Buffy kontroverze :) (POZOR rozsáhlé čtivo :)

Sledujete i jiné seriály nebo filmy? Slyšeli jste pěknou hudbu, hráli kvalitní videohru, jedli dobré jídlo nebo třeba konvertovali k jinému náboženství? Řekněte! Zde je místo pro příspěvky, které se netýkají Akt X.

Moderátor: Xeninka

Buffy kontroverze :) (POZOR rozsáhlé čtivo :)

Odeslatod Luki v 06 říj 2008 20:05

...
Naposledy upravil Luki dne 27 dub 2009 14:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Buffy kontroverze :) (POZOR rozsáhlé čtivo :)

Odeslatod nabaa v 06 říj 2008 20:40

Fíííha, to je teda délka. Mno, ještě jsem se tím článkem neprokousala, nicméně k tématu Buffy vs. Akta X, ze kterého toto dílo vyšlo, se vyjádřím, i když to asi nebude úplně Off topic.

Přestože jsou okamžiky, kdy mi nejde do hlavy, jak může Buffy stát nad Akty X, nemyslím si, že je ten seriál "sračka". Jde o úplně jiný žánr než jsou Akta. Mysl nezasvěceného člověka se může ubírat směrem k závěru, že Buffy = příšery, Akta X = příšery, z čehož vyplývá, že Buffy = Akta X. Pravda, ve výrokové logice jsem vždycky plavala, ale něco mi říká, že takhle to vždycky neplatí. To bychom se dostali někam na úroveň sofistů, kteří tvrdili, že každá žena má 2 nohy a každá husa má 2 nohy a tudíž je každá žena husa. Oba seriály se musí brát v širších souvislostech a házet je na základě podobnosti v jediném aspektu do jednoho pytle je víc než neopatrné. Proto mě taky udivuje, že v nejrůznějších hlasováních vůbec mohou soupeřit. To je jako kdyby se spojila Zlatá hokejka a Fotbalista roku a začal se vyhlašovat Zlatý suspenzor (žádná jiná společná pomůcka mě nenapadla :D ). Prostě to nejde. Respektive jde, ale namíchne to prakticky všechny.

Nestydím se přiznat, že jsem na Buffy koukala, sice už je to pár let, ale vzpomínám si, že mě to docela bavilo. Dokonce mám na nástěnce nad stolem doteď připíchnutý Angelův prolog o vášni. Krom toho se tam našla i spousta šťavnatých cynických hlášek, které jsem si pamatovala ještě docela dlouho. Teď už bych si k tomu seriálu nejspíš nesedla, ale rozhodně bych se nepustila do jeho přímého urážení. Popravdě víc než to, že Buffy "porazila" Akta, mi vadí fakt, že se vůbec dostala do stejné kategorie (ehm, byla vůbec nějaká?). Podle mého názoru mají tyhle dva seriály tak málo společného, že porovnávat je na jakémkoliv stupni je prostě nepřijatelné. A dohadovat se o tom, který z nich je lepší, je dětinské. Připomíná mi to tak trochu válku mezi LotRovci a Potterovci. Pro X-philery stejně budou Akta nej, i kdyby se na ně zbytek světa už nikdy nepodíval. A to samé platí pro příznivce Buffy. Tak si podejme ruce a řekněme si, že vyhrát Esmeralda, bylo by hůř. ;)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Buffy kontroverze :) (POZOR rozsáhlé čtivo :)

Odeslatod oskvarka v 07 pro 2009 13:04

Akta X verzus Buffy....no my to mame doma ako ja verzus o 6 rokov mladsia segra... sme velmi velmi podobne, ale ja nedokazem kukat Buffy a ona zase Akta X :D:D... takze asi tak :) Ale nejake casti sme navzajom videli...takze take zle to nebude...ale teda je to uz par rockov dozadu, hlavne ja som kukala Buffy ked to bezalo v telke poobede ale dnes uz by som to pustila maximalne ako podmaz k nejakym dalsim 2 cinnostiam...cca ako serial carodejnice... obcas kuknem len preto ze ho v podstate skoro stale davaju okolo obeda cez vykend, takze pri upratovani dakedy aj to zvladnem :D....
ale ja sa posnazim tieto sviatky zo segri spravit Akta X nadsenca tak uvidime ci to zvladnem ;)
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12


Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron