Beyond The Sea

24 klasických epizod z let 1993-1994

Moderátor: Luki

Beyond The Sea

Odeslatod kimberly v 16 čer 2008 09:28

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Nájdeme vôbec nejakú chybu? Je to diel pri ktorom si aj moja mama uvedomila, že Akty X stoja za to. Jednak je výborne vybratý názov epizódy, tá pieseň Tam za morom sa zídeme...je to veľmi smutné a hodí sa to k danej situácie. Danin otec má vlastne šťastie, z postáv odišiel na druhý svet ešte najprirodzenejšou cestou. Skvelé prepojenie s Lutherom Lee Boggsom a Scullyovej napriek tomu že je skeptička zúfalá snaha spojiť sa aspoň nejako so svetom mŕtvych a svojim otcom. Krásne ukázanie toho, že môžme byť akejkoľvek povahy, ale v takýchto situáciách sa proste zlomíme a utiekame ku čomukoľvek. A keď už som mala pocit, že to viac emotívne a napínavejšie ani nemôže byť, postrelili Muldera. A akosi si nemôžem pomôcť, ale v tomto diely som ho mala strašne rada. Niekedy mi riadne lezie na nervy, ale tu sa choval proste skvele.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Beyond The Sea

Odeslatod Utero v 16 čer 2008 09:57

Jo myslim, ze si rekla uz vse podstatne. Toto je v prvni serii vazne klasika a tezko by se dalo neco vytknout. Taky musim pripomenout asi prvni shipper moment, Mulderovo pohlazeni Scully po tvari. :) Tohle proste musi videt kazdy fanousek.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Naposledy upravil Utero dne 26 čer 2008 00:55, celkově upraveno 1
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Beyond The Sea

Odeslatod kimberly v 17 čer 2008 09:29

MUlder sa tu zachoval veľmi dobre, Scullyová strácala súdnosť, čo je ale úplne pochopiteľné kvoli situácii ktorá nastala. A strašne mi utkvel moment, ako sa zobudila pri telke na tom gauči a videla svojho otca sedieť v kresle a vzápätí zazvonil telefón a matka jej povedala, že otec je mŕtvy...A ako si Boggs vyspevoval Tam za morom a ona sa zmietala medzi tým, či mu má, alebo nemá veriť. Toto bola zásadná epizóda aj čo sa týka Scullyovej viery a skepticizmu.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Beyond The Sea

Odeslatod KayTee v 19 čer 2008 20:26

Krásný a smutný díl, který otevírá strašně hodně otázek o životu po smrti.. aspoň pro mě.
A když jsem tuto epizodu viděla podruhé uvědomila jsem si, že i když otce Scullyové vidíme v seriálu opravdu jenom párkrát, stejně myslím, že si ho každý pamatuje..
A písnička je krásná
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Beyond The Sea

Odeslatod kimberly v 21 čer 2008 17:50

Ke´d sa dá v Aktoch X priestor pre Scullyovú a jej citové rozpoloženie, väčšinou ide o výborný diel.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia


Zpět na 1. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron