Oblíbená literatura

Sledujete i jiné seriály nebo filmy? Slyšeli jste pěknou hudbu, hráli kvalitní videohru, jedli dobré jídlo nebo třeba konvertovali k jinému náboženství? Řekněte! Zde je místo pro příspěvky, které se netýkají Akt X.

Moderátor: Xeninka

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod xloverin v 17 říj 2008 19:38

Ako to tu tak citam, tak strasne vela veci nepoznam ;-)
Pratchetta som citala asi dve knizky a bolo to to najzvlastnejsie co som kedy citala, aj sa mi to celkom pacilo, ale myslim, ze tie dve knihy stacili az az ;-)
Neviem ci sa mam hanbit alebo co, ale ja citam hlavne bestsellery ;-)
teda no,zase nie vsetko;-) Ale paci sa mi takmer vsetko od Johna Grishama, Mary Higgins Clarkovej, Robina Cooka, Dana Browna, Ed McBaina, Dicka Francisa...
Momentalne ma posadol Michael Crichton, co tu uz Leblanc spominala, citam Drak: zahada letu 545.
Z 'nekomercnych' asi Alfred Hitchcock a zbierky od V.P. Borovicku.
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod nabaa v 16 lis 2008 19:09

Zrovna jsem dočetla Obchodníka se smrtí od Hugha Laurieho a musím říct, že je to super. Sice žádný napínavý thriller, děj je spíš pozvolný, ale Hughův smysl pro humor je naprosto houseovský - cynický, sarkastický, suchý jak poušť. I když zápletka sama o sobě humorná není, u některých hlášek jsem se nasmála. Je to dost zvláštní specifická kombinace žánrů, řekla bych, a asi se nelíbí každému, ale je to čtivé a myslím, že stojí za to si to přečíst. :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod xloverin v 16 lis 2008 20:37

nabaa píše:Zrovna jsem dočetla Obchodníka se smrtí od Hugha Laurieho a musím říct, že je to super. Sice žádný napínavý thriller, děj je spíš pozvolný, ale Hughův smysl pro humor je naprosto houseovský - cynický, sarkastický, suchý jak poušť. I když zápletka sama o sobě humorná není, u některých hlášek jsem se nasmála. Je to dost zvláštní specifická kombinace žánrů, řekla bych, a asi se nelíbí každému, ale je to čtivé a myslím, že stojí za to si to přečíst. :)


Ja som videla film, a uz ten sa mi velmi pacil, netusila som,ze je to podla knihy...
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Calwen v 08 dub 2009 17:59

nabaa píše:Zrovna jsem dočetla Obchodníka se smrtí od Hugha Laurieho a musím říct, že je to super. Sice žádný napínavý thriller, děj je spíš pozvolný, ale Hughův smysl pro humor je naprosto houseovský - cynický, sarkastický, suchý jak poušť. I když zápletka sama o sobě humorná není, u některých hlášek jsem se nasmála. Je to dost zvláštní specifická kombinace žánrů, řekla bych, a asi se nelíbí každému, ale je to čtivé a myslím, že stojí za to si to přečíst. :)

Já to nějak nemůžu sehnat, ale těším se na to jak malá!

A momentálně jsem dočetla povídkovou sbírku Jak vypálit Chrome od Gibsona. Je to cyber až na půdu, ale mě se to moc moc líbilo.
The meaning of life is to give life meaning.
Kamelot forum
Fanclub Amandy Somerville
Uživatelský avatar
Calwen
 
Příspěvky: 51
Registrován: 05 dub 2009 14:05
Bydliště: Tábor

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod terentule v 08 dub 2009 22:58

Já právě dočetla Cestu na Mars od Erica Idlea (z Monty Pythonů) a moc se mi to líbilo...lehce podobné Červenému trpaslíkovi, podobný styl :).
A teď se chystám přečíst si The curious incident of the dog in the night-time :). Jsem na to dost zvědavá :)
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Leblanc v 10 dub 2009 12:45

Řbitov zviřátek. Moje první knížka od Stephena Kinga. :mrgreen:
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Calwen v 10 dub 2009 15:00

Leblanc píše:Řbitov zviřátek. Moje první knížka od Stephena Kinga. :mrgreen:

tu uplně zbožňuju! vždycky mi z ní běhá mráz po zádech
The meaning of life is to give life meaning.
Kamelot forum
Fanclub Amandy Somerville
Uživatelský avatar
Calwen
 
Příspěvky: 51
Registrován: 05 dub 2009 14:05
Bydliště: Tábor

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Leblanc v 11 dub 2009 12:08

Calwen píše:
Leblanc píše:Řbitov zviřátek. Moje první knížka od Stephena Kinga. :mrgreen:

tu uplně zbožňuju! vždycky mi z ní běhá mráz po zádech


Je to dost dobrý, jsem asi v polovině, kocoura už zakopal :mrgreen: Já bych na to pohřebiště nevlezla ani za zlaté prasátko!
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod xloverin v 11 dub 2009 14:37

Ja som knihu necitala, zato som videla dvakrat film a vzdy som sa isla pototo od strachu :-)
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Leblanc v 12 dub 2009 21:04

Já teda film neviděla, ale dost mě láká :)
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Petraela_x v 15 dub 2009 13:30

Tak ja mám práve rozčítaného Stopárovho sprievodcu po galaxii od Dauglesa Adamsa - sci-fi s anglickým humorom :D
a ešte aj Terryho Prechetta a jeho Farbu mágie. Skvelá kniha. No a chystám sa ako e-book ešte od Anne Rice - Interview s upírom. Tú musím stihnúť do 15. mája, no uvidíme uvidíme :D
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod Calwen v 16 dub 2009 21:25

Petraela_x píše:Tak ja mám práve rozčítaného Stopárovho sprievodcu po galaxii od Dauglesa Adamsa - sci-fi s anglickým humorom :D
a ešte aj Terryho Prechetta a jeho Farbu mágie. Skvelá kniha. No a chystám sa ako e-book ešte od Anne Rice - Interview s upírom. Tú musím stihnúť do 15. mája, no uvidíme uvidíme :D

Stopařův Průvodce je jedna z nejlepších knížek. A doporučuju si hned potom přečíst Restaurant na konci vesmíru (někdy je to obojí v jedný knize protože to hezky navazuje). Ty ostatní ani není třeba (teda pokud ti jako mě nebude vrtat hlavou základní otázka :D)
A Interview se mi taky moc líbilo, hlavně teda film ale knížka byla taky dobrá.
The meaning of life is to give life meaning.
Kamelot forum
Fanclub Amandy Somerville
Uživatelský avatar
Calwen
 
Příspěvky: 51
Registrován: 05 dub 2009 14:05
Bydliště: Tábor

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod kimberly v 18 dub 2009 09:06

Petraela_x píše:Tak ja mám práve rozčítaného Stopárovho sprievodcu po galaxii od Dauglesa Adamsa - sci-fi s anglickým humorom :D
a ešte aj Terryho Prechetta a jeho Farbu mágie. Skvelá kniha. No a chystám sa ako e-book ešte od Anne Rice - Interview s upírom. Tú musím stihnúť do 15. mája, no uvidíme uvidíme :D


Pratchetta čítam aj ja
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod LadyX v 26 dub 2009 19:53

Četl jste někdo Stručnou historii času od Hawkinga? Co na tu knihu říkáte?
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
LadyX
 
Příspěvky: 91
Registrován: 13 srp 2008 13:10
Bydliště: Praha

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod KayTee v 26 dub 2009 22:57

LadyX píše:Četl jste někdo Stručnou historii času od Hawkinga? Co na tu knihu říkáte?


Já to nečetla. Je to dobré? Že bych se po tom podívala v knihovně.
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Oblíbená literatura

Odeslatod LadyX v 27 dub 2009 17:41

KayTee píše:
LadyX píše:Četl jste někdo Stručnou historii času od Hawkinga? Co na tu knihu říkáte?


Já to nečetla. Je to dobré? Že bych se po tom podívala v knihovně.


Na tuhle otázku se asi nedá objektivně odpovědět, protože každý považuje za "dobré" něco jiného :) Za sebe můžu říct, že mě ta kniha hodně zaujala a navnadila k zakoupení dalších jeho děl. Pokud tě tahle problematika zajímá, tak - podle mě - určitě stojí za přečtení. Kdyby ses pro ni rozhodla, dej pak vědět, jak se ti líbila :D

Pro představu cituji z obalu knihy:

"Ve dvacátém století učinila fyzika neuvěřitelné pokroky. Jejich výsledky se natolik vzdalují běžnému chápání, že se i vědci uchylují k metaforám - elementární částice mají barvy a vůně; ve vesmíru vskrytu číhají černé díry, které "nemají vlasy", aby mohly astronauty natahovat jako špagety; vesmír se rozpíná jako dětský balónek (nebo taky ne); a na fyzikální zákony je i Všemohoucí krátký. Stephen Hawking o tomto vesmíru poutavě vypráví a upozorňuje nás na úchvatnou skutečnost, že kdyby byl vesmír jen trochu jiný než je, nebyli bychom tu my a nemohli bychom ho pozorovat a zkoumat."

Xxx

Jinak mám teď rozečtenou trilogii od Kissingera: Roky v Bílém domě, Bouřlivé roky, Roky obnovy, ale to budu číst ještě hoodně dloouho - má to dohromady přes 3500 stran Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
LadyX
 
Příspěvky: 91
Registrován: 13 srp 2008 13:10
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron