Fallen angel

24 klasických epizod z let 1993-1994

Moderátor: Luki

Fallen angel

Odeslatod XGirl v 10 úno 2009 09:47

Nějak mi tu tahle Mulderova sólo výprava schází...A přitom si myslím, že se jedná o neprávem opomíjenou epizodu, která stojí za shlédnutí. Už třeba kvůli tomu, že na konci se ukáže, že Muž z Pentagonu není jenom pomocníkem Muldera, ale že se velice dobře zná s druhou stranou a jeho "přátele si držte nablízku, ale nepřátele ještě blíž" je silná věta, která předznamenává. s čím budou muset agenti v budoucnu hodně bojovat, že nebudou vědět, kdo je skutečný přítel a kdo zrádce.

Jako další velké plus této epizody hodnotím, že se tvůrci rozhodli pro decentní podobu mimozemšťana, trochu jako z filmu Predátor, prostě průhledné cosi, co se plíží lesem. Žádní malí šedí s velkýma očima, jako v pozdějších epizodách. Takhle to vyznělo daleko lépe a uvřitelněji, holt nízký rozpočet, se kterým se seriál v začátcích potýkal je dost často ku prospěchu, protože nutí zapojit fantazii. A samozřejmě nesmím zapomenout na vynikající vedlejší postavu Maxe, blázna do UFO, ale velkého sympaťáka :)
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Fallen angel

Odeslatod luca v 10 úno 2009 15:01

Já mám tuhle epizodu taky celkem ráda, i když do desítky nejlepších v 1. sérii bych ji nezařadila. Ale Max je správný pošuk a Scullyová je na Muldera fakt naštvaná... :D Konečná konfrontace MS s vedením FBI je taky dost silná scéna a mnohé předvídá.
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Fallen angel

Odeslatod petrazelva v 11 úno 2009 19:57

Mně se taky docela líbí. Teda původně jsem vůči ní měla výhrady (nebo spíš předsudky, jako ostatně vůbec k celé mytologii, než jsem ji konečně začala chápat), ale když jsem se na ni nedávno znova podívala, tak se mi líbila. Líbí se mi to setkání Maxe s Mulderem, naštvaná Scully tahající Muldyho z lochu, no a samozřejmě úžasnej překvapující závěr a Deep Throat s jeho "Allways keep your friends close but your enemies closer.." To prostě nemá chybu!
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Fallen angel

Odeslatod kimberly v 27 kvě 2009 21:31

Je to taká trochu klasika, takže ja som vskutku spokojná, ale pravdou je, veľa si z tejto epky nevybavujem, takže rozhodne by som ju nenazvala pamätnou.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia


Zpět na 1. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron