Verdikt

Druhý celovečerní film Akta X: Chci uvěřit (The X-Files: I Want to Believe) měl premiéru 25. července 2008. Zde můžete diskutovat vše, co se ho týká...

Moderátor: xloverin

Re: Verdikt

Odeslatod Petraela_x v 16 pro 2008 21:28

Luki... tak to bolo nádherné čo si napísal (na začiatku)... ja, fakt... už sa neviem dočkať kedy si to všetko dopozerám a pozriem si film znova a budem sa snažiť pochopiť to viac... Najradšej by som sa zavrela do nejakej diery, keď si spomeniem, že pri odchode z kina som mala pocit, že film je povrchný a nejde do hĺbky... To som nemala odsledované posledné série seriálu a jasne mi to zahmlilo úsudok.. :oops: :oops: :oops:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: Verdikt

Odeslatod Milius v 17 pro 2008 00:46

Já bych to řekl tak,že druhý film Akta X u nás fanoušků vyvolal spoustu emocí,mnohdy měnících se a utvářejících se spíš až na tomhle webu,než před plátnem a o to tady šlo,takže můžeme být spokojení.Co se týče filmu samotného,jeho detektivní děj je opravdu průměrňoučký,nikterak nápaditý a ani moc napínavý(alespoň pro mě) a pokud ho někdo bere jako úplně samostatný,protože nezná Akta X,je pro něj o ničem.Ale s ohledem na celý seriál je IWTB především o vztahu Muldera a Scullyové a tady už výrazně boduje.Není to žádné psychologické drama,ale jejich vztah a život ukazuje ve velmi zajímavém světle až na záležitosti Scullyové víry,která kdykoli byla během Akt rozebírána detailněji,tak po americkém způsobu poněkud upadla do kýče(Revelations aj.).Donucující moc tohoto webu vytvořená dlouhou tradicí našeho rozebírání Akt X vytvořila nepsané pravidla,které každý více nebo méně z dobrých důvodů dodržujeme.Když tady někdo tlumočíme svůj názor,vždycky samozřejmě zohledňujeme,že se od nás čeká určitá míra nekritičnosti.Ale tohle všichni víme,já to říkám jen proto,že mnohé IWTB nenadchlo,ale přesto se nakonev přikloní k tomu,že byl úžasný,protože "chtějí věřit" a najdou tam zejména vlivem opakovaného sledování spoustu lahůdek.Touto cestou se nám může nakonec líbit skoro každý film na světě.Takže upe neosobně objektivně a po Scullyovsku není dvojka Akt X trhákem,je to průměrná detektivka,natažená epizoda a všechny ty kecy...ale taky to je zajímavé komorní drama se zajímavými postavami,které jsou narozdíl od mnohých moderních seriálových postav sice ..ďábelsky inteligentní,ale lidské,tvoří výjimečnou dvojici a jsou jednou z věcí,které zakládají oblíbenost Akt.Akta do naší doby patří ještě více než do devadesátek,zcela jiná věc je,že se dnes míjí publikem.Trvám na tom,že vztah Muldera a Scullyové je svrchovaně zajímavý a stále má co říct!Hlavně proto je I want to believe krásný.Ale trojka bude lepší!!!!!!!!!!
Who are you?
A Number.
Your name?
Gone. Blown away. Into the sky.
Look up there.The sky is black. Black with names.
Uživatelský avatar
Milius
 
Příspěvky: 47
Registrován: 09 črc 2008 22:46
Bydliště: Šenov u Ostravy

Re: Verdikt

Odeslatod luca v 17 pro 2008 11:10

Milius píše:Já bych to řekl tak,že druhý film Akta X u nás fanoušků vyvolal spoustu emocí,mnohdy měnících se a utvářejících se spíš až na tomhle webu,než před plátnem a o to tady šlo,takže můžeme být spokojení.Co se týče filmu samotného,jeho detektivní děj je opravdu průměrňoučký,nikterak nápaditý a ani moc napínavý(alespoň pro mě) a pokud ho někdo bere jako úplně samostatný,protože nezná Akta X,je pro něj o ničem.Ale s ohledem na celý seriál je IWTB především o vztahu Muldera a Scullyové a tady už výrazně boduje.Není to žádné psychologické drama,ale jejich vztah a život ukazuje ve velmi zajímavém světle až na záležitosti Scullyové víry,která kdykoli byla během Akt rozebírána detailněji,tak po americkém způsobu poněkud upadla do kýče(Revelations aj.).Donucující moc tohoto webu vytvořená dlouhou tradicí našeho rozebírání Akt X vytvořila nepsané pravidla,které každý více nebo méně z dobrých důvodů dodržujeme.Když tady někdo tlumočíme svůj názor,vždycky samozřejmě zohledňujeme,že se od nás čeká určitá míra nekritičnosti.Ale tohle všichni víme,já to říkám jen proto,že mnohé IWTB nenadchlo,ale přesto se nakonev přikloní k tomu,že byl úžasný,protože "chtějí věřit" a najdou tam zejména vlivem opakovaného sledování spoustu lahůdek.Touto cestou se nám může nakonec líbit skoro každý film na světě.Takže upe neosobně objektivně a po Scullyovsku není dvojka Akt X trhákem,je to průměrná detektivka,natažená epizoda a všechny ty kecy...ale taky to je zajímavé komorní drama se zajímavými postavami,které jsou narozdíl od mnohých moderních seriálových postav sice ..ďábelsky inteligentní,ale lidské,tvoří výjimečnou dvojici a jsou jednou z věcí,které zakládají oblíbenost Akt.Akta do naší doby patří ještě více než do devadesátek,zcela jiná věc je,že se dnes míjí publikem.Trvám na tom,že vztah Muldera a Scullyové je svrchovaně zajímavý a stále má co říct!Hlavně proto je I want to believe krásný.Ale trojka bude lepší!!!!!!!!!!


No tak k tomu není co dodat. Sdílím tvůj názor. :)
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Verdikt

Odeslatod KayTee v 17 pro 2008 23:23

Milius píše:Já bych to řekl tak,že druhý film Akta X u nás fanoušků vyvolal spoustu emocí,mnohdy měnících se a utvářejících se spíš až na tomhle webu,než před plátnem a o to tady šlo,takže můžeme být spokojení.Co se týče filmu samotného,jeho detektivní děj je opravdu průměrňoučký,nikterak nápaditý a ani moc napínavý(alespoň pro mě) a pokud ho někdo bere jako úplně samostatný,protože nezná Akta X,je pro něj o ničem.Ale s ohledem na celý seriál je IWTB především o vztahu Muldera a Scullyové a tady už výrazně boduje.Není to žádné psychologické drama,ale jejich vztah a život ukazuje ve velmi zajímavém světle až na záležitosti Scullyové víry,která kdykoli byla během Akt rozebírána detailněji,tak po americkém způsobu poněkud upadla do kýče(Revelations aj.).Donucující moc tohoto webu vytvořená dlouhou tradicí našeho rozebírání Akt X vytvořila nepsané pravidla,které každý více nebo méně z dobrých důvodů dodržujeme.Když tady někdo tlumočíme svůj názor,vždycky samozřejmě zohledňujeme,že se od nás čeká určitá míra nekritičnosti.Ale tohle všichni víme,já to říkám jen proto,že mnohé IWTB nenadchlo,ale přesto se nakonev přikloní k tomu,že byl úžasný,protože "chtějí věřit" a najdou tam zejména vlivem opakovaného sledování spoustu lahůdek.Touto cestou se nám může nakonec líbit skoro každý film na světě.Takže upe neosobně objektivně a po Scullyovsku není dvojka Akt X trhákem,je to průměrná detektivka,natažená epizoda a všechny ty kecy...ale taky to je zajímavé komorní drama se zajímavými postavami,které jsou narozdíl od mnohých moderních seriálových postav sice ..ďábelsky inteligentní,ale lidské,tvoří výjimečnou dvojici a jsou jednou z věcí,které zakládají oblíbenost Akt.Akta do naší doby patří ještě více než do devadesátek,zcela jiná věc je,že se dnes míjí publikem.Trvám na tom,že vztah Muldera a Scullyové je svrchovaně zajímavý a stále má co říct!Hlavně proto je I want to believe krásný.Ale trojka bude lepší!!!!!!!!!!


Amen
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Verdikt

Odeslatod X-tArGeT v 05 srp 2010 09:00

Ja sa vobec necudujem ze ten film dnesne publikum ohodnotilo tak ako ho ohodnotilo nevynimajuc CSFD.cz, je mi z ich recenzii smiesne a su trapne, ako mozeme cakat normalny pohlad a kritiku na film, o ktorom nic nevedia a hlavne v dnesnej dobe kazdy caka brutalne efekty a akcne sceny a prisery a pod. Dnes uz nikomu z konzumnej spolocnosti nejde o dej a podstatu ale o obal (efekty), poviem to na priklade: Moj kamarat mi kedysi povedal na moju otazku ako sa mu paci trilogia Pana prstenov, ze jednotka bola hrozna nuda pricom dvojka bola super a trojka taka povinna jazda, mylsim ze to hovori za vsetko! Prva cast bola plna krasnych scen a snazila sa divaka dostat co najviac do deja a dvojka bola vlasne uz len akcnym "odvarom" co potom mozete cakat od takychto ludi ze vam povedia o filme IWTB? Myslim ze ako moj verditk k filmu mozem povedat len tolko ze celkovym dejom mi zatial aj s chystanym tretim filmom nedava zmysel trilogie ale ako bolo vyssie spomenute co sa tyka vztahu Muldera a Scully je to krasny posun v ich vztahu za tie roky bez FBI. Jednoznacne by som tomuto filmu dal 90 % a ti "blbeckovia" z CSFD.cz co mu dali nieco viac ako 50% nech sa idu zakpoat niekam do zvrateneho gycoveho a konzumne zefektovaneho sveta... hawk!
Uživatelský avatar
X-tArGeT
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2010 10:16
Bydliště: Stara Lubovna (SVK)

Re: Verdikt

Odeslatod XxX v 25 úno 2013 12:32

Vždy mi je ľúto a smutno z toho, keď čítam vyjadrenia (či už fanúšikov alebo kritikov) o tom, aký nepodarený bol druhý film. Najmä pri vyjadreniach o treťom filme, kedy sa všetci obracajú na nekvalitu IWTB ako príčinu nenatočenia tretieho filmu.
Ja som sa k fenoménu X-Files dostala práve vďaka tomuto filmu. Pred filmom som nikdy seriál nevidela, len som vedela, že čosi ako Akty X existuje, má to niečo s paranormálnymi javmi a sú dve hlavné postavy - muž a žena. Ale film I Want to Believe ma nakopol k všetkému okolo XF. A nikdy nebudem ľutovať tento krok. A už vôbec nemôžem byť sklamaná z druhého filmu. Práve naopak, znamená pre mňa veľmi veľa.
Pre mňa ako neznalca XF som pri Scullyovej vete k Mulderovi (a jeho reakcii), že nemá hľadať svoju sestru strnula. Nejakým fanúšikom sa táto poznámka zdala už zbytočná, veď osud Samanthy sa už dávno uzavrel, ale ja som netušila, o čo ide. Keď som sa však pozerala na hercov, ten pocit sa nedá opísať... Samozrejme niektoré vtipy som vôbec nepochopila, ale tie sa mi vyjasnili s celou históriou tohto kultu. A ak k X-Files tento film priviedol čo i len jedného nového diváka, sčasti splnil svoje poslanie a taký zlý byť nemôže.
Preto ma vždy poteší, keď niekto pochváli a vyzdvihne čo i len maličkosť. A hoci rozumiem tým, ktorí z filmu sklamaní boli, ja som vďačná, že som ho videla, hoci prvýkrát až v roku 2012. Som vďačná, že bol práve taký, aký bol...
Obrázek

Thank you to all for memories.
Uživatelský avatar
XxX
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2012 12:22
Bydliště: Banská Bystrica

Předchozí

Zpět na Akta X film 2 (2008)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron