Píšeme Ježíškovi..

Sledujete i jiné seriály nebo filmy? Slyšeli jste pěknou hudbu, hráli kvalitní videohru, jedli dobré jídlo nebo třeba konvertovali k jinému náboženství? Řekněte! Zde je místo pro příspěvky, které se netýkají Akt X.

Moderátor: Xeninka

Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod KayTee v 27 lis 2008 00:19

Milý Ježíšku, vím, že je na světě mnoho dalších xphilů, kteří si taky přejí pořád další a další originální DVD, ale přesto věřím, že si vzpomeneš i na mě. Jenom abys měl přehled - 4, 5, 6 a 9 už mám ;) Nezapomeň prosím, že je na DVD už i IWTB ;) No, a jestli si myslíš, že jsem byla letos opravdu hodná a zasloužím si i něco dalšího, tak mě potěší nějaká nová knížka od Denkera, Grishama, Cornwellové a tak.. nebo třeba Obchodník se smrtí taky potěší. Pak nikdy není na škodu nějaké to oblečení jako kalhoty, mikča nebo bunda. Ponožky a spoďáry taky prosím :lol:
A tak celkově by se nám hodila GPS (na Geocaching), odšťavňovač, kuchynský robot...joooo a teď mně napadlo, že vlastně se nám líbí i puzzle od Anny Geddes. Hlavně ať jsou nad 1000 dílků. Nedávno jsem viděla jedny šestitisícový. Ty jsou fakt super!
No..to je asi všechno milý Ježíšku. Nezapomeň prosím ani na mého Tomáška, který už Ti určitě taky napsal a na Endyho, kterého potěší granulky Pro Plan a jakékoliv pejskomlsky :-D

Ať Ti rolničky vesele zvoní..

Tvoje hodná Kačenka :mrgreen:
Naposledy upravil KayTee dne 27 lis 2008 14:42, celkově upraveno 1
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod haci v 27 lis 2008 12:47

KayTee píše:Milý Ježíšku, vím, že je na světě mnoho dalších xphilů, kteří si taky přejí pořád další a další originální DVD, ale přesto věřím, že si vzpomeneš i na mě. Jenom abys měl přehled - 4, 5, 6 a 9 už mám ;) Nezapomeň prosím, že je na DVD už i IWTB ;) No, a jestli si myslíš, že jsem byla letos opravdu hodná a zasloužím si i něco dalšího, tak mě potěší nějaká nová knížka od Denkera, Grishama, Cornwellové a tak.. nebo třeba Obchodník se smrtí taky potěší. Pak nikdy není na škodu nějaké to oblečení jako kalhoty, mikča nebo bunda. Ponožky a spoďáry taky prosím :lol:
A tak celkově by se nám hodila GPS (na Geocaching), odšťavňovač, kuchynský robot...joooo a teď mně napadlo, že vlastně se nám líbí i puzzle od Anny Geddes. Hlavně ať jsou nad 1000 dílků. Nedávno jsem viděla jedny šestitisícový. Ty jsou fakt super!
No..to je asi všechno milý Ježíšku. Nezapomeň prosím ani na mého Tomáška, který už TI určitě taky napsal a na Endyho, kterého potěší granulky Pro Plan a jakékoliv pejskomlsky :-D

Ať ťi rolničky vesele zvoní..

Tvoje hodná Kačenka :mrgreen:


Hm, tak takových hodných Kačenek by tu bylo víc, také o jedné vím. :mrgreen: ;) To je dobrý nápad napsat Ježíškovi, ale u mě by se to asi minulo účinkem, protože moji Ježíšci sem nechodí... :(
Ty hraješ Geocaching? Kamarád mě do něj láme, ale bohužel na to nemám čas.
Uživatelský avatar
haci
 
Příspěvky: 238
Registrován: 14 dub 2008 11:58
Bydliště: Prostějov

Re: Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod KayTee v 27 lis 2008 14:40

haci - no zatím nemáme GPS, takže hledáme jen kešky, které se dají najít i bez ní. Na čas to náročné není, já to dělám tak, že když třeba někam jedu, tak se mrknu, jestli tam nějaká keška není.. a občas se povede. Mám jich asi jenom 8 a i to jen tak po Praze, kde se dalo :-) Ale je to legrace..takové napětí - najdeš/nenajdeš, uvidí tě někdo/neuvidí tě nikdo :lol:

Jo, a moji Jěžíšci sem taky ani nepáchnou, tak ale sranda musí být... třeba si to hodím i na blog :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod haci v 27 lis 2008 15:39

KayTee píše:haci - no zatím nemáme GPS, takže hledáme jen kešky, které se dají najít i bez ní. Na čas to náročné není, já to dělám tak, že když třeba někam jedu, tak se mrknu, jestli tam nějaká keška není.. a občas se povede. Mám jich asi jenom 8 a i to jen tak po Praze, kde se dalo :-) Ale je to legrace..takové napětí - najdeš/nenajdeš, uvidí tě někdo/neuvidí tě nikdo :lol:

Jo, a moji Jěžíšci sem taky ani nepáchnou, tak ale sranda musí být... třeba si to hodím i na blog :-D


Kamarád jich má asi kolem 30 a když mi líčil jak se drápal kamsi na kopec a prodíral křovím, tak mi to nenáročné na čas nepřišlo. ;) A jak to v Praze děláš, aby tě nikdo neviděl, když ji najdeš? Jsou nějaký kešky na Václaváku? :mrgreen:
Uživatelský avatar
haci
 
Příspěvky: 238
Registrován: 14 dub 2008 11:58
Bydliště: Prostějov

Re: Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod KayTee v 27 lis 2008 15:49

haci píše:
KayTee píše:haci - no zatím nemáme GPS, takže hledáme jen kešky, které se dají najít i bez ní. Na čas to náročné není, já to dělám tak, že když třeba někam jedu, tak se mrknu, jestli tam nějaká keška není.. a občas se povede. Mám jich asi jenom 8 a i to jen tak po Praze, kde se dalo :-) Ale je to legrace..takové napětí - najdeš/nenajdeš, uvidí tě někdo/neuvidí tě nikdo :lol:

Jo, a moji Jěžíšci sem taky ani nepáchnou, tak ale sranda musí být... třeba si to hodím i na blog :-D


Kamarád jich má asi kolem 30 a když mi líčil jak se drápal kamsi na kopec a prodíral křovím, tak mi to nenáročné na čas nepřišlo. ;) A jak to v Praze děláš, aby tě nikdo neviděl, když ji najdeš? Jsou nějaký kešky na Václaváku? :mrgreen:


Jojo, dvě jsou na Muzeu.. jednu už mám, ale na tu druhou musím jít někdy ve 3 ráno, aby tam nebyli lidi :-D Jinak já jsem se zatím nikam šplhat nemusela :-) Mám jednu třeba ze Střeleckého ostrova, pak ze Žofína, pak z Císařského ostrova, pak je jedna már metrů od mé práce v Dolních Počernicích a tak :-) Chodíš třeba kolem nich a ani o nich nevíš. Jinak, když nějakou najdu, tak jsem děsně nenápadná, vezmu ji, jdu dál, otevřu, podepíšu se a pak zase nenápadně zacouvám zpátky ke skrýši a dělám jako nic. Většinou mám štěstí, že lidi nejsou, nebo si mě nevšímají .. a taky jsme dva, takže se kryjeme a ještě nosím furt foťák, takže můžeme hrát i to, že něco fotíme :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod xloverin v 27 lis 2008 20:13

Prosim , boli by ste take hodne a nam neznalym slovakom pretlmocili co su 'kesky'? ;-)
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod terentule v 27 lis 2008 20:32

KayTee píše:haci - no zatím nemáme GPS, takže hledáme jen kešky, které se dají najít i bez ní. Na čas to náročné není, já to dělám tak, že když třeba někam jedu, tak se mrknu, jestli tam nějaká keška není.. a občas se povede. Mám jich asi jenom 8 a i to jen tak po Praze, kde se dalo :-) Ale je to legrace..takové napětí - najdeš/nenajdeš, uvidí tě někdo/neuvidí tě nikdo :lol:

Jo, a moji Jěžíšci sem taky ani nepáchnou, tak ale sranda musí být... třeba si to hodím i na blog :-D

Jé, ty taky provozuješ geocaching :)?
Já jich mám cca 80, většinou jsou taky pražský :D. A při hledání jsem vždycky děsně "nenápadná" :D, zvlášť když držím GPS. Přijde mi, že kdyby mě někdo viděl, tak pro něj budu extrémně podezřelá :D.
Jinak občas jsou skrýše pěkně pekelné :). A jednou jsem se šplhala do děsně dlouhýho a prudkýho kopce a pak jsem měla problém slézt zpátky :D. Ale aspoň má člověk nějakej zážitek, dobrodrůžo :).

xloverin: je to od slova geocaching, cache = skrýš, poklad (myslím), a česky (a slovensky) se to zdomácnělo na keš, keška :)
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod yscully v 27 lis 2008 20:33

xloverin píše:Prosim , boli by ste take hodne a nam neznalym slovakom pretlmocili co su 'kesky'? ;-)


Tomu nerozumí ani řada Čechů :)

To jsou "caches", krabičky nebo předměty v krabičkách (teď nevím přesně), které jsou poschovávané těmi, kdo hrají geocaching na místech v blízkosti GPS souřadnice uvedené v seznamu na Internetu (někdo je tam dal, ostatní je hledají podle GPS a zapíšou se, že ji našli). V krabičce jsou mimo papír a pisátko i nějaké drobnosti, obvykle si z nich nějakou vybereš a nějakou jinou tam přidáš. To, co je v krabičce může být například i putovní: chce se "to" dostat odněkud někam způsobem, že to někdo najde a přemístí do další cache blíž cílovému místu. Cache se různě dělí např. podle náročnosti nalezení (roh ulice vs. uprostřed lesa), získání (škvíra ve zdi vs. dno rybníka), podle stupně civilizovanosti (Václavák vs. tatranský štít) nebo podle velikosti (krabička od sirek vs. krabice od banánů), takže si každý může hledat tu "svou".

Hráč geocachingu musí být při manipulaci s cachí velmi opatrný, aby ho neviděli "mudlové" (viz Harry Potter), protože by cachi mohli chtít ublížit. Takže asi tak. Jako poučený a fandící (přátelský, ne nebezpečný) mudla toho o moc víc nevím, je to na netu.

Nevím, jak je to na Slovensku s pojmem "mudla": je to slovo, které má u kouzelníků velmi podobný význam jako u jiné skupiny lidí "gadžo". Prostě člověk nepatřící nějakým způsobem do komunity, zpravidla svojí nechápavostí a ignorancí komplikující život těm "nám, normálním".

No a Ježíšku, dones mně prosím DVD IWTB a inteligentní plastelínu, ať mám k tomu filmu i něco na zarývání nehtů. Víc toho radši nechcu, stejně zlobím. :)
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod xloverin v 27 lis 2008 20:44

yscully píše:
xloverin píše:Prosim , boli by ste take hodne a nam neznalym slovakom pretlmocili co su 'kesky'? ;-)


Tomu nerozumí ani řada Čechů :)

To jsou "caches", krabičky nebo předměty v krabičkách (teď nevím přesně), které jsou poschovávané těmi, kdo hrají geocaching na místech v blízkosti GPS souřadnice uvedené v seznamu na Internetu (někdo je tam dal, ostatní je hledají podle GPS a zapíšou se, že ji našli). V krabičce jsou mimo papír a pisátko i nějaké drobnosti, obvykle si z nich nějakou vybereš a nějakou jinou tam přidáš. To, co je v krabičce může být například i putovní: chce se "to" dostat odněkud někam způsobem, že to někdo najde a přemístí do další cache blíž cílovému místu. Cache se různě dělí např. podle náročnosti nalezení (roh ulice vs. uprostřed lesa), získání (škvíra ve zdi vs. dno rybníka), podle stupně civilizovanosti (Václavák vs. tatranský štít) nebo podle velikosti (krabička od sirek vs. krabice od banánů), takže si každý může hledat tu "svou".

Hráč geocachingu musí být při manipulaci s cachí velmi opatrný, aby ho neviděli "mudlové" (viz Harry Potter), protože by cachi mohli chtít ublížit. Takže asi tak. Jako poučený a fandící (přátelský, ne nebezpečný) mudla toho o moc víc nevím, je to na netu.

Nevím, jak je to na Slovensku s pojmem "mudla": je to slovo, které má u kouzelníků velmi podobný význam jako u jiné skupiny lidí "gadžo". Prostě člověk nepatřící nějakým způsobem do komunity, zpravidla svojí nechápavostí a ignorancí komplikující život těm "nám, normálním".

No a Ježíšku, dones mně prosím DVD IWTB a inteligentní plastelínu, ať mám k tomu filmu i něco na zarývání nehtů. Víc toho radši nechcu, stejně zlobím. :)



Dakujem za vycerpavajucu odpoved:-D No nikdy som o tom nepocula, teda o tej hre este. Ale lozenie kade-tade ma velmi nebavi:-D A 'mudla' je zrejme cesky ekvivalent slovenske 'mukel' ;-) ja som tiez fanusyk Harrhy Pottera, takze viem o co ide:-D
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod yscully v 27 lis 2008 20:56

xloverin píše:
Dakujem za vycerpavajucu odpoved:-D No nikdy som o tom nepocula, teda o tej hre este. Ale lozenie kade-tade ma velmi nebavi:-D A 'mudla' je zrejme cesky ekvivalent slovenske 'mukel' ;-) ja som tiez fanusyk Harrhy Pottera, takze viem o co ide:-D


No však, koho baví "lozenie kade-tade", jde hledat na tatranský štít nebo doprostřed pralesa. Koho to nebaví, může hledat v civilizaci, ve větších městech i při cestě do práce.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod KayTee v 27 lis 2008 21:31

terentule píše:
KayTee píše:haci - no zatím nemáme GPS, takže hledáme jen kešky, které se dají najít i bez ní. Na čas to náročné není, já to dělám tak, že když třeba někam jedu, tak se mrknu, jestli tam nějaká keška není.. a občas se povede. Mám jich asi jenom 8 a i to jen tak po Praze, kde se dalo :-) Ale je to legrace..takové napětí - najdeš/nenajdeš, uvidí tě někdo/neuvidí tě nikdo :lol:

Jo, a moji Jěžíšci sem taky ani nepáchnou, tak ale sranda musí být... třeba si to hodím i na blog :-D

Jé, ty taky provozuješ geocaching :)?
Já jich mám cca 80, většinou jsou taky pražský :D. A při hledání jsem vždycky děsně "nenápadná" :D, zvlášť když držím GPS. Přijde mi, že kdyby mě někdo viděl, tak pro něj budu extrémně podezřelá :D.
Jinak občas jsou skrýše pěkně pekelné :). A jednou jsem se šplhala do děsně dlouhýho a prudkýho kopce a pak jsem měla problém slézt zpátky :D. Ale aspoň má člověk nějakej zážitek, dobrodrůžo :).

xloverin: je to od slova geocaching, cache = skrýš, poklad (myslím), a česky (a slovensky) se to zdomácnělo na keš, keška :)


No, můj největší zážitek byl první pokus... našla jsem si, že má být keška u Hlavního nádraží někde na plotě..tak jsme prolejzali celý ten hnusný špinavý park, všude bezďáci, jehly, odpadky a my tam blbci lozili mezi nima v křoví :-D Nakonec jsme to vzdali a až časem, když už jsem chápala co a jak, tak jsem mrkla na geocaching.com, že přoč jsme hledali špatně...a zjistila jsem, že ta keš je úplně jinde, než jsme mysleli :-D :-D :-D

Jinak asi řeknu Xenince, ať to tady přejmenuje na Píšeme Ježíškovi a Geocaching :-D :-D Nebo založím další téma přímo na to..zdá se, že je nás tady víc, tak si tam můžeme dávat tipy na zajímavá místa.. :-)
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod LadyX v 24 lis 2009 18:46

Tak už píšete? ;)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
LadyX
 
Příspěvky: 91
Registrován: 13 srp 2008 13:10
Bydliště: Praha

Re: Píšeme Ježíškovi..

Odeslatod KayTee v 26 lis 2009 11:41

Já už jsem psala :-)

Můj milý Ježíšku,
jako vždycky jsem byla samozřejmě celý rok hodná, tak doufám, že na mě nezapomeneš :-) Děkuji ti, žes zařídil, že už mám kompletní sběratelskou edici X-Files, takže letos už tě s tím nebudu otravovat :-)

Pod stromečkem mě potěší:

- Jakákoliv kniha od Kathy Reichsové (nemám zatím žádnou, měla jsem zatím všechny jenom půjčené). Každopádně její nejnovější kniha je Ďáblovy kosti, kterou jsem ještě ani nečetla, takže ta by potěšila nejvíc. Ale jak píšu, potěší jakákoliv.
- Jakákoliv kniha od Stephena Kinga
- Takové ty rukavice, jak vypadají jako palčáky, ale když se čepička sundá, tak jsou volné prsty. Barva olivová, černá, šeda nebo prostě barevné. Hlavně ne růžová nebo žlutá.
- Nějaká toaletní voda se svěží vůní. Nic sladkého prosím.
- Jakákoliv drogerie, kromě šamponů (ty si kupuju speciálně v lékárně, tak proto ;oD)
- Různá bižuterie


No, a teď si rychle nevzponemu, co jsem ještě chtěla, takže až si vzpomenu, tak dopíšu :-D Samozřejmě nechci celý seznam, píšu jen věci, které se hodí, aby měl Ježíšek inspiraci :-)

A nakonec, Ježíšku, posím, abych nezapomněl ani na Endyho a Tomáška a celou rodinku i ostaní hodné lidi :-)

Cililing

Kačenka
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away


Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron