The Gift

21 epizod Akt X z let 2000-2001

Moderátor: Luki

The Gift

Odeslatod kimberly v 06 čer 2008 20:33

Tak tento diel na mňa zapôsobil veľmi zvláštne. Keď som ho videla po prvý krát, nepochopila som ho. Keď som ho pochopila, prišiel mi absurdný, prehnaný a zavrhla som ho. Potom som sa trochu zamyslela a pozrela som si ho ešte raz a vtedy ma celkom zaujal. Jednak ma baví to, ako sa Doggett venuje pátraniu po MUlderovi, páči sa mi, že sa tam opäť objavil Mulder , aj to čo musel Doggett podstúpiť. Scény v tom podzemí mi prišli napínavé, aj keď celý ten nápad s tým tvorom, ktorý akože lieči taký akýsi absurdný či ako to mám nazvať, moc to neviem skúsnuť, ale nejaká tá celková atmosféra dielu ma zaujala.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: The Gift

Odeslatod petrazelva v 07 čer 2008 14:38

Mám podobný názor. Něco podobného se mi stalo u víc dílů - že poprvé mě moc nenadchly, ale podruhé, potřetí.. člověk tam nachází víc a víc, a v tom je to kouzlo.

Jinak ta úvodní sekvence v autě je dobrá, je vidět, že Dogett je fakt odhodlaný Muldera najít, a to se mi na něm líbí. Ale ta scéna v podzemí, ta je teda echt nechutná.. Jedna z nej :mrgreen:
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: The Gift

Odeslatod peta111 v 07 čer 2008 21:22

Líbila se mi úplně poslední scéna - kdy se Mulder zjeví Doggettovi ;) . Takové trochu smutné, ale jako by Mulder schválil Doggettovu volbu - nepsat o případu žádnou zprávu.
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: The Gift

Odeslatod kimberly v 14 čer 2008 12:25

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: The Gift

Odeslatod Utero v 24 srp 2008 20:54

Dost zajimavy dil. Pri scene kdy vlitne do mistnosti ten netvor a zacne pojidat tu zenu, jsem si rikal, ze se Akta vratila tak do 2 serie a pujde o dalsi pripad nejake brutalni sekty :shock: Je to zaroven dost silena epizoda. "Clovek" co sni nemocneho cloveka a potom ho doslova vyzvraci zdraveho je teda silenost :) Ale nakonec to bylo pojate velmi originalne. Z cele epizody totiz srsi uplne krasne tajemno a hlavne tu byl Mulder ;) To ze mel Mulder smrtelnou nemoc a nechal se snist timto tvorem byla docela desiva novinka, ktera mi teda moc nesedla, ale jinak dobry napad. 80%

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: The Gift

Odeslatod yscully v 24 srp 2008 21:40

Utero píše: To ze mel Mulder smrtelnou nemoc a nechal se snist timto tvorem byla docela desiva novinka, ktera mi teda moc nesedla, ale jinak dobry napad.


Však on se, jestli jsem to dobře pobrala, sníst nenechal - nedovolilo mu to svědomí, když si uvědomil, že ty nemoci neničí, ale bere je všechny na sebe.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: The Gift

Odeslatod MrSmith v 25 srp 2008 00:31

Podla mna je to poriadne prehnane, ze najprv zozerie a potom vyvracia cloveka uplne zdraveho. Sialene. Len neviem ci v dobrom slova zmysle. Jasne su to Akty X ale toto je trochu viac out there ako by som si zelal :)
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: The Gift

Odeslatod Luki v 25 srp 2008 08:16

MrSmith píše:Podla mna je to poriadne prehnane, ze najprv zozerie a potom vyvracia cloveka uplne zdraveho. Sialene. Len neviem ci v dobrom slova zmysle. Jasne su to Akty X ale toto je trochu viac out there ako by som si zelal :)

Souhlasím. JE to jedna z nejvíce přehnaných epizod (z těch co se staly) ale všechno ostatní je v ní famózní takže přihmouřím oči 8-) :lol:
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: The Gift

Odeslatod luca v 16 zář 2008 18:27

Teď si tak nostalgicky sjíždím epizody osmé série a vždycky se musím pozastavit nad tím, jak si tvůrci vůbec, ale vůbec nelámají hlavu s nějakou logickou časovou posloupností. Například v tomhle díle se objevuje přesné datum 6. a 7. května 2000 s poznámkou, že těsně potom Mulder zmizel a že to bylo "loni" (v díle Redrum je zase přesné datum 4., 5., 6., 7., 8. prosince 2000, takže tenhle díl se fakt musí odehrávat někdy začátkem roku 2001, tedy z Doggetova pohledu.) Když si uvědomím, že Scullyová zjistila, že čeká dítě v den, co Mulder zmizel, tedy údajně někdy v tom květnu, tak to by musela být těhotná asi tak dlouho jako slon, když na ní není pořád vůbec nic vidět, ani po nějakých sedmi, osmi měsících. :lol: Navíc v Per Manum, které se v přítomné rovině odehrává až chvíli po The Gift, jí doktorka říká, že vidí na ultrazvuku "pouze" 14-ti týdenní plod. No, není v tom krásný guláš?
A to Mulderovo zmizení v květnu mi taky moc nesedí. Když ho našli mrtvého, byla Scullyová sotva ve čtvrtém měsíci, soudě podle vzhledu a údajů z Per Manum, takže byl dejme tomu pryč něco přes tři měsíce, a když ho pohřbívali, stáli na hřbitově ve sněhu. V září může být sníh někde v kanadských horách, ale určitě ne v Severní Karolíně. Takže bych to spíš viděla na to, že ho unesli někdy v září, našli v prosinci a pak "vykopali" na přelomu února a března, kdy už měla Scullyová pěkné sedmiměsíční bříško. :)
Asi jsem moc velký šťoura, ale proč to alespoň trošku nedává smysl? Na takové věci by si myslím mohli a měli dát pozor.
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: The Gift

Odeslatod Luki v 16 zář 2008 20:15

Spíše někdo posral to datum. Drtivá většina epizod 8.série se odehrává těsně po sobě někdy i dvě epizody v jednom týdnu. Velký skok nastává jen v případě poslední scény Roadrunnes , Medusy a ještě jedné epizody na kterou si zaboha nevzpomenu. Nejsi šťoura to jen prostě někdo napsal datum (ie datum vysílání Requiem) a nedomyslel následky czhledem k celkové časové linie.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: The Gift

Odeslatod MrSmith v 17 zář 2008 10:47

Niekto nedomyslel, ale mal domysliet :)
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: The Gift

Odeslatod Luki v 17 zář 2008 17:35

MrSmith píše:Niekto nedomyslel, ale mal domysliet :)


Myslím že ten někdo měl v té době na starosti důležitější věci než datum... do poslední chvíle ani nikdo nevěděl jestli Duchovny na natáčení epizody přijede nebo ne :roll:
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: The Gift

Odeslatod MrSmith v 17 zář 2008 17:57

Luki píše:
MrSmith píše:Niekto nedomyslel, ale mal domysliet :)


Myslím že ten někdo měl v té době na starosti důležitější věci než datum... do poslední chvíle ani nikdo nevěděl jestli Duchovny na natáčení epizody přijede nebo ne :roll:

Tak potom nemali radsej pisat ziaden datum. To ich podla mna neospravedlnuje.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: The Gift

Odeslatod Luki v 17 zář 2008 18:00

MrSmith píše:
Luki píše:
MrSmith píše:Niekto nedomyslel, ale mal domysliet :)


Myslím že ten někdo měl v té době na starosti důležitější věci než datum... do poslední chvíle ani nikdo nevěděl jestli Duchovny na natáčení epizody přijede nebo ne :roll:

Tak potom nemali radsej pisat ziaden datum. To ich podla mna neospravedlnuje.


Otázka je kdo to datum vůbec napsal. Ve scénáři není... tohle svedu na postprodukci stejně jako u předchozích problémů s daty, hlavně v prvních dvou sériích :). Pravda v osmičce to taky zamotali :D
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: The Gift

Odeslatod Petraela_x v 04 pro 2008 17:16

Pri tejto epizóde mi poskočilo srdiečko: Mulder... no ale tiež priznávam, najprv som si myslela že dotyčný tvor chorého len pohryzne, ale potom, keď ukázali ako zvracia do tej jamy v tvare človeka... mala som dosť... :? Som rada, že sa Mulder nedal zožrať, bolo by to veľmi divné... i keď vlastne Doggett bol vlastne zožraný... no nič... bola to trochu viac neuveriteľná epizóda :D
A tiež som si všimla tých divných časových zmien... mohli na to dávať naozaj väčší pozor.

Luki... hmm, neviem kde sa mám na to spýtať, ale prečo Duchovny v posledných dvoch sériách takmer nebol? Čo sa vtedy dialo?
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: The Gift

Odeslatod xloverin v 04 pro 2008 20:04

Petraela_x píše:Luki... hmm, neviem kde sa mám na to spýtať, ale prečo Duchovny v posledných dvoch sériách takmer nebol? Čo sa vtedy dialo?


No on chcel soncit s serialom uplne po 7mich seriach,ale CC a spol ho ukecali este na pol osmej serie a zaverecny diel.
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: The Gift

Odeslatod Petraela_x v 04 pro 2008 22:42

xloverin píše:
Petraela_x píše:Luki... hmm, neviem kde sa mám na to spýtať, ale prečo Duchovny v posledných dvoch sériách takmer nebol? Čo sa vtedy dialo?


No on chcel soncit s serialom uplne po 7mich seriach,ale CC a spol ho ukecali este na pol osmej serie a zaverecny diel.



Oh, to som ani nevedela, tak máme v tom prípade šťastie, že ho ukecali aspoň na to.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: The Gift

Odeslatod oskvarka v 24 lis 2009 15:03

luca píše:Teď si tak nostalgicky sjíždím epizody osmé série a vždycky se musím pozastavit nad tím, jak si tvůrci vůbec, ale vůbec nelámají hlavu s nějakou logickou časovou posloupností. Například v tomhle díle se objevuje přesné datum 6. a 7. května 2000 s poznámkou, že těsně potom Mulder zmizel a že to bylo "loni" (v díle Redrum je zase přesné datum 4., 5., 6., 7., 8. prosince 2000, takže tenhle díl se fakt musí odehrávat někdy začátkem roku 2001, tedy z Doggetova pohledu.) Když si uvědomím, že Scullyová zjistila, že čeká dítě v den, co Mulder zmizel, tedy údajně někdy v tom květnu, tak to by musela být těhotná asi tak dlouho jako slon, když na ní není pořád vůbec nic vidět, ani po nějakých sedmi, osmi měsících. :lol: Navíc v Per Manum, které se v přítomné rovině odehrává až chvíli po The Gift, jí doktorka říká, že vidí na ultrazvuku "pouze" 14-ti týdenní plod. No, není v tom krásný guláš?
A to Mulderovo zmizení v květnu mi taky moc nesedí. Když ho našli mrtvého, byla Scullyová sotva ve čtvrtém měsíci, soudě podle vzhledu a údajů z Per Manum, takže byl dejme tomu pryč něco přes tři měsíce, a když ho pohřbívali, stáli na hřbitově ve sněhu. V září může být sníh někde v kanadských horách, ale určitě ne v Severní Karolíně. Takže bych to spíš viděla na to, že ho unesli někdy v září, našli v prosinci a pak "vykopali" na přelomu února a března, kdy už měla Scullyová pěkné sedmiměsíční bříško. :)
Asi jsem moc velký šťoura, ale proč to alespoň trošku nedává smysl? Na takové věci by si myslím mohli a měli dát pozor.


úplný súhlas...a to ja mam v tych ceskych mesiacoch trochu chaos teda bez googlu som pri niektorách stratená :lol: ... ale niektoré celkom ovládam a vsimla som si to hned... teda doktorku som neriesila lebo ako som to ja pochopila aj tak to bola klamárka...aj ked zase keby povie Scully nejakú koninu tak by jej to asi ako doktorke malo dopnút ..ale toto vypustam...to ze to na nej nebolo vidno ..to tiez neriesim zamaskovala za sveter a vecsie sako :D ...pocasie tiez neriesim ... ale aj napriek tomu v per manum uz mala pomali rodit ...tak to uz som neprekusla...a este ked sa William narodil v máji :o ...hupsi...prvé co ma pri tom napadlo je ze sa ani necudujem ze bol z toho muldy mierne v soku ...hehe... aj ja by som bola na jeho mieste .. :lol:
najprv ma napadlo ze sa mozno celá epizóda pre manum stala niekedy skorej a tie pohlady do minulosti sú este starsie...ale to zase nesedí s pôrodom a dosla som teda k takému istému záveru ako ty...uniesli ho na konci leta inak to nesedí... :D...a to som nad tým celú noc rozmýslala....normálne chrobák v hlave...
...hold toto riadne pokaslali... takze napriek uzasnemu hereckemu napaditému a este neviem akému prevedeniu osmej série je toto pre mna neodpustitelný cierny bod... a druhý mensí cierny bod je v podstate ten ze bez muldera to niesú tie Akta X co to boli hold v niektorých castiach to cítit...nemyslím tie kde scully spomína na muldyho a tak...práve naopak... cati kde ho nespomínajíú (kde ho jednoducho necítit)na mna napriek tomu ze sú naozaj strhujúce a vsetky ostatné pozitívne veci jednoducho posobia ako z iného (aj ked totálne perfektného) seriálu - asi ako medúza a to s tým regenovým zrakom...teda ale toto by ma tak nestvalo ako to 12 mesacné tehotenstvo ... uf...8. séria to mala v rukách myslím ze narátat do 9 este mohli zvládnut :(... hlavne pre to ze Willik mal byt mormálne dieta teda clovek ... a pre to ze sa ozaj vseci báli ze nebude...tak na toto si mali dat bacha...
...ale napriek vsetkému ma táto epka opet dostala a opet musím uznat ze je to kvalitkatáto 8. séria...
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: The Gift

Odeslatod luca v 24 lis 2009 17:11

oskvarka píše:úplný súhlas...a to ja mam v tych ceskych mesiacoch trochu chaos teda bez googlu som pri niektorách stratená :lol: ... ale niektoré celkom ovládam a vsimla som si to hned... teda doktorku som neriesila lebo ako som to ja pochopila aj tak to bola klamárka...aj ked zase keby povie Scully nejakú koninu tak by jej to asi ako doktorke malo dopnút ..ale toto vypustam...to ze to na nej nebolo vidno ..to tiez neriesim zamaskovala za sveter a vecsie sako :D ...


Já bych těm 14 týdnům i věřila, protože jí ta doktorka jezdila ultrazvukem po úplně plochém břiše, to se snad zamaskovat ani nedá, když máš košili vyhrnutou. ;) A Scullyová zase moc volný oblečení nenosí, takže je v tom prostě binec a já trvám na tom, že pokud se William narodil v květnu, tak mohla otěhotnět nejdříve na konci léta, a jelikož v tom jistě měl Mulder víte co (nejen prsty :D ), tak ho nemohli unést dříve než na přelomu srpna a září. :lol: A tak to mělo být.
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: The Gift

Odeslatod oskvarka v 24 lis 2009 17:41

jj jasne ze u tej doktorky uz maskovana nebola :D... no ja na online serialoch (teda obraz kvalita 1 pixel na meter) vela toho nevidim :D:D..uz sa tesim ako to budem kukat v originale...ale chcem to nakukat z dabingom lebo si to potom tak nevychutnam to citanie titulkov je pre mna narocna aktivita :D...

luca píše:...já trvám na tom, že pokud se William narodil v květnu, tak mohla otěhotnět nejdříve na konci léta,

:lol: trvám na tom - biológia nepustí :D :D ...heh
...jasne ze ho uniesli skoro na jesen ...to sa len tak tvarili ze nie :D...ved aj v requiem bolo take jesenne pocasie :lol: sme to odhalili :D... akta X v aktoch X :D
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12


Zpět na 8. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron