Oblibene filmy.

Sledujete i jiné seriály nebo filmy? Slyšeli jste pěknou hudbu, hráli kvalitní videohru, jedli dobré jídlo nebo třeba konvertovali k jinému náboženství? Řekněte! Zde je místo pro příspěvky, které se netýkají Akt X.

Moderátor: Xeninka

Oblibene filmy.

Odeslatod Utero v 18 čer 2008 01:35

Jsem milovnikem filmu. Nemam zadne sbirky nebo tak neco, ale kdyz s nekym vedu rozhovor, filmy a hudba jsou hlavnim tematem. A proto me celkem zajima jaky maji vkus i ostatni X fandove. Skuste napsat tak zhruba TOP10 filmu, ktery na vas v zivote dost zapusobyli a proste ktery mate nejradeji a treba nektere z nich, ktere nejsou zrovna tak zname skusit doporucit tem co je nevideli.

Abych dlouho nezvanil tak jsem vybral jen 5 filmu, ktery si myslim, ze by mel kazdy videt.

1. Boys Don´t Cry / Kluci neplacou
2. Pulp Fiction / Pulp Fiction - Historky z podsveti
3. AI - Artificial Intelligence / AI - Umela inteligence
4. Forrest Gump / Forrest Gump
5. Interview with the Vampire / Interview s upirem

Pak treba zboznuju serii Navratu do budoucnosti a Vetrelcu. Posledni dobou se mi moc libi film, ktery valcuje kina "Cloverfield" u nas zname jako Monstrum od tvurcu LOST.

No a vase oblibene filmy?
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod mona lisa v 18 čer 2008 07:39

Ja som z toho videla Forest Gump - ale nemam rada take smutne a pre mna depresivne filmy (sorry).

Moje oblubene:
1. miesto Star Trek 4
2. Star Trek 6
3. Star Trek 2
4. Star Trek 3
5. rozne ceske crazy-komedie s hercami ako Kopecky, Bohdalova, Janzurova, Sovak, Brodsky, Zazvorkova, Ruzickova...
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod monkax v 18 čer 2008 08:13

Já miluju české filmy s Tomášem Holým a nejvíc:
Jak vytrhnout verlibě stoličku, Jak dostat tátu do polepšovny.
Uživatelský avatar
monkax
 
Příspěvky: 239
Registrován: 13 dub 2008 17:56

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod kimberly v 18 čer 2008 08:35

Takže, ja so z tých, ktorých filmy nemajú radi. Pre mňa je to prikrátka "podívaná". Mám rada dlhé seriály, kde sa môžem s hrdinami spriateliť a tešiť sa čo bude ďalej, niečo čo trvá dve hodiny je na mňa primálo. Ak by som však už mala niečo spomenúť, tak iste Harryho Pottera, lebo toho milujem a obzvlášť na filmovom plátne, pretože ma dokáže úplne vtrhnúť do deja. jasné, že sú nejaké kúsky, ktoré si nenechám ujsť, mám rada Leslieho Nielsena a jeho paródie, zopár českých kúskov ako Jízda, alebo Slunce, seno...ale milovník filmov nie som.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod G.Logan v 18 čer 2008 10:12

Top 10 filmů? To je docela těžké, ale pokusim se :)

Top film, který převyšuje všechny filmy co jsem viděl: Vykoupení z věznice Shawshank

1.Forrest Gump
2.Purpurové Řeky 1
3.Sin City - Město Hříchů
4.Batman (protože Nicholsonův úsměv je cool)
5.Silent Hill
6.Vetřelec 1 až 3
7.Rain Man
8.Údolí Stínů
9.Hvězdná Brána-film
10.Mad Max - všechny díly
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod nabaa v 18 čer 2008 10:40

Vzhledem k tomu, že kdyby mi nevyšla medicína, bývala bych šla na žurnalistiku a teorii a dějiny filmu, protože jsem chtěla být filmový kritik, je můj seznam oblíbených filmů téměř tak rozsáhlý jako tajné archivy amerického ministerstva obrany. Ale pokusím se sepsat 10 nejoblíbenějších (s vynecháním FTF)...ovšem bez pořadí, to po mně nikdo nemůže chtít.

Dracula od F.F.Coppoly
The virgin suicides od Sophie Coppoly
Hemoglobin od Petera Svateka
The Lord of the Rings od Petera Jacksona
Todo sobre mi madre od Pedra Almódovara
Interview with vampire od Neila Jordana
Chocolat od Lasse Hallströma
The House of the Mirth od Terence Daviese
Účastníci zájezdu
Taxi od Gérarda Pirèse

Kdyby někdy vznikla anketa TOP 100, bylo by to jednodušší. Takhle můžu jen plakat nad tím, že jsem nemohla zmínit dalších asi 200 oblíbených filmů. :(
Naposledy upravil nabaa dne 18 čer 2008 10:42, celkově upraveno 1
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod pitrysek v 18 čer 2008 10:41

monkax píše:Já miluju české filmy s Tomášem Holým a nejvíc:
Jak vytrhnout verlibě stoličku, Jak dostat tátu do polepšovny.

Já jsem na tom stejně, české filmy mám nejraději a filmy s Tomášem Holým si pouštim často. ;)
Jinak máme velkou sbírku filmů i zahraničních - hlavně komedií :)
Obrázek
Life is like a box of chocolates; a cheap, thoughtless, perfunctory gift that nobody ever asks for.
Uživatelský avatar
pitrysek
 
Příspěvky: 479
Registrován: 13 dub 2008 01:41
Bydliště:

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod Utero v 18 čer 2008 11:06

kimberly píše:Takže, ja so z tých, ktorých filmy nemajú radi. Pre mňa je to prikrátka "podívaná". Mám rada dlhé seriály, kde sa môžem s hrdinami spriateliť a tešiť sa čo bude ďalej, niečo čo trvá dve hodiny je na mňa primálo. Ak by som však už mala niečo spomenúť, tak iste Harryho Pottera, lebo toho milujem a obzvlášť na filmovom plátne, pretože ma dokáže úplne vtrhnúť do deja. jasné, že sú nejaké kúsky, ktoré si nenechám ujsť, mám rada Leslieho Nielsena a jeho paródie, zopár českých kúskov ako Jízda, alebo Slunce, seno...ale milovník filmov nie som.


No jasne uplne jsem zapomel zminit komedie s Lesliem Nielsonem...Blazniva strela, Agent WC 40 nebo Utopenec na uteku, to jsou nejlepsi komedie.
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod Utero v 18 čer 2008 11:13

nabaa píše:
Kdyby někdy vznikla anketa TOP 100, bylo by to jednodušší. Takhle můžu jen plakat nad tím, že jsem nemohla zmínit dalších asi 200 oblíbených filmů. :(


Klidne zmin dalsi ;) Jinak dost cumim, ze je tu mezi nami profesionalni filmovy kritik :shock:
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod nabaa v 18 čer 2008 13:37

Utero píše:
nabaa píše:
Kdyby někdy vznikla anketa TOP 100, bylo by to jednodušší. Takhle můžu jen plakat nad tím, že jsem nemohla zmínit dalších asi 200 oblíbených filmů. :(


Klidne zmin dalsi ;) Jinak dost cumim, ze je tu mezi nami profesionalni filmovy kritik :shock:


Mno, radši ne, to bych tady zaplácala bůhví kolik místa a Krycek by se mnou vyběhl. :lol: A profesionální filmový kritik nejsem, nakonec zvítězila medina, takže jsem kritik-amatér a kritizuju jen ze zájmu. :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod terentule v 18 čer 2008 16:04

Jsem filmový nadšenec, takže je pro mě těžký vybrat 10 nejoblíbenějších.
Miluju Forresta Gumpa. Taky Once, trilogii Indiana Jonese (čtyřku jsem ještě neviděla), Sin city, Dogville, víc mě teď nenapadá, ale je toho spoustu. Taky miluju starší filmy, jako třeba Casablancu, Gone with the wind, Zvětšenina, Metropolis, Kdo se bojí Virginie Woolfové, Snídaně u Tiffanyho atd...
A mojí srdcovkou jsou filmy od dua Svěrák/Smoljak...a od Svěráka zbožňuju Akumulátora 1
Taky nesmím zapomenout na komedie...a parodie :). Bláznivá střela je naprostá klasika :)
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod KayTee v 18 čer 2008 17:34

Tohle je moc těžké, takže asi teď nenapíšu všech 10 filmů, ale budu je doplňovat postupně, jak si na něco vzpomenu. Neřadím podle oblíbenosti.

Pošli to dál (kniha je lepší, ale i film je moc silný - o tom, jak malý kluk vymyslí způsob jak změnit svět k lepšímu)
Lepší pozdě než-li později (skvělá komedie s J. Nicholsnem, D. Keatonovou a A. Peetovou)
Vykoupení z věznice Shawshank (Co k tomu říct? Prostě síla!)
Kruh (První horor, po kterém jsem se opravdu bála)
Šestý smysl (Skvělý výkon hl. představitelů a krásný příběh)
Uprchlík (Ford je moje srdeční záležitost)
Město Andělů (díky hereckému obsazení a citlivému příběhu o nadpřirozenu právem patří mezi mé 10nej)
Po čem ženy touží (jedna z nejlepších komedií vůbec :-D)
Zelená míle (jak jsem na ní mohla zapomenout. Spolu s Shawshankem prostě síla!)


A jen tak mimo - mám ráda skoro všichny filmy se Sandrou Bullock a taky s Julii Roberts
Naposledy upravil KayTee dne 19 čer 2008 20:13, celkově upraveno 2
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod monkax v 18 čer 2008 18:39

Vykoupení z věznice Shawshank jsem taky vyděla a fakt síla. Taky miluju:

Město Andělů
Madisonské mosty
Nezvratný osud
Noční můra v Elm Street
Prokletí z domu slunečnic
Sestý smysl
Uživatelský avatar
monkax
 
Příspěvky: 239
Registrován: 13 dub 2008 17:56

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod Utero v 18 čer 2008 18:55

KayTee píše:Tohle je moc těžké, takže asi teď nenapíšu všech 10 filmů, ale budu je doplňovat postupně, jak si na něco vzpomenu. Neřadím podle oblíbenosti.

Pošli to dál (kniha je lepší, ale i film je moc silný - o tom, jak malý kluk vymyslí způsob jak změnit svět k lepšímu)
Lepší pozdě než-li později (skvělá komedie s J. Nicholsnem, D. Keatonovou a A. Peetovou)
Vykoupení z věznice Shawshank (Co k tomu říct? Prostě síla!)
Kruh (První horor, po kterém jsem se opravdu bála)
Šestý smysl (Skvělý výkon hl. představitelů a krásný příběh)
Uprchlík - (Ford je moje srdeční záležitost)



A jen tak mimo - mám ráda skoro všichny filmy se Sandrou Bullock a taky s Julii Roberts


Wau Posli to dal jsem videl nekolikrat protoze tam hraje muj oblibeny hudebnik - Jon Bon Jovi, vis toho jeho praveho otce co tam potom ke konci prijede, je to jen mala role, ale proto se me to libilo jeste vic. Hlavni predstavitel Haley J. Osment je vazne skvely, i v Šestem smyslu nebo Umele Inteligenci byl jedinecny. Konecne seznam kde jsem videl vsecko, akorat Lepší pozdě než-li později jsem dlouho nevidel, musim napravit :)
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod pitrysek v 18 čer 2008 19:02

Tak já jich pár taky vypíšu.Kromě skoro všech českých filmů mám ráda i tyhle:

Dangerous Minds/Nebezpečné myšlenky
The Green Mile/Zelená míle
Love Lies Bleeding/Láska krvácí
Armagedon
Pearl Harbor
The Break-Up/Rozchod!
Good Night

...a spostu dalších, hlavně drama a komedie zbožňuju.
Obrázek
Life is like a box of chocolates; a cheap, thoughtless, perfunctory gift that nobody ever asks for.
Uživatelský avatar
pitrysek
 
Příspěvky: 479
Registrován: 13 dub 2008 01:41
Bydliště:

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod k212 v 19 čer 2008 10:17

Tak třeba abecedně, ale těch oblíbených je daleko víc ...
Blade Runner (1982) - sci-fi klasika, na kterou nedám dopustit, ač zcela překopala knižní předlohu
Černá kočka, bílý kocour (1998) - Kusturica, Balkán, rakie a už to jede, jedna z nejlepších komedií, co znám
Dogville (2003) & Manderlay (2005) & Tanec v temnotách (2000) & Prolomit vlny (1996)- zbožňuju Larse von Triera a jeho -cynicky zlé avšak upřímně pravdivé- filmy
Doors (1991) - psychedelická jízda pod taktovkou Olivera Stona o legandárních Door v čele s Jamesem Douglasem Morrisonem = hudební klasika
Dvanáct opic (1995) - pro mě nejsmutnější scifárna, u který vždycky v závěrečné scéně vytahuju kapesníček
eXistenZ (1999) - mňamka od Cronneberga, anti-tech scifárna, aneb, to jste ještě neviděli???? ne
Nebe (2002) & Princezna a bojovník (2000) - další klasik současné evropské kinematografie Tom Tykwer a jeho netradiční a neotřelé pohledy na lásku
Nový svět (2005) - 3 hodinový opus téměř beze slov, moje nejkrásnější a nezapomenutelné setkání s Terrencem Mallickem
--- resistance was futile, i'm assimilated shipper ---
Uživatelský avatar
k212
 
Příspěvky: 80
Registrován: 14 dub 2008 10:16
Bydliště: Náchod reál, jinak Delta Kvadrant Unimatrice X

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod G.Logan v 19 čer 2008 17:50

Zapomněl jsem dopsat klasiku a to ...............Flash Gordon :D Super soundtrack od Queen
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod petrazelva v 25 čer 2008 14:42

Hm... to je ale obtížné.. Betzak si na půlku nevzpomenu, ale napíšu aspoň něco:

The Bodyguard (no jo, jen mě neukamenujte, já za to nemůžu, že jsem nevyléčitelný romantik)
Amores Perros - průlomovej film, pro mě prostě úžasnej
Volver a Todo Sobre Mi Madre - Almodóvar je výbornej a dokáže vybrat skvělé herečky (viz Penelope ve Volver, krása)
Snílci od Bertolucciho - drsný film
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat - ideální film na zlepšení nálady.. Woody jako spermie je neodolatelný
Černá kočka, bílý kocour - souhlas s výše uvedeným popiskem :)
Vinnetou a filmy s ním... hmmm... Piere Brice..
série Vetřelců - skvělá Ripleyová
Star Trek - samozřejmě nesmí chybět!
Batman - hlavně když ho hrál Michael Keaton, ten byl k sežrání
Smrtonosná past - Bruce taky můžu
no a pak spousta českých klasik především Svěrák, Svěráci, Smoljak.. A mist Jára samozřejmě nesmí chybět!
a pak taky Želary - srdcovka

sem to asi trošku přešvihla, co? tak sorry ;) ale je jich tolik...
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod nabaa v 25 čer 2008 16:24

petrazelva píše:Hm... to je ale obtížné.. Betzak si na půlku nevzpomenu, ale napíšu aspoň něco:

The Bodyguard (no jo, jen mě neukamenujte, já za to nemůžu, že jsem nevyléčitelný romantik)
Amores Perros - průlomovej film, pro mě prostě úžasnej
Volver
a Todo Sobre Mi Madre - Almodóvar je výbornej a dokáže vybrat
skvělé herečky (viz Penelope ve Volver, krása)
Snílci od Bertolucciho - drsný film
Všechno,
co jste kdy chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat
- ideální
film na zlepšení nálady.. Woody jako spermie je neodolatelný
Černá kočka, bílý kocour - souhlas s výše uvedeným popiskem :)
Vinnetou a filmy s ním... hmmm... Piere Brice..
série Vetřelců - skvělá Ripleyová
Star Trek - samozřejmě nesmí chybět!
Batman - hlavně když ho hrál Michael Keaton, ten byl k sežrání
Smrtonosná past - Bruce taky můžu
no a pak spousta českých klasik především Svěrák, Svěráci, Smoljak.. A mist Jára samozřejmě nesmí chybět!
a pak taky Želary - srdcovka
sem to asi trošku přešvihla, co? tak sorry ;) ale je jich tolik...


S Amores perros naprosto souhlasím. Perfektní film, hrozně moc emocionální a krutě pravdivej. Poprvé jsem ho viděla hned v kině v rámci studia španělštiny a úplně mě dostal. :shock:

Jo a mezi svoje oblíbené musím ještě přidat novej zkouknuté House of D a Playing by heart. Sice to není úplně off topic, když tam hrají David a Gillian, ale do obou těch filmů jsem se zamilovala na první shlédnutí. :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Oblibene filmy.

Odeslatod G.Logan v 25 čer 2008 18:56

Musím dopsat pár filmů, na které jsem ještě zapomněl(no pár :D )
Sloní Muž
Klepání na nebeskou bránu
Smrtonosná Zbran 1 až 4
Interstate 60
Good Morning Vietnam
Kmotr
Butterfly Effect
Monty Python and the Holy Grail
Schindlerův seznam
Sedm

Snad je to vše(ale určitě jsem si ještě na polovinu nevzpomněl) :)
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Další

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron