Colony-End Game

25 klasických epizod z let 1994-1995

Moderátor: Luki

Colony-End Game

Odeslatod kimberly v 21 dub 2008 09:31

Prvá mytológia rozdelená na pokračovanie a Samnatha na scéne. Keď som to prvý krát videla, myslela som si, že ide naozaj o Samanthu. Tiež ma fascinovalo, ako sa objavila tá zelená vodička, mimozemšťanské zbrane, klony, proste skvele rozohraná mytológia a to s vymieňaním Samanthy za Scullyovú-nezabudnuteľná scéna.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Colony-End Game

Odeslatod MrSmith v 21 dub 2008 09:47

Raz mi niekto povedal, ze pri sledovani mal pocit ako by sa serial uz blizil do finale :). Nie je to ale prva rozdelena epizoda. Prva bola Duanne Berry / Ascension.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Colony-End Game

Odeslatod kimberly v 21 dub 2008 09:52

MrSmith píše:Raz mi niekto povedal, ze pri sledovani mal pocit ako by sa serial uz blizil do finale :). Nie je to ale prva rozdelena epizoda. Prva bola Duanne Berry / Ascension.

Jasné, máš pravdu, na to som zabudla. Len Duanne Berry a Výstup sú v podstate v trilógii s Jedným dychom-One breath a prerušené 3-dielom o upíroch. Ale možno to tak ani nebolo myslené, že len ja som to pochopila ako trilógiu :D
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Colony-End Game

Odeslatod Angelitos v 21 dub 2008 13:07

Tyto díly jsou opravdu nezapomenutelné. A jedny ze základních a důležitých :mrgreen: Jsou opravdu super zpracované :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Colony-End Game

Odeslatod XGirl v 21 dub 2008 14:58

Obě epizody hodně akční, samá konspirace, falešný agent Chapel...no je to to nejepší, co Akta nabízejí shuštěno do dvouhodinové ságy. Když jsem to viděla poprvé - začátel kdy přivezou zmrzlého Muldera, říkala jsem si "pane jo, co se z tohohle vyklube", ale klony, lovce a návrat Samanthy jsem fakt nečekala :) Taky je tady poprvé tuším vidět Mulderova rodina...
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Colony-End Game

Odeslatod nabaa v 24 dub 2008 21:15

Nezdá se vám, že ve scéně, kdy Mulder a Scullyová jdou spolu s tím agentem CIA navštívit doktora Dickense, jim trochu unikla časová mezera? Myslím tím, že doktor sleduje M a S jak vystupují z auta před jeho domam a ještě není ani pořádně otočený ke dveřím a oni už klepou. To by se tam museli teleportovat, aby to stihli. Já vím, jsou to malý věci, ale zrovna jsem se na Colony dodívala a tak to mám v živé paměti. :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Colony-End Game

Odeslatod Luki v 25 dub 2008 10:12

Na Colony/ End Game mi vadí přílišná dějová roztříštěnost... pořád skáčeme meci místy, nikde se moc dlouho nezdržíme a konec je "vyřešenn" během pěti minut. To je ale jediná věc kterou můžu tomuto dvojdílu vytknout. A Scully v civili je skvělá :)
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Colony-End Game

Odeslatod Utero v 25 dub 2008 21:18

Nikdy jsem nechapal proc je tenhle dvojdil tak zpochybnovan. Nez jsem to videl tak jsem cetl, ze to neni prilis zazivne, ale pro me je tahle dvojice epizod naprosty vrchol druhe serie 8-) Nevim cim to bylo, ale proste celych 2x45 minut jsem byl naprosto napjaty a pri scene kdy Scully navstivi falesny Mulder jako lovec a zaroven ji zavola pravy Mulder jsem malem omdlel :twisted: a scena v End Game kdy Mulder kraci po snehu a pred nim se objevi to slavne kridlo ponorky, to bylo proste bohove. Postava lovce vybrana vyborne. kazdy na to ma svuj nazor, pro me to nemelo chybu, takovy napinak se jen tak nevidi :!:
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Colony-End Game

Odeslatod XGirl v 26 dub 2008 08:46

Tak s tím nejden než souhlasit, Brian Thompson coby lovec má charisma a pozdvihuje tu postavu na víc, než jenom zabijáka. Ještě jsem zapomněla na brilantní scénu na konci, kdy Skinner z pana X vymlátí informaci o souřadnicích kde je Mulder. Mitch Pillegi i Steven Williams se předvedli! ;) A pro nás shippery samozřejmě resuscitace Muldera a závěrečná scéna v nemocnici :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Colony-End Game

Odeslatod nabaa v 26 dub 2008 12:08

Tyhle epizody se mi líbí, nicméně musím souhlasit s Lukim, že jsem čekala, že budou časově kompaktnější. Jak Colon, tak End Game plynou relativně klidně a pak najednou v posledních minutách šup šup a je vyřešeno. Ale i tak jsou to dobré epizody. A ač původně nehumorné, tak několik scén mě dostalo právě humorem. Jednak scéna se Scullyovou a Skinnerem u něj v kanclu, kde ho ona žádá, aby využil neoficiální zdroje a když pak Skinner příjde za Scullyovou do Mulderova bytu a ona se ho zeptá, kde přišel k ráně na hlavě, odpoví jí "neoficiální zdroje", a jednak rozhovor Muldera s X, ve kterém na Mulderovu otázku "Jaká byla opera?" odpoví X "Úžasná, nikdy jsem nespal lépe." :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Colony-End Game

Odeslatod yscully v 04 kvě 2008 17:29

nabaa píše:Tyhle epizody se mi líbí, nicméně musím souhlasit s Lukim, že jsem čekala, že budou časově kompaktnější. Jak Colon, tak End Game plynou relativně klidně a pak najednou v posledních minutách šup šup a je vyřešeno. Ale i tak jsou to dobré epizody. A ač původně nehumorné, tak několik scén mě dostalo právě humorem. Jednak scéna se Scullyovou a Skinnerem u něj v kanclu, kde ho ona žádá, aby využil neoficiální zdroje a když pak Skinner příjde za Scullyovou do Mulderova bytu a ona se ho zeptá, kde přišel k ráně na hlavě, odpoví jí "neoficiální zdroje", a jednak rozhovor Muldera s X, ve kterém na Mulderovu otázku "Jaká byla opera?" odpoví X "Úžasná, nikdy jsem nespal lépe." :D


Teď jsem se na to dívala. Ty "neoficiální zdroje" mě zaujaly, naposled jsem to sice viděla kdysi na Nově a pak desetkrát na videu nahraným z té Novy, ale divila jsem se, že mně takovej fórek unikl. Tak jsem se na tu scénu podívala s českým dabingem a ejhle - ona je to asi jedna ze zabitých hlášek :( . Mimochodem, není ten dabing na DVD nějakej divnej? Zdálo se mně, že Skinner mluví jako z plechovýho kyblu :? Šlo to v televizi takhle? Nemám to jak ověřit... Buď je to na DVD jinak než tehdy na Nově nebo je to způsobený tím, že jsem si zvykla na původní hlasy DD a GA, nevím.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Colony-End Game

Odeslatod XGirl v 04 kvě 2008 20:22

Co já pamatuju, tak na začátku byly dabingy dva- jeden pro kazety a jeden pro novu. na tom pro novu bylo přložených víc hlášek (matně si vzpomínám na jednu, kdy Scully míří na falešného Muldera a on říká něco ve smyslu nestřílej, už jednou mě postřelili a moc se mi to nelíbilo) a ten Skinner na tom bude nejspíš stejně. Na kzetě je ten dabing horší - zní to tišeji a tak nějak plechověji. jenže když to běželo na Nově potřetí nebo podruhé, a posléze na Primě, tak už vzali dabing z kazet - výsledek je, že je i na nahrávce z té doby ten dabing špatnej. A na DVD bohužel opět vzali ten kazetový, takže i tam jsou mytologické epizody na poslech "plechovější" a ochuzené o spoustu ruchů a šumů v pozadí :( :(

Doufám, že jsem ot vysvětlila aspoň trochu srozumitelně... :oops:
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Colony-End Game

Odeslatod Utero v 04 kvě 2008 20:38

hh az prilis
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Colony-End Game

Odeslatod yscully v 04 kvě 2008 23:25

XGirl píše:Doufám, že jsem ot vysvětlila aspoň trochu srozumitelně... :oops:


:D :idea: jo, díky. No nevadí, vzhledem k tomu, že jsem si toho všimla až na 20. DVD, co si pouštím, tak mně to zas až tolik vadit nebude... A na Akta X se snad nebudu dívat s někým, kdo neumí číst, takže v pohodě.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Colony-End Game

Odeslatod KayTee v 21 kvě 2008 11:30

Včera jsem si připomněla tyhle dvě epizodky a lahůdka :-) Scully v joggingové soupravě roztomilá, dostal mně i výraz Mr. X, když mu otevřela místo Muldera Scullyová a samozřejmě potlučený Skinner...
Bylo mi hrozně líto Muldera, když oznamoval otci, že Samantha umřela, protože ji vyměnil za Scullyovou..málem mi ukápla slza. Trochu jsem se zasmála na tom, jak bylo nasvíceno to křídlo ponorky :-D A přítel slovy "Ale už je to trapný" komentoval fakt, že telefon zazvonil vždycky tehdy, kdy jeden nebo druhý zrovna od něj odešli :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Colony-End Game

Odeslatod XGirl v 21 kvě 2008 13:25

Jo, ta scéna s Mulderovým otcem je hodně silná, tam se Duchovny i Donat předvedli, vždycky z toho cítím, jaký má Mulder z otce respekt, je tam mezi nima něco takového trochu strašidelného :? A křídlo ponorky...no jo, musí se to brát z pohledu té doby, v roce 1995 to bylo něco úžasného. A stejně mám osobně radši, když trik souží filmu a ne naopak, kdy dnes každý vykrádá Pána prstenů a používá stovky triků, jen aby je mohli ukázat a neobtěžují se s pořádným scénářem a příběhem :evil: Zlatá akta! ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Colony-End Game

Odeslatod mona lisa v 21 kvě 2008 14:32

Ten Mulderov otec bol fakt divny. Skoda, ze sme sa nikdy nedozvedeli nieco viac o ich vztahu. Ale myslim, ze Mulder musel mat smutne a osamele detstvo a nielen kvoli Samanthe.
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Colony-End Game

Odeslatod XGirl v 21 kvě 2008 14:55

Vlastně se ani nikde neřeklo, kdy se Mulderovi rodiče rozvedli...jestli až když se i Fox odstěhoval a osamostatnil, nebo nějak krátce po tom únosu Samanthy? Každopádně z ukázek z epizody Demons je asi jasné, že jeho dětství nebylo bezstarostné, že měl k oběma rodičům takový nějaký chladný vztah.
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Colony-End Game

Odeslatod kimberly v 03 čer 2008 10:12

Mala som pocit, tu po prvý krát a potom počas seriálu ešte niekoľko krát, že ich vzťah naozaj nie je celkom v poriadku. Myslím ale, že tvorcovia tým chceli naznačiť to dusno, ktoré sa vytvorilo od Samantinho zmiznutia, tam sa to potom vlastne aj povedalo, že preto sa rozviedli, že sa zrejme navzájom obviňovali kto za čo môže.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Colony-End Game

Odeslatod nabaa v 30 pro 2008 09:32

Včera jsme si s haci a petrazelva všimly, že ten herec, co hraje agenta Weisse, hrál pak v Deep Throat toho pilota, kterého našli doma třesoucího se a s popáleninami. :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov


Zpět na 2. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron