Chinga

20 epizod Akt X z let 1997-1998

Moderátor: Luki

Chinga

Odeslatod kimberly v 20 dub 2008 15:48

Desivá hovoriaca bábika-to bola vždy téma, ktorá ma dokázala stopercentne vydesiť a teraz sa objavila aj v Aktoch X. PLus Scullyovej pokus a dovolenku a relaxáciu, ktorý sa končí veľmi neslávne a nezabudnuteľná scéna vo vani...
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Chinga

Odeslatod MrSmith v 20 dub 2008 16:56

Na to, ze scenar pisal Stephen King cakal som ovela viac. Zapletka je strasidelna, ten typ sa mi paci, ale mohlo to byt urcite lepsie. Skvele ale boli telefonaty medzi Mulderom a Scullyovou. Ako Mulder vravel, ze mu robia nejaku prestavbu a pritom sa hral s loptou, skazene mlieko atd. :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Chinga

Odeslatod Angelitos v 20 dub 2008 21:42

Tato panenka mě fakt dostala a to nemluvím o té holčičce která ji vlastnila. Opravdu obdivuji herecké výkony malých dětí v aktech, je to paráda.
Mulderovy tužky jsou taky vynikající :) Obrázek
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Chinga

Odeslatod kimberly v 04 kvě 2008 15:46

Výkony detí v Aktoch X sú brilantné, sú to malí psychopati! :D
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Chinga

Odeslatod petrazelva v 26 kvě 2008 19:31

Při slovech "Chci si hrát" a "Bude legrace" mě dodnes zamrazí.. Jj, přesně, malí psychopati.
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Chinga

Odeslatod kimberly v 07 čer 2008 10:09

A malí psychopati pôsobia mimoriadne strašidelne!
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Chinga

Odeslatod Utero v 16 črc 2008 02:58

Prave jsem to dokoukal. Takovy Chucky me strasi uz odmalicka, ale dneska v noci jsem to risknul. Pokud vim epizodu stvoril Stephen King. Ja od neho nikdy nic necetl, ale informace o tom, ze je mistr hororu mi neunikla. A tak si myslim, ze vsichni kdo maji radi poradny horor budou zklamani. Ale vsichni takovi ti poserove jako jsem ja se desit budou :) Jeste mi taky vadilo, ze to bylo vsechno michane s humorem. Proc ne, Mulder byl opet skvely komik, ale plist to do epizody, ktera pusobi hororove nebyl zrovna nejlepsi napad. Za cely pribeh bych dal 60% ale na konec tak 80% za uzasnou Gillian/Scully. Za jeji nadherne cool, bile tricko, za jeji koupelovou scenu, vysouseni vlasu a treba za slunecni bryle...Jak rikam, vsichni ti co ujizdi na klasice jako Freddy, Chucky a dalsi budou zklamani, ostatnim se bude libit.

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Chinga

Odeslatod Baku05 v 19 črc 2008 16:49

Pěkný dílek. Scully naprosto skvělá 8-) Jen se mi zdálo, že ty tel. rozhovory zbytečně odtahovaly pozornost od děje. Byly skvělé, Mulder jako komik nikdy nezklame, ale nacpat vtípky i do takto zaměřeného dílu :roll: Myslím, že by jako náznak toho, že Mulder se celou dobu nudil, stačil ten konec :lol:
Uživatelský avatar
Baku05
 
Příspěvky: 268
Registrován: 13 dub 2008 20:16
Bydliště: Most

Re: Chinga

Odeslatod Milius v 20 črc 2008 23:12

Přesně tak!Humorem to bylo přepepřené a ještě takovým nemastným,jako když Scullyová v restauraci hypnotizuje toho humra před sebou atd. atd.Ale hlavně mně to ani jeden vlásek nezježilo-vznášející se panenka neustále opakuje větu "Jdem si hrát" až to začíná nudit a celá atmosféra mi přijde taková planá,vůbec ne tíživá.No a strašidelné holčičky mě nikdy moc nebavily,jen Michelle Bishopová,ale jinak je to pořád stejné.Jen když Dana meditovala ve vaně jsem se necítil ospalý :!:
Who are you?
A Number.
Your name?
Gone. Blown away. Into the sky.
Look up there.The sky is black. Black with names.
Uživatelský avatar
Milius
 
Příspěvky: 47
Registrován: 09 črc 2008 22:46
Bydliště: Šenov u Ostravy

Re: Chinga

Odeslatod peta111 v 27 srp 2008 21:21

Tak si říkám, že je to ten památečný "tužčičkový" díl?
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Chinga

Odeslatod yscully v 28 srp 2008 00:00

peta111 píše:Tak si říkám, že je to ten památečný "tužčičkový" díl?


Jo, je to on :)
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Chinga

Odeslatod yscully v 18 říj 2008 11:01

Je tady ještě někdo, komu tahle epizoda připadá víc než cokoliv jinýho humorná? Z rozhovorů mezi MS vždycky nemůžu, ale teď jsem se setkala na kultx s tím, že přinejmenším pár lidí nevidí na tomto dílu nic vtipnýho...

"Mluvící panenka? Koukni se jí na záda, je tam taková krytka a pod ní jsou baterky..."
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Chinga

Odeslatod luca v 18 říj 2008 11:25

yscully píše:Je tady ještě někdo, komu tahle epizoda připadá víc než cokoliv jinýho humorná? Z rozhovorů mezi MS vždycky nemůžu, ale teď jsem se setkala na kultx s tím, že přinejmenším pár lidí nevidí na tomto dílu nic vtipnýho...

"Mluvící panenka? Koukni se jí na záda, je tam taková krytka a pod ní jsou baterky..."


Tahle epizoda má určitě humorné prvky, to nepopírám, ale celkové ladění je spíš hororové, ne? Rozhodně se u ní neválím smíchy. :shock: A takovéto vtipné rozhovory mezi MS jsou celkem časté i v jiných epkách. Prostě např. u Bad Blood či Dreamlandu se fakt řehním od začátku do konce, kdežto tady ani omylem. Našla bych určitě nejmíň pět humornějších epizod, než je tato. Ale každý to můžeme vidět jinak, to je právě na tom to zajímavé. ;)
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Chinga

Odeslatod nabaa v 18 říj 2008 11:48

luca píše:
yscully píše:Je tady ještě někdo, komu tahle epizoda připadá víc než cokoliv jinýho humorná? Z rozhovorů mezi MS vždycky nemůžu, ale teď jsem se setkala na kultx s tím, že přinejmenším pár lidí nevidí na tomto dílu nic vtipnýho...
"Mluvící panenka? Koukni se jí na záda, je tam taková krytka a pod ní jsou baterky..."


Tahle epizoda má určitě humorné prvky, to nepopírám, ale celkové ladění je spíš hororové, ne? Rozhodně se u ní neválím smíchy. :shock: A takovéto vtipné rozhovory mezi MS jsou celkem časté i v jiných epkách. Prostě např. u Bad Blood či Dreamlandu se fakt řehním od začátku do konce, kdežto tady ani omylem. Našla bych určitě nejmíň pět humornějších
epizod, než je tato. Ale každý to můžeme vidět jinak, to je právě na tom to zajímavé. ;)


Mám stejný názor. Chinga rozhodně disponuje několika opravdu vtipnými momenty, ale smíchy u ní neslzím. Nepřipadá mi, že jěch několik rozhovorů mezi Mulderem a Scullyovou přerazí mrazivé ladění příběhu. Na Chucky to sice nemá, po shlédnutí se neděsím pohledu na panenku/do zrcadla/do mrazáku v obchodě, ale atmosféra Chingy je rozhodně potemnělá a humor spíš hořký až neutrální.
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Chinga

Odeslatod 16mino28 v 29 bře 2011 19:29

Tak toto ma bavilo ešte viac ako film Chucky. Úžasné výkony všetkých hercov na čele s tou malou autistkou a jej podarenou hračkou. Drsné scény striedajú tie vtipnejšie, obzvlášt vydarené prestrihy na znudeného Muldera. Až tesne po jej pozretí som sa dozvedel, že práve toto bola tá slávna epizóda Stephena Kinga, kráľa horroru. A musím povedať že Stephen ma vôbec nesklamal, príbehu dokázal vdýchnuť svoj typický nádych a hravo si pritom poradil aj zo vtipnou stránkou. Výborná práca, Kinga mohli nechať napísať viacero epizód.
Uživatelský avatar
16mino28
 
Příspěvky: 46
Registrován: 18 úno 2011 11:18
Bydliště: Liptovský Mikuláš - Slovakia


Zpět na 5. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron