35 pravidel fanficů

Povídky, týkající se Akt X, vztahu Muldera a Scullyové či čehokoliv, co se nějak dotýká tématu seriálu. Napsali jste něco? Pochlubte se!

Moderátor: luca

35 pravidel fanficů

Odeslatod KayTee v 10 čer 2008 22:05

Tohle vložila Lyta na Lapiduch. Hodím to sem, aby si to mohli přečíst i ti, kteří tam nechodí :lol:

35 věcí, které jsem se naučila z Akta X fanficů
(přeložené nahrubo z angličtiny)

1. Neexistuje situace nebo epizoda, po které by Mulder a Scullyová nemohli souložit. Například rakovina nebo smrt blízké osoby je báječné afrodiziakum.

2. Mulder a Scullyová často vedou dlouhé, hlubokomyslné a otevřené rozhovory o svých pocitech, které se však odehrávají mimo obraz. A také samozřejmě, a bez výjimek, vedou k souloži.

3. Co vídáme na obrazovce ukáže sotva zlomek toho, jak moc šílený Mulder ve skutečnosti je. Je neuvěřitelné, že dokáže fungovat na každodenní úrovni, natož jako agent FBI, vzhledem k tomu, kolik koleček má navíc.

4. Většina jeho šílenosti pramení z jeho schopnosti vytvářet psychologické profily, která není jen strašidelná, ale přímo nadpřirozená. Často se úplně ztratí ve vrahově mysli a jen Scullyová ho dokáže strhnout zpět od okraje pomyslné prospasti. (A Potom Samozřejmě Souloží - APSS)

5.Mulder i Scullyová mají neustále noční můry. Ty vyžadují vzájemné utěšování, což znamená soulož.

6. Mulder a Scullyová přitahují autonehody. Jen málokterá výprava autem neskončí nehodou, hospitalizací a zotavováním se doma - což znamená APSS.

7. Vlastně, Mulder nebo Scullyová jsou neustále postřelení, pobodaní nebo jinak vážně zranění, mnohem častěji než co jsme viděli na obrazovce. Což opět znamená, že se jedon musí o druhého starat APSS.

8. Mulder i Scullyová mají hodně bývalých, kteří čekají na to, aby se mohli vrátit v ten nejmíň vhodný okamžik. Což mezi hrdiny vede k hádkám, úzkosti, vzteku, APSS.

9. Je možné, že i když se na konci seriálu Mulder a Scullyová vášnivě líbali, hovořili o svém synovi a nakonec se spolu tulili v posteli, přesto nikdy nesouložili (což ale odporuje veškerým fanficovým důkazům o tom, že souložili každou minutu času mimo obrazovku po celých devět sérií).

10. Jakákoli postava může souložit s jakoukoli jinou postavou, neexistuje nic, co by to dělalo nepravděpodobným či nemožným (což platí pro jakýkoli fandom).

11. Žádná z postav, které jsme viděli zemřít, je skutečně mrtvá. (Platí ve všech fandomech a vlastně to říkal i Chris Carter)


12. Mulder a Scullyová tráví dlouhé hodiny posloucháním písniček a přemýšlením o jejich pravdivosti pro jejich životy (což může vést k vyznáním lásky APSS)

13. Mulder neustále žárlí na každého muže, který na Scullyovou jen promluví, přesto, že se to většinou děje mimo obraz. totéž platí i pro Scullyovou o Mulderovi - například to s Dr. Bambi Berenbaumovou jí hluboce ranilo.

14. Narozdíl od Never Again, Mulder i Scullyová jsou náchylní k známostem na jednu noc s náhodnými osobami, jen aby ten druhý žárlil. Obzvláště když mají pocit, že je ten druhý bere jako součást inventáře. Je jen přirozené, že to vede k velké hádce, omluvám, APSS - ne nutně v tomto pořadí.

15. FBI často pořádá plesy, na které musí přijít všichni agenti. Scullyová se na ně ve skutečnosti těší, i když nikdy Mulderovi neřekne, jak moc touží se kvůli němu nastorji a jít tam po jeho boku. Mulder má obdobné touhy, ale ví, že není Scullyové hoden. To často vede k vyznání lásky APSS.

16. Jezdit do suterénní kanceláře výtah je nebezpečné, vlastně jakýmkoli výtahem, neboť se často rozbijí a naši neohrožení agenti zůstanou uvěznění uvnitř. Samozřejmě toho můžou využít, například k APSS.

17. Bill Scully je jednoo z nejzlejších, nejnerozumnějších stvoření na planetě. Je neuvěřitelně sexistický a neschopen přijmout, že jeho sestra je dobrá agentka a má ráda svou práci. A nikdy, nikdy neakceptuje Scullyové city k Mulderovi a naopak a je zázrakm, že s ním Scullyová vůbec mluví.

18. Mulder a Diana Fowley byli manželé – ten nechvalně proslulý prste určitě neznamenal, že si David Duchovny dělá legraci/je hnusnej na diváky. To vede ke vzteku a úzkosti na straně Scullyové, když to zjistí, a Mulder jí musí přesvědčit o tom, že to byla jen chyba APSS.

19. Mulder i Scully dřív kouřili a vrací se k tomu pokaždé, když jsou ve stresu nebo prožívají partnerské problémy.

20. Krom toho, čím si Scullyová prošla v seriálu byla také nesčetněkrát unesena, odvlečena, okradena, zneužita a znásilněna. To vede k tomu, že ji Mulder utěšuje, což znamená APSS.

21. Pokud se Mulder a/nebo Scullyová necítí na to, aby vedli dlouhý, upřímný a dojemný rozhovor, při kterém konečně vyjádří své potlačované city, potom jeden z nich nebo oba o nich napíší dopis či email. Což jim dovolí je formulovat stejně květnatě a básnicky jako by to byl úvodní monolog od Chrise Cartera. Ačkoli Mulder ani Scullyová nechtějí, aby ten druhý onen dokument objevil, stane se to APSS.

22. Mulder a Scullyová jsou často okolnostmi přinuceni sdílet společné lože, nebo, v případě, že zrovna spadli s letadlem nebo jinak skončili v divočině, se musí k sobě celou noc tulit, aby se zahřáli. Mnohem, mnohem častěji než kdy jindy APSS. Zvlášť pokud zrovna celý den museli bojovat se svými primitivními sexuálními pudy.

23. Když si Scullyová začne vzpomínat na svůj únos, jediný možný důsledek je, že bude mít neustále paralyzující vzpomínky a bude katatonická. To se samozřejmě děje mimo obraz a Mulder ji samozřejmě utěší APSS.

24. Během těch tří měsíců mezi TINH a DA, když si Scullyová myslela, že je Mulder mrtvý, byla stále na pokraji šílenství/sebevraždy, anebo se učila milovat Doggetta, Skinnera, či oba dva. Přestože se nezamilovala ani do jednoho z nich, jeden z nich nebo oba dva se do ní šíleně zamilovali, ale oba vědí, že se nikdy nic nestane kvůli její věčné lásce k Mulderovi a celé je to velmi jímavé a emocionální.

25. Každý, kdo vidí Muldera a Scullyovou společně, si okamžitě uvědomí jak jsou si blízcí. Vlastně dokonce i toho, že je mezi nimi zvláštní dosud nevídané spojení, které je neopakovatelné. Pro jakéhokoli vnějšího pozorovatele je to naprosto zjevné a nemůže pochopit, jak je možné, že to Mulder a Scullyová nevidí.

26. Scullyová nestále dumá nad Mulderovýma krásnýma, výmluvnýma zelenavýma/zelenkavýma/smaragdově zelenýma/barvy listový/barvy lesu/oříškovýma očima. Také o něm přemýšlí v přirovnáních ke zvířeti, s kterým sdílí jméno. Na druhou stranu, Mulder se soustředí na Scullyové krásné ohnivé/tiziánové/jahodové/zrzavé vlasy (i přes to, že je barvoslepý na červenou) a na její safírové/hluboké/děsivé/pronikavé/nebesky modré/modré jako oceán/modré oči. Také ho sužuje svůdná vůně jejího květinového/ovocného šampónu.

27. Mulder a Scully se buď setkali ještě před začátkem seriálu nebo byli na stejném místě a nevěděli o tom, ale cítili zvláštní spojení, nebo alespoň jejich rodiny jsou nějak propojené. Musí tomu tak být, protože jejich láska překračuje hranice času a prostoru

28. Mulder a Scully se rychle naučili říkat si křestními jmény, i když se to stalo mimo obraz. Často to bylo doprovázeno vyznáními lásky (APSS).

29. Mulder stále přemýšlí o tom, jak malá/drobná/křehká/mrňavá/trpasličí mu Scullyová připadá, obzvlášť v porovnání s jeho nemotornou/mohutnou/těžkopádnou postavou. Přesto oba neustále poukazují na to jak perfektně do sebe zapadají, obzvláště samozřejmě, když souloží.

30. Mulder o své sestře vždy mluví jako o Sam, děje se to však jen mimo obraz.

31. Pokud mají Mulder a Scullyová jiné dítě než Williama (což určitě mají nebo mít budou), pojmenují ho nebo ji Sam.

32. Emily je ve skutečnosti Muldera, stejně jako jakekoli jiné dítě stvořené podobným způsobem.

33. Mulder a Scully nikdy nejí domácí stravu, jenom čínu nebo pizzu. Pokud se jeden z nich pokusí vařit, obzvlášť Mulder, výsledek je katastrofální, ale celé to končí vesele.

34. Osamělí Střelci můžou pro Muldera a Scullyovou udělat cokoli potřebují, aby se zápletka pohnula, a to bez ohledu na cenu.

35. Vánoce Scullyové vždy připomenou Emily a je deprimovaná. Mulder na druhou stranu vždy zapomene a nerozumí její melancholii, dokud ho něco netrkne a potom se cítí hrozně provinile. Snaží se tedy Scullyovou rozveselit, APSS. To vše se děje mimo obraz.
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: 35 pravidel fanficů

Odeslatod nabaa v 10 čer 2008 22:50

Vynikající. Hlavně 24 a 26 mě fakt dostaly. :D Ale musím říct, že jsou i FF,které byly schopny se 99% pravidel zcela vyhnout.. :D Nicméně většina jich podmínky splňuje, ve čtenářích vzbuzuje nemravné myšlenky APSS. :lol:
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: 35 pravidel fanficů

Odeslatod haci v 11 čer 2008 01:21

nabaa píše:Vynikající. Hlavně 24 a 26 mě fakt dostaly. :D Ale musím říct, že jsou i FF,které byly schopny se 99% pravidel zcela vyhnout.. :D Nicméně většina jich podmínky splňuje, ve čtenářích vzbuzuje nemravné myšlenky APSS. :lol:


Ty, co jsem zatím četla já, ty podmínky splňují. Děkuji za zkratku APSS, určitě obohatí můj slovník. :mrgreen:
nabaa: Máš pravdu, mívám s tím problémy APSS :oops: - beru to jako osobní útok :lol:
Uživatelský avatar
haci
 
Příspěvky: 238
Registrován: 14 dub 2008 11:58
Bydliště: Prostějov

Re: 35 pravidel fanficů

Odeslatod XGirl v 11 čer 2008 14:37

LOL! Tak tenhle seznam se fakt povedl, obzvláště bych souhlasila s tou rovinou hurt/comfort, že se o sebe starají, a pak to s očima a šampónem :lol: :lol: :lol: Je pravda, že v mých překladech vždycky minimálně pár těhle bodů bylo. A APSS taky (to říká hned ten první bod)
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: 35 pravidel fanficů

Odeslatod terentule v 11 čer 2008 15:08

Super :). A moc pravdivé :D
APSS pobavila, stejně jako ty oči a vůně. Ovšem velká část by se dala použít na všechny fandovské povídky (aspoň ty co se týkají seriálů, filmů, knížek a podobných věci :D).
A u vaření bych ještě dodala APSS (jak už myslím někdo někde podotknul :D )
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: 35 pravidel fanficů

Odeslatod KayTee v 11 čer 2008 15:16

terentule píše:A u vaření bych ještě dodala APSS (jak už myslím někdo někde podotknul :D )

Já, na lapu :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: 35 pravidel fanficů

Odeslatod peta111 v 11 čer 2008 21:46

Tak tohle mě úžasně pobavilo :lol: ! Je to pěkně shrnuté, ale když se to vezme kolem a kolem, tak by to vlastně mohlo být řečeno i o některých běžných příbězích v knížkách, kde jsou dva hrdinové, kteří k sobě něco cítí ;) .
Každopádně výborné postřehy! ;)
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: 35 pravidel fanficů

Odeslatod nabaa v 11 čer 2008 22:03

Ještě bych možná na základě zkušenosti přidala pravidlo číslo 36 - Když jdou Mulder se Scullyovou na večeři/do kina/na ples/jinam mezi lidi, má Scullyová vždycky modré šaty/blůzu/svetřík, to ještě zvýrazňuje barvu jejích očí, což Muldera neskutečně vzrušuje APSS. :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: 35 pravidel fanficů

Odeslatod KayTee v 11 čer 2008 22:20

nabaa píše:Ještě bych možná na základě zkušenosti přidala pravidlo číslo 36 - Když jdou Mulder se Scullyovou na večeři/do kina/na ples/jinam mezi lidi, má Scullyová vždycky modré šaty/blůzu/svetřík, to ještě zvýrazňuje barvu jejích očí, což Muldera neskutečně vzrušuje APSS. :D


Samozřejmě APSS se týká bez výjimky celé červené knihovny :lol:
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: 35 pravidel fanficů

Odeslatod Kira v 14 čer 2008 19:51

Wow! Jak se mám teď učit? Úplně mě to rozhodilo, takhle jsem se fakt už dlouho nezasmála. :D
Možná i proto, že uprostřed čtení tata nakráčel ke mně do pokoje jako nic v totálně roztržených trenýrkách. :shock:
No zpět, nevím proč, ale nejvíc mě pobavil ten šampon. Ještě by tam mělo být, že po pitvách používá vždy ten ovocný, aby se zbavila zápachu chloroformu, a Mulder ho má nejradši... a jasně, taky že se pořád nenápadně očichávají! :lol:
Kira
 
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2008 15:09
Bydliště: UH


Zpět na Povídky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron