The Truth

19 epizod Akt X z let 2001-2002

Moderátor: Luki

The Truth

Odeslatod peta111 v 25 dub 2008 11:54

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek

Závěrečná epizoda - co říct?
Líbila se vám? Dozvěděli jsme se opravdu celou tu pravdu, která se před námi skrývala někde venku celých devět let?

Osobně musím říct, že jsem, ráda, že se nám do posledního vrátily všechny ústřední postavy. :) Sice ten soudní proces mi přišel místy trošku nudný, když se tvůrci snažili vše zopakovat, ale potom už vše nabralo tempo až do konce. I když jsem se vždycky bála, aby některé scény po letech nevyzněly nějak směšně, myslím, že se vše podařilo a celá epizoda je slušným zakončením seriálu. A jak vše bude pokračovat se dozvíme až ve filmu :)
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: The Truth

Odeslatod mona lisa v 25 dub 2008 13:20

Truth bola pre mna jedna zmala dobra epizoida 9 serie.
Myslienka, ze Mulder vidi duchov, ktori mu pomahaju - super :)
Mulderovo krive obvinenie a odsudenie na smrt za nieco co neurobil a vsetci aj porota to vedia - super :)
Skinner ako obhajca - super :)
Scena na konci - romantika :)
Ale co sa mi nepacilo bolo, ze nenechali Fajciara aby na konci urobil nieco dobre pre Muldera a vynahradil mu to vsetko zle co mu v zivote sposobil. :(
Scena, kde sa fajciar vyparil - super. Pripadalo mi to, akoby diabol isiel spat do pekla :)
Neviem, ci viete o tom, ze bolo niekolko vynechanych scen:
1. Po tom ako Muldera odsudili na smrt prisla Marita za Scullyovou domov a povedala jej, ze musia Muldera oslobodit, lebo ho chcu zabit. ze ani nechcu cakat na vykonanie rozsudku, a ze to ma vyzerat ako sebevrazda. Az na zaklade tejto sceny isli Muldera vyslobodit.
2. Gibsona chceli zabit v byte Doggeta, kde sa skryval, ale on im v tom zabranil.
3. Uplne posledna scena bola u prezidenta - prisiel k nemu Topickmann - vrchny sudca z Mulderovho procesu - ze Mulder je zlikvidovany a datum kolonizacie bol stanoveny. A mily pan prezident sa apaticky obratil k oknu a iba si vzdychol. :evil:
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: The Truth

Odeslatod peta111 v 25 dub 2008 13:24

K těm vynechaným scénám, taky jsme to někde četla - ty první dvě, škoda :( , hodily by se tam a ta poslední, nevím, mám raději tu původní romantickou než do toho míchat prezidenta USA. ;)
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: The Truth

Odeslatod Xeninka v 25 dub 2008 13:35

A nebyla ještě náhodou jedna vynechaná scéna jak Scully šla ze sprchy a zvonil telefon a teď nevim kdo, ale asi Skinner, jí povídal, že je Mulder ve vězení?
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: The Truth

Odeslatod peta111 v 25 dub 2008 13:47

Xeninka píše:A nebyla ještě náhodou jedna vynechaná scéna jak Scully šla ze sprchy a zvonil telefon a teď nevim kdo, ale asi Skinner, jí povídal, že je Mulder ve vězení?


Jo, jo přesně, myslím, že správně by ta Truth měla asi tak 3,5 hodiny... :D
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: The Truth

Odeslatod peta111 v 09 kvě 2008 22:13

Nedávno, jsem to zkoukla v češtině a pobavilo mě, jak Mulder ve vězení oslovil Skinnera - plešatý páprdo - v angličtině Big bald man, český dabing je opravdu originální :)
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: The Truth

Odeslatod nabaa v 16 kvě 2008 13:48

Konečně jsem dokoukala 9.sérii! Yee-haw! Tak to byl nářez. Dějové naprosto neaktoxovské,ale naprosto dokonalé. Taková přehlídka všech důležitých postav a dokonalé vysvětlení celé mytologie. Bomba! A ačkoliv mým nejoblíbenějším dílem z devítky zůstává Trust No1 (ano, jsem teď nějaká sentimentální), tak The Truth se drží v závěsu a ztrácí jen o půl délky. :D Teď už můžu říct, že jsem viděla celý Akta X. :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: The Truth

Odeslatod Baku05 v 28 kvě 2008 18:03

Tak jsem taky dokoukala 9. sérii a jsem velmi ráda, že jsem se od toho nenechala odradit. Devítka je, tedy alespoň pro mě, hodně dobrá a možná právě proto jsem od The Truth očekávala trošku víc... Shledání MaS - k tomu není co dodávat :P Ovšem ten soudní proces - již od začátku je jasné, že je to celé jedna velká fraška, proto mi to jednotlivé předvádění všech svědků přišlo opravdu moc dlouhé :? Pak to ovšem nabralo spád. A i když mi tam pár věcí nesedělo, tak je raději pitvat nebudu - nebo mě tady všichni ukamenujete :lol: Rozhodně však souhlasím, že to bylo velmi důstojné zakončení a rozloučení se se seriálem ;)
Uživatelský avatar
Baku05
 
Příspěvky: 268
Registrován: 13 dub 2008 20:16
Bydliště: Most

Re: The Truth

Odeslatod MrSmith v 28 kvě 2008 19:23

Klurdne rozpitvaj. Som zvedavy, ktore konktretne veci sa ti nepacili.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: The Truth

Odeslatod Baku05 v 28 kvě 2008 20:48

MrSmith píše:Klurdne rozpitvaj. Som zvedavy, ktore konktretne veci sa ti nepacili.


Ne nelíbily, ale spíš logicky neseděly ;) Když Gibson pověděl Doggettovi a Reyesové, že ten muž ví, kam MaS jedou a že je chtějí zabít, tak jsem čekala, že tam dorazí menší kavalérie... místo toho tam dorazil jen Know Rohrer - a přišlo mi divný, že by nevěděl o magnetitu v osadě - takže tam jít byla vlastně sebevražda :shock: A pak helikoptéry zničily osadu, ale nechaly tam odtud bez problémů odjet dvě auta :roll: Prostě, jak mi přišel dlouhý soudní proces, tak ta část ohledně indiánské osady mi přišla moc rychlá :? Ale jak jsem již psala, rozhodně si nemyslím, že by zrovna tohle byla slabší epizoda ;)
Uživatelský avatar
Baku05
 
Příspěvky: 268
Registrován: 13 dub 2008 20:16
Bydliště: Most

Re: The Truth

Odeslatod petrazelva v 28 kvě 2008 22:48

No, zda to Knowle Rohrer věděl, toť otázka.. Ale s těma autama.. dejme tomu, že si ti v helikoptéře mysleli, že v jednom jede Rohrer a v tom druhým Dogett a Reyes ;) Což ale stejně nevysvětluje, proč na ně nestříleli..
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: The Truth

Odeslatod kimberly v 31 kvě 2008 14:54

Obrázek
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: The Truth

Odeslatod Angelitos v 28 čer 2008 21:22

Já se nebudu k tomuto 2dílu nějak dlouze vyjadřovat. Myslím, že stačí říct, že to byl vynikající konec...klaním se štábu, hercům atd. Gillian jsem ten výkon fakticky věřila :) Skvělé - myslím, že lepší konec jsem si ani nemohla přát :) Je smutný ale zároveň hezký, no a nechápu jak dlouho by se takhle mohli ukrývat ... fakt mazec.
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: The Truth

Odeslatod Angelitos v 03 črc 2008 21:10

Ale musím říct, že mi přišlo divné, že jí říkal pořád Scullyová....i když, kdyby jí řekl Dano, tak by to taky asi nebylo o moc lepší :lol:
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: The Truth

Odeslatod kimberly v 05 črc 2008 15:11

Ukončenie. Pravda. Odpovede na niektoré otázky, návrat mnohých postáv na scénu. Emotívne ukončenie obrovského projektu, ale čo sa mi z celého záverečného dielu páči najviac je to, že tam, kde sa dej začal, tam aj končí-v motelovej izbe. Symbolizuje to kruh života.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: The Truth

Odeslatod XGirl v 18 črc 2008 11:36

Tak jsem si Truth po relativně dlouhé době dnes konečně pustila a první dojem - je fantastické, že to přece jen nebyl konec, že to není poslední slovo Akt X...Prostě bomba. Při Mulderově vykonstruovaném procesu asi v každém docela narůstal vztek - ve mně určitě, když on za celou dobu neřekl skoro ani slovo a celý soud byl jen divadlo jak z Kladiva na čarodějnice... The Truth je výborná epizoda, shrnutí všeho podstatného, co se stalo, plus nádherné shippy scény od začátku až prakticky do konce. Jak ovšem na tžohle ve filmu navážou mi stále trochu není jasné, když Mulder uniká před trestem smrti a Scully by asi taky šla do vězení za to, že mu pomáhala...
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: The Truth

Odeslatod Angelitos v 21 črc 2008 09:19

XGirl píše:Tak jsem si Truth po relativně dlouhé době dnes konečně pustila a první dojem - je fantastické, že to přece jen nebyl konec, že to není poslední slovo Akt X...Prostě bomba. Při Mulderově vykonstruovaném procesu asi v každém docela narůstal vztek - ve mně určitě, když on za celou dobu neřekl skoro ani slovo a celý soud byl jen divadlo jak z Kladiva na čarodějnice... The Truth je výborná epizoda, shrnutí všeho podstatného, co se stalo, plus nádherné shippy scény od začátku až prakticky do konce. Jak ovšem na tžohle ve filmu navážou mi stále trochu není jasné, když Mulder uniká před trestem smrti a Scully by asi taky šla do vězení za to, že mu pomáhala...

Přesně! Taky nechápu jak to bude v tom filmu...jak se dá na tohle navázat...mazec no :)
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: The Truth

Odeslatod Luki v 21 črc 2008 09:47

XGirl@ pokud si svůj příspěvek přečteš, tak zjistíš že sis odpověděla sama :)
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: The Truth

Odeslatod Krycek v 08 srp 2008 20:49

Luki píše:XGirl@ pokud si svůj příspěvek přečteš, tak zjistíš že sis odpověděla sama :)


Tak to by mě docela zajímalo, kde si na to XGirl sama odpověděla... Prozradíš mi to? ;-)
Každopádně se tomu ve filmu nakonec moc nevěnovali a jen to tak obešli, což je škoda, ale 106 minut je krátká doba a museli se prostě nějak hnout dopředu.
Uživatelský avatar
Krycek
Administrátor
 
Příspěvky: 90
Registrován: 12 dub 2008 18:46
Bydliště: Brno

Re: The Truth

Odeslatod Luki v 08 srp 2008 21:15

Při Mulderově vykonstruovaném procesu asi v každém docela narůstal vztek - ve mně určitě, když on za celou dobu neřekl skoro ani slovo a celý soud byl jen divadlo jak z Kladiva na čarodějnice...




Důležitý je hlavně ten rozhovor mezi Kershem a tím generálem či co to je. Armáda si své záležitosti řeší sama, není od FBI vyžadováno aby věnovala pozornost jejich "problémům" atd.

Scullyovou nikdo nepodezřívá (resp. neodhalil), do věznice za Mulderem se nevlámala a ani ji s ním nikdo neviděl. V FBI pracovat přestala takže v práci jí taky nikdo nevyhlíží.

Ve filmu se tomu věnovat moc nemohli stejně jakose nemohli moc věnovat hromadě dalších věcí. Ale abych byl upřímný je mi to úplně jedno a věřím že vše důležité bude v budoucnosti dořečeno ;)
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Další

Zpět na 9. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron