Nejlepší hlášky

Povídání o jednotlivých epizodách Akt X...

Moderátor: Luki

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Arte v 25 kvě 2008 14:30

luca píše:Je fakt, že v českém dabingu se někdy ztrácí pointa těch hlášek. Napadá mě např. Hollywood A. D., kde se ten herec ptá Muldera "na jakou stranu si HO většinou dává". V češtině je to přeložené "z jaké strany se většinou obléká", což nedává žádný smysl a úplně to zničí celý ten dialog. :?

Přesně, k tomu já bych se nejradši dívala na originál s titulky, ale teď mám momentáln jen česky, mno... :geek:
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod luca v 25 kvě 2008 15:41

Arte píše:
luca píše:Je fakt, že v českém dabingu se někdy ztrácí pointa těch hlášek. Napadá mě např. Hollywood A. D., kde se ten herec ptá Muldera "na jakou stranu si HO většinou dává". V češtině je to přeložené "z jaké strany se většinou obléká", což nedává žádný smysl a úplně to zničí celý ten dialog. :?

Přesně, k tomu já bych se nejradši dívala na originál s titulky, ale teď mám momentáln jen česky, mno... :geek:




Já mám všechny série na DVD a pouštím si je jedině v originále, teď už ani titulky nepotřebuju. Prostě dabing se originálu nevyrovná, marná sláva.
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod XGirl v 28 kvě 2008 12:01

Já pouštím Akta X s dabingem, když koukáme i s našima, ale když koukám sma tak jedině originál, to se prostě nedá srovnat. Ačkoli je český dabing hodně slušný, tak spousta hlášek v něm zaniká, nebo moc nedává smysl... :?
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod petrazelva v 03 čer 2008 21:03

Tak koukám, že i když se snažím na akta dívat v originále, tak mi pár věcí stejně uniká.. Budu muset na angličtině ještě zaúpracovat (a titulky taky občas nejsou stoprocentní).

Každopádně hlášek, které mám ráda, je tolik.. Za všechny teď třeba:

HAMILTON: May I ask what you're doing?
MULDER: We're exhuming... your potato.

Humbug rocks!
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod KayTee v 03 čer 2008 22:46

petrazelva píše:Tak koukám, že i když se snažím na akta dívat v originále, tak mi pár věcí stejně uniká.. Budu muset na angličtině ještě zaúpracovat (a titulky taky občas nejsou stoprocentní).

Každopádně hlášek, které mám ráda, je tolik.. Za všechny teď třeba:

HAMILTON: May I ask what you're doing?
MULDER: We're exhuming... your potato.

Humbug rocks!


JOjo, to mně taky pobavilo :-D
Já teď koukala v originálu na Clyda Bruckmanna nebo jak se to píše.. ale jen proto, že mám první 3 řady jen jako .avi .. a to je šílená kvalita.. u tohodle dílu zrovna nešly titulky :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod monkax v 04 čer 2008 12:58

The Jersey Devil

Mulder:"Nerejpej do mě a radši mě vem na něco k jídlu"
Scully:"Mám platit,nebo sis něco vyžebral?"
Uživatelský avatar
monkax
 
Příspěvky: 239
Registrován: 13 dub 2008 17:56

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Arte v 04 čer 2008 14:41

monkax píše:The Jersey Devil

Mulder:"Nerejpej do mě a radši mě vem na něco k jídlu"
Scully:"Mám platit,nebo sis něco vyžebral?"

Ta je skvělá! :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Leblanc v 30 čer 2008 12:40

Arte píše:Hmmm, paráda, ale možná by mi pomohlo napsat to česky :lol: V angličtině nejsem nic noc extra... :oops:


Tak to jsme dvě, zkus tohle:
http://translate.google.com/translate_t
Sice trošku krkolomný překlad, ale lepší než nic :mrgreen:
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Josephine v 01 črc 2008 15:45

pitrysek píše:Dreamland II.
Scully: Dala bych ti pusu, kdybys nebyl tak ošklivej. :lol:

-Mulder: Když ho zastřelím, bude to vražda nebo sebevražda?
Scully: Ani jedno, kyž to udělám první.

Fight Club
Scully:Pane Danfausi, já jsem zvláštní gentka Dana Scully z FBI...
Danfaus: Co je na tobě zvláštního?!?


Nejlepší na Dreamland, viděno bohužel teprve nedávno, je právě celý rozhovor mezi Mulderem a Scully, když zjistí, že si opravdu vyměnili těla. A to její "ty máš ložnici"? :lol:
A jako megashipper si mohu akorát přát, aby mu tu pusu sakra dala aspoň po zpětné výměně těl, tak ať hergot neslibuje!!! :lol:
Josephine
 
Příspěvky: 32
Registrován: 29 čer 2008 21:17
Bydliště: Ostrava

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Josephine v 01 črc 2008 15:50

monkax píše:The Jersey Devil

Mulder:"Nerejpej do mě a radši mě vem na něco k jídlu"
Scully:"Mám platit,nebo sis něco vyžebral?"


úžasný je vůbec pohled na ty dva v tom bistru, Scully a naproti ní sedící příšerně vypadající Mulder :lol: to jsem řvala :lol:
Josephine
 
Příspěvky: 32
Registrován: 29 čer 2008 21:17
Bydliště: Ostrava

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Josephine v 01 črc 2008 16:03

Je fakt, že v českém dabingu se někdy ztrácí pointa těch hlášek. Napadá mě např. Hollywood A. D., kde se ten herec ptá Muldera "na jakou stranu si HO většinou dává". V češtině je to přeložené "z jaké strany se většinou obléká", což nedává žádný smysl a úplně to zničí celý ten dialog. :?[/quote]

Tak puritánští Američané to "ho" přežijí a puritánští Češi ve vedení televize to nepřežijí? ať jdou do háje a přestanou si psát vlastní seriál na Aktech X!!! :evil:
Josephine
 
Příspěvky: 32
Registrován: 29 čer 2008 21:17
Bydliště: Ostrava

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod xloverin v 11 srp 2008 14:41

Die hand die verletzt:
(zaby padaju z neba na otvorene dazdniky M&S..zabi dazd konci)
Mulder: Lunch? (Obed?)
Scully: Mulder, toads just fell from the sky. (Mulder, prave z neba spadli zaby.)
Mulder: I guess their parachutes won't open. (Asi sa im neotvorili padaky.)

:lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Herimína Froditová v 11 srp 2008 19:44

Asi bych to napsala špatně, ale myslím, že by se dal přepsat celý rozhovor z Hollywod AD (7. série)-konkrétně scéna "vana" :D
Nepřipíše to sem někdo? (s lepší pamětí, než já? :oops: )
Herimína Froditová
 
Příspěvky: 11
Registrován: 13 čer 2008 18:58

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Arte v 11 srp 2008 20:32

xloverin píše:Die hand die verletzt:
(zaby padaju z neba na otvorene dazdniky M&S..zabi dazd konci)
Mulder: Lunch? (Obed?)
Scully: Mulder, toads just fell from the sky. (Mulder, prave z neba spadli zaby.)
Mulder: I guess their parachutes won't open. (Asi sa im neotvorili padaky.)

:lol: :lol: :lol: :lol:

Typický Muldy! :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod yscully v 11 srp 2008 22:39

Herimína Froditová píše:Asi bych to napsala špatně, ale myslím, že by se dal přepsat celý rozhovor z Hollywod AD (7. série)-konkrétně scéna "vana" :D
Nepřipíše to sem někdo? (s lepší pamětí, než já? :oops: )


Lepší paměť možná nemám, ale na stránkách X-followera je odkaz na scénáře, Hollywood A.D. je konkrétně tady http://www.insidethex.co.uk/transcrp/scrp718.htm a ve vaně je předposlední scéna. Akorát to není česky, tak se pokusím o neumělej překlad pro ty, kdo se anglicky vůbec nechytají (a od ostatních vítám kritiku):


(v luxusním hotelu. Scullyová je ve vaně plné pěny, má skleničku červeného vína a drží sluchátko telefonu)
MULDER: Haló?
SCULLY: Muldere, to jsem já. Co děláš?
MULDER: Eh... pracuju... na počítači. Co děláš ty?
SCULLY: Já... uh... balím se. Zrovna se - no - chystám na zítřejší cestu zpátky do D.C.
MULDER: Aha. Scullyová, zrovna přemýšlím o Lazarovi, Ed Woodovi a těch vegetariánských zombících. Jaktože lidi, co vstanou z mrtvých, vždycky chcou ubližovat živým?
(polovina obrazovky se odkryje a vidíme Muldera taky ve vaně stejně jako Scullyovou, pije pivo a láhev má na stejném místě jako Scullyová víno. Vypadá to, jako kdyby byli ve velké vaně spolu)
SCULLY: No, to protože lidi nemůžou doopravdy vstát z mrtvých Muldere. Myslím tím, že duchové a zombie jsou pouze obrazem našich potlačovaných kanibalistických a sexuálních strachů a vášní. Jsou prostě tím, co se obáváme, že ve skutečnosti jsme sami: bezduché stroje, které umí jenom zabíjet a jíst.
(Mulderova pravá ruka není vidět, ale podle toho, jak se hýbe pěna v jeho vaně to vypadá, že pod vodou něco kutí.)
MULDER: Vidíš to moc černě. (Jak byste přeložili "party pooper"?) Mám lepší teorii: Myslím, že když se zombie snaží sežrat lidi, je to jenom první stádium. Prostě se zrovna vrátili do života, tak chcou postupně dělat všecko, co jim po smrti chybělo: takže prvně se najedí, pak se napijou a potom budou tančit a třeba se milovat.
SCULLY: (směje se) Aha. Takže s nimi prostě nikdy nevydržíme dost dlouho na to, abychom viděli jejich něžnější stránku.
MULDER: Přesně.
(Mulderovi pípne telefon)
MULDER: Moment, mám další hovor.
(Mulder přepne linku)
MULDER: Haló?
SKINNER: Agente Muldere, tady Skinner. Doufám, že nevolám nevhod.
MULDER: Ne pane, zrovna jsem ... u počítače.
SKINNER: Poslouchejte, chtěl bych se vám omluvit za to, jak jsem na vás vyjel ohledně toho případu.
MULDER: Ach. Toho si vážím, Skindo (Skinman - plešoune? Ale to by z něj snad česky nevypadlo...)
SKINNER: Neříkejte mi tak.
MULDER: Ano, pane. Ehm... Odkud voláte?
SKINNER: Jsem přímo pod vámi, v L.A., v tom stejném hotelu, mám pokoj o patro níž než Vy a agentka Scullyová.
(Obraz se ještě jednou rozdělí a v dolní polovině je Skinner ve vaně, stejně jako Mulder a Scullyová)
SKINNER: Federman mě jmenoval asistentem produkce toho filmu.
MULDER: A.P. Skinner, huh? (Tak tohle nedávám... Vtípek AD/AP do češtiny nepřevedu, co dabing?)
(Mulder se hihňá, ale Skiner ne - tak toho nechá)
MULDER: heh... Co právě děláte, pane?
SKINNER: Jsem ve vaně. (doslova Dávám si bublinkovou koupel, chudák češtin)
MULDER: Malý moment, pane.
(Mulder přepne linku.)
MULDER: (kření se) Hej, Scullyová, Skinda mně volá z vany!
SKINNER: To jsem pořád já, Muldere.
(Mezitím Scully usrkává víno, nic neslyší.)
MULDER: Eh... pane.. malý moment.
(Mulder znovu přepne linku)
MULDER: Scullyová?
SCULLY: Jo
MULDER: Představ si, Skinner mně volá z vany.
SCULLY: Tyjo, toho ten Hollywood pěkně sebral.
MULDER: To teda.
SCULLY: Mimochodem, když mluvíme o Hollywoodu, Muldere, myslím, že Tea Leoni po tobě jede
MULDER: Jo, to víš. Takový jako Tea Leoni po mně vždycky jely.
SCULLY: A myslím, že se líbíš i Shandlingovi.
MULDER: ?


Tak. Doufám, že jsem nic nezabila... :roll:
Naposledy upravil yscully dne 11 srp 2008 23:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Arte v 11 srp 2008 23:01

yscully píše:
Herimína Froditová píše:Asi bych to napsala špatně, ale myslím, že by se dal přepsat celý rozhovor z Hollywod AD (7. série)-konkrétně scéna "vana" :D
Nepřipíše to sem někdo? (s lepší pamětí, než já? :oops: )


Lepší paměť možná nemám, ale na stránkách X-followera je odkaz na scénáře, Hollywood A.D. je konkrétně tady http://www.insidethex.co.uk/transcrp/scrp718.htm a ve vaně je předposlední scéna. Akorát to není česky, tak se pokusím o neumělej překlad pro ty, kdo se anglicky vůbec nechytají (a od ostatních vítám kritiku):

Tak. Doufám, že jsem nic nezabila... :roll:

Lidi, já se tu válím smíchy po židli a říkám si: To zas musím vidět! :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Baku05 v 11 srp 2008 23:55

Arte píše:Lidi, já se tu válím smíchy po židli a říkám si: To zas musím vidět! :lol: :lol: :lol:


Přidávám se :D :D Musela jsem si to přečíst dvakrát, protože napoprvé jsem slzela smíchem už v polovině :D

To jsem pořád já, Muldere. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Baku05
 
Příspěvky: 268
Registrován: 13 dub 2008 20:16
Bydliště: Most

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Angelitos v 12 srp 2008 08:29

Baku05 píše:
Arte píše:Lidi, já se tu válím smíchy po židli a říkám si: To zas musím vidět! :lol: :lol: :lol:


Přidávám se :D :D Musela jsem si to přečíst dvakrát, protože napoprvé jsem slzela smíchem už v polovině :D

To jsem pořád já, Muldere. :lol: :lol:


Taky z toho nemůžu to je prostě perfektní scéna, bezkonkurenční hlavně Skinda :lol: :lol:
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod luca v 12 srp 2008 23:55

Právě jsme doma koukali na Aqua mala, tak se s vámi musím podělit. :lol:

Mulder: "You can put the gun down. We´re FBI." (Přestaňte na nás mířit. Jsme z FBI.)
Cop1: "Don´t all the nuts roll down to Florida?" (Copak musí všichni cvoci skončit na Floridě?)


Scully: "Sir, it´s important that we evacuate the area. We´re FBI agents and we need to get to where we´re going." (Pane,
je velice důležité, abychom evakuovali tuto oblast. Jsme agenti FBI a nutně se musíme dostat tam, kam máme
právě namířeno.)
Cop2: "Don´t all the nuts roll down to Florida!" (Všichni cvoci musí skončit na Floridě!)
Scully: "I´ll be happy to show you my ID..." (Ráda vám ukážu svůj průkaz...)


Guy in the house: "It don´t matter! I´m armed against it. The junta, Cuba, Castro. I´m not gonna cede my home to no
revolutionares without a fight." (To je mi fuk. Jsem ozbrojený. Nebojím se chunty, Kuby ani Fidela.
Žádného revolucionáře nepustím dál bez boje.)
Mulder: "All the nuts roll down to Florida." (Všichni cvoci jsou na Floridě.)
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod yscully v 14 srp 2008 00:43

"Znám Muldera, neudělal by nic šíleného"
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Epizody seriálu Akta X

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron