Ako som sa stal maniakom

Vyjádřete se k tomu, jaký je vlastně váš vztah k seriálu Akta X. Řekněte nám, kterou epizodu jste viděli jako první a kdy to bylo. A určitě se nezapomeňte pochlubit vlastní sbírkou s předměty týkajícími se seriálu!

Moderátor: Petraela_x

Ako som sa stal maniakom

Odeslatod Petraela_x v 19 dub 2009 10:52

Kedy nalno prepukla vaša vášeň k tomuto seriálu? Koľko ste mali rokov a čo vás k tomu viedlo? Prečo ste sa rozhodli tento seriál milovať? Ako ste sa vlastne stali X-Philerom? :D
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod luca v 19 dub 2009 12:07

Petraela_x píše:Kedy nalno prepukla vaša vášeň k tomuto seriálu? Koľko ste mali rokov a čo vás k tomu viedlo? Prečo ste sa rozhodli tento seriál milovať? Ako ste sa vlastne stali X-Philerom? :D


Musím se přiznat, že mě to naplno chytlo až loni (po třicítce!), ani sama nevím proč. Snad, že je dávali na Primě... Pár dílů jsem viděla už asi před deseti lety, brácha to sledoval, ale nebyla jsem do toho nijak zvlášť zabraná, tenkrát jsem měla spoustu jiných starostí se školou a tak. Až teď na to mám ten správný klid a prostor. O to víc si to užívám. ;)
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod XGirl v 20 dub 2009 07:48

Ze mě byl maniak prakticky po první epizodě, kterou jsem viděla. No, možná po druhé :D Byl listopad 1997 a mně bylo 13. Myslím, že jsem čekala na nějaký film, který měli po aktech dávat, nevím. Každopádně to byla láska na první pohled, hlavně samozřejmě k agentu Mulderovi, který tolik vybočoval od idolů, co měly ostatní holky. V té době frčeli sladcí hoši, byla to doba DiCapria, Backstreet boys a Kelly Family. Nic z toho mě za srdce nevzalo. Ale Akta X se svými tajemnými příběhy, to ano a drží mě to doteď. Ne vždycky tak bezvýhradně silně - ale ještě se nestalo, že bych si nějaký seriálový pár nebo všeobecně fandom oblíbila víc, než Akta X. Možná i proto, že na televizi koukám minimálně, ani z internetu nestahuju (pouze Californication). Vždycky jsem radši lítala někde venku, nebo si četla. Vyjímkou byly jen a jen Akta X. Jestli jsem maniak? Pro běžného člověka rozhodně - když jsem jezdívala za prací do Anglie, místo oblečení jsem si vozila zpátky knihy a časopisy u nás nedostupné. Vytiskla jsem si vlastní kalendář s obrázky, týden po týdnu. Samozřejmostí je letitá vlastní výroba triček, tílek, dokonce spodního prádla s logem X. Plakáty mi už po přestěhování nevisí, ale svého času jsem je měla místo tapet. Ráda přeložím povídku, nebo napíšu nějaký "postřehový článek", dodnes mě neomrzelo ukládání a stahování obrázků ze světa XF nebo přirovnávání textů písniček na vztah obou agentů - když slyším nějakou fakt dobrou. Někdy zkusím schválně spočítat, kolikrát denně si vzpomenu na akta X :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod yscully v 20 dub 2009 09:33

No, Akta X přišly ve správné chvíli :) Už jsem byla dost velká na to, aby mě naši v noci nechali dívat na televizi, ale ještě dost trdlo na to, abych žrala do posledního písmenka všechny Dänikeny a cokoliv, co říkalo, že něco je jinak, než se ve škole učí - stylem, že existujou mimozemšťani, duchové, nepopsané síly ovládané vůlí a podobný haluze. Taky jsem dost jela ve sci-fi, takže pokročilý technologie, umělá inteligence a počítače budoucnosti, genový manipulace, prostě všecko, co je v seriálu. Akta X jsem brala jako seriál o tajemnu a žrala jsem Muldera :D Dokonce snad víc, než před tím Michaela Knighta a jeho super auto :) Navíc to v televizi bylo asi jediný, na co se dalo koukat (přiteplený metrouše z Beverly Hills a jejich pitomý problémy jsem nepochopila nikdy a nesnášela jsem je, i když jsem ještě nevěděla, co je to metrouš).
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod Leblanc v 22 dub 2009 12:25

26. května 1995, den který mi změnil život :lol: Šla jsem kolem televize a tam běžel lesem muž... zaostřila jsem na jeho obličej a už se nedokázala odtrhnout... Byla to láska na první pohled a navíc, když jsem zjistila o čem seriál je (v té době jsem četla všemožné časopisy a knihy o UFO, záhadách, nadpřirozenu) už jsem zkrátka byla lapena ;) Každý sebemenší obrázek z tv magazínu jsem si vystřihovala, trvalo to docela dlouho, než se u nás začalo o seriálu psát, moje závislost rostla víc a víc...
Už sice nejsem takový maniak jako dřív (dospěla jsem a snad už mám i rozum :D ) ale akta x jsou a už navždy zůstanou mou srdeční záležitostí.
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod petrazelva v 22 dub 2009 12:40

Tak já jsem na tom podobně jako Luca. Sice jsem kdysi Akta sledovala, když u nás běžely prvně, někdy kolem toho roku 95? Nevim, nepamatuju si to přesně. Vím, že bývaly na Nově někdy kolem 17.30 odpo. A pak si pamatuju, jak je posunuly na noc, to jsem byla v 8. třídě,a v noci jsem se potají plížila k televizi, abych na ně mohla koukat. Končívaly kolem půlnoci a já ráno vstávala v 5 na volejbal, 2x týdně, to byl mazec :D Měla jsem pár plakátů a tak, ale jelikož jsem byla vesnické dítě, do té doby nikdy v zahraničí a tak, tak jsem toho moc neukořistila. Jen nějaké výstřižky z Brava a ze Psa Nováka a šmitec. A z TV programu jsem si stříhala upoutávky k jednotlivým epkám, ty mám ještě doma pěkně v šuplíčku. Ale o knížkách jsem neměla tušení a videokazety by u nás neprošly, bo jsme neměli přehrávač. Naši tomu nikdy nějak nefandili (doteď máme jen TV a nic jiného, ani DVD přehrávač, ani net).
Ale ta pravá mánie mě chytla taky tak před rokem a půl. Hledala jsem něco na kolejním DC a tak mě napadlo, co třeba takový akta x, jestli pak je někdo má? A měl. Tak jsem to vygooglila a vyfluslo to na mě kultx. A tehdy jsem tomu propadla fakt krutě. Teda popravdě to byl docela šok. Najednou jsem zjistila, že je 9. sérií a že v těch posledních se děly věci!! (Předtím poslední díl, co si pamatuju, byl Drive ze šestky). Tak jsem začala horečně stahovat kde se dalo (rapid většinou) a hltat stránky a pak začlo fórum a srazy naší Olomoucké sekce a tak nějak mi to docela změnilo život. Jo, teď všeci kolem říkají, že jsem magor, no, důvod se asi dycky najde, ale tenhle důvod mi vůbec nevadí. Sledovala jsem jako malá i později spoustu seriálů, ale nic mě nechytlo tak, jako akta, a pořád jsou prostě nej!
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod XGirl v 22 dub 2009 14:28

Přesně! Když si to zpětně vybavím, tak kolem mne prošlo taky párseriálů, jmenovitě ER, Chicago Hope a LOST, ale je to o něčem jiném a vždycky bylo. Zatímco o těhle ostatních jsem si maximálně na netu vyhledala nějakou informaci a nidy mě nenapadlo si nahrávat epizody, u Akt to byla regulérní láska na první pohled. Prostě během jednoho pohledu člověk ví, že TOHLE JE ONO. Nevím, jak lépe to popsat, je to jako potkat člověka u kterého máte během jediného odpoledne pocit, že se znáte celý život, prostě tam něco do sebe zapadne...
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod xloverin v 22 dub 2009 17:00

Ja si datum nepamatam, ale bola to epizoda Duane Barry, ked ju prvykrat davali na Slovensku. Dovtedy som akty x pozerala len s beznym zaujmom. Ale ked mala ist tato epizoda, tak som si povedala,ze si spravim pekny vecer. Nasi neboli doma, tak som vsade pozhasinala a pod dekou som sa schulila na gauci a zapla telku (btw. mala som 11;-) ). Neviem ci to bolo iba strhujucim dejom (neskor som totizto zistila,ze som mala teplotu), ale uplne ma to pohltilo. Cely tyzden som sa nedokazala na nic sustredit, len som si vymyslala scenare, ze co sa stalo so Scullyovou.Potom som si nasla,ze epizody chodia aj na Pro7 a ORF1, a kedze viem celkom slusne nemecky,tak som zacala pozerat aj tam. Potom prisli na rad vystrizky, plagaty a mierne odcudzenie od kamaratok,ktore akty x nesledovali :-D
Trochu sa to zmenilo,ked som isla na strednu, moj zaujem sa zacal uberat inym smerom a hoci som akty x pozerala kazdy tyzden a dopozerala do konca, nejak so mnou az tak nepohlo,ked skoncilo aj The Truth.
Podobne ako petrazelva aj ja som cca okolo roku 2007 na intrakovskej sieti hladala,ze co by som si pozrela a napadli ma akty x. A to bol moj druhy cisty konec ;-) Zacalo velke stahovanie z netu, potom zoznamenie sa so skvelymi ludmi na forach a uz niet cesty spat ;-)
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod KayTee v 22 dub 2009 23:41

Jak to tady všechno pročítám, tak mě napadá jen jedno, co se dá říct: Nejkrásnější na tomhle všem je ten pocit, že v tom člověk není sám :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod XGirl v 23 dub 2009 07:30

KayTee píše:Jak to tady všechno pročítám, tak mě napadá jen jedno, co se dá říct: Nejkrásnější na tomhle všem je ten pocit, že v tom člověk není sám :-D

Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod kimberly v 27 dub 2009 08:54

Teraz som už z toho von, ale nebolo to so mnou veru najružovejšie. teraz Akty X vnímam proste už len ako môj najobľúbenejší seriál-aj keď im tvrdo konkuruje Chameleón, ale kedysi mi z nich úplne šibalo. Musela som vidieť každý diel, aj opakovanie, mala som úplnú triašku keď diel začínal, ako mávajú športovci pred pretekmi, alebo študenti pred skúškou :D
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod derena v 02 srp 2009 18:05

Zdravím. Tak pavdupovediac, ja som "maniakom" asi ešte len mesiac. Prišlo to tak samo od seba. Nemala som čo robiť, tak som si povedala, že si pozriem nejaký seriál. Tak ma napadlo, že by to mohlo byť x-files. Pamätala som si, že ako malá som videla pár častí ale len na jednu som si dokázala ako tak spomenúť. Vedela som, že tam boli kanály a nejaký mutant. ( mávala som z toho nočné mory) :) Teraz už viem čo to bola za časť. No takže som si povedala, že by som si mohla dať svoj osobný maratón a tak za cca 3 týždne som si ho celý pozrela. A teraz s hrdosťou môžem povedať, že som x-files maniak a že tento seriál patrí medzi moje naj. :)
derena
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 črc 2009 09:58

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod Petraela_x v 25 srp 2009 22:38

derena - super, že si sa k nám pridala :D Je to hrozné ako seriál človeka pohltí a "namotá" :lol:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod oskvarka v 01 lis 2009 23:22

Cez vykend som bola konecne doma :)...ja som staro novy maniak...bola som totalne vyliecena a toto forum a iserialy ma do toho za tyzden hodili totalne naspet...:)...ale citala som tu dakde ze kolky mate zbierky z casopisov a zapisky v dennickoch a tak som sa tesila ze zajdem domou k nasim a vsetko to pohladam celu moju obrovsku zierku som nenasla...dusickovy vykend mi neposkytol dost casu...ulovok bol jeden plagat gillian,...co sa divim ze nebol na stene lebo som mala cele steny oblepene az po strop...a vystrizky z tv programu ked bolo daco ku nejakej casti :)...a este jeden clanok...trochu som bola sklamana ale Vianoce to istia a prehrabem vsetky veci hore nohami kym to nenajdem :D...ale nasla som dennicek...vazne som rozmyslala ci tam najdem podobne zapisky ako iny...este som to nestihla prestudovat predsa len 1995-2000 mam co citat :D...
ale vsimla som si hned pri listovani poznamku 11.09.1997 "musim nasich spracovat aby mi dovolili pozerat akta X - ja ich zboznujem :)"
heh pametam si ze som ich vtedy nepresvecila asi mali strach ze to na man bude mat v pojich 14 rokoch zli vpliv v com sa utvrdili hlavne prto ze zmenili vysielaci cas s poobedia na vecer na osmu..aj tak som to kukala cez strbinu nad dverami stala som pri tom na jednej nohe na posteli :D:D inak to neslo :D
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod KayTee v 02 lis 2009 15:10

oskvarka píše: vsimla som si hned pri listovani poznamku 11.09.1997 "musim nasich spracovat aby mi dovolili pozerat akta X - ja ich zboznujem :)"


Hehehe, upřímně mě to rozesmálo, protože je to, jakobys to četla z mého deníčku :-D Jinak já koukala díky tátovi od začátku (a to mi bylo 11) :-) Ale jak jsem nenáviděla mámu, když jsem chytla nějakou trojku a nedovolila mi to :-) Táta mi to pak natáčel na video a koukla jsem se druhý den po škole :-D :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod oskvarka v 02 lis 2009 17:02

KayTee píše:
oskvarka píše: vsimla som si hned pri listovani poznamku 11.09.1997 "musim nasich spracovat aby mi dovolili pozerat akta X - ja ich zboznujem :)"


Hehehe, upřímně mě to rozesmálo, protože je to, jakobys to četla z mého deníčku :-D Jinak já koukala díky tátovi od začátku (a to mi bylo 11) :-) Ale jak jsem nenáviděla mámu, když jsem chytla nějakou trojku a nedovolila mi to :-) Táta mi to pak natáčel na video a koukla jsem se druhý den po škole :-D :-D



hmmm no my sme nemali video :)...ale neviem ci by to pomohlo lebo v tej dobe som tej skole zrovna vela nedavala...ale videla som velku cast s toho co davali poobede a aj potom o osmej...ked to davali neskorej tak to uz nasi potom nekukali...tak som ficala len na casakoch :)
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod Baku05 v 17 lis 2009 17:56

Když Akta běžela v televizi poprvé, přiznávám, že jsem je prakticky nesledovala. O to víc mě teď zaráží, že jsem si v té době pořídila oba průvodce a když jsme byli v zimě na dovolené, tak si naprosto jasně vzpomínám, jak jsem v knihkupectví hučela do mamči a za 10 minut vítězoslavně odcházela s knížkou Nejsem agentka Scullyová :lol: Pak tedy bylo dlouhé nic, ale když pak na Primě pustili šestou sérii, nevěřícně jsem koukala, co to je vůbec za díly. Tak jsem se rozhlížela na netu a s najetím na KultX bylo vymalováno :D A když jsem si objednala na DVD 6. sérii, koukali doma ještě celkem normálně, když k tomu postupem času přibylo dalších 8 sérií, už na to raději neříkali nic :lol:
Uživatelský avatar
Baku05
 
Příspěvky: 268
Registrován: 13 dub 2008 20:16
Bydliště: Most

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod oskvarka v 17 lis 2009 23:28

Baku05 píše:Když Akta běžela v televizi poprvé, přiznávám, že jsem je prakticky nesledovala. O to víc mě teď zaráží, že jsem si v té době pořídila oba průvodce a když jsme byli v zimě na dovolené, tak si naprosto jasně vzpomínám, jak jsem v knihkupectví hučela do mamči a za 10 minut vítězoslavně odcházela s knížkou Nejsem agentka Scullyová :lol: Pak tedy bylo dlouhé nic, ale když pak na Primě pustili šestou sérii, nevěřícně jsem koukala, co to je vůbec za díly. Tak jsem se rozhlížela na netu a s najetím na KultX bylo vymalováno :D A když jsem si objednala na DVD 6. sérii, koukali doma ještě celkem normálně, když k tomu postupem času přibylo dalších 8 sérií, už na to raději neříkali nic :lol:



Nejsem agentka Scullyová :lol: :lol: :lol:
no ja som to zase uplne zrala...dokonca som si vystrihovala obsahy vasti s takymi malickymi obrazkami co byvali v tv programe...minule som ich nasla plnu sperkovnicu :D....
no mne dnes zase kamoc naznacil ze niecom normalna bola som totiz v tescu v kubine a prve co som spravila rychlo bezala medzi DVD ze ci nahodou :D... mali tam len serial hrdinove jednu seriu za 53 eur som cakala ze mi zacne merat teplotu :D...ale nato vytazne vyhlasil ze akta X nastastie nemaju :( a sli sme dalej ....fnuk :D...nevadi...
a este mi povedal ze mi to stiahne cele z netu a ja na to ze chcem aj vsetky tie bonusi ;D:D....

ja som mala zase nejake casti ako knizky...asi 5 ale ked som zacala na vyske robit tabor pre deti tak sme im nosievali knizky na citanie na dobru noc...vtedy som uz mala po manii akta X a tak som ich nechala medzi erarnym majetkom nasich taborov...ale mala som ich precitane 100 krat lebo deckam sa to videlo :D..budem sa musiet dakedy zastavit v blave a kuknut ci tam este niekde niesu :)... viem ze mi ich nasi davali ako darceky a mna to vtedy moc nebralo lebo som bola nastvana ze mi nedovoli kukat to v noci :D
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod oskvarka v 24 pro 2009 21:41

moje tohtorocne ulovky :D spod stromceka :mrgreen:

Obrázek

jj ak sa vam zda ze tam mam nieco viackrat tak to sa vam nezda :D:D...
original od sebe samej a este cestovna kopia od segri :D:D... :lol: :lol: :lol: hold asi som jej o tom nemala tolko spievat ona mi chcela spravit prekvapenie...ste mali vidiet ten jej xicht ked dosla domou a videla tie moje nove originali :lol: normalne na infarkt :lol: :mrgreen: neva aspon si ich tak rycho neznicim tie originali...
ale ako ze dostala som aj kopec inych veci ale asi budem total zavisla lebo ta dvruha kopia 6 serie ma asi najviac potesila :lol: :lol: :lol: ...aj ked uz od soboty ficim na originaloch :)
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: Ako som sa stal maniakom

Odeslatod X-tArGeT v 28 črc 2010 13:18

X-maniakom som sa stal v case ked serial zacala vysielat TV Markiza, od prvej casti som vedel ze je to nieco co ma bude pritahovat kazdy tyzden k televizii a co ma najviac pocas sledovania Aktov X prekvapilo ze to so mnou s napatim sledovala aj moja mama :-) No a pocas vysielania serialu sa zacala kampan s predajom knih casopisov plagatov a inych veci suvisiacich so serialom ze to asi z nas vsetkych nakoniec urobilo X-maniakov.
Uživatelský avatar
X-tArGeT
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2010 10:16
Bydliště: Stara Lubovna (SVK)


Zpět na Fandom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron