Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o mytologii Akt X, ale báli jste se vylepit do okna písmeno "X". Černý olej, Kouřící muž, Syndikát, mimozemské únosy, Samantha, mimozemští rebelové, William a plno dalších otázek čeká na zodpovězení...

Moderátor: MrSmith

Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod fanda akta X v 15 říj 2008 08:47

Zkoušel jsem najít něco na internetu, ale nic. Agent Fox Mulder lepí na okna páskou znak neboli písmeno "X". Zajímalo by mne, proč to dělá? Jaký to má význam?
Děkuji
fanda akta X
 
Příspěvky: 2
Registrován: 14 říj 2008 23:30

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod petrazelva v 15 říj 2008 09:18

To byl smluvený signál s jeho druhým informátorem - Panem X. Takhle ho Mulder "kontaktoval", jiné spojení na něj neměl. Domluva byla, že po tomto signálu se Pan X Mulderovi ozve.
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod fanda akta X v 15 říj 2008 09:30

JO takhle :) Tak to je už jasné. A já jsem v tom pořád hledal vědu :lol:
Díky moc za vysvětlení
fanda akta X
 
Příspěvky: 2
Registrován: 14 říj 2008 23:30

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod nabaa v 15 říj 2008 12:11

Vážně je nutné na takové dotazy zakládat nové téma? :roll:
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod mona lisa v 15 říj 2008 13:31

Mne to vzdy pripadalo absolutne nelogicke, Mulder mal okna do dvora. To ten Pan X stal cele dni od rana do noci pod jeho oknom aby zaregistroval pasku? Blbost!
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod yscully v 15 říj 2008 14:28

mona lisa píše:Mne to vzdy pripadalo absolutne nelogicke, Mulder mal okna do dvora. To ten Pan X stal cele dni od rana do noci pod jeho oknom aby zaregistroval pasku? Blbost!


Pan X měl oči všude :shock: ;)
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod xloverin v 15 říj 2008 14:30

mona lisa píše:Mne to vzdy pripadalo absolutne nelogicke, Mulder mal okna do dvora. To ten Pan X stal cele dni od rana do noci pod jeho oknom aby zaregistroval pasku? Blbost!


Ved Muldera po cely cas sledovali, ako povedal typek v TrustNo1 ;-)
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod MrSmith v 15 říj 2008 14:39

xloverin píše:
mona lisa píše:Mne to vzdy pripadalo absolutne nelogicke, Mulder mal okna do dvora. To ten Pan X stal cele dni od rana do noci pod jeho oknom aby zaregistroval pasku? Blbost!


Ved Muldera po cely cas sledovali, ako povedal typek v TrustNo1 ;-)

Cely cas snad nie. To by chudak Pan X bol mrtvy podstatne skor :)
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod xloverin v 15 říj 2008 16:23

MrSmith píše:Cely cas snad nie. To by chudak Pan X bol mrtvy podstatne skor :)


to je fakt ;-)
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod yscully v 15 říj 2008 16:42

MrSmith píše:
xloverin píše:
mona lisa píše:Mne to vzdy pripadalo absolutne nelogicke, Mulder mal okna do dvora. To ten Pan X stal cele dni od rana do noci pod jeho oknom aby zaregistroval pasku? Blbost!


Ved Muldera po cely cas sledovali, ako povedal typek v TrustNo1 ;-)

Cely cas snad nie. To by chudak Pan X bol mrtvy podstatne skor :)

Třeba ne ;) Víme houby, kdo měl Muldera sledovat a ani nevíme, co a pro koho dělal mr. X ve volným čase, když zrovna Mulderovi neradil.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod petrazelva v 15 říj 2008 17:59

A měl vážně okna do dvora? Teď mě napadá jedna scéna, nevím z čeho to je, myslím Anasazi, jak je Mulder mimo a Scully je u něj v bytě a všimne si té dodávky a pak zjistí, že mu tam viměnili ten filtr na vodu.. Tak to se kouká do okna a nevypadá to jako dvůr, ne? Nebo se mi to plete??
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod luca v 15 říj 2008 18:30

petrazelva píše:A měl vážně okna do dvora? Teď mě napadá jedna scéna, nevím z čeho to je, myslím Anasazi, jak je Mulder mimo a Scully je u něj v bytě a všimne si té dodávky a pak zjistí, že mu tam viměnili ten filtr na vodu.. Tak to se kouká do okna a nevypadá to jako dvůr, ne? Nebo se mi to plete??


Ono to vypadá jako dvůr, protože naproti je podivný cihlový barák, jaké u nás stávají ve dvorech :lol: ... Ne vážně, myslím, že měl normálně okna na ulici. Možná ne na hlavní ulici, ale pustý dvůr to taky nebyl. On i v Je southaite se kouká z okna a vidí, že všichni lidé zmizeli. V tom by mu dvůr moc nepomohl. ;)
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod XGirl v 19 led 2009 20:13

I v How the ghost stole Christmas, když kamera mizí, tak to vypadá jako normální ulice. Kromě toho mi připadá, že jinde než v obýváku a možná ložnici :?: snad ani okna nemá, i když Mulderovu kuchyň jsme viděli jen parkrát (tuším v ep. Deep Throat, Anasazi a Chinga) a koupelnu snad jen v All Things...A přišly mi vždycky jako takové malé krcálky, pro okno by tam místo asi nebylo....
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod Petraela_x v 19 led 2009 20:18

V spálni okná má isto, je to vidieť vo viacerých častiach. A v kúpelni sa mi zdá tiež že je tam okno, či nie? :D
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod luca v 19 led 2009 20:51

Petraela_x píše:V spálni okná má isto, je to vidieť vo viacerých častiach. A v kúpelni sa mi zdá tiež že je tam okno, či nie? :D


Myslím, že v kuchyni okno je a v koupelně taky, i když mi připadá podle orientace bytu, že by muselo vést do chodby v domě. :D Každopádně má okno i v předsíni, čili jako by tam byl výklenek mezi kuchyní a obyvákem, jenže to je pak absolutně mimo epizoda Milagro, kde sledují a odposlouchávají souseda v obýváku těsně přes zeď. Mají v těch kulisách trošku binec... :lol:
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod Luki v 05 úno 2009 12:23

V kuchyni okno nemá :). A je to takový polodvůr... jelikož ty láhve vykládali do sklepa, dělali tak ze dvora kde je rampa a snadnější přístup. Pokud se teda architekt nepomátl :)
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod XGirl v 05 úno 2009 12:40

Já vím, že jsem kdysi dávno někde viděla plánek Mulderova bytu a bytu Scullyové přímo od někoho z tvůrců, takže autentický. Jenže už ani nevím, jestli na webu nebo v nějaké knížce :roll: Když na to narazím, určitě to sem nahodím, ať máme jasno:-)
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod luca v 06 úno 2009 16:06

Luki píše:V kuchyni okno nemá :). A je to takový polodvůr... jelikož ty láhve vykládali do sklepa, dělali tak ze dvora kde je rampa a snadnější přístup. Pokud se teda architekt nepomátl :)


Proč myslíš, že v kuchyni okno nemá? Právě jsem koukala na E.B.E. a v momentě, kdy Mulder prohledává svůj byt a hledá štěnici, je v kuchyni jasně vidět, jak se na zdi odráží sluneční světlo z okna. Ve stejném díle je zvenku u obýváku vidět i pěkný půlruhový balkónek. :lol: Taky v Aqua Mala na začátku, když slyšíme hlas Arthura Dalese ze záznamníku a kamera přejíždí po Mulderově bytě od kuchyně až k ložnici, se na skříni v kuchyni odráží vycházející nebo zapadající slunce skrze žaluzie. ;)
Každopádně na ty plánky jsem zvědavá!
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod Leblanc v 07 úno 2009 11:37

ObrázekObrázek
Ten první byt je Mulderův, druhý Scullyové. Ofotila jsem je z knihy Akta X- neoficiální společník.
Na první pohled jsou u M bytu vidět nesrovnalosti.

Legenda:
1 počítač
2 okno na které lepí páskou X
3 akvárium
4 vchod, číslo bytu 42
5 koupelna (podle mě by tam měl mít kuchyni)
6 kuchyně (blbost- zasahovala by do hlavní chodby)
7 ložnice (ještě větší blbost, nemohli by odposlouchávat souseda v Millagro,
ložnici by měl mít po vstupu do bytu hned po pravé straně)
A ložnice
B koupelna
C obývací pokoj spojený s jídelním a huchyňským koutem

Do diskuze o bytu Scullyové se raději pouštět nebudu, přece jenom jsme častěji "hosty" u Muldera :D
Jen jedna věc mě zajímá, kdeže má ten Mulder koupelnu? :shock:

Poznámka v Neoficiálním společníkovi: plánky prý byly nakresleny na základě informací z mnoha epizod.
Během seriálu se však objevují a mizí kusy nábytku, okna, dveře a dokonce i celé místnosti. ;) :lol:
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Mulder lepí páskou na okno písmeno X

Odeslatod luca v 07 úno 2009 14:10

Bytu Scullyové bych teda věřila víc. ;) Akorát mám pocit, že se jí pořád stěhuje postel, jednou má okno po pravé straně, jednou po levé...
U Muldera je to fakt nějak podivné. Ložnici má určitě i s koupelnou na druhé straně a kuchyni tam, kde je v plánku koupelna a ložnice. A určitě má okno i v předsíni hned, jak se vejde do bytu, tudíž s ním soused přes stěnu nemůže sousedit ani v Milagru, ledaže by mu Mulder čučel tím oknem rovnou do obýváku. :lol: Mně to připadá, že prostor mezi obyvákem a kuchyní musí být vyklednutý do písmene U, tudíž, že je předsíň proti zbytku bytu zastrčená, jinak by tam to okno nemohl mít, když je ještě vedle kuchyně. Nehledě na to, že co jsem vypozorovala, tak okno z koupelny např. v Orisonovi vede na chodbu domu, kdežto v All Things by muselo vést do prostoru ke vstupním dveřím bytu. Ledaže by bylo jen falešné... :lol:
Jak říkám - měli v těch kulisách pěknej bordel. :D
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Další

Zpět na Mytologie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron