Čo pre mňa Akty X znamenajú?

Vyjádřete se k tomu, jaký je vlastně váš vztah k seriálu Akta X. Řekněte nám, kterou epizodu jste viděli jako první a kdy to bylo. A určitě se nezapomeňte pochlubit vlastní sbírkou s předměty týkajícími se seriálu!

Moderátor: Petraela_x

Čo pre mňa Akty X znamenajú?

Odeslatod Petraela_x v 19 dub 2009 10:54

Tu by sme si mohli napísať o tom, čo pre nás seriál znamená. Pomohol vám seriál v niečom? Ako by ste sa cítili, keby ste seriál už nikdy nemali sledovať? Sú životné situácie, ktoré ste riešili inak vďaka seriálu?
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: Čo pre mňa Akty X znamenajú?

Odeslatod luca v 19 dub 2009 12:09

Petraela_x píše:Tu by sme si mohli napísať o tom, čo pre nás seriál znamená. Pomohol vám seriál v niečom? Ako by ste sa cítili, keby ste seriál už nikdy nemali sledovať? Sú životné situácie, ktoré ste riešili inak vďaka seriálu?


Celoživotní láska, která nikdy nezklame. :D
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Čo pre mňa Akty X znamenajú?

Odeslatod KayTee v 19 dub 2009 22:15

Tohle je myslím na delší dobu. Akta X jsou mojí součástí. Miluji už od malička záhady, kruhy v obilí a celkově mystično, takže to, že jsem začala koukat na Akta X, bylo naprosto přirozené. A když k tomu přidáte neodolatelnou ústřední dvojici s úžasným vztahem, tak je to prostě láska na první pohled :-) Mám rozepsanou takovou věcičku, která myslím můj vztah k Aktům X vyjadřuje, tak až to dopíšu (a najdu odvahu), tak se s vámi podělím..
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Čo pre mňa Akty X znamenajú?

Odeslatod XGirl v 20 dub 2009 07:39

O Aktech X a vztahu k nim jsem kdysi na gymplu psala dokonce slohovou práci - bylo to na téma úvaha o televizi a jejím vlivu. Díky Aktům X jsem poznala několik opravdových přátel, zažila nádherné srazy v Praze a v České Kamenici, akta X mě formovala a motivovala hodně - třeba jsem díky nim začala milovat angličtinu. V letech 1998 - 1999 toho v češtině na internetu ještě o AX mnoho neblo - existoval vlastně jen X magazín. Zato ještě fungovaly xfiles.com, kde byly kompletní popisy epizod, obrázky atd. Tak jsem si o přestávkách ve škole stáhla obsahy páté série (doma jsme internet neměli), vytiskla si je a jala se s blokem v ruce překládat. Někde v půli páté série jsem objevila povídky (tehdy tuším na serveru idealistshaven) a to teprve nastaly žně. Zprvu to byla celkem krkolomná práce, ale dařilo se čím dál víc bez slovníku. Víte, nebýt toho, že jsem kvůli své posedlosti angličtinu potřebovala, nikdy bych k ní nenašla takový vztah, jaký k tomu jazyku mám. Ve škole mě nebavila, měla jsem na ni starou tlustou učitelku, která mě neměla ráda...děs. Ale protože se jednalo o XF, oblíbila jsem si ji natolik, že jsem ve čtvrťáku patřila ke špičce v naší třídě ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Čo pre mňa Akty X znamenajú?

Odeslatod yscully v 20 dub 2009 09:39

Petraela_x píše:Tu by sme si mohli napísať o tom, čo pre nás seriál znamená. Pomohol vám seriál v niečom? Ako by ste sa cítili, keby ste seriál už nikdy nemali sledovať? Sú životné situácie, ktoré ste riešili inak vďaka seriálu?


Akta X jsou největší slaďák, na kterej zvládnu koukat. Taky nemám moc ráda čistokrevný horory a lekačky, rozhodně ne tak, abych se na ně cíleně dívala. Mimo to si strašně špatně pamatuju lidi, tak mě v každým filmu rozčiluje, že až po hodině jsu si jistá, kdo je ústřední dvojice a vedlejší postavy obvykle nepochytám vůbec. Tady jsou lidi furt ti samí, který už znám, a epizody pokrývají širokou paletu žánrů, takže na cokoliv mám zrovna náladu, najdu to mezi DVD s Aktama X. Jinak jsou pro mě jedním z výrazných prvků mýho "exotismu" - prostě když nechcu, aby do mě někdo ryl a zjišťoval, co jsu zač a o čem se se mnou může bavit (zdvořilostní konverzace mezi lidma, co se právě potkali a jeden z nich má pocit, že kvůli následujícím třem dnům musí o všech vědět všechno, ale mně je to ukradený), tak řeknu, že koukám na Akta X a každej obvykle odpadne a dá pokoj :) Pokud to není taky X-phile, to si potom máme o čem pokecat.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Čo pre mňa Akty X znamenajú?

Odeslatod petrazelva v 22 dub 2009 12:49

yscully píše: ...Jinak jsou pro mě jedním z výrazných prvků mýho "exotismu" - prostě když nechcu, aby do mě někdo ryl a zjišťoval, co jsu zač a o čem se se mnou může bavit (zdvořilostní konverzace mezi lidma, co se právě potkali a jeden z nich má pocit, že kvůli následujícím třem dnům musí o všech vědět všechno, ale mně je to ukradený), tak řeknu, že koukám na Akta X a každej obvykle odpadne a dá pokoj :) Pokud to není taky X-phile, to si potom máme o čem pokecat.


Skvělá strategie! Jsem na tom s tím seznamovaním občas podobně, takže to možná adoptuju :D

Každopádně co se mě a Akt X týče, tak je to prostě pro mě fakt něco, na co můžu koukat pořád. Vztah Muldera a Scully, ta jejich vzájemná láska, to je prostě pro mou romantickou duši maximální pohlazení, mrazení v zádech z každého jejich dotyku a objetí, prostě je to krásné.
Poslední dobou ale hodně často přemýšlím o tom, jaká to je vlastně haluz, že jsem díky tomuhle seriálu potkala (a neustále potkávám) spoustu tak skvělých lidí. Za to jsem děsně moc vděčná!!
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Čo pre mňa Akty X znamenajú?

Odeslatod XGirl v 22 dub 2009 14:33

Ano, ty lidi, to je na Aktech to nejlepší. Když se ještě jednou vrátím do doby před devíti, desíti lety (bože, to zní tak hrozně pamětnicky a divně, fuj), tak zatímco ostatní lidi mého věku se pracně doma dovolovali, aby mohli jet s kamarády na chatu, já si t čtyřikrát pětkrát do roka namířila vlakem sama přes celou republiku na sraz X-philes do České Kamenice. Že nebyly žádné mobily netřeba podotýkat. Stejně tak jsem jezdila za x-přáteli na víkend do Prahy, do Teplic a já nevím všude kam...A skoro vždycky se to obešlo bez nějakých výlevů a řečí - možná naši věděli, že bych si stejně postavila hlavu a jela, takže bylo rozumnější mi dát souhlas. I díky tomu jsem nikdy neměla problémy ani s non-x akcemi, osmnáctiny jsem oslavila v Anglii ilegální prací na hrachovém poli :D A za tuhle samostatnost vděčím do jisté míry právě Aktům X a lidem, které jsem díky nim poznala...
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Čo pre mňa Akty X znamenajú?

Odeslatod 16mino28 v 06 kvě 2011 16:01

Veľmi veľa pre mňa znamenajú. Okrem toho že je to môj najobľúbenejší seriál, sú to práve X-Files vďaka ktorým som sa stal Ufológom. Za všetko hovorí aj toto:
Přílohy
Fotografia3012.jpg
Všade na internete sa dal objednať len "fake fun" plagát, tak som si dal osobne na mieru vyrobiť ten originálny. Teraz mi visí v pracovňi rovnako ako Mulderovi :)
Fotografia3012.jpg (92.08 KiB) Zobrazeno 10474 krát
Uživatelský avatar
16mino28
 
Příspěvky: 46
Registrován: 18 úno 2011 11:18
Bydliště: Liptovský Mikuláš - Slovakia


Zpět na Fandom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron