William 9x17

19 epizod Akt X z let 2001-2002

Moderátor: Luki

Re: William 9x17

Odeslatod Milius v 17 pro 2008 20:51

Petraela_x píše:Tak hoci som si už čo to o tomto diele prečítala skôr ako som ho videla, ja nemám slov. Práve pred asi 15timi minútami som ho dopozerala a ešte sa mi z očí púšťajú slzy. Tesne na to mi zavolal priateľ a aj som sa mu nevedela vyjachtať do telefónu čo robím a ako sa mám. Nejako mi nefungoval mozog... veľmi ma to zobralo a ja si seba v tej situácii neviem predstaviť, ani nechcem.
Kedy bude mať tá ženská konečne kľud a bude šťastná? Keď sa tak obraciam v histórii aktov x tak povedzte mi kedy bola šťastná viac ako jeden deň? Keď sa dozvedela, že je tehotná zároveň zmizol Mulder, takže to bol len smiech cez slzy, keď sa konečne objavil, ich vzťah balansoval, kým sa Mulder poriadne pozviechal a na konci, keď sa malý narodil, krásny a zdravý a oni si jasne dali najavo čo k sebe cítia... koľko to trvalo? Deň? nanajvýš dva a potom sa Mulder musel odísť skryť. Takže boli rodinou asi tak jeden deň.. úžasné a na miesto toho aby na tatíka čakali Scully a William spolu, musela urobiť rozhodnutie ktoré jej život poznačilo možno viac ako všetko, čo prežila s Mulderom.
Bola som prekvapená keď som videla, že DD režíroval časť, myslím, že to bola dobrá práca. Len keby už konečne niečo skončilo aspoň trochu dobre...


Je to tak,člověk se nad Scullyovou prostě musí zamýšlet.Doopravdy sťastná byla jen v prchavých okamžicích,v té každodenní temnotě jí byla oporou vlastní víra a charakterová pevnost a potom Mulder.Jak říká v jenom díle:"Já myslím,že samotu si člověk volí."To je klasický scullyovský výrok o samostatné volbě.
Who are you?
A Number.
Your name?
Gone. Blown away. Into the sky.
Look up there.The sky is black. Black with names.
Uživatelský avatar
Milius
 
Příspěvky: 47
Registrován: 09 črc 2008 22:46
Bydliště: Šenov u Ostravy

Re: William 9x17

Odeslatod luca v 23 lis 2009 14:52

Já si taky myslím, že vzdát se Williama bylo to nejlepší, co pro něj mohla Scullyová udělat. Dala mu šanci na normální, šťastné dětství, a to je opravdu oběť hodná poklony. Samozřejmě, že by ho supervojáci, kolonisti, replikanti a bůhvíkdo ještě našli kdekoliv, ale podstata věci je přece v tom, že William díky zásahu Jeffreyho Spendera své výjimečné schopnosti ztratil a stal se úplně obyčejným "bezvýznamným" dítětem, tak proč by ho měli hledat? Naopak bylo nad slunce jasnější, že Muldera, a tím pádem i ji samotnou, nikdy pronásledovat nepřestanou, takže by i dítě logicky bylo stále v ohrožení a na útěku. A takový život pro své dítě by přece nechtěla žádná máma. Možná měla ještě tu alternativu, že by se kdesi ztratila s Williamem i ona sama a na Muldera zapomněla, jenže nejspíš cítila, že to nedokáže, že by byla nešťastná, což se zase v důsledku přenese i na děcko. Takže ať se na to koukám z kterékoliv strany, jsem přesvědčena, že Scullyová jednala správně.

Tenhle díl je nádherně dojemný a jeden z nejlepších z deváté série! Taky jsem brečela. :)
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: William 9x17

Odeslatod oskvarka v 29 lis 2009 11:59

ach jo...no bude to pre neho asi lepsi zivot...aj ked trochu ma zarazilo ze tam podpisovali nejake papiere...jedine co dufam ze to bolo spravene absolutne nevystopovatelnym systemom...inak by to ozaj nedavalo zmysel...
bola to dojemna cast, ale neviem...asi tam mohli dat silnejsiu hudbu alebo co...skratka niektore casti ma zobrali viac ako tato...
...ale inak kvalia...vyborna mitologia...hustota by sa dala krajat...a ako sedeli ty traja na tom gauci u scully... :(
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Předchozí

Zpět na 9. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník