This is not Happening / Dead Alive

21 epizod Akt X z let 2000-2001

Moderátor: Luki

This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod kimberly v 20 dub 2008 19:27

Povedala by som, že pri tejto možno najzásadnejšej mytológii seriálu, keďže ide o Mulderovo zmŕtzvychvstanie som trochu na rozpakoch. Niekedy som sa veľmi nudila, niekedy som bola veľmi rozčarovaná, niekedy to zase bolo nekonečne emotívne, najmä tá scéna ako sa Scullyová hodí na kolená a zakričí: "Toto nemôže byť pravda!" Ale potom mi tam zase vadia určité veci, napríklad ako chladne sa Mulder spočiatku správa a to ako vstal z hrobu je fakt dosť pritiahnuté za vlasy, myslím že aj trochu nedomyslené.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Toto nemôže byť pravda-Živí mŕtvy-Tri slová

Odeslatod nabaa v 20 dub 2008 20:12

Je potřeba tyhle epizody brát v kontextu celého seriálu, protože vytržené z něj působí fakt hodně ujetě. Zvlášť Mulderovo zmrtvýchvstání. Ale když se to vezme jako celek, tak to jistou velice extrémní logiku má. Navíc co do scénáře, režie, hudby a výkonu herců jsou to špičkové díly, které mají naprosto všechny aspekty Akt X - paranormálno, mytologii, vztah M/S...prostě všechno. A závěr TINH je úúúúúúplně nejvíc. V originále u toho tuhne krev v žilách. :o
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Toto nemôže byť pravda-Živí mŕtvy-Tri slová

Odeslatod Luki v 20 dub 2008 20:16

Nejlepší mytologie celého seriálu, podle mne samozřejmně ;).

A Mulder nikdy mrtvý nebyl tak nevím proč se tohle pořád řeší :). Jinak souhlasím nabaa viz...
Navíc co do scénáře, režie, hudby a výkonu herců jsou to špičkové díly, které mají naprosto všechny aspekty Akt X - paranormálno, mytologii, vztah M/S...prostě všechno. A závěr TINH je úúúúúúplně nejvíc. V originále u toho tuhne krev v žilách. :o
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod MrSmith v 20 dub 2008 21:03

Nabaa uz povedala vsetko. Co viac dodat.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod KayTee v 29 dub 2008 13:29

Tak tady mě rozsekal český dabing...grrrr...
A nedojal mě ani Mulderův pohřeb..tak nějak to rychle odbyli... a to jsem si připravila i kapesníčky..a vono nic :-D
Slzička ukápla až když Scully seděla u Muldera v nemocnici.. úplně jsem cítila její strach a zároveň radost..naději.. :roll:
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod mona lisa v 29 dub 2008 13:53

Ale ten Skinner ju mohol silnejsie objat :cry: Otcovsky si ju privinut k sebe a pohladit ju po vlasoch ;) Takto to vypadalo, akoby ona mala lepru. :?
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod petrazelva v 26 kvě 2008 21:10

Jj, taky mi ten pohřeb přišel divnej. Ale jinak skvělý dvojdíl. O konci TINH není snad co dodat. A to, jak Mulder hned po probuzení začne s tím svým drsným humorem.. jaj, to mi tak chybělo tu půlku osmé série.. Je to sice hodně neuvěřitelné, ale I want to believe!!
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod kimberly v 01 čer 2008 11:11

ObrázekObrázekObrázekObrázek
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod Angelitos v 07 čer 2008 21:22

Tak z těchto epizod jsem byla vedle...jakože super :mrgreen:
Naposledy upravil Angelitos dne 07 čer 2008 21:54, celkově upraveno 1
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod peta111 v 07 čer 2008 21:34

Když jsem viděla TINH úplně poprvé, nemohla jsem konci uvěřit. Tehdy jsem ještě nevěděla nic o Duchovnyho smlouvě, takže konec mě dostal.
Deadalive byl už trochu předvídatelný, ale celkově myslím, že to jsou dost kvalitní kousky ! ;)
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod KayTee v 14 čer 2008 13:38

Ale to SAKRA v českém dabingu, to je fakt nezapomenutelné...brrrr.. to bylo fakt děsný.. Mulder je mrtvý, Jeremiah je pryč a Scully řekne sakra :-D Fakt to mohli přeložit procítěněji :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod Utero v 18 črc 2008 11:31

Ja uz nekoukam na Akty jinak nez s titulkama, uz si to proste nedokazu predstavit jinak. Ten zazitek je potom uplne o nicem jinem a prave takova This is not Happening je pravym dukazem :) Teda ten zaver to bylo neco, Gillian rulezzzz :twisted: This is not Happening je uzasny dojemny dil, ktery zapracuje na citech kazdeho fandy a DeadAlive jeste dvojnasobek :) Taky jsem cetl, ze za to svleceni z kuze dostali tvurci Emmy. Dost zaslouzene protoze ta scena byla fakt vyborne propracovana :!: a zaver byl proste uzasny, ikdyz na poprve kdyz Mulder rekl "Who are you?" jsem si rikal "proboha snad se mu neztratila pamet" jako vedel jsem, ze to je jen vtip, ale stejne nikdy nevite :) No ikdyz tady zase neco chybelo, myslim, ze osmicka ma celkove dost kvalitni mytologii a tahle je pravym dukazem.

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod Petraela_x v 04 pro 2008 17:57

koniec DeadAlive je naozaj krásny. Akurát ju tam mohol Mulder aspoň pohlasiť po vlasoch... a čo mal znamenať ten Doggett na konci ako vošiel do izby a pozeral na nich tak vyjavene?

TINH koniec keď Scullyová zakriší túto vetičku je naozaj srdce drásajúca, bolo mi jej vtedy fakt ľúto. :(
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod KayTee v 04 pro 2008 21:22

Petraela_x píše:koniec DeadAlive je naozaj krásny. Akurát ju tam mohol Mulder aspoň pohlasiť po vlasoch... a čo mal znamenať ten Doggett na konci ako vošiel do izby a pozeral na nich tak vyjavene?

TINH koniec keď Scullyová zakriší túto vetičku je naozaj srdce drásajúca, bolo mi jej vtedy fakt ľúto. :(


Nedíval se na ně "vyjavene", ale spíš s takovým tím pocitem, že je to jejich chvilka a neměl by tam překážet... Takový jsem z toho měla pocit já.
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod Petraela_x v 04 pro 2008 22:40

KayTee píše:
Petraela_x píše:koniec DeadAlive je naozaj krásny. Akurát ju tam mohol Mulder aspoň pohlasiť po vlasoch... a čo mal znamenať ten Doggett na konci ako vošiel do izby a pozeral na nich tak vyjavene?

TINH koniec keď Scullyová zakriší túto vetičku je naozaj srdce drásajúca, bolo mi jej vtedy fakt ľúto. :(


Nedíval se na ně "vyjavene", ale spíš s takovým tím pocitem, že je to jejich chvilka a neměl by tam překážet... Takový jsem z toho měla pocit já.


príde mi že tak akoby nejako prekvapene, neviem, zdá sa mi akoby nikto nečakal, že by oni dvaja mohli niečo spolu mať. Okrem teda priateľstva. Možno práve pochopil, že je medzi nimi niečo viac...
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod luca v 04 pro 2008 22:54

Petraela_x píše:
KayTee píše:
Petraela_x píše:koniec DeadAlive je naozaj krásny. Akurát ju tam mohol Mulder aspoň pohlasiť po vlasoch... a čo mal znamenať ten Doggett na konci ako vošiel do izby a pozeral na nich tak vyjavene?

TINH koniec keď Scullyová zakriší túto vetičku je naozaj srdce drásajúca, bolo mi jej vtedy fakt ľúto. :(


Nedíval se na ně "vyjavene", ale spíš s takovým tím pocitem, že je to jejich chvilka a neměl by tam překážet... Takový jsem z toho měla pocit já.


príde mi že tak akoby nejako prekvapene, neviem, zdá sa mi akoby nikto nečakal, že by oni dvaja mohli niečo spolu mať. Okrem teda priateľstva. Možno práve pochopil, že je medzi nimi niečo viac...


No, já si myslím, že jedině blbej a slepej by to nepochopil už dávno, že mezi nima "něco je". ;) A Doggett není ani jedno. Souhlasím s KayTee.
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod KayTee v 05 pro 2008 15:11

luca píše:No, já si myslím, že jedině blbej a slepej by to nepochopil už dávno, že mezi nima "něco je". ;) A Doggett není ani jedno. Souhlasím s KayTee.


Hlavně, když je Scully těhotná a je jasný, čí je to dítě :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: This is not Happening / Dead Alive

Odeslatod oskvarka v 28 lis 2009 18:52

luca píše:
Petraela_x píše:koniec DeadAlive je naozaj krásny. Akurát ju tam mohol Mulder aspoň pohlasiť po vlasoch... a čo mal znamenať ten Doggett na konci ako vošiel do izby a pozeral na nich tak vyjavene?

TINH koniec keď Scullyová zakriší túto vetičku je naozaj srdce drásajúca, bolo mi jej vtedy fakt ľúto. :(


príde mi že tak akoby nejako prekvapene, neviem, zdá sa mi akoby nikto nečakal, že by oni dvaja mohli niečo spolu mať. Okrem teda priateľstva. Možno práve pochopil, že je medzi nimi niečo viac...


No, já si myslím, že jedině blbej a slepej by to nepochopil už dávno, že mezi nima "něco je". ;) A Doggett není ani jedno. Souhlasím s KayTee.


no tak neviem...nezdalo sa my ze by to bol taky ospravedlnujuci vyraz ze sa citi trapne ze ich vyrusil,
...blby ani slepi neje ale tiez nikdy nevidel ziveho muldera...sice casom urcite pochpil ze tie jeho uvodne donienky ze jej mulder ani neveril, a tie povery o kariere vsetky co kolovali a co si aj on myslel mozno trochu ked zistil ze ani nevedeli ze je chory a tak ho urcite presli a pochopil ze bolo medzi nimi velke puto, a urcite sa zamyslal aj nad takou moznostou...ale ja si tiez myslim ze v tejto chvyli mu to tak total doplo ked to videl na vlastne oci....skratka sa mu to potvrdilo...
inak myslim ze koniec bol dost romanticky po vlasoch ju nepohladil lebo bol chudak rad ze lezi... tie diery v tvary...au..
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12


Zpět na 8. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron