Within-Without

21 epizod Akt X z let 2000-2001

Moderátor: Luki

Within-Without

Odeslatod kimberly v 04 kvě 2008 10:20

Toto je moja nejneobľúbenejšia mytológia. Jednak Mulderovo zmiznutie, jednak podľa mňa úplne zbitočné scény na tej blbej kozmickej lodi, či čo to je, Mimozemský lovec o ktorom mám pocit, že už neexistuje naozaj nikto iný ako predstaviteľ "druhej strany" ako on,
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Within-Without

Odeslatod nabaa v 04 kvě 2008 12:20

Ale ta hudba! Ta hudba!! Scully´s theme je myslím nejlepším počinem Marka Snowa. Tak dojemnou a přesto neskutečně silnou melodii jsem do té doby snad neslyšela a když jsem ji slyšela poprvé, tak se mi rozklepaly kolena a měla jsem v krku knedlík. Nádhera! :) Jinak díly jako takové se mi líbily, Within víc než Without. Dokonalé byly hlavně ty počáteční interakce mezi Doggettem a Scullyovou. Scény s Mulderem na vesmírné lodi se musí brát s rezervou, protože on celý ten jeho únos je malinko přitažený za vlasy...ale do rámce mytologie zapadá, no. :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Within-Without

Odeslatod Luki v 04 kvě 2008 13:08

Perfektní mytologie! A Mulder je pryč juchůů ! 8-)
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Within-Without

Odeslatod Xeninka v 04 kvě 2008 13:50

Oba dva díly se mi líbí, více ten první... Je to perfektní úvod do potemnělé osmičky, první interakce Scully-Doggett, navíc je tam skvělý Skinner, počínající těhotenství Scully, prostřihy mezi ní a Mulderem na lodi...
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Within-Without

Odeslatod MrSmith v 05 kvě 2008 10:33

Uplne perfektna mytologia! Perfektna atmosfera, hudba a novy zaciatok! Tento dvojdiel sa neda nemilovat. Komu sa tento dvojdiel nepaci nech da ruky prec od osmej a deviatej serie lebo ju len bude urazat :)
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Within-Without

Odeslatod kimberly v 05 kvě 2008 17:36

MrSmith píše:Uplne perfektna mytologia! Perfektna atmosfera, hudba a novy zaciatok! Tento dvojdiel sa neda nemilovat. Komu sa tento dvojdiel nepaci nech da ruky prec od osmej a deviatej serie lebo ju len bude urazat :)

Celý zvyšok ôsmej série aj deviata sa mi páčili okrem úvodnej mytológie, ktorá ma sklamala. Páčila sa mi len interakcia medzi Doggettom a Scully.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Within-Without

Odeslatod MrSmith v 05 kvě 2008 17:49

kimberly píše:
MrSmith píše:Uplne perfektna mytologia! Perfektna atmosfera, hudba a novy zaciatok! Tento dvojdiel sa neda nemilovat. Komu sa tento dvojdiel nepaci nech da ruky prec od osmej a deviatej serie lebo ju len bude urazat :)

Celý zvyšok ôsmej série aj deviata sa mi páčili okrem úvodnej mytológie, ktorá ma sklamala. Páčila sa mi len interakcia medzi Doggettom a Scully.

Podla mna sa to bolo urobene najlepsie ako sa len dalo. Samota, unos, bezradnost, patranie.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Within-Without

Odeslatod petrazelva v 26 kvě 2008 20:59

Mně přišly lehce nadprůměr, ale taky mě moc nedostaly. Kromě té hudby, s tím souhlas. Scully's Theme je nádherná, dostane se pod kůži. A líbí se mi, že se pak v různých variacích objevuje znova v dalších dílech.
Scully vs. Dogett, to je taky klasika :)
A osmá i devátá série jsou podle mě hodně hodně vysoko!
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Within-Without

Odeslatod kimberly v 30 kvě 2008 09:52

Mňa akurát potešil návrat Gibsona Preisa a tiež sa mi páči púšť ako exteriér, ale inak...
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Within-Without

Odeslatod Utero v 25 srp 2008 14:47

Dlouho jsem tuto mytologii nevidel, ale neco si vybavuju. Hlavne, ze Within je vlastne prvni epka s nove upravenym intrem serialu. Ale hlavne diky uzasnemu zacatku Within - Scully pred zrcadlem a prochazeni po budove FBI bylo dojemne. Navrat Gibsona jsem taky celkem uvital, v The End mi prisel jako nejlepsi detska postava vubec....No urcite stoji za zminku pamatna scena kdy se Scully poprve setkala s Doggetem a prskla mu vodu do obliceje. Genialni :lol: Taky fajn scena byla kdyz ji nasel Dogget na Mulderovo posteli a Scully si nasla krasnou vymluvu na rybicky :) ... Rekl bych, ze tyhle dva dily jsou vyborne v tom, ze ukazuji to o cem bude cela 8 serie. Ze nepujde o prijemne, humornejsi epizody jako v 7 nebo 6 serii, ale ze pujde o navrat do tech tajemnych Aktech X jako v prvnich seriich. Coz byla pravda...

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Within-Without

Odeslatod Petraela_x v 25 lis 2008 23:22

Pre mňa sú tieto časti úplne najhoršie, nie pre to že by boli zlé, ale pre to, čo v nich Scullyová prežíva. Keď som pozerala tieto diely behal mi mráz po chrbte a tlačili sa mi slzy do očí. Predstavila som si seba na jej mieste. Zostala celkom sama, tehotná, vtedy keď mala byť najšťastnejšia na svete, mala sa tešiť spolu s Mulderom... a on sa stratil. Normálne som z tej jej situácie zostala mimo celý nasledujúci deň. Keby som sa ja ocitla v jej situácii asi by som skolabovala. Tá scéna, keď príde do jeho bytu a nájde na posteli košeľu, priloží si ju k tvári a potom tam zaspí... je to neskutočné, fakt na mňa veľký ciťák. Od vtedy som ani nepozerala ďalšie diely, no ale zajtra sa to pokúsim napraviť.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: Within-Without

Odeslatod oskvarka v 23 lis 2009 16:31

vcera som jednym hltom stihla 4 prve epky z 8 serie a jedine co sa da na to povedat...ze huste...
...hudba tak na online pozeranych serialoch dakedy ani nerozumiem co vravia ale aj tak ma to totalne zobralo... tomu vravim obrat... prve co som si uvedomila...bolo ze vav na co si bol clovek schopny zvyknut pocas 7 serie teda pre mna ozaj nebola zla ale nemohla som sa zbavit pocitu ze v tom daco chyba...a to je presne to co 8 zase ma a v plnej sile...aj ked samozrejme ze uz reqiem to nastartoval... kricek marita skiner mulder strelci a scully..normalne clovek prestava dychat...
muldy mi zacal chybat uz ked ho uniesli ale jednoducho to tak malo byt... Doggett uzasny ...nemozem uz viac pisat lebo to este stale rozdychavam... no a prve samostatne epky... husta Scully :lol: normalne mi toho Doggetta o ktorom nic neviem len to ze nieje zaporak bolo na chvilku aj luto ... vsetko samo v dobrom...jednoducho uzasne ... ak je tu privela superlativov sorry som este mimo...ked to stravim napisem nieco k veci aj ...mozno...
...no a inak ta schiza na ktoru nastartovala scully tak plne ze cool... a ta jej viera v paranormalne javy...ta sa vlaste prejavila uz aj davnejsie teda ja som vzdy vnimala ze ked je scully bez muldera tak je pre nu situacia hned ina ...vid vrazdiaca babika ... nikdy nezabudnem ako ju bez rozmyslania svihla do mikrovnlky... ale pocut ju hovorit o mimozemstanoch ...hehe ale stale ma aj tu svoju stranku...jednoducho schiza ...parada :D doggett normalne nestihal :D
paci sa mi ako ma fotku a hned ma teoriu ...sialenu ale ma :D...nakopla mulderov modul vo svojej hlave.. hehe
oki nejdem sa tu rozplivat nad niecim co nepatri do tejto temi...
ak si toto zachova takuto uroven do konca tak to radim medzi naj serie...
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: Within-Without

Odeslatod Angelitos v 18 dub 2014 22:35

Tak jsem se po par letech prestavky pustila znovu do Akt a musim rict ze na tuhle serku jsem se moc netesila. Tyhle dva dily a cela tahle myt.mi prijde jako blby vtip uz je to moc prekombinovane a tak neuvěřitelné až to boli, Scully najednou hrozně bojuje za to, ze jsou aliens atd. Jedine sceny, ktere se mi libi jsou, kdyz je Scully u Muldyho v byte a usne tam a jak hledá v té poušti to je fakt hezky zahrane plus super hudba. Jinak bych radsi skoncila u 7, ale pamatuju si, ze jak jsem koukala poprve tak jsem taky mela rozporuplné pocity a pak nektere dily fakt staly za to, takže musím vydržet. Bez Muldyho to proste nemuzou byt akta., ale ktery serial po te 7 neztratil nebo se za takovou radu dostal, ze...
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)


Zpět na 8. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron