Váš druhý a další dojem z filmu

Druhý celovečerní film Akta X: Chci uvěřit (The X-Files: I Want to Believe) měl premiéru 25. července 2008. Zde můžete diskutovat vše, co se ho týká...

Moderátor: xloverin

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod yscully v 18 srp 2008 12:08

Teď jsem koukala na Existence a Scully, když se spokojeným úsměvem říká Mulderovi "We are doing just fine, both" mně moc připomíná Scully ve filmu, když s širokým úsměvem říká Christianovi "I am doing just fine, thank you". Možná hledám podobnosti i tam, kde nejsou :)
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod Xeninka v 18 srp 2008 13:20

yscully píše:Teď jsem koukala na Existence a Scully, když se spokojeným úsměvem říká Mulderovi "We are doing just fine, both" mně moc připomíná Scully ve filmu, když s širokým úsměvem říká Christianovi "I am doing just fine, thank you". Možná hledám podobnosti i tam, kde nejsou :)

Nejsi sama. Mě to něčím zaujalo a říkala jsem si, že něco takového už Scully vyslovila dřív. Hned jak jsem přišla z kina jsem začala spekulovat kde to řekla a hledala jsem tu danou situaci. A když mi to došlo tak při třetím dívání se na film jsem měla z její hlášky husinu :)
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod nabaa v 19 srp 2008 22:24

Takže jsem dnes absolvovala jubilejní páté shlédnutí a musím říct, že mě Scullyová čím dál víc zaráží svým postojem. Jinak ale můj dojem z IWTB zůstává konstantní, čili naprosto úžasný. :) Akorát jsem si opět u supervojandy nevšimla žádného výstupku na páteři, respektive prominujícího obratle. Tak nevím... :?
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod luca v 19 srp 2008 22:42

nabaa píše:Takže jsem dnes absolvovala jubilejní páté shlédnutí a musím říct, že mě Scullyová čím dál víc zaráží svým postojem. Jinak ale můj dojem z IWTB zůstává konstantní, čili naprosto úžasný. :) Akorát jsem si opět u supervojandy nevšimla žádného výstupku na páteři, respektive prominujícího obratle. Tak nevím... :?


Já jsem teda dneska film konečně viděla aspoň poprvé :lol: a můj dojem z něj je veskrze pozitivní, akorát jsem taky moc nerozuměla chování Scullyové. Nejdřív do toho Muldera namočila, sama říkala, jaký má o něj strach, že je pořád v izolaci, a pak mu zase vyčítala, že se tím zabývá, a co bylo podle mě obzvlášť podlé, byla ta narážka na jeho sestru, to si myslím mohla odpustit. Bylo mi ho tak nějak líto a Scullyová mi v těchto chvílích přišla ještě větší "Ice Queen" než v celém seriálu. :roll: Ale jinak nelituji času ani peněz a už se těším na případný třetí film!
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod Xeninka v 19 srp 2008 22:56

nabaa píše:Takže jsem dnes absolvovala jubilejní páté shlédnutí a musím říct, že mě Scullyová čím dál víc zaráží svým postojem. Jinak ale můj dojem z IWTB zůstává konstantní, čili naprosto úžasný. :) Akorát jsem si opět u supervojandy nevšimla žádného výstupku na páteři, respektive prominujícího obratle. Tak nevím... :?

Zvláštní, zrovna před chvílí ve vaně jsem myslela skoro na to samé... Hlavně na scénu kdy mu říká, že to má sepsat a na to jak jí říká, že on není ten, kdo se změnil. A na supervojáky jak je pořád sledují jsem myslela, hlavně v souvislosti s třetím filmem a že by tam mohla být právě ta Fossová, že už teď je měla v "oku".
Výstupek na páteři - ono jí není vidět krk, jako holá kůže, ale má halenku a celý ten límeček je vzadu dosti nadzvednutý tak zvláštně...
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod nabaa v 19 srp 2008 23:09

Xeninka píše:
nabaa píše:Takže jsem dnes absolvovala jubilejní páté shlédnutí a musím říct, že mě Scullyová čím dál víc zaráží svým postojem. Jinak ale můj dojem z IWTB zůstává konstantní, čili naprosto úžasný. :) Akorát
jsem si opět u supervojandy nevšimla žádného výstupku na páteři, respektive prominujícího obratle. Tak nevím... :?


Zvláštní, zrovna před chvílí ve vaně jsem myslela skoro na to samé... Hlavně na scénu kdy mu říká, že to má sepsat a na to jak jí říká, že on není ten, kdo se změnil. A na supervojáky jak je pořád sledují jsem myslela, hlavně v souvislosti s třetím filmem a že by tam mohla být právě ta Fossová, že už teď je měla v "oku". Výstupek na páteři - ono jí není vidět krk, jako holá kůže, ale má halenku a celý ten límeček je vzadu dosti nadzvednutý tak zvláštně...


To je přesně to, na co jsem poukazovala už ve své první "recenzi". Přece Scullyová zná Muldera líp, než kdokoliv jiný, takže jí muselo být jasné, že nevejde do kanceláře v budově FBI, neřekne jim "Jděte tudy a tudy, vyslechněte toho a toho a udělejte s ním to a to" a neodejde zpátky do svého kutlochu v domě, kde se bude dál spokojeně schovávat. Když mu o případu říkala, musela tušit, že se do toho Mulder ponoří. To, že ho pak z toho zrazuje a dává mu ultimáta typu "když bude doma temnota, nebudu tam já" mi přijde vůči Mulderovi nefér. Vlastně by to měl být on, kdo je naštvaný a cítí se podvedený, on by na to měl právo. Nevím, jak jsem měla vždycky radši Scullyovou, tak tohle mi připadá od ní hrozně sobecké. A ani nemluvím o té narážce na Samanthu. Já myslela, že to je od Closure vyřešená záležitost. :roll:
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod Xeninka v 19 srp 2008 23:15

nabaa píše:To je přesně to, na co jsem poukazovala už ve své první "recenzi". Přece Scullyová zná Muldera líp, než kdokoliv jiný, takže jí muselo být jasné, že nevejde do kanceláře v budově FBI, neřekne jim "Jděte tudy a tudy, vyslechněte toho a toho a udělejte s ním to a to" a neodejde zpátky do svého kutlochu v domě, kde se bude dál spokojeně schovávat. Když mu o případu říkala, musela tušit, že se do toho Mulder ponoří. To, že ho pak z toho zrazuje a dává mu ultimáta typu "když bude doma temnota, nebudu tam já" mi přijde vůči Mulderovi nefér. Vlastně by to měl být on, kdo je naštvaný a cítí se podvedený, on by na to měl právo. Nevím, jak jsem měla vždycky radši Scullyovou, tak tohle mi připadá od ní hrozně sobecké. A ani nemluvím o té narážce na Samanthu. Já myslela, že to je od Closure vyřešená záležitost. :roll:

Jo jo, čím víc nad tím dumám, tím víc si říkám, co to z její strany kurnik bylo... To s tou temnotou bych ještě brala, ale to se Samanthou mi přišlo v tu chvíli děsnej klacek pod nohy. Jako je jasný, že tam šlo o přirovnání se záchranou agentky, ale stejně to bylo nemístné...
Rozhodně bylo Scully jasné, že po tom Mulder skočí jako ryba po návnadě, to rozhodně, ale pak už si asi myslela, že když mu naznačí, že už bylo dost tak toho opravdu nechá, že si váží toho klidu doma, jenže se přepočítala. Mulder byl jak pes utrženej ze řetězu, kterej jde za stopou a nic ho nezastavilo...
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod terentule v 20 srp 2008 00:16

Tak druhý dojem - super :)!!! Bavilo mě to stejně, možná ještě víc :). Hlavně jsem se snažila všimnout si všech těch detailů, o kterých se tu mluvilo, bohužel, ne všechny jsem ale vychytala...
Strašně mě překvapilo, že nás bylo v sále docela dost...Akta tu v Praze dávají už jen jednou denně (ale jen v některých kinech), občas ani to ne. Byla nás tak čtvrtina, pětina sálu, což je na to, že jsem čekala tak 5 lidí dost :).
A na závěr titulků zůstalo 15 lidí !
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod Luki v 20 srp 2008 09:25

Jsem snad jediný komu došlo že v té scéně vůbec ale vůbec neměla na mysli Samanthu? :o
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod nabaa v 20 srp 2008 09:42

Luki píše:Jsem snad jediný komu došlo že v té scéně vůbec ale vůbec neměla na mysli Samanthu? :o


Řekla bych, že nám všem došlo, že to nebylo míněno doslova, že by hledal Samanthu, když víme, že je mrtvá. Spíš tam prostě nesedí to, že ji vůbec zmínila. Aspoň teda mně to tam nesedí. Rozhodně by to nebyla první osoba, na kterou bych si vzpomněla.
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod Xeninka v 20 srp 2008 13:23

Luki píše:Jsem snad jediný komu došlo že v té scéně vůbec ale vůbec neměla na mysli Samanthu? :o

Nejsi jediný, ale ač to bylo v přeneseném významu tak to bylo řečeno tak jak to bylo řečeno a prostě to pořád (alespoň pro mě) vyznívá jako podpásovka...
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod Luki v 20 srp 2008 15:54

Njn hlavně ať ti co seriál nikdy neviděli znají jejich motivy a postoje :).

Ale myslím že do toho moc koukáte... asi Vám nějak učaroval Mulderův výraz č. 69 kterej na Scully potom hodil ;) :lol:
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod xloverin v 21 srp 2008 14:28

Alebo ta jeho reakcia: "I'm trying to ignore you. (Snazim sa ta ignorovat)" :-) Mne osobne sa ta hlaska velmi paci, pretoze dost dobre pocut,ze to povedal so zatatymi zubami, potlacajuc zlost...
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod nabaa v 10 zář 2008 17:12

Úplně z ničeho jsem si vzpomněla, jak se Drummy sarkasticky uchechtne nad tím, že Mulderovu sestru "unesl ET". Zvláštní, že se spíš nezmínil o tom, že unesli samotného Muldera. To by mi v tu chvíli přišlo asi vhodnější, navzdory faktu, že by to ani v jednom případě nebyla úplně vhodná poznámka. Přijde mi, že to byl jen další pokus naroubovat tam Samanthu.
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod luca v 10 zář 2008 19:42

nabaa píše:Úplně z ničeho jsem si vzpomněla, jak se Drummy sarkasticky uchechtne nad tím, že Mulderovu sestru "unesl ET". Zvláštní, že se spíš nezmínil o tom, že unesli samotného Muldera. To by mi v tu chvíli přišlo asi vhodnější, navzdory faktu, že by to ani v jednom případě nebyla úplně vhodná poznámka. Přijde mi, že to byl jen další pokus naroubovat tam Samanthu.



Já pochybuji, že vůbec někdo kromě Scullyové, Skinnera, Reyesové a možná Doggeta vůbec věřil, že Muldera nějaké UFO uneslo. A on sám si asi svou složku v Aktech X nezaložil.
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod nabaa v 10 zář 2008 21:29

luca píše:
nabaa píše:Úplně z ničeho jsem si vzpomněla, jak se Drummy sarkasticky uchechtne nad tím, že Mulderovu sestru "unesl ET". Zvláštní, že se spíš nezmínil o tom, že unesli samotného Muldera. To by mi v tu chvíli přišlo asi vhodnější, navzdory faktu, že by to ani v jednom případě nebyla úplně vhodná poznámka. Přijde mi, že to byl jen další pokus naroubovat tam Samanthu.


Já pochybuji, že vůbec někdo kromě Scullyové, Skinnera, Reyesové a možná Doggeta vůbec věřil, že Muldera nějaké UFO uneslo. A on sám si asi svou složku v Aktech X nezaložil.


No, to je fakt. Na druhou stranu když Muldera v TINH našli, bylo u toho víc lidí. A na pohřbu taky. Stejně tak i v nemocnici, když se probudil. Já myslím, že zvěsti se nesly. Jestli tomu někdo věřil, to je druhá věc. A krom toho Drummy ten Samantin únost taky postavil jako povídačku. Takže stejně se mohl vyjádřit o Mulderově únosu. Nevím, nějak mě to tak trklo. 8-)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod luca v 10 zář 2008 22:22

nabaa píše:
luca píše:
nabaa píše:Úplně z ničeho jsem si vzpomněla, jak se Drummy sarkasticky uchechtne nad tím, že Mulderovu sestru "unesl ET". Zvláštní, že se spíš nezmínil o tom, že unesli samotného Muldera. To by mi v tu chvíli přišlo asi vhodnější, navzdory faktu, že by to ani v jednom případě nebyla úplně vhodná poznámka. Přijde mi, že to byl jen další pokus naroubovat tam Samanthu.


Já pochybuji, že vůbec někdo kromě Scullyové, Skinnera, Reyesové a možná Doggeta vůbec věřil, že Muldera nějaké UFO uneslo. A on sám si asi svou složku v Aktech X nezaložil.


No, to je fakt. Na druhou stranu když Muldera v TINH našli, bylo u toho víc lidí. A na pohřbu taky. Stejně tak i v nemocnici, když se probudil. Já myslím, že zvěsti se nesly. Jestli tomu někdo věřil, to je druhá věc. A krom toho Drummy ten Samantin únost taky postavil jako povídačku. Takže stejně se mohl vyjádřit o Mulderově únosu. Nevím, nějak mě to tak trklo. 8-)


JJ, Samantha nás bude strašit nejspíš navěky... :o
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod Luki v 11 zář 2008 09:19

No tak jelikož je Samantha Mulderovou hlavní hybnou motivací nemohli jí ve filmu nezmínit, protože by se jinak Mulder nezapojil. Její zmínky mi nepřišly zase tak násilné hlavně díky tomu že tuhle otřesně rozvleklou línii uzavřeli v sedmé sérii. Tudíž jsme dvě série nemuseli poslouchat kecy o Samanthě a Mulderův pohled č.69 :roll: což je jedině plus :)
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod nabaa v 14 zář 2008 15:59

Dívala jsem se dneska na IWTB a už tam tu Samanthu asi chápu. Nebo spíš to, proč ji vlastně zmiňují. Došlo mi to při scéně, ve které Mulder kouká na Samanthinu fotku visící na dveřích jeho pracovny. Primárním impulzem byla zřejmě myšlenka, že kdyby tehdy Samanthu někdo hledal, možná by ještě žila. Proto se Mulder rozhodl pomoct najít tu agentku. Pak už je jasná i ta Scullyové podpásovka - This is about you trying to find your sister. :) Připadám si méněcenná, že mi to nedošlo mnohem dřív. Domácí promítání má zřejmě své výhody. :oops: A závěr? Nebýt fotky na dveřích, nezapojil by se Mulder do vyšetřování a nebyl by film. Takže pro IWTB je Samantha vlastně nejdůležitější postavou. :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Váš druhý a další dojem z filmu

Odeslatod luca v 14 zář 2008 17:06

nabaa píše:Dívala jsem se dneska na IWTB a už tam tu Samanthu asi chápu. Nebo spíš to, proč ji vlastně zmiňují. Došlo mi to při scéně, ve které Mulder kouká na Samanthinu fotku visící na dveřích jeho pracovny. Primárním impulzem byla zřejmě myšlenka, že kdyby tehdy Samanthu někdo hledal, možná by ještě žila. Proto se Mulder rozhodl pomoct najít tu agentku. Pak už je jasná i ta Scullyové podpásovka - This is about you trying to find your sister. :) Připadám si méněcenná, že mi to nedošlo mnohem dřív. Domácí promítání má zřejmě své výhody. :oops: A závěr? Nebýt fotky na dveřích, nezapojil by se Mulder do vyšetřování a nebyl by film. Takže pro IWTB je Samantha vlastně nejdůležitější postavou. :D


Amen... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

PředchozíDalší

Zpět na Akta X film 2 (2008)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron