Arcadia

22 epizod Akt X z let 1998-1999

Moderátor: Luki

Arcadia

Odeslatod peta111 v 29 dub 2008 21:37

ObrázekObrázekObrázek

Tak tenhle díl - nelze přehlédnout. Mulder a Scully jako manželé - povedený kousek. :D Epizoda podle mě obsahuje plno skvělých hlášek, scének, které trošku parodují ideální americkou rodinku. Když vidím, jak Mulder ničí poštovní schránku a provokuje sousedy kopáním bazénu, basketbalovým košem, zcela poznávám, že si to pořádně užil. A přestřelky se Scully co by manželkou nelze vynechat. :lol:
A co vy to? Líbili se vám jako novomaželé Petriovi?
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Arcadia

Odeslatod Xeninka v 29 dub 2008 21:46

Miluju tenhle díl a donutila jsem na to koukat spolužáka když u nás přespával :D
Je tam plno hlášek a scének, od jejich příjezdu až po to kdy tam dorazí těžká technika.. Jak zapichuje toho růžovýho ptáka před barák a udělá při tom to gesto, to je na počůrání smíchy. A pak třeba ta scéna kdy oba sedí u Gogolaka na gauči a ona ho konejšivě plácá rukou a on se na ní podívá a ona toho nechá a pak si všimne sama toho, že to dělá zase nevědomky :lol:
Ale nejoblíbenější scény jsou pro mě ta jak si Scully dává masku v koupelně a Mulder mezitim leží na posteli a pak ta scéna na začátku jak natáčí ten barák a pak jak zazvoní zvonek a on chce sendvič a přistanou mu na ksichtě její rukavice :lol:
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Arcadia

Odeslatod terentule v 29 dub 2008 21:55

Jo, Arcadia je taky výborná :D. "Manželské" scény jsou naprosto dokonalé :). Scully s maskou a Mulder na posteli :D.
A místní obyvatelé byli dost strašidelní, tam bych nevydržela, monstrum by mě dostalo hned první den :D

A jak Mulder pil ten džus a čekal, co se stane s tou schránkou...jak se na to podíval, tak jsem si začínala myslet, že se do tý krabice vymočí :D a říkala jsem si 'To snad ne' :D
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Arcadia

Odeslatod haci v 30 dub 2008 00:24

Tento díl mám taky moc ráda, i když jsem hodně dlouho přemýšlela o tom, proč je tam Scully tak odtažitá. V předešlých epkách se objímají a líbají na čelo jak na běžícím pásu a tady jí vadí, když ji Muldy vezme kolem ramen? Asi se bála, že by k něčemu mohlo dojít...příležitost dělá zloděje :lol:
Uživatelský avatar
haci
 
Příspěvky: 238
Registrován: 14 dub 2008 11:58
Bydliště: Prostějov

Re: Arcadia

Odeslatod Angelitos v 30 dub 2008 11:22

"Vzrušení je pryč" :lol:
Scullyová s maskou na obličeji je teda fakt hustá.
Dějová zápletka je super. A Muldy představuje dobrého bojovníka za svobodu slova - nebo svobodu postavit si schránku nakřivo? :lol: (Neměl vychlastat celou krabici toho jusu :lol: )
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Arcadia

Odeslatod XGirl v 30 dub 2008 14:32

Vynikající díl, jejich hra na manžele mě pokaždé dostane do kolen :lol: Jak se k ní Muldy pořád tak nějak tulí a hledá každou příležitost si na ni sáhnout, nebo aspoň utrousit nějakou tu vtipnou hlášku (a že jich tady je hafo) "Kde jste se seznámili? Na konferenci ufologů, moje manželka je do toho celá blázen" :lol: :lol: Ještě mi přijde výborný, jak Mulder kope ten bazén a večer už pro něj jde Scullyová, aby konečně vylezl z té jámy...
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Arcadia

Odeslatod nabaa v 01 kvě 2008 10:37

Scullyová má úžasně silnou vůli. Při tom, jak se Mulder tváří, když se jí ptá "You want to make that honeymoon video now?", bych nejspíš odhodila kameru a vrhla se na něj přímo uprostřed pokoje. Škoda, že ji Mulder nenesl přes práh, to mohla být dobrá scéna.:D Naprosto světový je taky to, jak Scullyová puntíčkářsky opravuje Pat a Vina, když špatně vysloví jejich příjmení a pak to sama řekne špatně. Záměr? :) Dokážu si představit, že takhle by opravdu vypadalo jejich manželství...pokud by jim nebyli neustále v patách emzáci, supervojáci a jiní -áci. :P
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Arcadia

Odeslatod XGirl v 01 kvě 2008 14:25

Však kdoví, jakého jejich soužití se dočkáme ve filmu :lol: Muldy si to tady strašně užíval, i ta jména, to bylo samé honey, puppyhead a sweatheart. Co by asi dělal, kdyby Scully přistoupila na jeho hru a přilehla si k němu do té postele? ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Arcadia

Odeslatod nabaa v 01 kvě 2008 14:49

Škoda jen, že v českém překladu opět zcela nečekaně většina tady těch něžnůstek naprosto zanikla, přesněji řečeno ani nebyla zaregistrována a přeložena. Konkrétně třeba "honey" dabing zcela ignoruje, což atmosféru lehce ochuzuje o ten správný prožitek. :roll: Hledal někdo, co přesně znamená "poopyhead"? Já jsem si to tak ze zájmu hodila do Googlu a krom toho, že se to používá ve významu "miláčku, zlatíčko, lásko...", tak se to taky používá jako označení člověka, co má naděláno v hlavě, idiota. Nevím nevím, jestli bych se, být Mulderem, neurazila. :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Arcadia

Odeslatod Deshy v 01 kvě 2008 18:08

Zrovna včera jsem se na tenhle díl dívala- ani nepočítám pokolikáté ;) . No vidím, že svou neschopností dívat se a rozumět originálu o dost přicházím. :( Mám dojem , že se tam oslovovali způsobem zlato atd. v češtině jenom v jednom dialogu. Přišlo mi to jako trefné dokreslení dané situace a nechápu, proč to při dabingu vynechávali.....Každopádně tyhle humorné díly prostě miluju. Je to možná tím, že jich během celých akt není zas až tak moc, a proto mají vždycky co říct. Arcadia mi z nich možná přijde skoro nejlepší.
Deshy
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13 dub 2008 10:46
Bydliště: Brno

Re: Arcadia

Odeslatod haci v 01 kvě 2008 18:42

nabaa píše:Scullyová má úžasně silnou vůli. Při tom, jak se Mulder tváří, když se jí ptá "You want to make that honeymoon video now?", bych nejspíš odhodila kameru a vrhla se na něj přímo uprostřed pokoje. Škoda, že ji Mulder nenesl přes práh, to mohla být dobrá scéna.:D Naprosto světový je taky to, jak Scullyová puntíčkářsky opravuje Pat a Vina, když špatně vysloví jejich příjmení a pak to sama řekne špatně. Záměr? :) Dokážu si představit, že takhle by opravdu vypadalo jejich manželství...pokud by jim nebyli neustále v patách emzáci, supervojáci a jiní -áci. :P


Hm, jak to tak sleduji, dabing nás ochudil i o tuto vtipnou hlášku s videem :evil: - protože Muldy tuším říká: Jak se nastěhovat do nového bytu?! - co je to jako za překlad? :evil:
Uživatelský avatar
haci
 
Příspěvky: 238
Registrován: 14 dub 2008 11:58
Bydliště: Prostějov

Re: Arcadia

Odeslatod Xeninka v 01 kvě 2008 18:54

haci píše:Hm, jak to tak sleduji, dabing nás ochudil i o tuto vtipnou hlášku s videem :evil: - protože Muldy tuším říká: Jak se nastěhovat do nového bytu?! - co je to jako za překlad? :evil:

Fakt? Nicméně vůbec bych se tomu nedivila... Práve na tenhle díl akt x jsem po dlouhé době zapla televizi (ale nějak až tak v polovině dílu) a přesně kvůli zbabranýmu dabingu jsem se zase rychle přestala dívat... Pak mi to teda okolo konce šestky a začátku sedmičky zase nedalo :D V dabingu mě tehdy dostalo hlavně to, že jí tam oslovoval "Dano", respektive volal na ní takto když byl na schodech a to mi přišlo hrozně divný a nepřirozený a děsně mi to rvalo uši, takže jsem si hned po skončení pustila originál a fakt jsem se aktům s dabingem chvíli vyhejbala velkym obloukem...
Jo, co ještě na tomhle dílu miluju je to, jak ona ho osloví Mulder a on jí opraví že je teď Rob a pak zas on jí osloví Scully a ona jenom řekne Laura, přičemž potom jak on je na tý posteli a říká jí tak pojď, Lauro, teď jsme manželé... a ona na to: Scully, Mulder :lol: Prostě to oslovování se tahne celym tim dílem a je to boží :)
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Arcadia

Odeslatod peta111 v 01 kvě 2008 19:01

To jsem ani nevěděla, že existuje v tomhle dílu takový rozdíl v dabingu a originálu. Bohužel 6.ještě nemám doma na DVD, tak to už se těším. :lol:
Vždycky jsem měla pocit, že dabing u tohoto seriálu je na vysoké úrovni, ale jak vidím, chyba lávky :evil:
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Arcadia

Odeslatod XGirl v 01 kvě 2008 19:11

No, ve srovnání s dalšími seriály ten dabing je na vysoké úrovni, ale přesto s originálem se to dá srovnávat těžko. To je prostě chyba překladatele, ne dabérů (Cigánek, Musilová, ale i třeba Oliva jsou podle mne dobří). Jinak když si člověk na ten díl vzpomene, hned má chuť si ho pustit znova...IMHO na začátku, jak jsou oba oblečení - Mulder růžová polokošile a Scully nějaká pletená halenka, tak to se mi taky líbilo:-) A Mulderův širokánský úsměv, když ze dveří mává sousedům a drží při tom Scullyovou okolo ramen. Však taky ona hned odskočí od něj, když ty dveře zavřou :lol: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Arcadia

Odeslatod peta111 v 01 kvě 2008 19:30

S oblečením máš pravdu, oba vypadají jako vystřižení z nějakého propagačního letáku - dokonalý americký pár - pěkně usedlý, rodinný typ :lol:
Kód: Vybrat vše
Však taky ona hned odskočí od něj, když ty dveře zavřou

Tak to mi trochu připomělo The Truth, ale v opačném znění, tam se na něho vrhne, jen se dveře zavřou :lol:
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Arcadia

Odeslatod nabaa v 01 kvě 2008 19:43

Sice jsem neviděla v originále všechny díly, ale podle mého názoru právě v Arcadii překladatelé ujeli úplně nejvíc. Nebo je možný, že právě tady jsem to nejvíc vnímala. Některým scénám dali, chtěně či nechtěně, úplně jiný nádech. Prakticky tam snad ani není scéna, která by v češtině vyzněla tak, jak v původním znění vyznívat má. Ale samotný dabing je super, teda až do osmé série, tam si to mohla Musilová víc "procítit", zdála se mi taková mdlá.:| A souhlasím, že oblečení byli oba typicky podle hesla "American dream". Hlavně z Muldera to snobství přímo čišelo - růžový polo Lacoste, vesta Lacoste, možná i spoďáry Lacoste :P ...ale bydleli na skládce. :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Arcadia

Odeslatod XGirl v 01 kvě 2008 20:10

Jo, jemu se asi v té Morissově kůži lepší střední vrstvy z předměstí zalíbilo, ta ksi to chtěl zopáknout :lol: Fantastický je, jak si on vlastně celou dobu z těch sousedů strašně utahuje, třeba u té večeře pronese něco o tom, že nejedí delfíní maso, nebo že pracuje doma, aby ho manželka měla jen pro sebe...
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Arcadia

Odeslatod nabaa v 01 kvě 2008 20:36

XGirl píše:Jo, jemu se asi v té Morissově kůži lepší střední vrstvy z předměstí zalíbilo, ta ksi to chtěl zopáknout :lol: Fantastický je, jak si on vlastně celou dobu z těch sousedů strašně utahuje, třeba u té večeře pronese něco o tom, že nejedí delfíní maso, nebo že pracuje doma, aby ho manželka měla jen pro sebe...


Právě že podotkne, že delfíni mají taky dobrý maso...a tím Vina i jeho ženu totálně vyděsí. V téhle scéně se mi líbí, jak se Scullyová násilně zasměje ve snaze odlehčit situaci. :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Arcadia

Odeslatod k212 v 01 kvě 2008 21:37

Je pravda, že v Arcadii se překladatelé vyřádili až běda, a veselý díl tak ochudily nejméně o dva povedené vtípky. :( Já -ač odkojená na původním dabingu- sleduju akta od 6. série v originálním znění a hlavně v širokoúhlém provedení (televizní vysílání 4:3 no fůj, never more). K české verzi obracím svůj sluch jen v nejzoufalejších případech, když už fakt nezvládám číst titulky, či šrotovat v hlavě anglická slovíčka. Naštěstí na českých DVD jsou kvalitní české titule, takže i človíček nenakažený angličtinou si to může užívat origoš.

No a přidávám pár vtipných momentů na fotkách, ať je čím se kochat:
honeymoon video, anarchy, tube of toothpaste & toilet seat, a poslední dvě NC
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
--- resistance was futile, i'm assimilated shipper ---
Uživatelský avatar
k212
 
Příspěvky: 80
Registrován: 14 dub 2008 10:16
Bydliště: Náchod reál, jinak Delta Kvadrant Unimatrice X

Re: Arcadia

Odeslatod Angelitos v 01 kvě 2008 23:08

Když se na ten díl teď koukám, musím říct, že svým způsobem sice komediální je, ale svým způsobem je i děsivý.
Mně příjde docela strašidelná představa, že by někde takhle žil takový nějaký "skládkosračkol". Nevím no ale je to dost drsné místy...hlavně vůdce komunity...taky dobrý psychouš :o
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Další

Zpět na 6. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník