Oblíbená literatura

Sledujete i jiné seriály nebo filmy? Slyšeli jste pěknou hudbu, hráli kvalitní videohru, jedli dobré jídlo nebo třeba konvertovali k jinému náboženství? Řekněte! Zde je místo pro příspěvky, které se netýkají Akt X.

Moderátor: Xeninka

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod mona lisa v 12 čer 2008 12:50

Este som zabudla spomenut TROCH PATRACOV. Tie knihy som zboznovala uz ako decko i ked vtedy u nas vyslo iba malo pribehov a az posledne roky vychadzaju aspon tri knihy rocne. Doteraz som precitala 55 knih. A napriek tomu, ze uz mam po kusok po tridsiatke - stale ma to bavi a stale cakam na nove vydania. :D A moja kolegyna, ktorej ma 42 rokov ich cita tiez :!:
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod KayTee v 12 čer 2008 13:59

mona lisa píše:Este som zabudla spomenut TROCH PATRACOV. Tie knihy som zboznovala uz ako decko i ked vtedy u nas vyslo iba malo pribehov a az posledne roky vychadzaju aspon tri knihy rocne. Doteraz som precitala 55 knih. A napriek tomu, ze uz mam po kusok po tridsiatke - stale ma to bavi a stale cakam na nove vydania. :D A moja kolegyna, ktorej ma 42 rokov ich cita tiez :!:


No jasný!!! Taky jsem je četla..ale to už je let, čéče.. to bylo ještě v dětské knihovně :-) Super.. sice si už nepamatuji jména, ale vím, že jeden byl takovej zavalitější :-) A taky mi v paměti utkvěla nějaká scéna z vrakoviště nebo tak něco..
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod kimberly v 09 črc 2008 13:08

Ja som teraz dočítala poslednú zo sady kníh Anna zo Zeleného domu a musím povedať, že posledná kniha-v anglickom origináli Rilla of Ingleside je jednoznačne najlepšia. Problematika prvej svetovej vojny sprevádza čitateľa celou knihou a je vykreslená veľmi zaujímavo, posledné diely z nejakej série bývajú väčšinou najslabšie, toto však rozhodne nie je ten prípad. Dojemné krásne, miestami aj vtipné, s čiernym humorom a práve také aká vojna je...
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Angelitos v 09 črc 2008 13:32

kimberly píše:Ja som teraz dočítala poslednú zo sady kníh Anna zo Zeleného domu a musím povedať, že posledná kniha-v anglickom origináli Rilla of Ingleside je jednoznačne najlepšia. Problematika prvej svetovej vojny sprevádza čitateľa celou knihou a je vykreslená veľmi zaujímavo, posledné diely z nejakej série bývajú väčšinou najslabšie, toto však rozhodne nie je ten prípad. Dojemné krásne, miestami aj vtipné, s čiernym humorom a práve také aká vojna je...


O tom jsem někde slyšela a mohlo by to být zajímavé kouknu se do knihovny! Dík za tip :)
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod kimberly v 09 črc 2008 13:35

Angelitos píše:
kimberly píše:Ja som teraz dočítala poslednú zo sady kníh Anna zo Zeleného domu a musím povedať, že posledná kniha-v anglickom origináli Rilla of Ingleside je jednoznačne najlepšia. Problematika prvej svetovej vojny sprevádza čitateľa celou knihou a je vykreslená veľmi zaujímavo, posledné diely z nejakej série bývajú väčšinou najslabšie, toto však rozhodne nie je ten prípad. Dojemné krásne, miestami aj vtipné, s čiernym humorom a práve také aká vojna je...


O tom jsem někde slyšela a mohlo by to být zajímavé kouknu se do knihovny! Dík za tip :)

Rozhodne sa pozri! Keď už ja odporúčam nejakú knihu, niečo to znamená :) Žiadne opisy hrôz z bojiska, ale to, čo sa dotýkalo ľudí, ktorí museli každý deň na front vyprevádzať svojich priateľov, rodiných príslušníkov, milencov...Rilla je Annina najmladšia dcéra, moc sa na ňu nepodala, je nepraktická a rada by sa zabávala. Niekto jej povedal, že roky od 15 do 19 sú najkrajšie v živote dievčaťa a ona sa zaprisahala, že ona si ich urobí dokonale krásne, plné zábavy...Vojna vypukla keď mala 15 a skončila keď mala 19...Irónia osudu...
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Angelitos v 09 črc 2008 13:41

kimberly píše:
Angelitos píše:
kimberly píše:Ja som teraz dočítala poslednú zo sady kníh Anna zo Zeleného domu a musím povedať, že posledná kniha-v anglickom origináli Rilla of Ingleside je jednoznačne najlepšia. Problematika prvej svetovej vojny sprevádza čitateľa celou knihou a je vykreslená veľmi zaujímavo, posledné diely z nejakej série bývajú väčšinou najslabšie, toto však rozhodne nie je ten prípad. Dojemné krásne, miestami aj vtipné, s čiernym humorom a práve také aká vojna je...


O tom jsem někde slyšela a mohlo by to být zajímavé kouknu se do knihovny! Dík za tip :)

Rozhodne sa pozri! Keď už ja odporúčam nejakú knihu, niečo to znamená :) Žiadne opisy hrôz z bojiska, ale to, čo sa dotýkalo ľudí, ktorí museli každý deň na front vyprevádzať svojich priateľov, rodiných príslušníkov, milencov...Rilla je Annina najmladšia dcéra, moc sa na ňu nepodala, je nepraktická a rada by sa zabávala. Niekto jej povedal, že roky od 15 do 19 sú najkrajšie v živote dievčaťa a ona sa zaprisahala, že ona si ich urobí dokonale krásne, plné zábavy...Vojna vypukla keď mala 15 a skončila keď mala 19...Irónia osudu...


tak zítra pro ni jdu do knihovny, včera jsem tam byla a nevybrala jsem si nic!! Beztak mi všechno vzaly babičky, které jely někde na chatu na dovolenou :D:D Tohle zní fakt zajímavě, něco takového mě určitě bude bavit, ze kterého roku je to vydání, které jsi četla?
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod kimberly v 09 črc 2008 19:41

Vydanie je z roku 1994, ja som si aj poplakala aj som sa smiala až ma brucho bolelo...vernosť, smútok, radosť, víťazstvá, prehry, láska...je tam všetko, myslím že ostatné "Anny" sa s touto knižkou nedajú porovnávať, sú o niečom inom a niekde inde.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod mona lisa v 09 črc 2008 20:03

Mne sa pacilii iba prve tri knihy, tie dalsie uz nie. Malas om pocit, akoby ich pisal niekto iny.
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Leblanc v 10 črc 2008 18:55

nabaa píše:
G.Logan píše:Čtení ...... moje druhá nejoblíbenější věc po koukání na filmy/seriály . Já jsem fanda sci-fi, mystiky a fantasy a také vojenské tématiky. Z autorů čtu Verna,Wellse,Bradbury a Tom Clancy a nesmím zapomenout na
Tolkiena. Poslední co jsem přečetl je : Vražedná mise od Michaela DiMercuria
Dějiny Záhad a Omylů 2 (Tajemství světelných bytostí) od Vladimíra Lišky
Vojenskou támatiku tady probírat nebudu to by bylo na dlouho :D


A nečetl jsi náhodou Poslední pán prstenu od Kyrila Yeskova?


Já ji mám doma a četla jsem ji. Špionážní příběh jak vyšitý :lol:
Jinak jsem samozřejmě četla Hobita a Pána prstenů od Tolkiena, klasika.
Mám hodně oblíbených knih: Viktor Farkas- Nevysvětlitelné záhady, Bernard Werber- Mravenci, Kodži Suzuki- Kruh, Spirála, Temné vody, Michael Crichton- Kmen Andromeda, Kořist, Daniela Mičanová- Alexander, Lucius, Orlando (autorka se narodila a žije v Hustopečích, její romány s upírskou tématikou se odehrávají mimo jiné v Mikulově, kde jsem se učila, cítím z nich atmosféru těch míst...), Neal Asher- Stahovač, Frank Schatzing- Vzpoura oceánů, Kathy Letteová- Šílené krávy, Chuck Palahniuk- Ukolébavka... atd... atd... Čtu všechno možné, třeba i Foglarovky (nostalgie, byly to první knížky, když nepočítám -Můj medvěd Flóra- :lol: , Lanczovou, Pawlovskou...
Teď si chci pořídit Květinovou zkoušku (Jay Lake).
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod peta111 v 21 črc 2008 20:39

Pro všechny, kdo hledají trochu romantiky s tak trochu s nadpřirozenou zápletkou - doporučuju knížku -
Marc Lévy - A co když je to pravda. (byl podle toho i natočený film) - Milé, oddechové a dobře se to čte. ;)
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod terentule v 26 črc 2008 13:50

peta111 píše:Pro všechny, kdo hledají trochu romantiky s tak trochu s nadpřirozenou zápletkou - doporučuju knížku -
Marc Lévy - A co když je to pravda. (byl podle toho i natočený film) - Milé, oddechové a dobře se to čte. ;)

Tak já jsem to viděla, jak to dávali před nějakým časem v televizi. Vystihla si to dobře, milé, oddechové :)...líbilo :)
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Herimína Froditová v 26 črc 2008 19:10

Tak se divim, že tu nikdo nezmiňuje-v pozitivech-Terryho Pratchetta. Já poslední dobou moc nečtu...možná proto, že píšu, tak se to láme. Ale poezii-to můžu! :lol: Třeba Kytice...to je prostě nepřekonatelné dílo...
Herimína Froditová
 
Příspěvky: 11
Registrován: 13 čer 2008 18:58

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod terentule v 26 črc 2008 21:37

Herimína Froditová píše:Tak se divim, že tu nikdo nezmiňuje-v pozitivech-Terryho Pratchetta.

Já osobně jsem Pratchetta nikdy nečetla a zařekla jsem se ho kdy číst...možná si to někdy rozmyslím, ale v nejbližší době to nebude :). Nevím, kde přesně jsem tu averzi k němu vzala, ale nějaký extra odůvodnění asi nemá :-P
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod petrazelva v 27 črc 2008 03:14

Herimína Froditová píše:Ale poezii-to můžu! :lol: Třeba Kytice...to je prostě nepřekonatelné dílo...


Poezie je děsně zvláštní. Nikdy mě moc nechytla, teda až na pár výjímek. Jedna z nich je Wolker. U jeho básní je mi vždycky děsně úzko a mám až slzy v očích...
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod yscully v 14 srp 2008 19:55

Jean M. Auel: Děti Země (Klan velkého medvěda, Údolí plavých koní, U lovců mamutů, Širé pláně, Pod kamennou střechou) česky i anglicky, super čtivo, cca 3500 stran, kterýma člověk proletí, ani neví jak. A Auel píše další a dá si na ní taky záležet, jenom doufám, že jí to nebude trvat dalších 12 let, jako Pod kamennou střechou.

A. C. Clarke: Vesmírná odyssea - všechny díly

A. C. Clarke: Setkání s Rámou, Návrat Rámy. Těžce mě zklamala Zahrada Rámy a Ráma tajemství zbavený už číst nebudu. Nečtěte ani tu Zahradu, první dva díly úplně stačí. V dalších už to ztrácí Clarkův styl a jenom se to veze na jeho jménu.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Luki v 23 srp 2008 11:11

Bram Stoker - Dracula (Nejlepší knížka všech dob).
Terry Pratchett - Zeměplocha... všechny příběhy jsou dojemné velice vtipné a občas vypovídají mnohé o naší společnosti ;).
Koji Suzuki - Kruh, Spirála, Smyčka, Temné Vody... klasika Japonského hororu... ovšem Spirála i Smyčka mnohé ztrácí.
Stephen King - To, Misery, Carrie, Pytel Kostí, Geraldova Hra, Needfull Things (četl jsem v angličtiněm CZ název raději neuvádím), Salem´s lot, Osvícení.
Scott Smith - Ruiny
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod yscully v 23 srp 2008 11:20

A málem bych zapomněla: Bratři Strugačtí (Les, Pondělí začíná v sobotu, Je těžké býti bohem)
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod nabaa v 23 srp 2008 15:16

Luki píše:Bram Stoker - Dracula (Nejlepší knížka všech dob).


Tak že je nejlepší bych neřekla, ale skvělá je každopádně. První knížka, kterou jsem četla v angličtině. :) Pro mě je jednou z nejlepších knížek vůbec Exupéryho Malý princ. Od nějakých deseti let jsem ho četla asi pětkrát, v češtině i v angličtině, a pokaždé ve mně zanechal úplně jiný dojem. Je škoda, že zrovna tuhle knížku spousta lidí nečetla, protože mají pocit, že je pro děti. Přitom to není vůbec pravda. :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Leblanc v 21 zář 2008 13:26

Luki píše:...Koji Suzuki - Kruh, Spirála, Smyčka, Temné Vody... klasika Japonského hororu... ovšem Spirála i Smyčka mnohé ztrácí...


Právě Smyčka je můj nejnovější úlovek, co se knih týče, brzy ji začnu číst, takže jsem zvědavá. Co říkáš na Temné vody? Mě se moc líbí tyto povídky, já mám z vody trošku fóbii (z té přírodní), protože nikdy nevím, co vše může pod hladinou být...
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Luki v 21 zář 2008 16:52

Leblanc píše:
Luki píše:...Koji Suzuki - Kruh, Spirála, Smyčka, Temné Vody... klasika Japonského hororu... ovšem Spirála i Smyčka mnohé ztrácí...


Právě Smyčka je můj nejnovější úlovek, co se knih týče, brzy ji začnu číst, takže jsem zvědavá. Co říkáš na Temné vody? Mě se moc líbí tyto povídky, já mám z vody trošku fóbii (z té přírodní), protože nikdy nevím, co vše může pod hladinou být...


Miluju povídkové antologie takže Temné Vody se mi z Kojiho knih líbí nejvíce. Moc se nepaběrkuje se základy a vrhne se často rovnou do akce což je pro povídky ideální :).
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

PředchozíDalší

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků