Lidé z fóra

Máte-li návrh na nějakou změnu, týkající se webu Kult X nebo tohoto fóra, tak napište! Stejně tak je toto dobré místo pro hlášení chyb apod.

Moderátor: Krycek

Re: Lidé z fóra

Odeslatod KayTee v 22 kvě 2008 15:10

nabaa píše:KayTee: Teď mě napadá, že když jsi Kateřina, tedy anglicky Katherine, tak co třeba druhý jméno Dana? :D


Tak mě to už napadlo, ale je to rozdíl být [deina ketrin] a [kateřina dana] :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Lidé z fóra

Odeslatod pitrysek v 22 kvě 2008 17:03

nabaa píše:Taky se přidám k debatě o jménech. Myslím,že vlastně žádný jméno není vyloženě blbý, akorát jde o to,jak se shoduje s příjmením. Fakt je, že Samuel Prďousek zní hodně divně, ale jinak je to moc hezký jméno. Stejně jako Izabela Vomáčková. V téhle kombinaci děs běs, ale jako jméno dobrý, i když ne moc vhodný do ČR. Jediný jména, který fakt nemusím, jsou Igor a Hugo a z holčičích Natálie (omlouvám se pitryskovi,chápu,že spoustě lidí se tohle jméno líbí) a Leona. Moc nemusím ani Vendulu, ale to je otázka osobní záště,takže se to nepočítá. :D Já mám vůbec takový problém,že mám většinu jmen spojených s nějakou osobou a podle toho jsou mi sympatická,respektive nesympatická. :) A druhý jméno bych nechtěla, ani netuším, co by se k Lindě hodilo. :P

Mě se vůbec omlouvat nemusíš, je to přece jenom jméno ;) Akorát nechápu, jak si někdo může spojovat jména s někým, kdo už se tak jmenuje...podle mě je to blbost a je to dětinské...přece, když se mi nějaké jméno líbí a chci aby se tak jmenovalo moje dítě, tak mu to jméno prostě dám a nebudu přemýšlet nad tím, že se tak jmenuje nějaká "kráva" nebo nějaký "vůl" :| :)
Obrázek
Life is like a box of chocolates; a cheap, thoughtless, perfunctory gift that nobody ever asks for.
Uživatelský avatar
pitrysek
 
Příspěvky: 479
Registrován: 13 dub 2008 01:41
Bydliště:

Re: Lidé z fóra

Odeslatod G.Logan v 22 kvě 2008 18:48

No spojovat jména s osobou je pěkne trapné , ale kdyby jste věděli jaké mám příjmení tak byste byli radi i za Vomáčku :D
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Lidé z fóra

Odeslatod Baku05 v 22 kvě 2008 20:14

Jak tady pročítám tu debatu... Je pravda, že poslední dobou, když jsem se psem na vycházce a potkám nějakou rodinku s dítkem a pejskem, tak po zaslechnutí: Jenny (Jessi, Nelly, Viki) pojď sem. Tak tipuju, jestli přikluše dítko nebo pes. No, většinou se spletu, protože přiběhne dítko :lol: Ale je to teď takový boom, že než dítka dorostou to žákovských let, tak tato jména budou už standard a nikdo se nad tím moc pozastavovat nebude. Občas si však říkám, že lepší tohle než třeba "hezká česká" Otýlie :roll: - jednu takovou holčinu ze svého okolí znám a raději nedomýšlím, co kdyby její vyvolený byl třeba takový Honza Tlustý a za 25 let nebude mít svých nynějších 45 kg na 160 cm :D
Uživatelský avatar
Baku05
 
Příspěvky: 268
Registrován: 13 dub 2008 20:16
Bydliště: Most

Re: Lidé z fóra

Odeslatod KayTee v 22 kvě 2008 21:11

G.Logan píše:No spojovat jména s osobou je pěkne trapné , ale kdyby jste věděli jaké mám příjmení tak byste byli radi i za Vomáčku :D


No nevím...moje matka byla za svobodna Šlapková... je něco horšího? :-D

A ohledně spojování si jmen s někým - rozhodně to není dětinské. Není to nijak nezvyklé, že jména trochu určují i charakter. V poslední době jsem prolezla hodně stránek s významy jmen a z velké části to opravdu sedí.
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Lidé z fóra

Odeslatod G.Logan v 22 kvě 2008 21:56

KayTee píše:
G.Logan píše:No spojovat jména s osobou je pěkne trapné , ale kdyby jste věděli jaké mám příjmení tak byste byli radi i za Vomáčku :D


No nevím...moje matka byla za svobodna Šlapková... je něco horšího? :-D

A ohledně spojování si jmen s někým - rozhodně to není dětinské. Není to nijak nezvyklé, že jména trochu určují i charakter. V poslední době jsem prolezla hodně stránek s významy jmen a z velké části to opravdu sedí.


Tak tohle příjmení je opravdu drsné , no moje je Bulíček 18 let jsou toto přijmení nesnášel , to co jsem si užil na základní škole a na střední by vydalo na knížku. Teprve poslední 3 roky mě už tolik nevadí :lol:
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Lidé z fóra

Odeslatod KayTee v 22 kvě 2008 21:58

G.Logan píše:
KayTee píše:
G.Logan píše:No spojovat jména s osobou je pěkne trapné , ale kdyby jste věděli jaké mám příjmení tak byste byli radi i za Vomáčku :D


No nevím...moje matka byla za svobodna Šlapková... je něco horšího? :-D

A ohledně spojování si jmen s někým - rozhodně to není dětinské. Není to nijak nezvyklé, že jména trochu určují i charakter. V poslední době jsem prolezla hodně stránek s významy jmen a z velké části to opravdu sedí.


Tak tohle příjmení je opravdu drsné , no moje je Bulíček 18 let jsou toto přijmení nesnášel , to co jsem si užil na základní škole a na střední by vydalo na knížku. Teprve poslední 3 roky mě už tolik nevadí :lol:


Náhodou to je roztomilé :-) Můj přítel zná ženskou, která se jmenuje Blanka Panenská.. to jí dal prý táta schválně, aby se rychle vdala. Chudák holka.. legrace by byla, kdyby si vzala pana Protrženého :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Lidé z fóra

Odeslatod yscully v 22 kvě 2008 22:01

Náhodou to je roztomilé :-) Můj přítel zná ženskou, která se jmenuje Blanka Panenská.. to jí dal prý táta schválně, aby se rychle vdala. Chudák holka.. legrace by byla, kdyby si vzala pana Protrženého :-D


A třeba Tomáš Malý taky stojí za to...
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Lidé z fóra

Odeslatod G.Logan v 22 kvě 2008 22:19

KayTee píše:
G.Logan píše:
KayTee píše:No nevím...moje matka byla za svobodna Šlapková... je něco horšího? :-D

A ohledně spojování si jmen s někým - rozhodně to není dětinské. Není to nijak nezvyklé, že jména trochu určují i charakter. V poslední době jsem prolezla hodně stránek s významy jmen a z velké části to opravdu sedí.


Tak tohle příjmení je opravdu drsné , no moje je Bulíček 18 let jsou toto přijmení nesnášel , to co jsem si užil na základní škole a na střední by vydalo na knížku. Teprve poslední 3 roky mě už tolik nevadí :lol:


Náhodou to je roztomilé :-) Můj přítel zná ženskou, která se jmenuje Blanka Panenská.. to jí dal prý táta schválně, aby se rychle vdala. Chudák holka.. legrace by byla, kdyby si vzala pana Protrženého :-D


Roztomilé??? Lidi kteří mi tohle řekli bych spočítal na jedné ruce penziovaného pyrotechnika, takže díky :)
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Lidé z fóra

Odeslatod nabaa v 22 kvě 2008 22:24

Nemyslím si, že spojovat jméno s osobou je dětinské nebo trapné. Prostě se někdy stane, že člověk narazí na někoho, koho z duše nesnáší a pak mu ani jméno té osoby moc nevoní. Neříkám, že bych nesnášela jméno, ale to jméno mi připomíná nesnášenou osobu. A myslím,že hodně lidí by se mnou souhlasilo, že by neradi své dítě oslovovali jménem někoho, kdo jim třeba ublížil. Pokud ti,co mají tohle spojování jmen s osobou za dětinské a trapné, jsou schopni vymazat spojitost právě mezi jménem a osobou, mají můj obdiv. I když je to trochu schíza.
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Lidé z fóra

Odeslatod KayTee v 22 kvě 2008 22:39

G.Logan píše:
Roztomilé??? Lidi kteří mi tohle řekli bych spočítal na jedné ruce penziovaného pyrotechnika, takže díky :)


Já se ve své práci setkávám s mnohem horšími jménami :-D :-D Takže Bulíček je opravdu spíš roztomilé, než vtipné :-)
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Lidé z fóra

Odeslatod pitrysek v 23 kvě 2008 02:50

nabaa píše:Nemyslím si, že spojovat jméno s osobou je dětinské nebo trapné. Prostě se někdy stane, že člověk narazí na někoho, koho z duše nesnáší a pak mu ani jméno té osoby moc nevoní. Neříkám, že bych nesnášela jméno, ale to jméno mi připomíná nesnášenou osobu. A myslím,že hodně lidí by se mnou souhlasilo, že by neradi své dítě oslovovali jménem někoho, kdo jim třeba ublížil. Pokud ti,co mají tohle spojování jmen s osobou za dětinské a trapné, jsou schopni vymazat spojitost právě mezi jménem a osobou, mají můj obdiv. I když je to trochu schíza.

Tak já dokážu nespojovat jména s osobami, třeba jeden chlap ,který se jmenuje Jirka se mě pokusil znásilnit a můj manžel je taky Jirka a vůbec ho nespojuju s tím magorem, jenom kvůli tomu, že se stejně jmenuje a ani mi ho jeho jméno nepřipomíná, protože kdyby jo, tak už s ním dávno nejsem.A taky chceme takhle pojmenovat syna(jestli nějakej bude).
Takže si myslím, že spojovat osoby s jejich jmény je pěkná blbost.Na jméně nezáleží, to bych pak musela nechat přejmenovat půlku rodiny, jenom proto, že mají stejná jména jako nějací blbci co znám ;)
A i kdyby jsem dala dítěti jméno takový, který žádný blbec v okolí nemá, tak se může stát, že nějakýho v budoucnu potkám a stejně s tím jménem pak nic nenadělám. :|
Obrázek
Life is like a box of chocolates; a cheap, thoughtless, perfunctory gift that nobody ever asks for.
Uživatelský avatar
pitrysek
 
Příspěvky: 479
Registrován: 13 dub 2008 01:41
Bydliště:

Re: Lidé z fóra

Odeslatod haci v 23 kvě 2008 09:36

pitrysek píše:
nabaa píše:Nemyslím si, že spojovat jméno s osobou je dětinské nebo trapné. Prostě se někdy stane, že člověk narazí na někoho, koho z duše nesnáší a pak mu ani jméno té osoby moc nevoní. Neříkám, že bych nesnášela jméno, ale to jméno mi připomíná nesnášenou osobu. A myslím,že hodně lidí by se mnou souhlasilo, že by neradi své dítě oslovovali jménem někoho, kdo jim třeba ublížil. Pokud ti,co mají tohle spojování jmen s osobou za dětinské a trapné, jsou schopni vymazat spojitost právě mezi jménem a osobou, mají můj obdiv. I když je to trochu schíza.

Tak já dokážu nespojovat jména s osobami, třeba jeden chlap ,který se jmenuje Jirka se mě pokusil znásilnit a můj manžel je taky Jirka a vůbec ho nespojuju s tím magorem, jenom kvůli tomu, že se stejně jmenuje a ani mi ho jeho jméno nepřipomíná, protože kdyby jo, tak už s ním dávno nejsem.A taky chceme takhle pojmenovat syna(jestli nějakej bude).
Takže si myslím, že spojovat osoby s jejich jmény je pěkná blbost.Na jméně nezáleží, to bych pak musela nechat přejmenovat půlku rodiny, jenom proto, že mají stejná jména jako nějací blbci co znám ;)
A i kdyby jsem dala dítěti jméno takový, který žádný blbec v okolí nemá, tak se může stát, že nějakýho v budoucnu potkám a stejně s tím jménem pak nic nenadělám. :|


Jde spíš o to, co můžeš ovlivnit. Jméno manžela jsi asi těžko mohla ovlivnit a protože je určitě úplně úžasný ;) opravil/zastínil špatnou zkušenost s nositelem stejného jména - takto bych to měla já. Ale kdyby se manžel jmenoval jinak a ty by jsi byla ochotna pojmenovat syna Jiří, :shock: tak souhlasím s nabaa a máš můj hluboký obdiv. Já mám díky podobným zkušenostem některá jména zařazena v kolonce "nepoužitelná".
Uživatelský avatar
haci
 
Příspěvky: 238
Registrován: 14 dub 2008 11:58
Bydliště: Prostějov

Re: Lidé z fóra

Odeslatod monkax v 23 kvě 2008 09:58

Jedna známá dala dceři jméno Mia-ani nevím jestli to správně píšu, ale příjde mi to hrozné. A jeden Pán tady u nás se jmenuje příjmením Nejezchleba a ještě zajímavější je, že vlastní malou pekárnu :lol: Od dětství nechápu, jak tohle múže být vůbec možné, že si nezažádal o zménu :?: Třeba se muto líbí :roll:
Vanessa je v mém okolí nějaké oblíbené, já jsem asi staromodní, ale chtěli bychom aby se naše děti jmenovali po nás-Monika a Petr. V rodinně je hodně Jiřin, mamka je Jiřina, její švagrová, švagrové mamka je Jiřina, její teta je Jiřina a mojí mamky mamka je samosřejmě taky Jiřina :lol: Strýc Tonda má dceru a ta má přítele Tondu :roll: Je to dobré nijak jsem se do toho nezamotala.
Jinak mě se líbí jména Karolína, Klára, Tereza, Monika, Antonie, Eliška, Natálie, Anna.
Na kluka Roman, Dominik, Jiří, Adam, Petr, Stanislav.
Je pravda, že ne každé jméno sedí ke každému příjmení.
Uživatelský avatar
monkax
 
Příspěvky: 239
Registrován: 13 dub 2008 17:56

Re: Lidé z fóra

Odeslatod nabaa v 23 kvě 2008 10:12

pitrysek píše:Tak já dokážu nespojovat jména s osobami, třeba jeden chlap ,který se jmenuje Jirka se mě pokusil znásilnit a můj manžel je taky Jirka a vůbec ho nespojuju s tím magorem, jenom kvůli tomu, že se stejně jmenuje a ani mi ho jeho jméno nepřipomíná, protože kdyby jo, tak už s ním dávno nejsem.A taky chceme takhle pojmenovat syna(jestli nějakej bude).
Takže si myslím, že spojovat osoby s jejich jmény je pěkná blbost.Na jméně nezáleží, to bych pak musela nechat přejmenovat půlku rodiny, jenom proto, že mají stejná jména jako nějací blbci co znám ;)
A i kdyby jsem dala dítěti jméno takový, který žádný blbec v okolí nemá, tak se může stát, že nějakýho v budoucnu potkám a stejně s tím jménem pak nic nenadělám. :|


No jasně, ale tady jde o to,že znáš víc lidí téhož jména a jsou mezi nimi i tací,kteří jsou ti sympatičtí. Takže se to svým způsobem "ruší", jako + a - v matematice. Jenže když znáš třeba jen jednoho člověka s určitým jménem, případně víc a všichni jsou ti nesympatičtí, tak se to spíš střádá. Což neznamená,že není možné změnit názor na jméno,když potkáš spřízněnou duši,která se tak jmenuje. Já jsem kupříkladu změnila názor na jméno Michal, Veronika a už zmiňovaného Reného. :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Lidé z fóra

Odeslatod XGirl v 23 kvě 2008 13:06

Já takhle změnila v Olomouci názor na jména Kamil a Roman, vždycky mi to připadalo zženštilé (kokrétně Roman od nás ze základky byl takovej brečánek s figurou jak za groš kudla), ale teď chodím s Romanem, kterej má metr devadesát a je to takový ten typ opravdového chlapa - umí naštípat dřevo a doma cokoli opravit a nebojí se fyzické práce, včera dělal státnice už na své druhé vysoké škole, závodně se věnoval karate a horolezectví, prostě hodně dobrej chlapík, a názor na toto jméno jsem obrátila o stoosmdesát stupňů :oops: ;) No jo, láska, no :lol: :lol: Já s tím, že by se mi posmívali kvůli jménu nikdy problémy neměla, Zdenka Martincová je úplně obyčejné jméno, to snad ani nejde nějak komolit (i když hodně lidí mi říkalo Martino :lol: ), zato kamarád Květoslav si v dětství prý užil...
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Lidé z fóra

Odeslatod haci v 23 kvě 2008 14:06

Tak to máš pravdu, znám Květoslava a nikdo mu neřekne jinak než Kvetoš, Květošán nebo Květák, ale už si zvykl - musel.
Uživatelský avatar
haci
 
Příspěvky: 238
Registrován: 14 dub 2008 11:58
Bydliště: Prostějov

Re: Lidé z fóra

Odeslatod terentule v 23 kvě 2008 17:11

monkax píše:Jedna známá dala dceři jméno Mia-ani nevím jestli to správně píšu, ale příjde mi to hrozné. A jeden Pán tady u nás se jmenuje příjmením Nejezchleba a ještě zajímavější je, že vlastní malou pekárnu :lol: Od dětství nechápu, jak tohle múže být vůbec možné, že si nezažádal o zménu :?: Třeba se muto líbí :roll:

To mi zas tak hrozný příjmení nepřijde :). Podobně se třeba naše chemikářka jmenuje Duhodusíková :).
A znám jednu holku, co se jmenuje Šmejcká, to asi taky není zrovna příjemný :).
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Lidé z fóra

Odeslatod XGirl v 23 kvě 2008 18:22

Jedna moje kamarádka z dětství se v pubertě hrozně styděla za to, že se jmenuje Kouřilová - to víte, ve třídě plné třináctiletých děcek to vyvolávalo asi hodně různých narážek a vtipů. Z toho prostě většinou děti vyrostou. My měli zase kdysi tělocvikáře, který se jmenoval Mgr. Stehno. Fakt :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Lidé z fóra

Odeslatod KayTee v 23 kvě 2008 22:17

NO, já jsem prvního půl roku bydlela v podnájmu u jedné staré ženské a ta se jmenovala Nájemníková :-D Taky dobrý :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

PředchozíDalší

Zpět na Fórum a web

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron