The Sixth Extinction I,II

22 epizod Akt X z let 1999-2000

Moderátor: Luki

The Sixth Extinction I,II

Odeslatod oskvarka v 19 lis 2009 00:11

Nieje tu takato tema...alebo som ju aspon nenasla...
prave som to dopozerala... a no ako ze doteraz som tiez nikdy nepochopila uplne vsetky sceny v mitologickych dieloch ale zapadali do seba aspon ako skladacky...asi to bude tym ze to kazdou mitologiou bolo viac pochopitelne, ze som teraz z tejto nacisto mimo ... ako ze nie v zlom prave naopak uzasna trilogia....ale jednoducho to bola sila ... povedzte mi ze to neskorej este pochopim...pls :D...
inak mam pocit ze uz poznam minimalne 4 rozne mimozemske viry, (a jediny co urcite rozoznavam ktori to je je cierny olej ale to je skorej nejaky mimozemsky druh bilologickej zbrane :D)
nechapem ako sa Muldy dostal do toho stavu co sa dostal...,
to preco sa mu snivalo to co sa mu snivalo stale verim ze to bolo nejako ovplivnene tym co sa dialo okolo neho lebo to nerozdycham..
jedine co ma utesuje ze aj Scully bola zo vsetkeho dost mimo a nevedela o co ide..takze aspon niesom sama :lol:
najviac sa mi paci ze ked je Scully bez muldra tak je zrazu vzdy nesmierne paranoidna nevedecka a vsetko ostatne :D...sa jej to casto stava hehe
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: The Sixth Extinction I,II

Odeslatod luca v 19 lis 2009 08:46

oskvarka píše:Nieje tu takato tema...alebo som ju aspon nenasla...
prave som to dopozerala... a no ako ze doteraz som tiez nikdy nepochopila uplne vsetky sceny v mitologickych dieloch ale zapadali do seba aspon ako skladacky...asi to bude tym ze to kazdou mitologiou bolo viac pochopitelne, ze som teraz z tejto nacisto mimo ... ako ze nie v zlom prave naopak uzasna trilogia....ale jednoducho to bola sila ... povedzte mi ze to neskorej este pochopim...pls :D...
inak mam pocit ze uz poznam minimalne 4 rozne mimozemske viry, (a jediny co urcite rozoznavam ktori to je je cierny olej ale to je skorej nejaky mimozemsky druh bilologickej zbrane :D)
nechapem ako sa Muldy dostal do toho stavu co sa dostal...,
to preco sa mu snivalo to co sa mu snivalo stale verim ze to bolo nejako ovplivnene tym co sa dialo okolo neho lebo to nerozdycham..
jedine co ma utesuje ze aj Scully bola zo vsetkeho dost mimo a nevedela o co ide..takze aspon niesom sama :lol:
najviac sa mi paci ze ked je Scully bez muldra tak je zrazu vzdy nesmierne paranoidna nevedecka a vsetko ostatne :D...sa jej to casto stava hehe


Mulder byl v půlce 4. série nakažen mimozemským olejem (epizody Tunguska/Terma), sice jen jednou, takže ho to nemohlo zabít, ale někde to v něm zůstalo, a když byl teď vystaven záření z těch destiček, tak se v něm ten vir aktivoval a začal mu ničit mozek. A ty sny? Marná sláva, myslím, že to zapracovalo jeho hluboké podvědomí, Fowleyová pro něj byla, ať se nám to líbí nebo spíš ne ;) , velice důležitá a už epizody z 5. série, které se v ději vracejí ještě před Akta X - Travelers a Unusual Suspect, kdy Mulder pobíhá s minimálně zásnubním prstenem na ruce, nám něco naznačují... :D
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: The Sixth Extinction I,II

Odeslatod oskvarka v 19 lis 2009 12:17

luca píše:
oskvarka píše:Nieje tu takato tema...alebo som ju aspon nenasla...
prave som to dopozerala... a no ako ze doteraz som tiez nikdy nepochopila uplne vsetky sceny v mitologickych dieloch ale zapadali do seba aspon ako skladacky...asi to bude tym ze to kazdou mitologiou bolo viac pochopitelne, ze som teraz z tejto nacisto mimo ... ako ze nie v zlom prave naopak uzasna trilogia....ale jednoducho to bola sila ... povedzte mi ze to neskorej este pochopim...pls :D...
inak mam pocit ze uz poznam minimalne 4 rozne mimozemske viry, (a jediny co urcite rozoznavam ktori to je je cierny olej ale to je skorej nejaky mimozemsky druh bilologickej zbrane :D)
nechapem ako sa Muldy dostal do toho stavu co sa dostal...,
to preco sa mu snivalo to co sa mu snivalo stale verim ze to bolo nejako ovplivnene tym co sa dialo okolo neho lebo to nerozdycham..
jedine co ma utesuje ze aj Scully bola zo vsetkeho dost mimo a nevedela o co ide..takze aspon niesom sama :lol:
najviac sa mi paci ze ked je Scully bez muldra tak je zrazu vzdy nesmierne paranoidna nevedecka a vsetko ostatne :D...sa jej to casto stava hehe


Mulder byl v půlce 4. série nakažen mimozemským olejem (epizody Tunguska/Terma), sice jen jednou, takže ho to nemohlo zabít, ale někde to v něm zůstalo, a když byl teď vystaven záření z těch destiček, tak se v něm ten vir aktivoval a začal mu ničit mozek. A ty sny? Marná sláva, myslím, že to zapracovalo jeho hluboké podvědomí, Fowleyová pro něj byla, ať se nám to líbí nebo spíš ne ;) , velice důležitá a už epizody z 5. série, které se v ději vracejí ještě před Akta X - Travelers a Unusual Suspect, kdy Mulder pobíhá s minimálně zásnubním prstenem na ruce, nám něco naznačují... :D


jj este 2 hodiny som potom citala o mitologii tohoto dielu :D...takze zacina mi pomali zapinat aspon nieco:D...ale stale mi nieje jasne ze ako Muldera viliecili z toho - zobrat niekomu DNA je podla mna nerealne ci ??..a tiez nechapem preco sa im zdal taky vynimocny?...preto ze z toho hned neumrel ale este zil ? (ved oni preca vedeli ako sa dostal do takeho stavu, teda mozu do takeho stavu dostat aj niekoho ineho...ci to aj robili v tej CIA ??...asi nie ako som ja pochopila tam len skumali ak to mal niekto vrodene aktivovane tie odpadove casti DNA nie)...a co kricek tiez bol nakazeny raz ciernym olejom a tiez bol v kontakte s tymi tabulkami ci nie...
sen neriesim...clovek nesniva to co by chcel aby sa stalo...len sa mu motaju kadejake myslienky a spomienky... tento sen zaradujem skorej ku nocnym moram :D...a trochu ma potesilo ze som mala pocit ze aj Muldi to skoro tak bral ...hehe...
...ale vcera pri studovani mitologie som zistila ze je len jeden mimozemsky vyrus a to je cierny olej :D:D len ze ma rozne formy prejavu :D:D - co je pre mna potesujuce lebo niektore veci mi na zaklade toho davaju vecsi zmysel :D:D
...a ze mimozemstania maju rovnaku DNA aj ked sa mi zda ze dakedy v prvich mitologiach mali nejake 2 nove pari chromozomov ci co...- ci to sa myslelo vtedy ten zvyskovy kod v DNA ci co... vseci co su doktori nedivte sa ja niesom tak mam z toho v hlave chaoz :D
aj napriek tomu tak ako som ako 14 rocna mitologiu moc nemusela teraz ju uplne zeriem takze kym to cele nepreluskam nebudem moct kludne spat :D:D
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: The Sixth Extinction I,II

Odeslatod luca v 19 lis 2009 15:49

oskvarka píše:jj este 2 hodiny som potom citala o mitologii tohoto dielu :D...takze zacina mi pomali zapinat aspon nieco:D...ale stale mi nieje jasne ze ako Muldera viliecili z toho - zobrat niekomu DNA je podla mna nerealne ci ??..a tiez nechapem preco sa im zdal taky vynimocny?...preto ze z toho hned neumrel ale este zil ? (ved oni preca vedeli ako sa dostal do takeho stavu, teda mozu do takeho stavu dostat aj niekoho ineho...ci to aj robili v tej CIA ??...asi nie ako som ja pochopila tam len skumali ak to mal niekto vrodene aktivovane tie odpadove casti DNA nie)...a co kricek tiez bol nakazeny raz ciernym olejom a tiez bol v kontakte s tymi tabulkami ci nie...


No, je to složité a mám pocit, že ani samotní tvůrci seriálu by to nebyli schopni fakt bez pochyb vysvětlit. :lol: Každopádně Muldera nechal Kuřák operovat a nějak mu tu napadenou část mozku odstranil nebo co, takže pak už Mulder nebláznil, ale stejně byl defacto už napůl mimozemšťanem a nemocný a umíral, jak se dozvíš na začátku osmičky, a vyléčil ho až pobyt na mimozemské lodi a ty jejich pokusy, a i William po něm zdědí jisté schopnosti... Ale nebudu ti tu zbytečně spoilerovat! Nad některýma věcma je lepší tolik nepřemýšlet. :D
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: The Sixth Extinction I,II

Odeslatod oskvarka v 19 lis 2009 18:05

jj jasne..uz chapem posobilo mu to zle na nejaku cast mozgu a ked mu tu cast dali prec tak uz s tym problem nemal...(to ale nevysvetluje preco jednoducho neoziarili tych testovanych ludi co ich testovali ciernym olejom a tiez preco nezcvokol aj kricek) no ja som okrem zaverecnej casti 7. a 8. teda reqiem a existence ktore som preklikala dost na husto a the Truth ktoru som preklikala len velmi salabo a posledneho filmu ktory som videla 5 krat a este nejake zaverecne sceny z niektorych vybranych epiek(hold zvedavost je strasna vec) zatial zvysok nevidela a snazim sa ist postupne...vcera som sa o Muldiho chorobe nechtiac zaspoilerovala sama pri citani o mitologii...takze uz to od vcera viem....a ze sa vilieci som nevedela ale tesi ma to:)...hehe... este ze mimozemstania vedia vilicit vsetko..pekne od nich aspon nieco. ...heh...ja si so spolerovanim moc hlavu nerobim..vecsinou si precitam aj recenziu k epke alebo aj forum priamo pred tym ako ju idem kukat...aby mi neuniklo nieco podstatne...nevadi mi to aj tak je to pre mna dost napinave ...heh...aj ked popravde sa tejto serie bojim..bojim sa ze bude na mna prilis sisnuta a ze sa mi nebude pacit...lebo ked ma byt sibnuta a nie moc shipper tak neviem neviem...a hlavne po tej skvelej 6. serii... tak dufam ze to dopadne dobre...ale nizke ocakavania vecsinou prnasaju len pozitivne prevapenia aspon so 6. to tak bolo... :)
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: The Sixth Extinction I,II

Odeslatod luca v 19 lis 2009 20:12

oskvarka píše:jj jasne..uz chapem posobilo mu to zle na nejaku cast mozgu a ked mu tu cast dali prec tak uz s tym problem nemal...(to ale nevysvetluje preco jednoducho neoziarili tych testovanych ludi co ich testovali ciernym olejom a tiez preco nezcvokol aj kricek) no ja som okrem zaverecnej casti 7. a 8. teda reqiem a existence ktore som preklikala dost na husto a the Truth ktoru som preklikala len velmi salabo a posledneho filmu ktory som videla 5 krat a este nejake zaverecne sceny z niektorych vybranych epiek(hold zvedavost je strasna vec) zatial zvysok nevidela a snazim sa ist postupne...vcera som sa o Muldiho chorobe nechtiac zaspoilerovala sama pri citani o mitologii...takze uz to od vcera viem....a ze sa vilieci som nevedela ale tesi ma to:)...hehe... este ze mimozemstania vedia vilicit vsetko..pekne od nich aspon nieco. ...heh...ja si so spolerovanim moc hlavu nerobim..vecsinou si precitam aj recenziu k epke alebo aj forum priamo pred tym ako ju idem kukat...aby mi neuniklo nieco podstatne...nevadi mi to aj tak je to pre mna dost napinave ...heh...aj ked popravde sa tejto serie bojim..bojim sa ze bude na mna prilis sisnuta a ze sa mi nebude pacit...lebo ked ma byt sibnuta a nie moc shipper tak neviem neviem...a hlavne po tej skvelej 6. serii... tak dufam ze to dopadne dobre...ale nizke ocakavania vecsinou prnasaju len pozitivne prevapenia aspon so 6. to tak bolo... :)


Se ti nedivím, šestka patří také mezi moje nej. :lol:
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: The Sixth Extinction I,II

Odeslatod 16mino28 v 12 dub 2011 09:45

Bravúrna mytológia. Mulderov boj o život, plány Fajčiara a nakoniec sa z dovtedy pre mňa neskutočnej Fowleyovej vykluje celkom kladná postava. Scullyovej pátranie na Pobreží Slonoviny a mimozemský "grál" koráb v mori tiež nemajú chybu. Fantastické završenie úžasnej šiestej série a celkom nový začiatok pre tú siedmu...
Uživatelský avatar
16mino28
 
Příspěvky: 46
Registrován: 18 úno 2011 11:18
Bydliště: Liptovský Mikuláš - Slovakia


Zpět na 7. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron