Essence/Existence

21 epizod Akt X z let 2000-2001

Moderátor: Luki

Essence/Existence

Odeslatod kimberly v 10 črc 2008 09:59

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Viem, že mnohí máte tento dvojdiel veľmi radi, ale ja zas ním taká nadšená nie som. Úplne najhoršie z celých mytologických Aktov X mi príde tá scéna s pôrodom ako okolo stoja Billy a jeho kumpáni...ach joj, to je podľa mňa už moc. Jasné že je nádherný koniec pri Existence ako sa Mulder a Scully pobozkajú, ale celkovo by som povedala, že Essence je lepšia, akčnejšia. Sú tu aj výborné scény...napadnutie Skinnera, smrť Kryceka, pokus o záchranu dieťaťa, fajčiaca Reyesová, ktorá bola v tomto diely naozaj akčná, spolupracujúci Doggett a MUlder, to ako vylezie ruka stenou víťahu. Tá najatá sestra mi príde okey, ale akosi sa nestotožňujem s akciou "detská sprcha" o ktorej viem, že je na americkom kontinente veľmi obľúbená, ale pri Dane, o ktorej vieme, že roky neudržiava iné ako pracovné kontakty sa mi zdala trochu smiešna.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Essence/Existence

Odeslatod KayTee v 10 črc 2008 11:30

Tak ono je celkově dost divný vidět Scully v nějakém normálním rodinném prostředí. Taky jsem si říkala, kde vzala tolik kamarádek. Ale jinak se mi dvojdíl jako takový líbil. Porod byl sice hrůzostrašný, ale myslím, že díky němu se mezi Scully a Monicou vytvořilo zajímavé přátelství.
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Essence/Existence

Odeslatod Deshy v 10 črc 2008 13:43

Nejsi sama, kdo z tohoto dvojdílu není nadšený. Popravdě řečeno, já jsem na něj skoro alergická. Tak nějak mi leze na nervy to těhotenství a všechno okolo, tudíž se mi bohužel dost zhnusila celá osmá série (až na pár vyjímek mezi ostatními díly). Dá se říct, že to celé vrcholí v Existence a moje alergie na osmou sérii taky. Já chápu, že když tady to těhotenství už bylo, tak z ní to dítě muselo nějak ven ;) , ale buď to měli napsat nějak vkusněji nebo to tak neprodlužovat.
Ale spousta lidí má tyto díly ráda, tak to asi nebude tak hrozné. Jenom mně to prostě celé nějak nesedlo :|
Deshy
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13 dub 2008 10:46
Bydliště: Brno

Re: Essence/Existence

Odeslatod Luki v 18 črc 2008 06:24

1000/10 :P
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Essence/Existence

Odeslatod Utero v 18 črc 2008 11:01

No je pravda, ze tehle mytologii neco chyby, ale myslim, ze zaverecnych 20 minut Existence byl teda napinak :shock: Ikdyz vsichni co ji chteli vzit dite tam jenom stali, to bylo pravda hnusny, ale ta scena byla skvela hlavne diky skvelymu vykonu Gillian :) a trochu me mrzy, ze se to takhle rychle vysvetlilo. Vsichni uz cekali jak se tam vrhnou, vezmou si dite zmizi nekde kdo vi kam a pak najednou nic. No Zaverecna scena Existence nepotrebuje komentar :) V Existence me mrzy smrt Kryceka, ale aspon, ze tvurci tu scenu provedli vazne precizne :) a zacatek Essence - proste krasa :) ... no tehle mytologii mozna neco chybí, ale jako zaver osmicky je to dost paradni mytologie.

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Essence/Existence

Odeslatod oskvarka v 25 lis 2009 21:21

hmmm.. no ja som si 8 seriu zamilovala...je tu par dielov ktorym chyba taka Aktovost... teda aspon pre mna - a nemyslim tym prisery :mrgreen: ktore sa riesili...tie boli perfektne vsade.....ale tusim len 2-3 neboli 100 percentne ale aj tie su napriek tomu fantasticke... tento zaver je tiez dobry...nastastie namam alergiu na cele to dianie okolo tehotenstva Scully a dokonca aj supervojakov som relativne zvladla - vlastne mi vobec nevyzneli neprirodzene
.. na co som ale priserne alergicka su Jeziskovske temy , nie je to tym ze som veriaca a nejako a to uraza to nie...napriklad v rozpravkach (ako narnia napr.) sa mi to vidi...tu mi to prislo mierne trapne...ako ze vyzdobu v tej chatrci som zvladla a monika tak ta je velkym prinosom tejto mitologie..bola uzasna.., osameli strelci ako traja krali :lol: , kricekove poznamky ze je to zazracne dieta lebo rastie v neplodnej matke...bla bla vseci vieme ze kricek toho nakeca (aj ked stale nechapem preco ho chcel zabit...)...ta divna zenska co tvrdi ze je to dieta supervojaka ci teda aspon ja som to tak pochopila...ci vlastne ona to len naznacila to ten Noul (uz ako supervojak...ale neviem ci uz taky nebol dobre dlho..) to dorazil vsetko toto som zvladla.....ale uplne najdivnejsie (teda zatial ficim len na dabingu mozno to nebolo doslovne prelozene) mi pride ked mulder povie ze dieta bude Boh... :roll:
z uvedeneho dovodu ma tento dvoj-diel mierne sklamal... skratka asi sa mi niektore epky v tejto serii pacili viac ako tato mitologa..
ale zase bolo to velmi dobre...ja vecsinou kritizujem dobre veci...ked mi daco vadi zase sa snazim najst aspon nejake tie svetle momenty ...heh ...a hlavne som shipper a aj ked sa priklanam k nazoru ze zaverecna scena mala stipku gicovosti...myslim ze bola prave taka aka mala byt ;)
...a inak na margo toho ako som vsade citala ze aky bol muldy nevrely po svojom navrate nemozem si pomoct ale mne sa zase zdalo ako by boli poslednych par epiek omotanych cukrovou vatou - so sweet teda v tejto mitologii nastastie dost pribrzdili (aj ked mne to nejake drsnacke neprislo... okrem slov tvoje dieta 3 kratto tam tusim bolo...ale v 2 pripadoch mi to prislo minimalne dostatocne dskretne kedze tam bol pritomny aj Doggett a v tom poslednom to zase nebolo take drsne)...netreba sa prejedat sladkosti aby bolo mieto aj na fantaziu.....ako ze nevadilo mi to som shipper, ale trosku im pri tom neostavalo casu na priserky...hlavne v epke alone...ale to by skorej chcelo predlzit epku lebo nevystrihla by som odtial nic... ;) hold vsetky epky od memento mori povazujem za minimalne polomitologicke.
Naposledy upravil oskvarka dne 25 lis 2009 21:54, celkově upraveno 2
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: Essence/Existence

Odeslatod oskvarka v 25 lis 2009 21:33

a este dotaz na tych co to maju nastudovane.... replikant a supervojak nieje to iste nie??...ved replikanti boli tie klony tych prvych kolonistou nie :D ty co ich tam mimozemsky lovci vyvrazdovali v nejakych zaciatocnych seriach...uz si ani nepametam presne z akeho dovodu...nie?
lidi ja sa uz tesim ako to budem kukat cele od zaciatku a urobim si jasno v tej mitologii...hehe to som ale naivna co :lol: nevadi...ved treti pokus to isti :)
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: Essence/Existence

Odeslatod luca v 25 lis 2009 22:40

oskvarka píše:a este dotaz na tych co to maju nastudovane.... replikant a supervojak nieje to iste nie??...ved replikanti boli tie klony tych prvych kolonistou nie :D ty co ich tam mimozemsky lovci vyvrazdovali v nejakych zaciatocnych seriach...uz si ani nepametam presne z akeho dovodu...nie?
lidi ja sa uz tesim ako to budem kukat cele od zaciatku a urobim si jasno v tej mitologii...hehe to som ale naivna co :lol: nevadi...ved treti pokus to isti :)


No, v podstatě je to totéž, replikanti jsou prostě mimozemské kopie dřívějších lidí, jako se třeba stala z Billyho Milese, vypadá jako on ale není to vlastně on, a z těch replikantů se pak stanou supervojáci, kteří mají zemi připravit na kolonizaci mimozemšťany, čili jsou to takoví infiltrovaní špehové... :D
Jinak, co se týká toho těhotenství a jeho původu - my shippeři v tom máme jasno, děcko je prostě Muldera a bylo počato zcela přirozenou cestou, ať si kdo chce, říká co chce... :lol: Ostatně v 9. sérii to bude jasně řečeno, že je Mulderovo, a potvrdil to kdysi kdesi i sám Frank Spotnitz.
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Essence/Existence

Odeslatod oskvarka v 26 lis 2009 00:07

luca píše:
oskvarka píše:a este dotaz na tych co to maju nastudovane.... replikant a supervojak nieje to iste nie??...ved replikanti boli tie klony tych prvych kolonistou nie :D ty co ich tam mimozemsky lovci vyvrazdovali v nejakych zaciatocnych seriach...uz si ani nepametam presne z akeho dovodu...nie?
lidi ja sa uz tesim ako to budem kukat cele od zaciatku a urobim si jasno v tej mitologii...hehe to som ale naivna co :lol: nevadi...ved treti pokus to isti :)


No, v podstatě je to totéž, replikanti jsou prostě mimozemské kopie dřívějších lidí, jako se třeba stala z Billyho Milese, vypadá jako on ale není to vlastně on, a z těch replikantů se pak stanou supervojáci, kteří mají zemi připravit na kolonizaci mimozemšťany, čili jsou to takoví infiltrovaní špehové... :D
Jinak, co se týká toho těhotenství a jeho původu - my shippeři v tom máme jasno, děcko je prostě Muldera a bylo počato zcela přirozenou cestou, ať si kdo chce, říká co chce... :lol: Ostatně v 9. sérii to bude jasně řečeno, že je Mulderovo, a potvrdil to kdysi kdesi i sám Frank Spotnitz.



takze replikant je v podstate vseobecnejsie slovo ako supervojak :D... hehe..ako by replikant podmozina supervvojak ;D:D neva mam v tom gulas...
ale 8. bola dobra seria radim ju velmi vysoko celkovo z nej mam pocit ze tam fakt boli same dokonale epky len koli tym casoym chaosom ju neradim na prve mieto ,...a ani vo mne neposobila metuco - jednoducho uz sa tesim ako si ju pozriem este raz vyborna...... co sa o uvodnej mitologii 9. neda povedat prave som to dokukala a nestiham... ale to sem nepatri tak sa nejdem rozpisovat...jednoducho som to zatial nezvladla ...
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12


Zpět na 8. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron