Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

19 epizod Akt X z let 2001-2002

Moderátor: Luki

Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod Angelitos v 23 dub 2008 12:08

ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Tyto díly byly opravdu dobré! Moc poutavé. U prvního - Provenance - jsem pomalu nedýchala! A strašně rychle mi uběhl, nemohla jsem uvěřit, že to už končí, přišlo mi, jako bych se dívala teprve tak 10 minut :lol: Když se na začátku objevily ty kresby, hned jsem viděla Scully v poušti, jak tam zase zkoumá tu vesmírnou loď, už jsem se bála, že se tam vydá znova :lol: . Moc zajímavé bylo zapojení se Reyesové do celého případu. V jejím bytě bylo docela narváno, pořád se tam střídala Scullyová s Doggettem, později měla milou návštěvu také v podobě malého Williama a matky Scullyové :D.
Jednomu jsem se však v této napínavé epizodě zasmála. Bylo to v době, kdy se měli o Willíka starat Osamělí střelci. Hned jsem si pomyslela, že se neumí postarat skoro ani sami o sebe a ještě se budou starat o mimino :lol: . No pak mi zmrznul úsměv na rtech, moc dlouho si ho neužili. Mimoto Doggett taky dostal parádně na prdel. A nesmím zapomenout na Scully, která bránila své teritorium v pokoji Williama, chlapík s ní drsně zametl, ale nedala se holka! :D Byla drsná, až jsem se jí chvílemi sama bála :D
V zápětí jsem si musela pustit druhý díl, protože bez toho bych neusla, aniž bych věděla, jak to všechno dopadne :). Moc zajímavý tu byl ten Doggettův hlas v jeho hlavě, jak o něm mluvil. A to, co vzkázal Scullyové. Hlavně také začátek se mi moc líbil...to poselství. Opravdu jsem si ale nakonci myslela, že malý William odletěl kdesi do vesmíru, ale naštěstí jej pak našly.
No byl to nervák. Moc jsem se vypsala, to by stačilo pro dnešek :).

Každopádně jsem moc zvědavá na Vaše názory ohledně těchto dílů.
Naposledy upravil Angelitos dne 01 kvě 2008 18:14, celkově upraveno 2
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod Luki v 23 dub 2008 12:18

Osobně se mi taky Provenance a Providence velmi líbí, ale to už je o mně myslím známo, že preferuju mytologii posledních dvou sérií :). Každopádně oba díly občas zabruslí až na velmi tenký let, protože kdyby se celé poselstvá ukázalo jako pravdívé dostalo by to všechno kýčovitý rozměr. Tak se naštěstí nestalo a byli jsme akorát svědky dalšího pomateného uskupení lidí, kteří svůj fanatismus zavádějí do extrémů.

V hlavě mi utkěla nádherná hudba a rvačka u Scullyové doma, která mi připomněla závěr Orisonu kde se Scully taky rvala o sto šest.

Nic závažnějšího vytknout nemůžu a Střelci taky dostali pořádně na prdel :lol:
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod nabaa v 01 kvě 2008 14:53

Nejsem si teď úplně jistá jak v Provenance, ale v Providence se objevuje stejná hudba jako v Requiem při Mulderově únosu a v This is not happening ve scéně, kdy Scullyová běží pro Jeremiaha. Bolestné vzpomínky. Ach jo! Byla jsem z toho ještě víc naměkko než kdyby tam ta hudba nebyla.. :( :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod petrazelva v 27 kvě 2008 16:42

Já si nemůžu pomoct, ale mně to přišlo už trošku divné. Nějak mi tyhle dva díly prostě nepřirostly k srdci. Asi je to tím, že jsem to moc nepochopila. Konkrétně tu scénu, jak se o Williamovi říká to proroctví, může mi to někdo vysvětlit? Ani titulky mi v tom moc nepomohly...
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod MrSmith v 27 kvě 2008 16:49

To proroctvo je len sektarsky blud. Nic z toho nie je pravda. Je ale pravda, ze to zbytocne nenormalne komplikovali az hroza.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod petrazelva v 27 kvě 2008 20:13

SCULLY: Then why does he want to kill him?
COMER: He doesn't. He wants to protect him. Josepho believes your son will follow in his father's paths and try and stop the aliens' return. Unless his father was to be killed. That is the prophesy.
REYES: You came here to kill her son against this man and his cult? To stop them? Are you saying you believe this prophesy but acted alone?
SCULLY: What he's saying is that Mulder is dead. That that's true. That they killed him to fulfil this prophesy.
COMER: And that your son must die, too. Or everyone... all of mankind will perish from earth. Please... please... let me.

Já to prostě nechápu..
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod kimberly v 13 čer 2008 17:29

Jasné že Akty X treba brať s istou rezervou, ale toto už trochu prehnali. už by stačilo, že William je istým spôsobom vynímočný a nie tam ešte pliesť proroctvá. Veľmi milé scény s opatrovaním Williama a s osamelými strelcami, ale mytológia slabá.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod Luki v 26 čer 2008 19:47

petrazelva píše:SCULLY: Then why does he want to kill him?
COMER: He doesn't. He wants to protect him. Josepho believes your son will follow in his father's paths and try and stop the aliens' return. Unless his father was to be killed. That is the prophesy.
REYES: You came here to kill her son against this man and his cult? To stop them? Are you saying you believe this prophesy but acted alone?
SCULLY: What he's saying is that Mulder is dead. That that's true. That they killed him to fulfil this prophesy.
COMER: And that your son must die, too. Or everyone... all of mankind will perish from earth. Please... please... let me.

Já to prostě nechápu..


A co nechápeš? JE to jasné jak facka, všichni v něco věří ale to nezmanená že je to pravda. Comer byl hlava sekty je logické že svým kecům fanaticky věřil.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod nabaa v 26 čer 2008 21:04

Luki píše:
petrazelva píše:SCULLY: Then why does he want to kill him?
COMER: He doesn't. He wants to protect him. Josepho believes your son will follow in his father's paths and try and stop the aliens' return.Unless his father was to be killed. That is the prophesy.
REYES: You came here to kill her son against this man and his cult? To stop them? Are you saying you believe this prophesy but acted alone?
SCULLY: What he's saying is that Mulder is dead. That that's true. That they killed him to fulfil this prophesy.
COMER: And that your son must die, too. Or everyone... all of mankind will perish from earth. Please... please... let me.

Já to prostě nechápu..


A co nechápeš? JE to jasné jak facka, všichni v něco věří ale to nezmanená že je to pravda. Comer byl hlava sekty je logické že svým kecům fanaticky věřil.


Já myslím,že PetraZelva to "nechápu" směřovala spíš k podstatě, než k tomu, že by nechápala, proč byl ten chlap ujetej. Teda aspoň mám ten dojem. Takže jestli jde o vysvětlení, tak nad tím jsem taky trochu bádala, ale pak jsem to pochopila tak, že pokud Mulder bude žít, bude ho William v jeho úsilí zabránit invazi následovat, ale pokud Mulder zemře, William nebude mít koho následovat a postaví se na stranu kolonizátorů. Josepho "fandil" kolonizátorům a zároveň se snažil ochránit Williama, což by bylo bezpředmětné, kdyby Mulder žil, protože by pak Josepho chránil vlastního nepřítele. A z toho plyne, že Mulder je mrtvý. On samozřejmě nebyl, ale Josepho si to myslel. Ufff! :o :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod petrazelva v 27 čer 2008 16:02

Aaaaaha... Nabaa: Dík, přesně to jsem potřebovala vysvětlit. Nějak jsem se v tom totiž ztrácela a ani podle českých titulků jsem to moc nepochopila. Ale tohle už dává smysl. Dík moc!
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod kimberly v 06 črc 2008 23:40

Vráť sa stará mytológia! Dôvod prečo chcú zabiť Williama takmer zabil mňa. Už prehnané. Jedine mi bolo ľúto raneného Doggetta, ale začínam byť alergická na artefakty a Follmera.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod KayTee v 09 črc 2008 11:20

No, Follmer u mě získal malé bezvýznamné plus, když na konci přišel s tím, že Comerovi se opravdu zlepšili životní funkce až na normál a tudíž si přeje, aby bylo jeho jméno z té zprávy taky vymazáno (Skinner taky nepodepsal), ale jinak je mi protivný a úpůně nesnáším, když se plazí po Monice...blééééééééé...to se mi zvedá kufr.. ta je taky slepá..

Pak měl zajímavý postřeh můj drahý.. prý Scullyová v deváté řadě neustále šeptá.. tak jsem to pozorovala a fakt i teď skoro celý dvojdíl prošeptala :-D

A jinak k ději: Líbila se mi ta loď - je fakt super udělaná. Jak se tam uškvařili ti dva, tak jsem se bála, že tam strčí Williama. Jinak mytologie se supervojáky je opravdu zapeklitá, ale zatím se orientuju aspoň přibližně :lol: Akorát FBI mi už teda leze na nervy.. fakt horší než CIA :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Provenance & Providence, 9x10 & 9x11

Odeslatod oskvarka v 28 lis 2009 20:04

uf...konecne nejaka pochopitelna mitologia, pre mna...(teda uzasnu trust no1 neratam ...ta bola asi najnapinavejsia (ani to asi nieje to spravne slovo....ale jednoducho chvilami som naozaj prestavala dychat...nie obrazne povedane) zo vsetkych mitologi)
po uvodnej som bola mierne na rozpakoch ...teraz pomaly zacinam verit ze ak to kuknem este par krat mozno sa mi z toho chaosu spravi aj nejaky obraz...hehe...
ale toto bola v pohode pozeratelna mitologia...urcite nie jedna z najlepsich pre mna ale nesklamala...vela sme sa toho nedozvedeli... karty zamiesala sekta ktorej na to ze to bol cisty blud bolo venovaneho asi prevela casu cim na ine veci neostalo - da sa to ospravedlnit aspon tymm ze nasli tu lod..... ale vlastne nemozu nam dat vsetko na tacke...
viem ze vecsina ludi je uz pomali alergicka na cierny olej ...ja som vsak velmi dufala ked tymi sperhakmi otvarali tu lod ze z nej vytecie olej a vsetkych ich ovladne :lol: :lol: asi by ma to vazne potesilo...
...najviac ma potesila uz aj v trust no 1 vlastne scully a to nasadenie ked ide o williema ci maldra...ako bezala pred tym lovcom tak to bola dokonala scena...tu zase ako soferovala (od tretej serie kedy "nedociahla na pedale :lol: " sa akosi zlepsila...no a ta bytka ako o zivot...hehe fakt vyborne)
williho schopnosti mi stale pripadaju trosku ako z harryho pottera :D...ale uz som to celkom stravila...
...z mitologie z artefaktmi som bola tiez v sedmicke mierne vyvedena z mieri ...ako ze po prvom vzhliadnuti mi ostal v hlave poriadny otaznik a som dost rada ze sa k tomu vratili... (ale na rozdiel od uvodnej mitologie 9 sa mi ta v 7 velmi pacila aj ked som z toho skoro nic nepochopila pozeralo sa mi to naozaj velmi dobre a celkovo sa mi tie epky velmi pacili...co sa mi v 9 nestalo :( )
len neviem ako chcu z tohoto polepit za 3 mitologicke casti nieco co mi bude davat aspon relativny zmysel :D..
ale necham sa prekvapit...
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12


Zpět na 9. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron