William 9x17

19 epizod Akt X z let 2001-2002

Moderátor: Luki

William 9x17

Odeslatod Angelitos v 28 čer 2008 21:34

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek

Po sobě druhý smutný díl který nechápu. Proč Willíka dala do adopce, a proč ho cizí lidé ochrání víc než ona :roll: Bože fakt jsem asi mimo nebo nevím jako :D
Jinak celkově to s Muldym a Spendrem je zajímavé.
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: William 9x17

Odeslatod petrazelva v 29 čer 2008 05:25

Brutálně smutný díl.. aspoň pro mě teda. Líbí se mi (teda když odhlédnu od toho, že je to tak smutné), že to začíná koncem a pak je to retrospektivně. Pár dílů už takhle bylo, přesto to podle mě je hodně působivé.
Ačkoli je to těžké, sanžím se Scully pochopit, proč to udělala a tak. Nevím. Neměla to lehké. Ale mohla si ho nechat. Vždyť oni ho, podle mě, můžou najít všude.
Každopádně ta scéna nad postýlkou ke konci, to mi rve srdce. Je to tak hrozně smutné, aaaaaaaaach jo..
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: William 9x17

Odeslatod nabaa v 29 čer 2008 09:38

Mně se na tomhle dílu nejvíc líbila nejistota a pochyby Scullyové, že by "neznámý" mohl být Mulder. Na jednu stranu byla přesvědčená, že to není on, a na druhou stranu v ní očividně hlodal Co-Kdyby červíček. Kdybych dopředu nevěděla, že je to Spender, asi bych byla napnutá jak struna a možná se i chvíli bála, že je to fakt Mulder. :) Samozřejmě, že loučení s Williamem bylo srdcervoucí a samozřejmě, že jsem na konci i uronila slzičku. :cry: Vlastně mám pocit, že za osmou a devátou sérii jsem těch slziček uronila tolik, že těsně stíhám Scullyovou. :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: William 9x17

Odeslatod Angelitos v 29 čer 2008 11:15

petrazelva píše:Brutálně smutný díl.. aspoň pro mě teda. Líbí se mi (teda když odhlédnu od toho, že je to tak smutné), že to začíná koncem a pak je to retrospektivně. Pár dílů už takhle bylo, přesto to podle mě je hodně působivé.
Ačkoli je to těžké, sanžím se Scully pochopit, proč to udělala a tak. Nevím. Neměla to lehké. Ale mohla si ho nechat. Vždyť oni ho, podle mě, můžou najít všude.
Každopádně ta scéna nad postýlkou ke konci, to mi rve srdce. Je to tak hrozně smutné, aaaaaaaaach jo..


Přesně! Taky si říkám, že ho najdou přece všude. A kdo by byl na to lépe připravený než Scully? Ta náhradní rodina o něm nic takového neví, že by ho někdo mohl třeba chtít atd. :?:
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: William 9x17

Odeslatod Luki v 29 čer 2008 15:04

Mi na tom nic nepochopitelného nepřišlo. V nebezpečí byl u Scully protože ho chtěli kvůli Mulderovi a jeho údajným schopnostem. Údajných schopností se zbvaili ale celý život by ho pronásledovali a byli by prakticky pořád na útěku, není nic "lepšího" než adopce k nic netušící rodině, která se o něj postará a vychová ho beze strachu o něj, který se tím pádem nepřenese ani na něj a bude žít normálním životem.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: William 9x17

Odeslatod Angelitos v 29 čer 2008 22:10

Luki píše:Mi na tom nic nepochopitelného nepřišlo. V nebezpečí byl u Scully protože ho chtěli kvůli Mulderovi a jeho údajným schopnostem. Údajných schopností se zbvaili ale celý život by ho pronásledovali a byli by prakticky pořád na útěku, není nic "lepšího" než adopce k nic netušící rodině, která se o něj postará a vychová ho beze strachu o něj, který se tím pádem nepřenese ani na něj a bude žít normálním životem.

Amen
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: William 9x17

Odeslatod petrazelva v 30 čer 2008 01:00

No jo, Luki, v tomhle máš asi pravdu. Ale já si stojím za svým, že pokud ho budou chtít najít, najdou ho kdekoli.
Pro Wilíka to je asi lepší, ale stejně mi to rve srdce :(
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: William 9x17

Odeslatod MrSmith v 30 čer 2008 08:04

petrazelva píše:No jo, Luki, v tomhle máš asi pravdu. Ale já si stojím za svým, že pokud ho budou chtít najít, najdou ho kdekoli.
Pro Wilíka to je asi lepší, ale stejně mi to rve srdce :(

Kto vie, mozno bude v pripadnom tretom filme :)
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: William 9x17

Odeslatod Angelitos v 30 čer 2008 09:42

petrazelva píše:No jo, Luki, v tomhle máš asi pravdu. Ale já si stojím za svým, že pokud ho budou chtít najít, najdou ho kdekoli.
Pro Wilíka to je asi lepší, ale stejně mi to rve srdce :(

Jo přesně najdou ho všude! taky si stojím za svým byla to pěkná blbost! :twisted: :lol:
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: William 9x17

Odeslatod mona lisa v 30 čer 2008 11:28

MrSmith píše:
petrazelva píše:No jo, Luki, v tomhle máš asi pravdu. Ale já si stojím za svým, že pokud ho budou chtít najít, najdou ho kdekoli.
Pro Wilíka to je asi lepší, ale stejně mi to rve srdce :(

Kto vie, mozno bude v pripadnom tretom filme :)


Suhlas.
Ak bude niektory z dalsich filmov mytologicky - som si ista na 100%, ze tam bude. Uz aby to bolo :!:
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: William 9x17

Odeslatod nabaa v 30 čer 2008 12:45

Souhlasím s Lukim. Když už William nemá své schopnosti, bylo by pro něj vlastně jediným nebezpečím žít se Scullyovou, která by xhtě nechtě dál táhla pozornost. Navíc by, jak napsal Luki, žila v permanentním strachu, což by Williamovi rozhodně příliš kvalitní život nezajistilo. A nezapomínejme na The Truth. Osobně si nedokážu představit, že by Mulder se Scullyovou byli na útěku s dítětem. Rozhodně by to situaci minimálně zkomplikovalo. Takže ačkoliv to bylo smutné, myslím, že Scullyová udělala pro Willa to nejlepší, co mohla. Zajistila mu normální život v normální rodině.
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: William 9x17

Odeslatod Luki v 30 čer 2008 22:25

Doufám že jsem nezněl moc snobsky ale píšu z práce rudíž bez smailů... hned celý text vyznívá jinak...
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: William 9x17

Odeslatod kimberly v 05 črc 2008 15:15

Tento diel som videla v nemčine a neviem čo si mám o ňom myslieť. Nie preto, že by som nerozumela nemecky, ale skôr preto, že mi príde čímsi nedomyslený, ale neviem to vysvetlIť čím. Bola som veľmi prekvapená príchodom agenta Spendera na scénu, keď som to sledovala, nevedela som, že ide oňho...Bola som presvedčená, že to nie je Mulder, ale taký ten červík pochybností tam bol, veď Mulder mohol potom podstúpiť nejakú plastickú operáciu, alebo inak sa z toho dostať. A čo sa týka Williama, ja byť tvorcami, tak takto to s ním neukončujem. Keby po ňom išiel obyčajný vrah, chápala by som, že adopcia je riešením. Takto podľa mňa riešenie neexistuje. ja som s pripletením dieťaťa do deja veľmi nesúhlasila a keď už to spravili, mali ho tam nechať, ale to je len môj názor.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: William 9x17

Odeslatod Angelitos v 05 črc 2008 15:39

kimberly píše:Tento diel som videla v nemčine

a proč zrovna v němčině? Brrrrrrrr
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: William 9x17

Odeslatod kimberly v 05 črc 2008 15:41

Angelitos píše:
kimberly píše:Tento diel som videla v nemčine

a proč zrovna v němčině? Brrrrrrrr

Študujem nemčinu a nedám si ujsť veci v tomto jazyku, v Rakúsku mám rodinu, od malička tento jazyk uprednostňujem...takže asi preto ;) Vidím podľa reakcie že máš k tejto reči asi taký vzťah ako ja k angličtine :D
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: William 9x17

Odeslatod Angelitos v 05 črc 2008 20:57

kimberly píše:
Angelitos píše:
kimberly píše:Tento diel som videla v nemčine

a proč zrovna v němčině? Brrrrrrrr

Študujem nemčinu a nedám si ujsť veci v tomto jazyku, v Rakúsku mám rodinu, od malička tento jazyk uprednostňujem...takže asi preto ;) Vidím podľa reakcie že máš k tejto reči asi taký vzťah ako ja k angličtine :D

Tak to já zas angličtinu můžu, ona zní fajn, třeba muzikály a písničky v angličtině jsou skvělé, ale němčina je tak tvrdá a taková no prostě je mi hrozně proti srsti...nic pro mé ušiska :lol: Já vidět Williama v němčině tak mi praskne hlava :lol: Ale jako chápu Tě, každému se líbí něco jiného :D
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: William 9x17

Odeslatod mona lisa v 06 črc 2008 19:53

Hrozne smutny koniec. A Scullyova ma dost zvlastny vkus, co malo byt to cudo na Williamovej hlave? Zajacik :lol:
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: William 9x17

Odeslatod KayTee v 11 črc 2008 11:08

Tak..viděla jsem včera. Williamova čepička byla náhodou rozkošná (mona lisa :mrgreen: )
Věděla jsem, že to bude Spender, ale přítel ne a taky v něm hlodal červíček. Líbila se mi Scully, když ani po testech DNA nechtěla přiznat, že to je on. A slova, že blízkého člověka prostě poznáte bez testů...to bylo krásné. Jsem ráda, že Spender udělal to, co udělal. I když teda na konci jsem čekala, že se kolotoč nad postýlkou začne zase točit :-D :-D
Scullyovou a její rozhodnutí k adopci chápu. Ano, ona se mohla rozhodnout, jaký život bude mít William. Jestli u ní a Muldera, neustále ve strachu, na útěku a v nebezpečí, s hrozbou, že z něj bude sirotek nebo život v sladké nevědomosti u (snad milujících) adoptivních rodičů daleko od supervojáků a mimozemských virů. Cítila jsem její bolest, když se rozhodovala, plakala jsem stejně jako ona, když si uvědomila, že prostě musí... Věřím, že se rozhodla správně.
A když to vezmeme z druhé strany - co by to bylo za Akta X, kdyby tam neustále poběhovalo nějaké mrně? :roll: Teď je v postýlce, ale tak za rok už by neustále někde trajdalo a Scullyová by neměla na něj čas..
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: William 9x17

Odeslatod k212 v 11 črc 2008 12:34

Tak jsem si podruhé u Akt skvěle zabulila :,-( Prvně to bylo u This Is Not Happeng. William je výtečný v obou dějových rovinách. Scully pochybující o muži bez tváře, Scully rozhodující o dalším životě Williama. Navíc mi přišlo, že v tomto dílu je Scully skutečnou matkou, nejen mámou na baterky, která Vildu víc odkládá u chův, než aby se mu věnovala. Poprvé a naposledy. Její rozhodnutí mě přišlo pochopitelné, nicméně docela rychlé. No a navíc ta nacuckytrhající citlivá režie ... chvílemi hraničící až s masochistickým citovým vydíráním. Nemyslím to vůbec ve zlém, ba naopak. Prostě ty detaily a nenásilné přechody a přeostřování mezi nimi, jsou kolikrát mnohem důležitější než slova. Smekám nad Davidem Duchovnym coby režisérem tohoto dílu, fakticky, moc se mi to líbilo. A přikládám demostraci silných okamžiků... :P



ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
--- resistance was futile, i'm assimilated shipper ---
Uživatelský avatar
k212
 
Příspěvky: 80
Registrován: 14 dub 2008 10:16
Bydliště: Náchod reál, jinak Delta Kvadrant Unimatrice X

Re: William 9x17

Odeslatod Petraela_x v 17 pro 2008 14:38

Tak hoci som si už čo to o tomto diele prečítala skôr ako som ho videla, ja nemám slov. Práve pred asi 15timi minútami som ho dopozerala a ešte sa mi z očí púšťajú slzy. Tesne na to mi zavolal priateľ a aj som sa mu nevedela vyjachtať do telefónu čo robím a ako sa mám. Nejako mi nefungoval mozog... veľmi ma to zobralo a ja si seba v tej situácii neviem predstaviť, ani nechcem.
Kedy bude mať tá ženská konečne kľud a bude šťastná? Keď sa tak obraciam v histórii aktov x tak povedzte mi kedy bola šťastná viac ako jeden deň? Keď sa dozvedela, že je tehotná zároveň zmizol Mulder, takže to bol len smiech cez slzy, keď sa konečne objavil, ich vzťah balansoval, kým sa Mulder poriadne pozviechal a na konci, keď sa malý narodil, krásny a zdravý a oni si jasne dali najavo čo k sebe cítia... koľko to trvalo? Deň? nanajvýš dva a potom sa Mulder musel odísť skryť. Takže boli rodinou asi tak jeden deň.. úžasné a na miesto toho aby na tatíka čakali Scully a William spolu, musela urobiť rozhodnutie ktoré jej život poznačilo možno viac ako všetko, čo prežila s Mulderom.

Bola som prekvapená keď som videla, že DD režíroval časť, myslím, že to bola dobrá práca. Len keby už konečne niečo skončilo aspoň trochu dobre...
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Další

Zpět na 9. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron