čierno-biela.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod Josephine v 30 čer 2008 19:10

Jeden z nejlepších dílů vůbec :D
Nejvíce si vychutnávám tu situaci, kdy Mulder zmerčí zakrytý barák, zacouvá zpět, A!!! - začne hrát hudba, utíkají k domu a on za perfektně stanovené chvíle v písni vejde do domu. To je prostě nejlepší okamžik :oops: Přesně načasované :D
Josephine
 
Příspěvky: 32
Registrován: 29 čer 2008 21:17
Bydliště: Ostrava

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod Leblanc v 01 črc 2008 09:58

U tohoto dílu jsem se skvěle bavila :D Dokonce jsem si pak sehnala písničky od Cher, i když jsem ji dřív nemusela... :lol:
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod Josephine v 01 črc 2008 15:06

Leblanc píše:U tohoto dílu jsem se skvěle bavila :D Dokonce jsem si pak sehnala písničky od Cher, i když jsem ji dřív nemusela... :lol:


já taky :lol: okamžitě jsem si musela sehnat aspoň tuto písničku :lol: vždy,když ji slyším,si vybavím,jak běží k domu ;)
Josephine
 
Příspěvky: 32
Registrován: 29 čer 2008 21:17
Bydliště: Ostrava

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod Baku05 v 05 črc 2008 23:37

Nádherný díl. Znovu mi při něm došlo, kolik poloh dokážou Akta vytvořit ;) Třeba oproti CSI nebo Housovi, kdy se člověk baví, ale u třetí série zjistí, že díl za dílem je stále naprosto "stejný" :roll: Už jen ten nápad natočit díl v černo-bílém provedení + skvělá hudba. No a ten konec... :P Nádhera.
Uživatelský avatar
Baku05
 
Příspěvky: 268
Registrován: 13 dub 2008 20:16
Bydliště: Most

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod Utero v 15 črc 2008 14:37

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek

No neexistuje jine slovo nez "krasa" jak nazvat tuhle epku. Chris se vazne predvedl. Myslim, ze kdyby ji nenatocil cernobile tak by se vytratilo vsechno kouzlo, protoze ta cernobilost tomu dava hodne. Je tu vsechno co Akty X maji mit. Napeti, Horor, vtip a nejaky ten shipper moment. Cele prostredi kde se vse odehrava je proste nadherne. Cele mestecko je udelane jako by se M a S octli nekde v prvni polovine minuleho stoleti. A ty vedlejsi postavy taky nemeli chybu jako napr. ten zurnalista mozna zurnalistka ted jsem to nejak nepoznal :lol: Samozrejme nejkrasnejsi je zaver. Slavny tanecek a kniha se zavre a tam napis: Executive Producer : Crhis Carter. Je to nadhera. 100% :!:
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Post-Modern Prometheus

Odeslatod XGirl v 16 črc 2008 11:10

Já jsem si vždycky lámala hlavu nad tím, kde sebrali tolik zajímavých a neokoukaných herců, co v téhle epizodě hráli. A samozřejmě kompars, ten do toho patří taky. Třeba ta slepicoidní novinářka, nebo blond servírka v bistru byly naprosto úchvatné zjevy :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Další

Zpět na 5. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron