Vase prvni dojmy?

Druhý celovečerní film Akta X: Chci uvěřit (The X-Files: I Want to Believe) měl premiéru 25. července 2008. Zde můžete diskutovat vše, co se ho týká...

Moderátor: xloverin

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod XGirl v 31 črc 2008 16:28

Hlavně aby se ten výdělek přehoupnul přes tu magickou třicítku, pak budu hned o poznání klidnější... Doufejme, držme všechny palce (i na nohou) a choďme do kina - každý pravý x-phile by měl jít aspoň 3x!!!!
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod biggis v 31 črc 2008 19:39

XGirl píše:Hlavně aby se ten výdělek přehoupnul přes tu magickou třicítku, pak budu hned o poznání klidnější... Doufejme, držme všechny palce (i na nohou) a choďme do kina - každý pravý x-phile by měl jít aspoň 3x!!!!


Tak to splním, příští týden jedu znova do Prahy a moc se těším. Sice je to zase plahočení budem, ale Akta X mě stojí za to!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
biggis
 
Příspěvky: 37
Registrován: 13 dub 2008 15:28
Bydliště: Domažlice

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod Faith v 02 srp 2008 17:43

Zrovna jsem se vrátila z kina.Je pravda,že mám trochu smíšené pocity.Abych to zhrnula,možná sem čekala něco v duchu prvního filmu..ufo,víc paranormálních jevů..atd.Dělali kolem toho velký tajnosti,ale i přes ty horší recenze
sem byla příjemně překvapená!!! ;) Pro nás fanoušky je po letech skvělý vidět Muldera a Scullyovou zase spolu jak si to kráčí bok po boku úřadem FBI..A dokonce jako milenci..Byla sem v kině se svým otcem,díky kterýmu sem si kdysi Akt X všimla a i když není takovým fanouškem jak já,líbilo se mu to.Doufám,že se dočkáme dalšího filmu a filmaři se na to nevyprdnou :D ..mimochodem je dost špatný,že u nás nedávali 9.řadu seriálu,pač apsolutně nevím co se stalo s Williamem..musím si hold kupit DVD..Kdyby si někdo chtěl popovídat..napiště budu ráda.
Faith
 
Příspěvky: 3
Registrován: 23 črc 2008 12:44

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod biggis v 02 srp 2008 23:28

Faith píše:Zrovna jsem se vrátila z kina.Je pravda,že mám trochu smíšené pocity.Abych to zhrnula,možná sem čekala něco v duchu prvního filmu..ufo,víc paranormálních jevů..atd.Dělali kolem toho velký tajnosti,ale i přes ty horší recenze
sem byla příjemně překvapená!!! ;) Pro nás fanoušky je po letech skvělý vidět Muldera a Scullyovou zase spolu jak si to kráčí bok po boku úřadem FBI..A dokonce jako milenci..Byla sem v kině se svým otcem,díky kterýmu sem si kdysi Akt X všimla a i když není takovým fanouškem jak já,líbilo se mu to.Doufám,že se dočkáme dalšího filmu a filmaři se na to nevyprdnou :D ..mimochodem je dost špatný,že u nás nedávali 9.řadu seriálu,pač apsolutně nevím co se stalo s Williamem..musím si hold kupit DVD..Kdyby si někdo chtěl popovídat..napiště budu ráda.

A chtěla by jsi napsat co se stalo s Willamem? třeba jen v kostce, aby jsi věděla aspoň ty potřebující informace k filmu.
Uživatelský avatar
biggis
 
Příspěvky: 37
Registrován: 13 dub 2008 15:28
Bydliště: Domažlice

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod biggis v 02 srp 2008 23:30

biggis píše:
Faith píše:Zrovna jsem se vrátila z kina.Je pravda,že mám trochu smíšené pocity.Abych to zhrnula,možná sem čekala něco v duchu prvního filmu..ufo,víc paranormálních jevů..atd.Dělali kolem toho velký tajnosti,ale i přes ty horší recenze
sem byla příjemně překvapená!!! ;) Pro nás fanoušky je po letech skvělý vidět Muldera a Scullyovou zase spolu jak si to kráčí bok po boku úřadem FBI..A dokonce jako milenci..Byla sem v kině se svým otcem,díky kterýmu sem si kdysi Akt X všimla a i když není takovým fanouškem jak já,líbilo se mu to.Doufám,že se dočkáme dalšího filmu a filmaři se na to nevyprdnou :D ..mimochodem je dost špatný,že u nás nedávali 9.řadu seriálu,pač apsolutně nevím co se stalo s Williamem..musím si hold kupit DVD..Kdyby si někdo chtěl popovídat..napiště budu ráda.

A chceš napsat co se stalo s Willamem? třeba jen v kostce, aspoň ty potřebující.
Uživatelský avatar
biggis
 
Příspěvky: 37
Registrován: 13 dub 2008 15:28
Bydliště: Domažlice

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod Faith v 03 srp 2008 11:31

Biggis:jojo to by bylo fajn.Děkuju.Ale stejně si tu 9.řadu objednám..Díííííky!!!!
Faith
 
Příspěvky: 3
Registrován: 23 črc 2008 12:44

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod detillo v 03 srp 2008 11:32

Ještě se mi vybavuje, že během filmu mě několikrát dostalo uvědomění si skutečnosti, že M. a S. už nemají služební průkazy ani zbraně.Hlavně ty zbraně mi tam vyloženě chyběly, je to zvyk. Třeba jak M. přelezl plot u těch Rusů a běžel na něj bojovej pes, vyloženě jsem čekala , že vytáhne pistoli a bude - a ono střih :? a hotovo. V tomhle ohledu to bylo dost jiný než "klasická" epizoda, stejně jako to, že vetšinu případu nevyšetřovali M a S spolu. Takže si myslím, že není úplně správný říkat. že je to jako "prodloužená epizoda", to byl spíš první film. Kdo jste dvojku film viděli už víckrát, zahlédli jste tam někdo někde tu "slavnou" scénu M a S u počítače (jako je třeba tady na těch stránkách v záhlaví)?Nějak si jí nemůžu vybavit :roll:
On behalf of the International Jewish Conspiracy, I've got to inform you that we're almost out of gas
Uživatelský avatar
detillo
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04 črc 2008 19:33

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod Xeninka v 03 srp 2008 11:38

detillo píše:Kdo jste dvojku film viděli už víckrát, zahlédli jste tam někdo někde tu "slavnou" scénu M a S u počítače (jako je třeba tady na těch stránkách v záhlaví)?Nějak si jí nemůžu vybavit :roll:

Jedná se o promo fotky a snad už od začátku co je vypustili říkali, že taková scéna tam nebude, že je to opravdu prostě jenom promo fotka...
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod detillo v 03 srp 2008 13:59

Áha.To mi nějak uniklo. každopádně škoda, že to tam nebylo :)
On behalf of the International Jewish Conspiracy, I've got to inform you that we're almost out of gas
Uživatelský avatar
detillo
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04 črc 2008 19:33

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod biggis v 03 srp 2008 20:07

Faith píše:Biggis:jojo to by bylo fajn.Děkuju.Ale stejně si tu 9.řadu objednám..Díííííky!!!!

Napsáno ve zprávě
Uživatelský avatar
biggis
 
Příspěvky: 37
Registrován: 13 dub 2008 15:28
Bydliště: Domažlice

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod yscully v 04 srp 2008 22:53

Píšu první dojem, podařilo se mi odolat a šla jsem na film bez přečtení jediného spojleru :) Dneska jsem si dala film dvakrát ve Špalku, z toho jednou jsem si počkala až na úplný konec titulků, který stál za to.

Dějové linie nic moc, Christian nechal vyniknout Scullyovou, linka Akt X byla víc nepravděpodobná než by mi přišlo rozumný (těm psům s vyměněnýma hlavama se mně prostě nedařilo věřit). Zato jsem si vychutnávala drobnosti jako slunečnicová semínka, hlášky (a little something) a postupné odkrývání toho, co se za těch šest let asi tak dělo.

Celkově se mně to jako fanouškovi Akt X líbilo (koukala jsem špatně nebo se tam ani jednou neobjevilo 1013 nebo 1121?), po třítýdenním absťáku předcházeném maratonem osmi řad mně to docela dobře sedlo, přestože v seriálu jsou díly, které se mi líbí víc. Na druhou stranu chápu, že někomu se to až tak líbit nemuselo a seriálu neznalý člověk (který si nekrátí čas hledáním drobečků pro fanoušky) se chvílema mohl i nudit. V kontextu celých Akt X dávám tři a půl hvězdičky z pěti.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod Luki v 05 srp 2008 11:16

yscully@ Dvouhlavý pes ve skutečnosti přežil 4 hodiny (pokud si dobře pamatuju), jelikož do tohohle zahrnuli ještě SCR což ještě nikdo nezkoušel tak imho to TAK nepravděpodobné není (rozhodně pravděpodobnější než 90% seriálu). :)

Dějové linky byly jednoduché ale měly hloubku :)

A ne žádného z těch čísel sjem si také nevšimnul :)
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod Baku05 v 12 srp 2008 01:04

Tak jsem se konečně taky dostala do kina... Kupodivu se ke mně dobrovolně přidali mamča s tátou, že to prý chtěj vidět taky :shock: V kině bylo asi 30 lidí (dávali to od čtvrtka, a v Ústí jsem byla v kině poprvé, tak netuším jestli to bylo málo nebo hodně - v Mostě jsem zvyklá ještě na míň). Hned při úvodní znělce mi fakt naskočila husí kůže, ale rychle následovala ledová sprcha z nějaké zadní řady: To už jsem někde slyšel. Hele, neslyšel jsi to náhodou v AutoMotoRevue? :roll:

Nevím, jestli mi Mulder svojí vizáží způsobil takový šok, ale nějak jsem nedokázala přijmout, že den za dnem, 6 let vystřihuje z novin výstřižky a kouká doma z okna... Zato Scully mi do své role mimo FBI sedla dokonale (teda až na tu neurochirurgii, mám asi nějakou divnou představu, že po tom, co několik let lítá za vším možným a mezitím pitvá, tak tohle by mohl dělat někdo, kdo se v tom oboru pohybuje celou dobu).

Film na mě působil přirozeně, užívala jsem si MaS, ten jejich posun, ale nějak mi v hlavě stále hlodal červíček, že "opravdové" propojení s těmi známými Akty je tu jen Skinner. Pro někoho, kdo čeká tu klasiku, asi dost podstatný problém. Obdivuju Cartera, že si troufl natočit něco, co může ocenit snad jen někdo, komu nedělá problém nad filmem přemýšlet a skládat si dílek po dílku, aby pak dostal výsledný obraz, který se dá nazvat Akta X. Což si na poprvé vůbec nefandím, že by mi něco komplexně docházelo, když od začátku valím oči na Scully a když se pak Mulder oholí, tak i na něj :lol:

Od mamči (seriálem téměř nepolíbená) mě pak překvapilo o to víc, když tvrdila, že ji nepřišlo, že by něco vyloženě nechápala, jen ji vadil ten uspěchaný konec, čímž se mi potvrdilo, že film je i pro nefanouška, ale vlastně z něho nic nemá :( Táta to pochválil, že to prý bylo jiné, ale že mu vůbec nevadí, že tam nebyli ufouni :lol:

No a čekání na bonus po titulcích bylo spíš čekání, jestli nás tam zamknou nebo ne :D Všichni se vyřítili, než titulky vůbec pořádně začaly. Pak jsem si všimla, že vzadu 2 lidi zůstali - tak s vítězným pohledem našim povídám, že takhle se poznají znalci a než jsem to dořekla, tak ty 2 byli venku taky :evil:
Uživatelský avatar
Baku05
 
Příspěvky: 268
Registrován: 13 dub 2008 20:16
Bydliště: Most

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod kimberly v 22 zář 2008 23:33

Tak konečne som to aj ja videla...viac napíšem keď to strávim. V kine nás bolo šesť. Už to bolo komické. A potom som sa zasmiala ešte viac krát v nevhodných chvíľach. :roll: No teda...ako keby som nesledovala Akty X. Ja fakt neviem. Tak takto teda vyzerajú tie zmiešané pocity...no nič, zajtra sa snáď vyjadrím rozumnejšie.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod kimberly v 23 zář 2008 09:58

Takže podľa mňa nie je vôbec zlý a nie je ani dobrý. Vôbec mi to neprišlo ako Akty X, ale ako niečo úplne iné v čom vystupujú Mulder a Scullyová. :roll: To s tým dieťaťom mi prišlo ako z jedného filmu a celá tá druhá dejová línia ako zase z iného. Celkovo som mala pocit, že film trvá krátko a všetko má absurdne rýchly spád. To ako sa Mulder hneď nechal presvedčiť bolo smiešne, tak ako stále dookola omieľať to so Samanthou. Úplne od veci bol ten černoch, to X bizit, či ako to je, tá postava bola totálne trapná a o ničom. Skinner mi prišiel že tam nemá žiadny význam. No a novodobí Frankensteini by sa dali určite aj lepšie spracovať. :| Amanda Peetová ma nadchla, je nádherná, aká škoda že tak skončila. herecké výkony dobré, Cartera som si všimla, ale Piper nie...Celkovo hodnotím film ako dobrý, ale nič prevratné. Dala by som 50 percent.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod Petraela_x v 25 lis 2008 12:58

Mne sa film páčil, neboli to podla mňa klasické Akty X, ale páčilo sa mi to. Naštartovala sa vo mne stará aktoxmánia :D takže som si stiahla všetky diely a sledujem a konečne som našla aj forum Akty X (tu) :D . Film bol mysteriózny triler. Nič som dopredu nevedela, takže som nečakala či tam niečo uvidím, alebo nie. Som spokojná a presvedčená, že tretí film sa natočiť musí.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: Vase prvni dojmy?

Odeslatod X-tArGeT v 05 srp 2010 08:12

Ja som si prvy krat pozrel druhy film prave vcera na domacom kine, takze zvuk musim hodnotit ako vyborny a samozrejme aj obraz ;-) Co sa tyka samotneho deja, som spokojny a paradoxne ked vysiel prvy film myslel som ze to bude nieco take, teda ze to budu klasicke Akty X ako epizoda (normalny mysteriozny triler) len s dlhsou minutazou. Osobne som rad ze je uplne iny ako ten prvy lebo aj v serialy ked uz islo vela casti s mimozemskou mytologiou ma to po case trochu nudilo, ja mam rad aj klasicke pribehy s nadychom mysteriozna a paranormalnych javov, nemusim mat kazdu cast o mimozemstanoch. Cize z mojho pohladu je druhy film vyborny a tesim sa na ten treti ibaze nechapem Chrisovej hlaske ze tretim filmom sa uz uzavrie trilogia Aktov X, hlavne ked druhy film je uplne samostatny dejovo az na tych par malych narazok na niektore momenty zo serialu.... Ja v tom ziadnu trilogiu nevidim :-)
Uživatelský avatar
X-tArGeT
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2010 10:16
Bydliště: Stara Lubovna (SVK)

Předchozí

Zpět na Akta X film 2 (2008)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron