Notebook nebo stolní PC?

Sledujete i jiné seriály nebo filmy? Slyšeli jste pěknou hudbu, hráli kvalitní videohru, jedli dobré jídlo nebo třeba konvertovali k jinému náboženství? Řekněte! Zde je místo pro příspěvky, které se netýkají Akt X.

Moderátor: Xeninka

Notebook nebo stolní PC?

Odeslatod G.Logan v 23 led 2009 00:27

Co používáte vy? Myslim jako většinu času. Já například v práci mám stále otevřený notas, ale taky podle toho vypadá :D , ale jinak doma používám stolní PC. Tak jak jste na tom vy?
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Notebook nebo stolní PC?

Odeslatod Xeninka v 23 led 2009 01:07

Noťas a přenášim ho minimálně, prakticky ho mam na stole na podstavci a akorát teď se mnou cestuje do postele a z postele ven když jdu spát :) Tenhle semestr jsem ho nosila jednou týdně do školy na cvíka z jednoho předmětu - ve škole sice nejsou žádný šunty a křápy ale neni nad to, dělat si na svym a když člověk jednou za čas zapomene napájení tak se aspoň formátuje baterka :D
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Notebook nebo stolní PC?

Odeslatod terentule v 23 led 2009 01:32

Oboje...poslední dobou upřednostňuju notebook, protože se dá nosit po bytě :D.
Ale štve mě, protože se mi stává, že najednou zčerná obrazovka a nemůžu nic dělat (ne, a není to spořič :D), takže pak leda restart...achjo...Mám dojem, že všechno co si naše rodina pořídí je pak třeba reklamovat, vyměnit nebo nechat opravit...nemíváte taky takovej pocit :D?
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Notebook nebo stolní PC?

Odeslatod yscully v 23 led 2009 03:36

Notebook, už docela dlouho. Někdy před čtyřma rokama jsem si koupila první, ale to jsem tehdy ještě nevěřila tomu, že kdo si koupí jednou noťas, tak těžko přechází na stolní počítač. Teď mám třetí a neměnila bych (vysoká spotřeba je způsobená tím, že to první byla bazarovka, která umřela stářím - IBM ThinkPad 570, to druhý byla bazarovka, kterou jsem věnovala ségře - ThinkPad T23 a to třetí jsem si pořídila novej, když ten druhej nestíhal analýzu obrazu...). Teď sháním takovej ten nastavovací podstavec na stůl, aby se mně u něj dobře sedělo. Nechce se mně to objednávat po netu, tak to bude možná na dlouho - ale já se nevzdám :)
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Notebook nebo stolní PC?

Odeslatod petrazelva v 23 led 2009 08:49

Teď už většinou jen notebook. Dřív jsem měla jen stolní počítač doma, ale to už je chudák, dědeček. Má přes 7 let, a teď už tam spíš jen tak stojí a děcka na něm hrají hry. Od té doby, co jsem dostala noťas, tak používám prakticky jen ten. Mám ho na kolejích, ale vozím ho i domů (aby nebyla ve vlaku nuda a abych mohla kouknout na nějakej film i doma, popř. něco udělat do školy, že ano..). Občas ho i vezmu do školy, když mám nějakou prezentaci nebo tak, ale moc často ne, je moc těžkej :)
Jsem s ním téměř naprosto spokojená, až na vypalovačku, které nefumguje, takže ho zrovna dneska hodlám dát švagrovi, ať mi ho zanese spravit (tzn. měsíc bez noťasu, to bude krize!!.. nj, je to Acer). Nechápu, jak to bez něj přežiju, a nechápu, jak jsem mohla skoro 4 roky na vysoké přežít bez vlastního počítače!
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Notebook nebo stolní PC?

Odeslatod kimberly v 23 led 2009 10:14

Tak teraz sa táto téma otvorila ako keby pre mna, lebop sa mi babre pc a uvažujem nad kupou laptopu. Tak radte.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Notebook nebo stolní PC?

Odeslatod G.Logan v 23 led 2009 11:26

kimberly píše:Tak teraz sa táto téma otvorila ako keby pre mna, lebop sa mi babre pc a uvažujem nad kupou laptopu. Tak radte.


No ono záleží na co notebook potřebuješ, jestli ho potřebuješ na práci nebo osobní volno nebo jak je teď hodně moderní na hry. Pokud na práci a osobní volno (pod kterým já si představuji pouštění filmů a seriálů) tak je jedno od jaké je firmy, stačí aby měl velký harddisk a stabilní OS (Linux, Visty, XP). A pokud na hry no tam už to chce opravdu vše, ale to už je velký zásah do peněženky :) .
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Notebook nebo stolní PC?

Odeslatod yscully v 23 led 2009 13:27

G.Logan píše:
kimberly píše:Tak teraz sa táto téma otvorila ako keby pre mna, lebop sa mi babre pc a uvažujem nad kupou laptopu. Tak radte.


No ono záleží na co notebook potřebuješ, jestli ho potřebuješ na práci nebo osobní volno nebo jak je teď hodně moderní na hry. Pokud na práci a osobní volno (pod kterým já si představuji pouštění filmů a seriálů) tak je jedno od jaké je firmy, stačí aby měl velký harddisk a stabilní OS (Linux, Visty, XP). A pokud na hry no tam už to chce opravdu vše, ale to už je velký zásah do peněženky :) .


A mám-li k tomu přihodit osobní zkušenost (trojnásobnou), tak pokud nechceš noťas na hry, ale chceš ho tahat do práce a z práce a občas praštit s tím baťohem, co ho v něm neseš, tu a tam ho nechat spadnout z postele nebo na něj lehnout, když usneš po sledování filmu, doporučuju jít do ThinkPadu. I když s ním nebudeš chtít zacházet takhle drasticky, tak se ti bude hodit odolná konstrukce, bez které je jakkoliv špičková výbava příliš zranitelná. Tolik můj názor.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Notebook nebo stolní PC?

Odeslatod KayTee v 23 led 2009 18:59

Mám i PC i noťase, ale PC je v poslední době dost neaktivní...pořád sedím na zemi s noťasem v klíně. Jinak obojí jsou Dell. Předtím jsem měla noťase Fujitsu-Siemens a děs a hrůza. Nejdřív odešla baterka, pak disk. Nevydržel ani 3 roky. Dell je spolehlivý. Přítel s touto značkou pracuje jako IT už 11 let a ještě se nesetkal s nějakým poruchovým kusem. Doporučuju.
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Notebook nebo stolní PC?

Odeslatod xloverin v 24 led 2009 00:48

Ja som mala stolny pc aj notas 3 roky, lebo studujem v inom meste ako byvam ;-) takze pc byvalo doma a notas som bravala so sebou. Teraz ale som pc dala otcovi, ja mam novy notas (btw. Sony Vaio, niet nad style ;-) ). Uprednostnujem notas, pretoze ho fakt vlacim, kde sa len da. Trasa Nove Zamky - Bratislava, v BA: trasa byt - skola, vlacim ho este aj v byte aj v dome po stole, po posteli a pod :-D
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Notebook nebo stolní PC?

Odeslatod Leblanc v 31 led 2009 23:29

Před rokem jsem si koupila notebook. Dřív jsem používala taťkovo pc, ale měl v oblibě častý reinstal windows :( , teď mám svoje a mám klid. Počítač bych si pořídit nemohla, neměla bych ho kam dát.
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče


Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron