Nejlepší hlášky

Povídání o jednotlivých epizodách Akt X...

Moderátor: Luki

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod nabaa v 26 dub 2008 13:09

A co tak Humbug a hláška..

Nutt: Well, then why should I take offense? Just because it's human nature to make instantaneous judgments of others based solely upon their physical appearances? Why, I've done the same thing to you, for example. I've taken in your all-American features, your dour demeanor, your unimaginative necktie design and concluded that you work for the government. An F.B.I. agent. But do you see the tragedy here? I have mistakenly reduced you to a stereotype. A caricature. Instead of regarding you as a specific, unique individual.
Mulder: But I am an F.B.I. agent.

případně..

Nutt: Just because I am not of so-called "average" height does not mean I must receive my thrills vicariously. Not all woman are attracted to overly tall, lanky men such as yourself. You'd be surprised how many women find my size intriguingly alluring.
Mulder: And you'd be surprised how many men do as well.

Nebo The Goldberg variation:

Mulder: Which is why last night there were two agents parked across the street in surveillance. They witnessed a man being thrown from Cutrona's ROOF AT 10:40 p.m. This man fell for 30 floors, plus the distance down this shaft, because these doors just happened to be open-- straight through, nothing but net.
Scully: Ouch.
Mulder: I'm guessing that's what he said. After, he got up, climbed out of here and scampered off into the night.

Scully: Yeah, we have to find him.
Mulder (když našel skleněné oko): Looks like maybe we've found part of him already.

Scully: Maybe he can't see his way to the door. (když Mulder zvonil a zvonil a zvonil a nikdo neotvíral)

:D :D :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Arte v 26 dub 2008 13:51

Hmmm, paráda, ale možná by mi pomohlo napsat to česky :lol: V angličtině nejsem nic noc extra... :oops:
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod kimberly v 26 dub 2008 17:37

Arte píše:Hmmm, paráda, ale možná by mi pomohlo napsat to česky :lol: V angličtině nejsem nic noc extra... :oops:

Som za akýkoľvek jazyk okrem angličtiny :twisted:
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod nabaa v 26 dub 2008 18:37

Tak to se omlouvám. Jenže mi příjde, že v češtině to tak nevyzní. Ale příště se polepším...i když to bude bolet. ;)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Xeninka v 27 dub 2008 08:54

nabaa píše:Tak to se omlouvám. Jenže mi příjde, že v češtině to tak nevyzní. Ale příště se polepším...i když to bude bolet. ;)

To si nevybereš, taky to mam radši v angličtině, do té češtiny to je takové, no... Možná dávat to v obou verzích? :)
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Arte v 27 dub 2008 08:57

Xeninka píše:
nabaa píše:Tak to se omlouvám. Jenže mi příjde, že v češtině to tak nevyzní. Ale příště se polepším...i když to bude bolet. ;)

To si nevybereš, taky to mam radši v angličtině, do té češtiny to je takové, no... Možná dávat to v obou verzích? :)

Yippee :?:
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Arte v 27 dub 2008 19:29

Zkoukávám nejstarší díly a v Muži z Pentagonu Scully příbíhá k Mulderovi na pokoj a jeho reakce : "Přišla jsi mi vybrat minibar?" :D Lol
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod kkubin v 08 kvě 2008 09:13

Dobry bylo v osmi serii jak ten chlapek z Tří machru mu říká:
Na to žes byl 8měsíců mrtvej, tak furt vypadaš li než ja :-)
season1 4-ever
Uživatelský avatar
kkubin
 
Příspěvky: 19
Registrován: 26 dub 2008 11:20

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod pitrysek v 08 kvě 2008 12:42

Dreamland II.
Scully: Dala bych ti pusu, kdybys nebyl tak ošklivej. :lol:

-Mulder: Když ho zastřelím, bude to vražda nebo sebevražda?
Scully: Ani jedno, kyž to udělám první.

Fight Club
Scully:Pane Danfausi, já jsem zvláštní gentka Dana Scully z FBI...
Danfaus: Co je na tobě zvláštního?!?
Obrázek
Life is like a box of chocolates; a cheap, thoughtless, perfunctory gift that nobody ever asks for.
Uživatelský avatar
pitrysek
 
Příspěvky: 479
Registrován: 13 dub 2008 01:41
Bydliště:

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod kkubin v 08 kvě 2008 13:28

tjn :) vim že to semhle nepatři ale jak davate ty větší avatary mě to furt nějak nejde....
season1 4-ever
Uživatelský avatar
kkubin
 
Příspěvky: 19
Registrován: 26 dub 2008 11:20

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod yscully v 09 kvě 2008 19:57

M: Scully? Marry me.
S: I hoped in something more useful...


(Chinga) Opravte mě, určitě to takhle nebylo... A to před tím taky nevím zpaměti.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod yscully v 09 kvě 2008 19:59

No a nejprofláknutější hláška z celýho seriálu:

M: How can I get it off my fingers quickly without betraying my cool exterior?
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Arte v 09 kvě 2008 21:01

yscully píše:No a nejprofláknutější hláška z celýho seriálu:

M: How can I get it off my fingers quickly without betraying my cool exterior?

Jestli je to Squeeze, tak si to dokonce i přeložím :lol: ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Arte v 24 kvě 2008 21:48

Quagmire
Nacházejí další tělo v jezeře. Půlku těla, tu spodní...
M:To je vedoucí oddílu.
S:Jo, a má rozepnuté kalhoty
M:Chceš něco naznačit?
Docala slabé, ale v situaci, ve které jsem byla, mi to pomohlo se rozesmát :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod nabaa v 24 kvě 2008 22:02

Z Quagmire se těžko vybírá nejlepší hláška, ale já jsem se nejvíc pobavila u té "ostrovní" scény, konkrétně u:

Scully: Well as much as the very idea is abhorrent to me, I suppose under certain conditions a living entity is practically conditioned to perform whatever extreme measures are necessary to ensure its survival. I suppose I'm no different.
Mulder: You've lost some weight recently haven't you?
Scully: Well, actually I have, thanks for...

Bohužel (mno,možná spíš bohudík)tenhle díl nemám nadabovaný,jen originál, a už je to dlouho,co jsem ho viděla v originále, takže se omlouvám všem,kterým hlášky v angličtině nedají spát...
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod luca v 24 kvě 2008 22:23

Arte píše:V Darkness Falls jeden okamžik vážně miluju, i když není k smíchu. Když rozbalují kokon s člověkem, Scully ohledává tělo a poznamenává: "Asi je to muž." Mulder se podívá blíž a tiše přitaká: "Jo..." To fakt stojí za to :lol:



No on vlastně neřekne jen "Jo..." Říká: "Barely (Tak tak)" A to té konverzaci dává úplně jiný smysl ;) .
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Arte v 25 kvě 2008 09:50

luca píše:
Arte píše:V Darkness Falls jeden okamžik vážně miluju, i když není k smíchu. Když rozbalují kokon s člověkem, Scully ohledává tělo a poznamenává: "Asi je to muž." Mulder se podívá blíž a tiše přitaká: "Jo..." To fakt stojí za to :lol:



No on vlastně neřekne jen "Jo..." Říká: "Barely (Tak tak)" A to té konverzaci dává úplně jiný smysl ;) .

Ten zatracený předkad! :(
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod KayTee v 25 kvě 2008 10:48

Mulder: "Ať je na té kazetě cokoliv, není moje!"
Scully: "Fajn, tak já jí dám do té skřinky k těm dalším kazetám, co taky nejsou tvoje."
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod Angelitos v 25 kvě 2008 11:14

KayTee píše:Mulder: "Ať je na té kazetě cokoliv, není moje!"
Scully: "Fajn, tak já jí dám do té skřinky k těm dalším kazetám, co taky nejsou tvoje."

Tahle je FAKT NEJLEPŠÍ :lol:
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Nejlepší hlášky

Odeslatod luca v 25 kvě 2008 12:22

Arte píše:
luca píše:
Arte píše:V Darkness Falls jeden okamžik vážně miluju, i když není k smíchu. Když rozbalují kokon s člověkem, Scully ohledává tělo a poznamenává: "Asi je to muž." Mulder se podívá blíž a tiše přitaká: "Jo..." To fakt stojí za to :lol:



No on vlastně neřekne jen "Jo..." Říká: "Barely (Tak tak)" A to té konverzaci dává úplně jiný smysl ;) .

Ten zatracený předklad! :(



Je fakt, že v českém dabingu se někdy ztrácí pointa těch hlášek. Napadá mě např. Hollywood A. D., kde se ten herec ptá Muldera "na jakou stranu si HO většinou dává". V češtině je to přeložené "z jaké strany se většinou obléká", což nedává žádný smysl a úplně to zničí celý ten dialog. :?
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

PředchozíDalší

Zpět na Epizody seriálu Akta X

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron