Sein und zeit / Closure

22 epizod Akt X z let 1999-2000

Moderátor: Luki

Sein und zeit / Closure

Odeslatod kimberly v 20 dub 2008 15:53

Neviem prečo, ale toto je dvojica dielov, ktorá mňa veľmi sklamala. Téma Samanthy a jej únosu nás sprevádzala od začiatku seriálu, žili sme s ňou a zrazu sa to podľa mňa zavrelo úplne nijako, ja naozaj neviem,ale takýto koniec som si nepredstavovala, ani neviem čo si mám z toho vybrať, čo je realita a čo predstava. Nepáčilo sa mi ani spracovanie. Ale zrejme budem v menšine, lebo čo som počúvala, tak ľudia tieto epizódy chválili.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Sein und zeit-Uzavretie

Odeslatod Luki v 20 dub 2008 16:03

Imho skvělé uzavření už skoro otravé linie s únosem Samanthy. Až na pár křečovitých herců je to velmi povedená a dojemná dvouepizoda. :)
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Sein und zeit-Uzavretie

Odeslatod peta111 v 20 dub 2008 16:32

Mě se tyto epizody líbily, jsem ráda, že se už konečně zbavili únosu Samanthy a vyřešili to poměrně rozumným způsobem. Závěr s hudebním kouskem je podle mě moc dojemný a jak nakonec Mulder řekne, že je už konečně volný, myslím, že to pocítil i divák, že jedna kapitola seriálu se uzavřela. :)
A scéna, jak se koukají na hvězdy, je potom ještě zmíněná v TINH, takže docela strategické epizody ;)
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Sein und zeit-Uzavretie

Odeslatod MrSmith v 20 dub 2008 16:52

Nic ine ako nam uz konecne odlhalit osud Samanthy tvorcom ani neostavalo. V predoslych dieloch odhalili kolonizacne plany a povod ludstva. Uz zostavala len Samantha.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Sein und zeit-Uzavretie

Odeslatod mona lisa v 20 dub 2008 19:17

Mohli ju uviest do deja v nejakom buducom filme - ktory bude pojednavat o kolonizacii Zeme. Sposob, akym uzavreli jej osud - nepresvedcivy a nudny. Pre mna hlboke sklamanie, akoby to bolo cele odflaknute :cry:
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Sein und zeit-Uzavretie

Odeslatod Angelitos v 20 dub 2008 19:56

kimberly píše:Neviem prečo, ale toto je dvojica dielov, ktorá mňa veľmi sklamala. Téma Samanthy a jej únosu nás sprevádzala od začiatku seriálu, žili sme s ňou a zrazu sa to podľa mňa zavrelo úplne nijako

V tomhle s tebou úplně soucítím. Nemohu říci, že mě tyto díly zklamaly, to vůbec ne- pro mě byly perfektní a moc ráda se na ně dívám. Jsou to jedny z mých nejoblíbenějších dvoudílů. Jsou krásně natočené a celý příběh se mi moc líbí. Ale taky se pro mě tímhle uzavřela jedna velká a moc důležitá kapitola. Vždyť to bylo to hlavní, co mě provázelo po celá dlouhá období, a teď to prostě není? Moc smutné, ale díly jsou fakt moc pěkné.
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Sein und zeit / Closure

Odeslatod MrSmith v 20 dub 2008 21:00

Som velmi rad, ze sa to ukoncilo prave takto. Velmi emotivne. Mohla to byt velkolepa dvojepizoda ako napr. Two Fathers / One son ale toto je ovela intimnejsie tak ako je Samantha intimna tema pre Muldera. Som velmi rad, ze sa to skoncilo prave takto. Plus ta uzasna Mobyho hudba, mali duchova a objatie Samanthy a Muldera. Uzasne.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Sein und zeit / Closure

Odeslatod Angelitos v 20 dub 2008 21:12

MrSmith píše:Plus ta uzasna Mobyho hudba

Mobyho hudbu v Aktech úplně miluji :) I v All Things, tak moc se tam hodí! :)
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Sein und zeit / Closure

Odeslatod monkax v 21 dub 2008 23:26

Jak začíná ten děj jak se z pokoje ztratila malá holčička, tak to se prý inspirovali skutečným případem dívenky. Která v 90.letech zmizela ze svého pokoje, ale tu našli mrtvou. Bylo to hodně probírané v médiích o to víc, protože to byla dětská modelka. Od té doby když si vzpomenu na tyto díly, vzpomenu i na tento případ- hrůza. Jinak tyto díly mám ráda, nádherná hudba od Mobyho, dojemná scénka Muldera a Samanthy. Přiznávám, že ukončení Samanthy mě taky trochu zklamalo, myslím že mi diváci jsme si po těch letech zasloužili víc.
Uživatelský avatar
monkax
 
Příspěvky: 239
Registrován: 13 dub 2008 17:56

Re: Sein und zeit / Closure

Odeslatod k212 v 27 dub 2008 22:51

No já u Sein und Zeit nezkousnu způsob, jakým je tato epizoda natočená. Režie Michaela Watkinse je příliš nestandardní, má snahu experimentovat s formou, zběsilý střih působí příliš rušivě. Tyto dva negativní aspekty podle mě hodně pochroumaly emocionální náboj první části mytologické dvojepizody. Jistě, když člověk Akta miluje, soustředí se hlavně na děj, dialogy, v tom to celkem funguje. SuZ přináší nový neotřelý pohled na záležitost Fox/Samantha. Úplně nejvíc mě fascinuje snad nejdůležitější scéna: Mulder/Scully u něj doma, večer. Je tak nechutně sestříhaná, že jsem si ji musela pustit snad pětkrát, než jsem pochopila, co to tam u té židle provádějí :o . Všechno se odvíjí asi takhle: brutální detail-střih, celkový záběr-střih, detail-střih. Navíc střih je nejspíš záměrně asynchronní s dialogy. Takovej videoklip, řekla bych. Až budu mít někdy náladu a čas, spočítám kolik cuts narval Watkins průměrně do 1 minuty tohohle dílu. No každopádně tohle všechno negativní totálně cupuje na kousky scénka: Scully/Skinner u Muldera doma, po ránu - "Měl těžkou noc!" :lol:
Naštěstí druhou část Closure režíroval ostřílený Kim Manners, takže celkově dostala tato mytologie smysl a hlavně to, co SuZ postrádala - citlivě nasnímanou intimitu, to Closure hezky napravila.

P.S. Michael Watkins (režíroval celkem 6 dílů Akt) se prostě na mytologické epizody nehodí, daleko víc přinesl originálními a zábavnými X-Cops, Arcadií nebo Karajinou snů. A díky bohu, že v Amor Fati posledních 10 sekund nechal nesetříhaných, to bych jinak vraždila :twisted:
--- resistance was futile, i'm assimilated shipper ---
Uživatelský avatar
k212
 
Příspěvky: 80
Registrován: 14 dub 2008 10:16
Bydliště: Náchod reál, jinak Delta Kvadrant Unimatrice X

Re: Sein und zeit / Closure

Odeslatod kimberly v 04 kvě 2008 10:23

Zaujímavá teória o týchto strihoch, nikdy som si to nevšimla, ale je to pravda.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Sein und zeit / Closure

Odeslatod oskvarka v 21 lis 2009 00:52

Dvojepizoda to bola krasna... mam len malo pripomienok ale predsa nejake...
...ten chlapik s tou schizov mi pripadal tak malo doverihodne ze by mu podla mna neveril ani muldy ale zase bol po smrti mami...,
... vyvolavanie duchov to by som este brala (aj ked nemozem si pomoct ale chytme sa za ruky...mala som z toho asi take pocity ako sa vyjadrila Scully...ze spomienky na dectvo kedy sme robili kadejake hlupe kusky) ale telo co zmyzne to uz som neprekusla...no mozno v samostatne stojacej epke ale takto...ako ze vsetko co sa vysvetlilo (zakladna,odtlacok ruky dennicek ...) bolo super ale to ze zmyzla ..je potom tazke tomu naozaj verit -teda uverit ze je ozaj mrtva- hlavne ak dava svedectvo taka stara pani o niecom co sa stalo tak davno prve co ma pri nej napadlo ked prisla do zaberu bolo ze pochybujem o tom ze si nieco pameta...jednoducho cela ta dejova linia s tym chlapom mi pride az prilis cudesna..nesadla mi...a to ozaj nepatrim k tym co ich tema stratenej samanty nudila a ani sa mi nezdala otrepana prave naopak mne sa prave toto velmi pacilo...len to v prvej casti dvojepky nemusela Scully stale mulderovy pripominat ze nehlada to dievca ale sestru mala som pocit ze to trosku sili......a este jedna vec duch samanty sa akosi nepodobal na samathu ale to sa mi mozno len zdalo....
ale ako ze to su asi vsetky moje vyhrady a nie su az take zasadne zase...aj v mytologii sa stavaju divnosti...
,... nie akcne mitologie sme tu uz mali...teda tato bola asi najmenej akcna...ale mne to zase az tak strasne nevadilo......inak velmi dobra mitologia...nie jedna z naj strhujucejsich ...ale bolo ich aj par horsich aj ked u mna zla mitologia zatial v podstate neexistuje ;)
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: Sein und zeit / Closure

Odeslatod oskvarka v 18 pro 2009 17:11

Tak sa mi to ozaj nezdalo Samantha bola ina :D..kedze ju hral niekto iny...skoda no...mohli vybrat niekoho viacej podobneho...dospela samantha mi prisla relativne autenticka...ale tato podoba mi mierne usla...

http://images3.wikia.nocookie.net/x-fil ... alk-in.jpg

http://images2.wikia.nocookie.net/x-fil ... Mulder.jpg
TheX-files
Uživatelský avatar
oskvarka
 
Příspěvky: 235
Registrován: 17 říj 2009 00:12

Re: Sein und zeit / Closure

Odeslatod 16mino28 v 13 kvě 2011 08:13

Slabučká mytológia. Veľké sklamanie. Únos Samanthy je predsa zlatým grálom celého seriálu a že jeho konečné rozriešenie
tvorcovia takto odfláknu som teda vôbec nečakal.

A čo sa týka inej herečky pri Samanthe tak ďalšie velké sklamanie
Uživatelský avatar
16mino28
 
Příspěvky: 46
Registrován: 18 úno 2011 11:18
Bydliště: Liptovský Mikuláš - Slovakia


Zpět na 7. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron