Star Trek

Sledujete i jiné seriály nebo filmy? Slyšeli jste pěknou hudbu, hráli kvalitní videohru, jedli dobré jídlo nebo třeba konvertovali k jinému náboženství? Řekněte! Zde je místo pro příspěvky, které se netýkají Akt X.

Moderátor: Xeninka

Star Trek

Odeslatod nabaa v 02 kvě 2008 16:29

Jak jsem zjistila ze všeho toho představování na Fóru, tak je tady pár lidí, kterým ST není cizí. Který je vám nejbližší? Původní série, Nová generace, Hluboký vesmír nebo Voyager? Pochlubte se a můžeme je rozebrat. ;)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Star Trek

Odeslatod G.Logan v 02 kvě 2008 16:33

Mě nejvíce ovlivnila Nová Generace a pak hlavně Voyager a z těch nových Enterprize , starší díly (TOS) a Deep Space 9 moc nemusim
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Star Trek

Odeslatod terentule v 02 kvě 2008 20:49

No, jako malá jsem sledovala všechno, byla to taková tradice, každej pátek se sesednout s mámou a koukat :).
Ale nejvíc se mi asi líbí původní. Kapitán Kirk, Spock atd :). I když někdy mi přišel směšný (hlavně teda díl s planetou, kde pračlověci uctívají roztrhanou americkou vlajku a citujou ústavu :lol: )
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Star Trek

Odeslatod nabaa v 02 kvě 2008 21:02

Originální sérii jsem bohužel, no možná bohudík, neviděla. Na sci-fi mě nejvíc baví efekty, takže fandím hlavně Voyageru, ten je u mě na prvním místě. Ale páteční tradici jsem taky měla. Vždycky v pátek odpoledne, tuším, že kolem půl paté, to bylo. No a pak ta moje víkendová rána, kdy mamka těžce rozdejchávala fakt, že nejsem schopná v sobotu vstát v 7, abych s ní šla nakoupit, ale jsem schopná a dokonce ochotná vstát v 5, abych viděla Star Trek. :D Ještě mám kdesi v počítači soubor - soupis hlášek z Voyageru. Když tak nad tím přemýšlím, moc jsem z těch dílů neměla, protože jsem u nich seděla s blokem a tužkou a zapisovala hlášky. :lol:
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Star Trek

Odeslatod KayTee v 02 kvě 2008 21:10

Na Star trek jsem koukala státou, ale jen na pár řad...pak jsem z toho vyrostla a už mi to pak přišlo stupidní :-D
Viděla jsem díly s těmito postavami..
Obrázek
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Star Trek

Odeslatod Xeninka v 02 kvě 2008 21:31

Na Voyageru jsem odkojená a trochu si pamatuju i DS9 a TNG, ale Voayger mě chytil od prvního dílu - ženská kapitánka, no to bylo něco :P
Loni nebo předloni jsem skoukla komplet DS9 i TNG a nedovedu se rozhodnout, kterej z těch co už jsem zmínila mám za nej... Nicméně nová Enterprise s Archerem, která se odehrává ještě přes TOSkou (kterou jsem nikdy pořádně neviděla a zatim mi to ani moc neláká...) se mi líbí také, ač spousta lidí tvrdí opak.
Jinak láska ke scifi ve mě od dob sledování Voaygeru přetrvala až dodnes :) jo a taky jsem vstávala na Voyager v noci a zapisovala jsem si do deníčku o čem byl daný díl :D ale vstávala jsem na to tajně, to byl vždycky adrenalin slízt dolů po schodech abych nebyla slyšet a zapnout televizi a okamžitě na ní ztlumit zvuk :lol:
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Star Trek

Odeslatod nabaa v 02 kvě 2008 22:33

Xeninka píše:Na Voyageru jsem odkojená a trochu si pamatuju i DS9 a TNG, ale Voayger mě chytil od prvního dílu - ženská kapitánka, no to bylo něco :P
Loni nebo předloni jsem skoukla komplet DS9 i TNG a nedovedu se rozhodnout, kterej z těch co už jsem zmínila mám za nej... Nicméně nová Enterprise s Archerem, která se odehrává ještě přes TOSkou (kterou jsem nikdy pořádně neviděla a zatim mi to ani moc neláká...) se mi líbí také, ač spousta lidí tvrdí opak.
Jinak láska ke scifi ve mě od dob sledování Voaygeru přetrvala až dodnes :) jo a taky jsem vstávala na Voyager v noci a zapisovala jsem si do deníčku o čem byl daný díl :D ale vstávala jsem na to tajně, to byl vždycky adrenalin slízt dolů po schodech abych nebyla slyšet a zapnout televizi a okamžitě na ní ztlumit zvuk :lol:


Tak já musím říct, že k Voyageru mě přivedla "hádka" s kamarádkou, jestli ta, co hrála Sedmou, byla ta, co hrála Nikitu, či nikoliv. Kamarádka mi tvrdila, že je to na 99% Nikita, což mě samozřejmě nemohlo pohnout jinam, než k zapnutí televize. No možná to byl od té kamarádky strategický tah, protože nechtěla na Voyager koukat sama. A vzhledem k tomu, že Nikita je doteď mým druhým nejoblíbenějším seriálem, mohla mít jistotu, že se na ten Star Trek podívám. To bylo někdy kolem 4.série. Když jsem pak zjistila, že je to světovej hypersuperbrutomaximální seriál, tak jsem holt nemohla nevidět první 3 série. Naštěstí jsem nemusela pracovat v utajení, takže celá rodina naprosto přesně věděla, že jsem totální magor. Ale to jsou malý věci. :D Jo, o čem ten který díl byl jsem si taky zapisovala. A shodou okolností jsem asi před měsícem dělala pořádek ve své "sběrně" bločků, papírků, tužtiček a jiných serepetiček a právě tenhle ST bloček jsem tam našla. Nasmála jsem se nad některýma poznámkama jako nikdy...no, možná že podobně jako nad scénářem k Nikitě, který jsem sepsala asi před 10 lety. I když ten je spíš k pláči. :roll: :lol:
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Star Trek

Odeslatod pitrysek v 02 kvě 2008 23:22

Ze Star Treku jsem viděla jenom pár dílů asi před(ani nevím kolika lety) a vůbec mě to nezaujalo, vlastně ani nevím o co tam jde :) Někdy až to budou dávat, tak se na to určitě podívám, třeba mě to po těch letech zaujme ;) Jinak jsem na tom podobně jako nabaa-můj druhý nejoblíbenější seriál do teť je Nikita, ke který jsem vstávala kolem třetí hodiny ranní. :)
Obrázek
Life is like a box of chocolates; a cheap, thoughtless, perfunctory gift that nobody ever asks for.
Uživatelský avatar
pitrysek
 
Příspěvky: 479
Registrován: 13 dub 2008 01:41
Bydliště:

Re: Star Trek

Odeslatod nabaa v 03 kvě 2008 12:19

pitrysek píše:Ze Star Treku jsem viděla jenom pár dílů asi před(ani nevím kolika lety) a vůbec mě to nezaujalo, vlastně ani nevím o co tam jde :) Někdy až to budou dávat, tak se na to určitě podívám, třeba mě to po těch letech zaujme ;) Jinak jsem na tom podobně jako nabaa-můj druhý nejoblíbenější seriál do teť je Nikita, ke který jsem vstávala kolem třetí hodiny ranní. :)


Nemyslím si, že by ve ST vyloženě o něco šlo. Kromě Voygeru vesměs nemá dějovou linii, která by se táhla celým seriálem. Spíš je to o setkávání s jinými kulturami, národy a tak. :) Já jsem měla štěstí, že když jsem neměla možnost Nikitu nahrát, dávali ji v rozumném čase, a když ji pak na Primě začali dávat tak pozdě, už jsem měla video/DVD. Takže teď jsem hrdou majitelkou téměř všech dílů. Stylově mi chybí půlka dílu s názvem Half life. :D Mimochodem v tomhle díle hraje Denis Forest, který v Provenance a Providence hrál Josepha (vím, že tohle je off topic, ale snad nevadí, že jsem zmínila Akta). ;)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Star Trek

Odeslatod Baku05 v 05 kvě 2008 16:30

TOS jsem nikdy pořádně neviděla - tedy jen pár dílů animované verze, ale to se nepočítá.... Mojí srdcovkou je TNG. Asi proto, že použité efekty nevypadaly jako namalované krabice a herci byli taky v pohodě... prostě "odvážně se pouštět tam, kam se dosud nikdo nevydal" :lol: Taky jsem seděla před TV a dělala si poznámky, abych si následně mohla podrobně zaznamenat o čem ten díl byl :D - s odstupem času se divím, jak jsem z toho sledování mohla vůbec něco mít ;) DS9 mě minul velkým obloukem, ale Voyager jsem zase poctivě sledovala - Janewayová neměla chybu, ale tady jsem si už poznámky nedělala, ale v klidu sledovala děj :lol: Když to tak vezmu, tak mi ze startrekovského období doma zbyla kupa knížek, výstřižků z časopisů, nějaký plakát, kalendář... jo a pak jsem si taky do dneška uchovala slabost pro Earl grey - horkýýý :mrgreen:
Uživatelský avatar
Baku05
 
Příspěvky: 268
Registrován: 13 dub 2008 20:16
Bydliště: Most

Re: Star Trek

Odeslatod mona lisa v 05 kvě 2008 19:07

U mna jednoznacne na prvom mieste boli filmy 1-6.
Co sa tyka serialu - najviac ma bavil Deep Space Nine. Originalny serial Star Trek s Kirkom bol v 80 rokoch este moderny, ale teraz uz ma to tak nebavi, moj vkus sa za tie roky zmenil. Ale filmy ostavaju super :!:
Takze moj AKTUALNY rebricek SERIALOV:
1. Deep Space Nine
2. Originalny
3. Next Generation
Voyager som nikdy nepozerala.
Filmy
1. Star Trek 4
2. Star Trek 6.
3.Star Trek 2 a 3
Sedmicka u mna prepadla na plnej ciare. Osmicka a devina - OK, ale slabsie ako 1 a 5.
Inac, tesim sa na novy film buduci rok :)
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Star Trek

Odeslatod G.Logan v 06 kvě 2008 22:59

Když už se tady bavíme o filmech tak podle mě je nejlepší film je First Contact což je myslím osmý film v řadě , ale i starší filmy nejsou k zahození ted nevim nazev filmu , ale stále si vybavuji scenku kdy kdy ten rus (Čechov ?? ) běhá po Manhattnu a ptá se policisty kde jsou atomové lodě :D :D
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Star Trek

Odeslatod byzoparanoid v 06 kvě 2008 23:45

Star Trek - Next Generation je úplne skvelý seriál, patrí medzi moje najobľúbenejšie. Samozrejme, že okrem množstva skvelých dielov, má aj vyložene trápne, ale tak - pri takýchto dlhých seriáloch sa "chybička vždy vloudí" :-) Aj v tomto seriáli je dosť prepracovaná mytológia a najlepšie diely boli tie s rasou nazvanou Borgovia. Tie boli fakt vynikajúce.
éí 'aaníígÓÓ 'áhoot'é
Uživatelský avatar
byzoparanoid
 
Příspěvky: 25
Registrován: 13 dub 2008 12:16

Re: Star Trek

Odeslatod k212 v 08 kvě 2008 22:25

No když už jsme u těch ST žebříčků, tak tady přidám ten svůj:
1. TNG - protože Picard je prostě kůůl a Data růůůlzzz, no prostě je to moje předpubertální mládí
2. VOY - protože hóóódně Borgů + rozsáhlá dějová linie, od 4. série výš mám prostě nutkání "bandu týpku pod velením Janeway kontra Delta kvadrant" vecpat na místo první, no a navíc tohle už je puberta a postpuberta
3. DS-9 - mi odjakživa unikal a nikdy mě pořádně nechytnul, vlastně jen ty společné díly s TNG a VOY
4. TOS - jen to ne, tím se dobrovolně mučit nedám, to je na mě moc a příliš, hlávní důvod, proč se nikdy nezařadím do zástupu trekkie
ENT - jsem zatím neviděla
filmy:
1. First Contact - protože zase Borgové
2. Nemesis - protože bomba triky a super děj
3. Zbytek
Mrzí mě, že nevznikl film i s posádkou Voyageru a to hodně moc. :x
Ale jinak si ST dávám s oblibou i dnes, obvykle se při něm přiblble usmívám :-D nebo hrozně bavím :lol:
--- resistance was futile, i'm assimilated shipper ---
Uživatelský avatar
k212
 
Příspěvky: 80
Registrován: 14 dub 2008 10:16
Bydliště: Náchod reál, jinak Delta Kvadrant Unimatrice X

Re: Star Trek

Odeslatod G.Logan v 09 kvě 2008 00:03

Tady mam dvě podle mě nejlepší tapety s motivem ST
Obrázek
Obrázek
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Star Trek

Odeslatod Xeninka v 09 kvě 2008 00:29

k212 píše:... DS-9 - mi odjakživa unikal a nikdy mě pořádně nechytnul...
ENT - jsem zatím neviděla
Mrzí mě, že nevznikl film i s posádkou Voyageru a to hodně moc. :x
Ale jinak si ST dávám s oblibou i dnes, obvykle se při něm přiblble usmívám :-D nebo hrozně bavím :lol:

DS-9 mi taky dlouho unikal, až jsem ho jednoho krásného dne potkala na torrentu a pak jsem se nechala vtáhnout do děje a dneska se nedovedu rozhodnout, který ze startreků se mi líbí více. Voyager je srdcovka, TNG je pěkná klasika, DS-9 je zvláštní tím, že se děj odehrává na stanici převážně a jsou tam zajímavé pletichy a Enterprise s Archerem je zase taková hezká nová s prsatou vulkánkou :lol: a obzvláště jedna série je super (jede se kontinuální děj, prostě bomba, to se musí vidět).
Rozhodně doporučuju zkouknout obojí...
Film s Voyagerem bych také uvítala, ale nedá se svítit no, bohužel...
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Star Trek

Odeslatod k212 v 10 kvě 2008 00:46

G.Logan píše:Tady mam dvě podle mě nejlepší tapety s motivem ST

No skvělý jsou určitě, ale kupříkladu na mé straně mají tapetky jeden drobný(velký) zádrhel = není tam Voyager! Tak to lehce napravím a věnuju mu dva další wallpapery. Jinak BORG forever! :lol:

Obrázek Obrázek
--- resistance was futile, i'm assimilated shipper ---
Uživatelský avatar
k212
 
Příspěvky: 80
Registrován: 14 dub 2008 10:16
Bydliště: Náchod reál, jinak Delta Kvadrant Unimatrice X

Re: Star Trek

Odeslatod G.Logan v 10 kvě 2008 11:42

Ano Borgové jejich rasu jednoduše vysvětluje pouze jediná věta WE ARE THE BORG RESISTANCE IS FUTILE
Obrázek
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Star Trek

Odeslatod G.Logan v 16 kvě 2008 11:32

Jen dodám že kdyby někdo měl zájem tak můžu dodat nebo poslat na dvd všechny řady Voyageru a DS9 kdyby někdo měl zájem
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Star Trek

Odeslatod nabaa v 16 kvě 2008 13:44

G.Logan píše:Jen dodám že kdyby někdo měl zájem tak můžu dodat nebo poslat na dvd všechny řady Voyageru a DS9 kdyby někdo měl zájem


Mno já bych zájem určitě měla. Na kolik by mě to přišlo? ;)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Další

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron