Bonusy v anglictine

Máte zakoupeny kompletní série Akt X na DVD? Jak se Vám líbí? Našli jste nějaký technický problém a potřebujete poradit?

Moderátor: Luki

Bonusy v anglictine

Odeslatod mona lisa v 13 dub 2008 18:54

Skoda, ze doplnkove bonusy neboli prelozene do cestiny. Viem, ze by sa to firme financne nevyplatilo, ale... :cry:
A tych vynechanych scen bolo omnoho viac, nam ponukli na DVD iba omrvinky.
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod MrSmith v 13 dub 2008 19:27

Rovnako vela/malo mali aj DVD v zahranici.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod Luki v 13 dub 2008 20:19

Holt máme taky tu nevýhodu, že Akta X byla do sedmé série stříhána z VHS přepisu a většina původních materiálů se sestříhala pro X Files srazy a nebo skončila v popelnici.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod XGirl v 14 dub 2008 11:10

A přitom mohl Bonton klidně říct kterémukoli fanouškovi XF. aby to přeložil a měli tam titulky. Kdyby bývali oslovili mně, udělala bych to i zadarmo :? :D
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod Luki v 14 dub 2008 12:35

XGirl píše:A přitom mohl Bonton klidně říct kterémukoli fanouškovi XF. aby to přeložil a měli tam titulky. Kdyby bývali oslovili mně, udělala bych to i zadarmo :? :D


No problém je že by se musel překopávat celý poslední disk protože ten titulky nepodporuje.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod XGirl v 14 dub 2008 13:03

To jsem nevěděla...je to škoda, protože já si bonusy pouštím moc ráda, fascinují mě třeba vysvětlení jak se dělají speciální efekty, nebo krátká videjka z FX - o bytu Muldera, vlasech Scully, epizodě Home, nebo třeba jídle v Aktech X...těhle krátkých videí je tam fůra a jsou i vtipná. :D Kdybych neuměla anglicky, mrzelo by mě, že si to nemůžu užít.
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod Luki v 14 dub 2008 13:11

XGirl píše:To jsem nevěděla...je to škoda, protože já si bonusy pouštím moc ráda, fascinují mě třeba vysvětlení jak se dělají speciální efekty, nebo krátká videjka z FX - o bytu Muldera, vlasech Scully, epizodě Home, nebo třeba jídle v Aktech X...těhle krátkých videí je tam fůra a jsou i vtipná. :D Kdybych neuměla anglicky, mrzelo by mě, že si to nemůžu užít.


Já věřím, že kdyby ty disky měly vícejazyčnou podporu, tu necelou hodinu jakou mají ty bonusy pohromadě by už přeložily. Naneštěstí, pro neangličtináře, je poslední disk každé série neovlivnitelný, co se jazykové výbavy týče :).
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod Krycek v 14 dub 2008 13:30

Luki píše:No problém je že by se musel překopávat celý poslední disk protože ten titulky nepodporuje.


Ještě dotaz laika - a co když je na posledním disku uvedena i jedna poslední epizoda série (jako tomu bylo např. v případě 8. série a epizody Existence). To pak ten poslední disk titulky podporuje jen pro tu epizodu nebo i pro ty bonusy?
Uživatelský avatar
Krycek
Administrátor
 
Příspěvky: 90
Registrován: 12 dub 2008 18:46
Bydliště: Brno

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod Luki v 14 dub 2008 14:22

admin píše:
Luki píše:No problém je že by se musel překopávat celý poslední disk protože ten titulky nepodporuje.


Ještě dotaz laika - a co když je na posledním disku uvedena i jedna poslední epizoda série (jako tomu bylo např. v případě 8. série a epizody Existence). To pak ten poslední disk titulky podporuje jen pro tu epizodu nebo i pro ty bonusy?


Jenom pro epizodu, disk je tak rozdělen na části a funguje jako dvouvrstvý :)
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod ELTUNTEK v 15 dub 2008 21:26

Náhodou já bonusy v angličtině oceňuji, aspoň to člověka přime aby se trošku v angličtině zdokonalil. Dneska skoro každý se učí angličtinu. Vyjimkou je starší generace. :cool:
Uživatelský avatar
ELTUNTEK
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2008 20:49

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod Luki v 15 dub 2008 21:28

ELTUNTEK píše:Náhodou já bonusy v angličtině oceňuji, aspoň to člověka přime aby se trošku v angličtině zdokonalil. Dneska skoro každý se učí angličtinu. Vyjimkou je starší generace. :cool:


Někteří lidé holt na angličtinu nemají hlavu a titulky by zase ocenili :). Osobně je mi to jedno ale i anglické titulky by se občas šikly, když jim nejde v některých dokumentech rozumět.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod ELTUNTEK v 15 dub 2008 21:33

Tak anglické titulky každopádně, už proto, že ne každý rozumí mluvenému slovu. Třeba ten režisér pochází někde z Montany a má jiný slang a ten kdo se učí britskou angličtinu by mu nerozuměl. Takže titulky určitě. Ale lepší než žádné.
Uživatelský avatar
ELTUNTEK
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2008 20:49

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod trust-no-one v 15 dub 2008 21:37

nevite nekdo,jestli v 9 rade bude MAKING THE TRUTH?!
Uživatelský avatar
trust-no-one
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2008 21:20

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod Luki v 15 dub 2008 21:39

trust-no-one píše:nevite nekdo,jestli v 9 rade bude MAKING THE TRUTH?!


Ano bude, a bude tam toho mnohem víc :)
Viz:http://www.kultx.cz/?p=1277
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod trust-no-one v 15 dub 2008 21:45

Luki píše:
trust-no-one píše:nevite nekdo,jestli v 9 rade bude MAKING THE TRUTH?!


Ano bude, a bude tam toho mnohem víc :)
Viz:http://www.kultx.cz/?p=1277
no hurá, už se těši! :D
Uživatelský avatar
trust-no-one
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2008 21:20

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod Misulka v 02 kvě 2008 11:52

Také jsem byla zklamaná, že bonusy jsou jen v AJ. Tak dobře jí nevládnu, abych dobře porozuměla. A ještě mě zaujalo, když jsem si zadala do normálního dílu z řady vystřižené scény, tak jsou v angličtině. Příklad v poslední Pravdě, telefonuje Scully se s Skindou a střih z Čj do Aj.
Misulka
 
Příspěvky: 5
Registrován: 14 dub 2008 13:50

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod Luki v 02 kvě 2008 12:20

Misulka píše:Také jsem byla zklamaná, že bonusy jsou jen v AJ. Tak dobře jí nevládnu, abych dobře porozuměla. A ještě mě zaujalo, když jsem si zadala do normálního dílu z řady vystřižené scény, tak jsou v angličtině. Příklad v poslední Pravdě, telefonuje Scully se s Skindou a střih z Čj do Aj.


No vystřižené scény logicky nadabované být nemůžou protože nejsou součástí dílu a jazykový volba u nich neexistuje, jsou to koneckonců taky bonusy :).
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Bonusy v anglictine

Odeslatod Mishka v 09 srp 2013 11:49

A co zkusit společnými silami přeložit si nějaké bonusy? Šel by jste do toho někdo se mnou?
Obrázek
Uživatelský avatar
Mishka
 
Příspěvky: 25
Registrován: 13 dub 2008 23:57
Bydliště: Jižní Čechy/USA-ATLANTA


Zpět na Akta X na DVD

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron