novelizovany pribeh I want to believe

Akta X knižně - průvodci, příběhové knihy atp.

Moderátor: KayTee

novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod mona lisa v 31 črc 2008 10:17

Na zahranicnom webe sa objavila informacia od cloveka, ktory udajne uz cital novelizovany pribeh druheho filmu, ktory ma vyjst u nas asi v septembri. Podotykam, ze jej autor, Max Allan Colins, napisal napr. dve knihy s vymyslenymi pribehmi z CSI LV - a su celkom dobre!
Ten, kto tu novelizac iu cital tvrdi:
According to the book, which was based on the script and written with input from the show's writers:
*Mulder and Scully have been living in the house for about five years.
*Mulder subscribes to 30 different newspaper and magazines and keeps a post office box in Richmond for that purpose. He has turned a spare bedroom in the house into his office, which is the lair of "a true obsessive." He spends a lot of time clipping articles out of those publications and printing things he's found on the Internet.
*Skinner told her Scully she could return to her medical career.
*Few people have their number at the house outside Richmond.
*They haven't felt safe enough to step out into the sunlight together and Scully is somewhat afraid that the FBI could be using her as bait to trap Mulder.
*Scully never seriously considers leaving Mulder for good, even when she says she won't be coming home. She doesn't want to go on to answer the unspoken question about whether she means she won't be coming home ever and leaves it unsaid, lest she can't take it back. She just doesn't know what else to do in this situation.
*There's a scene in the book where Scully finds Father Joe in Christian's room, stroking the boy's hair, and Scully yells at him to get out of there, leave the boy alone, how dare he, etc. The priest tells her Christian is her patient and orders her not to give up.
*In the final scene, Scully has already returned home and the discussion is about what the priest's "Don't give up" means in relation to Christian Fearon and the surgery, not in regards to her relationship with Mulder. There is never any chance that she will not be staying with Mulder. Scully is upset because she put her patient through a difficult treatment because she believed God was speaking through a pedophile priest and maybe she has been wrong to do that. Mulder also says: "But either way, let's get out of here." Scully says "Where?" Mulder says: "Imagine an island with lots of white beach. Imagine lots of blue ocean. You in a swimsuit, and ..." Scully breaks in with "You in a red Speedo?" Mulder responds "I may still have that somewhere. Just us in a little boat with all that blue and all that sand we're brown as berries 'cause we're out of the cold and dark and into the warmth and light. As far away from the darkness as you and I can get." Scully says "I don't think you can get away from the darkness, Mulder. I think it finds you." Mulder responds "I think you're right. But let it try." Then they kiss. So, putting the scene in context with the expanded scene from the book, they went on vacation after the surgery and that's the scene in the Easter Egg.
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod xloverin v 02 srp 2008 17:09

Potvrdzujem :-) Vcera som si ju kupila a nasla som tam tieto veci tiez ;-) Red speedos rulez, ktovie odkial to ma :-D Zeby Krycek?;-)
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod peta111 v 02 srp 2008 20:06

xloverin píše:Potvrdzujem :-) Vcera som si ju kupila a nasla som tam tieto veci tiez ;-) Red speedos rulez, ktovie odkial to ma :-D Zeby Krycek?;-)


Tak ty máš knížku už doma? Je to opravdu přepis filmu nebo je tam toho hodně navíc?
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod xloverin v 03 srp 2008 09:35

Ano, kupila som ju v Londyne, spolu s prvym komiksom :-) Este som ju nestihla precitat, ale co som len tak prelistovala, tak sa pribeh drzi filmu, dialogy su samozrejme citovane, az na dake vynimky. Jedna ktoru som si vsimla a nie je popisana nizsie, ked Dakota Whitney a Mulder nahanaju toho rusa, tak Whitney nanho krici Mulder, Mulder a potom aj Fox, co v knihe nie je :-) Zato je tam dost pasazi typu 'myslela si', proste mozme sa dozvediet co v tom okamihu prebiehalo hrdinom hlavou. Vyzera byt dobra ta kniha.
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod XGirl v 03 srp 2008 10:28

Ty už máš i knihu i komix? Uuuááááááá! Honem na ebay a objednávat :o :D
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod mona lisa v 05 srp 2008 13:39

xloverin píše:Potvrdzujem :-) Vcera som si ju kupila a nasla som tam tieto veci tiez ;-) Red speedos rulez, ktovie odkial to ma :-D Zeby Krycek?;-)


Chcela by som vediet, ci je v knihe uvedene, kde vlastne maju ten dom, ako sa vola ta lokalita. A v akom meste pracuje Scullyova? A ci tam bude uvedene, co Mulder robi cely den doma, okrem jedenia chipsov, pitia dzusu a strihania clankov z novin :? .
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod xloverin v 05 srp 2008 16:23

Juj, to aby som ju zacala citat :-D No pri prvej scenke, kde Scullyova ide za Mulderom v aute, je tam len popisok: Rural Virginia. Odpoved na druhu otazku som narychlo nenasla.
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod mona lisa v 10 zář 2008 07:24

Gorila.sk uz ponuka novelizovanu knihu. Mala by byt 17.9. Uz sa tesim :D
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod KayTee v 10 zář 2008 11:41

mona lisa píše:Gorila.sk uz ponuka novelizovanu knihu. Mala by byt 17.9. Uz sa tesim :D


Užžž??? Asi napíšu rodičům, ať mi je ze Slovenska přivezou, až sem pojedou :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod xloverin v 10 zář 2008 13:05

Gorila ked pise, ze ju bude mat 17.9 tak skor ako zaciatkom oktobra ju necakajte. Ja som si od nich soundtrack objednala, pisali, ze 21.7 a pozvanka na prevzatie mi prisla v polke augusta.
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod luca v 10 zář 2008 19:48

A u nás to nevyjde?
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod MrSmith v 11 zář 2008 20:13

Na Gorila.sk prave tato kniha zlacnela na 199 sk.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod Luki v 12 zář 2008 21:05

Moc bych se netěšil ta knížka stojí za hovno. A není podle scénáře ale podle sestřihu filmu (!!!!!!). Strašně napsaná a směšná... je mi líto té trochy peněz co jsem do ní investoval :|
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod xloverin v 12 zář 2008 23:09

Luki píše:Moc bych se netěšil ta knížka stojí za hovno. A není podle scénáře ale podle sestřihu filmu (!!!!!!). Strašně napsaná a směšná... je mi líto té trochy peněz co jsem do ní investoval :|


Som sice len na stvrtej kapitole, ale nejak sa mi nezda byt zle napisana alebo smiesna. Podla coho sudis, ze je podla zostrihu? Na obale je velkymi cervenymi pismenami 'based on screenplay...' . Skus byt trochu konkretnejsi.
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod Luki v 13 zář 2008 14:12

xloverin píše:
Luki píše:Moc bych se netěšil ta knížka stojí za hovno. A není podle scénáře ale podle sestřihu filmu (!!!!!!). Strašně napsaná a směšná... je mi líto té trochy peněz co jsem do ní investoval :|


Som sice len na stvrtej kapitole, ale nejak sa mi nezda byt zle napisana alebo smiesna. Podla coho sudis, ze je podla zostrihu? Na obale je velkymi cervenymi pismenami 'based on screenplay...' . Skus byt trochu konkretnejsi.


Gia napsala že ve scénáři je minimáně 10 dlouhých scén, které ve filmu nejsou a také že konec v laboratořích je jiný. Knížku jsem dočetl a je to slovo za slovem skoro doslovný opis kinosestřihu filmu. Napsaná je imho dost primitivně (Asi jako Harry Potter nebo DaVinci Code... jednoduché strohé věty, málo popisné atd.)a směšné mi přišly pasáže kdy postavy nahlas popsaly věci co jsme ve filmu viděli ale v knize se nedaly nijak popsat (myslím že ta pasáž na konci a nebo smrt agentky Whitneyové mluví za vše, uvidíš až tam dojdeš :)).

Pár pasáží se mi líbilo ale jako celek jsou i ty krátké knížečky podle různých epizod 100x lepší.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod luca v 17 zář 2008 22:35

Knížka už je v nabídce na www.baronet.cz.
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod mona lisa v 19 zář 2008 10:59

Dnes 19.9. uz maju knihu na sklade k dispozicii v Gorila.sk.
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod nabaa v 19 zář 2008 13:08

Teď jsem se vrátila z knihkupectví i s "úlovkem", takže jdu na to. :mrgreen:
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod KayTee v 19 zář 2008 14:23

nabaa píše:Teď jsem se vrátila z knihkupectví i s "úlovkem", takže jdu na to. :mrgreen:


Z Luxoru?

Mimochodem stejně se mi zdá nějakých 170 stran málo na takový příběh..
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: novelizovany pribeh I want to believe

Odeslatod Luki v 19 zář 2008 16:14

KayTee píše:
nabaa píše:Teď jsem se vrátila z knihkupectví i s "úlovkem", takže jdu na to. :mrgreen:


Z Luxoru?

Mimochodem stejně se mi zdá nějakých 170 stran málo na takový příběh..


Jak jsem psal, ta kniha není skoro vůbec popisná (to i ty knížečky podle epizod byly detailnější).
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Další

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron