Daemonicus 9×03

19 epizod Akt X z let 2001-2002

Moderátor: Luki

Daemonicus 9×03

Odeslatod Angelitos v 15 dub 2008 21:48

Už začátek dílu mě opravdu strhnul. Byl to moc zajímavý děj! Z těch "stvůrských" masek mi bylo .... no prostě brrr :D
Taky musím vzpomenout na Scully v roli profesorky. Bylo opravdu zajímavé vidět jí takto. Také se mi líbilo, jak vysvětlovala, a nestačila dopovědět, když zazvonilo. A všichni se najednou vypařili...klasika :lol:
Ostatně celý příběh byl dobrý. Jediné, co bych vytkla je...ne, opravdu mě nic KROMĚ CHYBĚJÍCÍHO MULDYHO nenapadá :lol: .
ObrázekObrázekObrázek
PS: ten poslední obrázek je fakt hnusný :D
Naposledy upravil Angelitos dne 20 dub 2008 21:08, celkově upraveno 2
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Daemonicus

Odeslatod Luki v 15 dub 2008 21:49

Taky naprostý souhlas ! 10/10 vynikající epizoda :). Vizuálně velice úchvatná a konec taky působivý, jak to bylo celé jedna velká past na Scullyovou :).
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Daemonicus

Odeslatod peta111 v 15 dub 2008 22:03

V téhle epizodě jsem si všimla hrozně výborného střihu a kamery. Třeba záběr na šachovnicovou podlahu ústavu. A taky pochopitelně taková zvláštní temná atmosféra. Doggett, který se nechá vyprovokovat.
A když nakonec Scully přijede do toho skladiště, tak jsem si sama pro sebe říkala, že se asi Scully zbláznila, vždyť tam bude určitě na ni čekat vrah, sama v noci do skladiště, nepoučitelná. :o
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Daemonicus

Odeslatod Angelitos v 15 dub 2008 22:11

peta111 píše:V téhle epizodě jsem si všimla hrozně výborného střihu a kamery. Třeba záběr na šachovnicovou podlahu ústavu. A taky pochopitelně taková zvláštní temná atmosféra. Doggett, který se nechá vyprovokovat.
A když nakonec Scully přijede do toho skladiště, tak jsem si sama pro sebe říkala, že se asi Scully zbláznila, vždyť tam bude určitě na ni čekat vrah, sama v noci do skladiště, nepoučitelná. :o


Jojo tohle mě taky dostalo, hlavně jsem při tom myslela na to, že má doma malého Willíka a jde do takové akce, prostě zase ta "stará dobrá" akční Scully! :lol:
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Daemonicus

Odeslatod MrSmith v 15 dub 2008 22:19

Ako hovori Peta111 bola tam skvela kamera a strih, uzasna atmosfera a posobive sceny. No a ten zvuk, ktory sa objavil ked prichadzali na zaciatku vrahovia, proste uzas. Tesim sa ako to bude zniet na domacom kine :)
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod nabaa v 26 dub 2008 12:23

Rozhodně 100%, hodně mi to duchem připomíná Patience z 8.série. Teprve tady se vybarvuje styl spolupráce mezi Scullyovou, Reyesovou a Doggettem. A Scullyová jako přednášející nemá chybu, taky bych ji příští rok brala na přednášky ze soudního. :lol:
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod kimberly v 07 kvě 2008 21:34

Scullyová ako pani učiteľka je perfektná. ;)
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod petrazelva v 27 kvě 2008 16:38

Daemonicus mě velice mile překvapil a okamžitě si mě získal. Z nemytologických z devítky u mě jasně vede. Akorát tu scénu s ektoplazmou teda vidět nemusím, hlavně ne u jídla :mrgreen:
Mít tak Scully na přednášky, jo to by se na ně i chodilo :)
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod Angelitos v 27 kvě 2008 17:23

petrazelva píše:Daemonicus mě velice mile překvapil a okamžitě si mě získal. Z nemytologických z devítky u mě jasně vede. Akorát tu scénu s ektoplazmou teda vidět nemusím, hlavně ne u jídla :mrgreen:
Mít tak Scully na přednášky, jo to by se na ně i chodilo :)

Tojo vysvětlovala to fajn :)
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod terentule v 01 čer 2008 00:29

Tak tenhle díl mě naprosto nadchnul :). Líbilo se mi naprosto všechno, jak děj, tak vizuální stránka, ta se mi líbila moc :D ...i když u té "ektoplazmy" se mi taky málem zvedal žaludek (a ještě se v tom vyválel :? :D ) a stříkačky v obličeji taky bleee :).

Ale teda jak začal ten "šepot", hned jsem si vždycky vzpomněla na LOST :D
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod KayTee v 24 čer 2008 20:05

Jak už se tady psalo, díl je to opravdu mistrovsky natočený. V některých chvilkách to bylo opravdu nechutné, ale v mezích. Masky super.. jsem hned říkala, že si takové musíme s přítelem pořídit, abychom mohli strašit za dva týdny děcka na táboře :lol: Scully přednášející úplně super. Studenti museli slintat. U nás to je podobné..přednášející řekně - tak vypadá to, že nám čas vypršel..a hned je prázná aula :-D :-D
Co mi trochu vadilo byly ty narážky na Doggettovo lásku ke Scully.. mno.. to mi přišlo trochu trapné.
A jinak jsem si taky všimla, jak je Scully najednou taková klidná, vyrovnaná..nebo jak bych to řekla..
A když šla do toho depa nebo skladiště nebo co to bylo, tak jsem si říkala - bože, ta je blbá.. proč nepočká na posily :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod petrazelva v 24 čer 2008 20:44

KayTee píše:A když šla do toho depa nebo skladiště nebo co to bylo, tak jsem si říkala - bože, ta je blbá.. proč nepočká na posily :-D


Přesně!! Jak je stará, tak je blbá.. (teda takhle nějak by to řekla mama.. fuj, už začínám být jako ona.. blé :shock: )
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod terentule v 24 čer 2008 23:03

KayTee píše:Co mi trochu vadilo byly ty narážky na Doggettovo lásku ke Scully.. mno.. to mi přišlo trochu trapné.
A jinak jsem si taky všimla, jak je Scully najednou taková klidná, vyrovnaná..nebo jak bych to řekla..
A když šla do toho depa nebo skladiště nebo co to bylo, tak jsem si říkala - bože, ta je blbá.. proč nepočká na posily :-D

Jo, taky jsem si říkala, že to snad nemyslí vážně :D. Po těch osmi letech už by si to mohla pamatovat :D
A co se týče Doggettovy lásky ke Scully, já si nějak vůbec nevšimla ničeho, co třeba to bylo? Přijde mi, že Doggett to všechno dělá z určitý profesionálního respektu, oddanosti a věrnosti (pracovní :)). To já fandím Johnovi a Monice :D
Párovat Doggetta a Scully mi přijde zvrácené :D
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod KayTee v 26 čer 2008 10:10

terentule píše:
KayTee píše:Co mi trochu vadilo byly ty narážky na Doggettovo lásku ke Scully.. mno.. to mi přišlo trochu trapné.
A jinak jsem si taky všimla, jak je Scully najednou taková klidná, vyrovnaná..nebo jak bych to řekla..
A když šla do toho depa nebo skladiště nebo co to bylo, tak jsem si říkala - bože, ta je blbá.. proč nepočká na posily :-D

Jo, taky jsem si říkala, že to snad nemyslí vážně :D. Po těch osmi letech už by si to mohla pamatovat :D
A co se týče Doggettovy lásky ke Scully, já si nějak vůbec nevšimla ničeho, co třeba to bylo? Přijde mi, že Doggett to všechno dělá z určitý profesionálního respektu, oddanosti a věrnosti (pracovní :)). To já fandím Johnovi a Monice :D
Párovat Doggetta a Scully mi přijde zvrácené :D


No on ten cvok mu přece neustále hučel do hlavy, že všechno dělá kvůli nějaký ženský a tak.. nejdřív myslel Monicu, ale pak uviděl Scully jak se baví s Doggettem a pak do něj zase hučel ve smyslu: Chcete jí, co? Myslíte, že ho můžete nahradit? (to jako Muldera) a tak podobně.. tak to se mi nelíbilo.
Samozřejmě, taky zastávám názor - Mulder+Scully, Doggett+Reyers :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod Petraela_x v 11 pro 2008 20:10

Aj mne sa táto časť páčila, bola tam skvelá kamera. Ale mne sa naozaj zdalo do teraz, že Doggett má Scullyvoú viac než rád, ja neviem stále som to tak videla, ešte v minulej sérii...
Stále som myslela na to, že má doma malého, ts, a stále niekde behá na miesto aby bola s ním... inak to už Scullyvoá bude robiť len pitvy???? No ja si počkám :D
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod oskvarka v 26 lis 2009 01:20

hehe no dej bol fantrasticy, desive to bolo az nad hlavu ..trosku som to nepochopila uplne :D...ale asi uz je na mna vela hodin... a rozhodne som z toho menej zmetena ako z uvodnej mitologie... a velmi sa mi paci ked su vseci traja po hromade ...taka brutal atmoska to sa mi pacilo uz aj v uvodnej mitologii ako isli spolu na tu lod...... hehe... je to pre mna nieco nove co sa ma naozaj fascinuje.... aj ked a tato seria zatial uplne nechytila... asi som stale nestravila ten uvod... ked sa cez to prenesiem snad to bude lepsie ...
.. a este ze doggett povedal hlasku...trochu nezvyk na neho, vecsinou perlil len pri mulderovi...vlastne ani to nie.. skorej on bol hlave dobry mulderov objekt ...ale k veci... povedal monike ze sa im prave uvolnilo na tej psychiatrii miesto :D:D
Naposledy upravil oskvarka dne 26 lis 2009 15:46, celkově upraveno 1
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod oskvarka v 26 lis 2009 15:41

mno...cely den nad tym rozmyslam ... jednoducho mi nieco vadi na tejto serii a neviem prist na to co... 8. sa mi pacila uplne totalne tak som si myslela ze 9. je v podobnom duchu ...ale akosi sa mi to zatial nezda... pre mna je to totalny zlom..
... zatial len postrehy z mojho dnesneho premyslania...
vadi mi ze monika ma dlhe vlasy... pacila sa mi viac v 8. serii - vyzerala drsnejsie a to sa mi na nej pacilo, ale zase pacia sa mi kombinaciua scully - monika, jedine toto mi ponechava kvapku aktovosti v tomto seriali, aj ked prirovnavat moniku k mulderovi je absolutne nestastne... su uplne totalne iny... muldy je ten komu svietia ocka ked je nieco zahadne (jednoducho test sposobilosti stat sa mulderom : keby tyto 4 videli na vlastne oci mimozemstania traja z nich by boli zdeseny a viete asi ktory traja, pri com monika by mozno mala este aj nejake "zvlastne pocity"... len mulder by sa tvrail ako vo field trip :D:D).. taky nikto s tych troch nieje... monika je skorej sama o sebe taky poriadny pripad pre akty X a preto sa mi paci :D:D.
.. nemozem sa zbavit pocitu ako by sa to prehuplo do nejakeho mierne ineho serialu... a nechcem byt hnusna ale zatial pre mna tak ako sa niekomu skoncili akta X 6 seriou tak mne skoncili 8. a toto je uz nejaka nova generacia - akta X ala Harry potter :D... ale ja Harryho Pottera mozem len trosku ako si.. no ved viete je to preca len o niecom inom... ale jasne ze to dopozeram a mozno sa casom moje pocity zmenia ved som len po 3. epke zatial... dnes som z toho vsetkeho stale riadne zmetena... :roll:
..ale ako ze pribeh tohoto dielu bol fantasticky... riadne desive a problem s tym co tam ten chlapik doggettovi nakecal som nemala.. islo mu len o to zmiast ho... doggett sa jednoducho snazi len zistit ako sa vedec ako scully dostane do stavu ze je schopny vitiahnut nevedecke riesenia - velmi ho to zaujima kedze ma na krku akta X chudatko :)... o to myslim slo aj vtedy ked za nou chodil do nemocnice ked bola s bruskom...
jediny raz ma napadlo ze nieco ine aj pocituje ked vykopali muldera a scully sa vyrutila do nemocnice a vravi doggettovi ze ho musi vidiet a on jej na to ze ...vie ze hej aj ked by si velmi prial aby nie... toto bolo jediny raz kedy som mala pocit ze mu nejakym hlbsim sposobom prirasta k srdcu...alebo co... ale od vtedy som nic take nepostrehla....
A inak pacilo sa mi ze bola Scully taka "vyrovnana" asi nieje to spravne slovo ale tak nejak .....je to pre nu take typickejsie...jednoducho nech sa deje co sa deje kamenny xicht a ideme na to... lebo v tej uvodnej mitologii bola dost vedla... to ani v tom tehotenstve sa mi taka nezdala... ako ze nezobralo ju to tak ako pohreb vykopavanie muldyho a vsetky shippy momenty v 8 ktore boli sweet napriklad to tym nemyslim...chcem tym povedat ze som ju skratka v tej uvodnej mitologii nespoznavala...a tu sa mi zdala zase sama sebou
...oki no ked to tak po sebe citam asi to bude len tou mitologiou :D ...hehe
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: Daemonicus 9×03

Odeslatod kimberly v 26 úno 2010 14:41

Mne zas táto epka nepríde nijako strhujúca...ReYesová je celý čas strnula a dej ako keby sa mi dal predpovedať.Už dopredu si myslím ako to bude pokračovat. neviem...ale tu ma nedostala atmosfera, ani som sa nebala, ani som nebola napäta, len akasi nervozna
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia


Zpět na 9. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron