Home

24 epizod Akt X z let 1996-1997

Moderátor: Luki

Re: Home

Odeslatod XGirl v 09 čer 2008 19:14

Skončit u FBI je hodně vtipné, to už jsem zapomněla, že tam je :lol: :lol: Ale Mulderova romantická představa života na venkově je v tomhle díle vážně docela humorná, zvlášť jak srovnává USA z konce 90. let když se odehrává epizoda s tím ,jak jako děti nemuseli zamykat dveře, což byl konec těch šedesátých :D
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Home

Odeslatod nabaa v 09 čer 2008 21:10

XGirl píše:Skončit u FBI je hodně vtipné, to už jsem zapomněla, že tam je :lol: :lol: Ale Mulderova romantická představa života na venkově je v tomhle díle vážně docela humorná, zvlášť jak srovnává USA z konce 90. let když se odehrává epizoda s tím ,jak jako děti nemuseli zamykat dveře, což byl konec těch šedesátých :D


A hlavně jak ho pak Scullyová popichuje, jestli by tam po tom všem vážně chtěl ještě žít. A Mulderova odpověď, že ne pokud nenaladí baseball, či jak to tam bylo. :D A hláška dílu? "Dobrou noc, Muldere." "Dobrou noc, mami." :lol:
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Home

Odeslatod XGirl v 10 čer 2008 08:27

Já si prostě Muldera, absolutně nepraktického člověka, neumím představit, jak se stará o domek v nějakém zapadákově :lol: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Home

Odeslatod nabaa v 10 čer 2008 08:32

XGirl píše:Já si prostě Muldera, absolutně nepraktického člověka, neumím představit, jak se stará o domek v nějakém zapadákově :lol: :lol:


Však to tam Scullyová naznačuje, když mu říká, že kdyby měl chvíli existovat bez mobilu, upadl by do katatonní schizofrenie. :D Ale na druhou stranu Mulder nevyrůstal ve velkoměstě a staré návyky se prý nezapomínají. Jen nevím, jestli by tam dostal Scullyovou...i když s prasaty to umí,to má nakoukaný z Babe. :lol:
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Home

Odeslatod XGirl v 10 čer 2008 09:58

Třeba se to dozvíme už teď ve filmu, jak jim ta společná domácnost bude nebo nebude šlapat (pokud tedy ten dům je opravdu jejich). Každopádně by to určitě vedlo k řadě vtipných situací - viz. Arcadia :lol: :lol: Prasata, kdo by si tuhle památnou scénu nepamatoval! :D
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Home

Odeslatod haci v 10 čer 2008 18:31

nabaa píše:
XGirl píše:Já si prostě Muldera, absolutně nepraktického člověka, neumím představit, jak se stará o domek v nějakém zapadákově :lol: :lol:


Však to tam Scullyová naznačuje, když mu říká, že kdyby měl chvíli existovat bez mobilu, upadl by do katatonní schizofrenie. :D Ale na druhou stranu Mulder nevyrůstal ve velkoměstě a staré návyky se prý nezapomínají. Jen nevím, jestli by tam dostal Scullyovou...i když s prasaty to umí,to má nakoukaný z Babe. :lol:


Scully by šla za ním kamkoliv, z toho strach nemám. Muldy se později ukázal být skvělý instalatér a to ostatní příjde samo. :mrgreen: M a S s prasaty to Muldyho vzrušovalo (nebo co to říkal) :lol:
Uživatelský avatar
haci
 
Příspěvky: 238
Registrován: 14 dub 2008 11:58
Bydliště: Prostějov

Re: Home

Odeslatod nabaa v 10 čer 2008 21:39

haci píše:
nabaa píše:
XGirl píše:Já si prostě Muldera, absolutně nepraktického člověka, neumím představit, jak se stará o domek v nějakém zapadákově :lol: :lol:


Však to tam Scullyová naznačuje, když mu říká, že kdyby měl chvíli existovat bez mobilu, upadl by do katatonní schizofrenie. :D Ale na druhou stranu Mulder nevyrůstal ve velkoměstě a staré návyky se prý nezapomínají. Jen nevím, jestli by tam dostal Scullyovou...i když s prasaty to umí,to má nakoukaný z Babe. :lol:


Scully by šla za ním kamkoliv, z toho strach nemám. Muldy se později ukázal být skvělý instalatér a to ostatní příjde samo. :mrgreen: M a S s prasaty to Muldyho vzrušovalo (nebo co to říkal) :lol:


Jj, ptal se Scullyové, jestli by si o něm jako o muži myslela míň, kdyby jí řekl,že ho to docela vzrušuje.. :D Škoda, že mu neodpověděla. Mě by ta odpověď dozajista velice zajímala. :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Home

Odeslatod haci v 11 čer 2008 09:48

nabaa píše:
Jj, ptal se Scullyové, jestli by si o něm jako o muži myslela míň, kdyby jí řekl,že ho to docela vzrušuje.. :D Škoda, že mu neodpověděla. Mě by ta odpověď dozajista velice zajímala. :D


Tak tato odpověď by zajímala každého. :mrgreen:
Uživatelský avatar
haci
 
Příspěvky: 238
Registrován: 14 dub 2008 11:58
Bydliště: Prostějov

Re: Home

Odeslatod k212 v 19 čer 2008 21:31

byzoparanoid píše:Tieto rozhodnutia amerických cenzorov sú úplne scestné. Neviem, prečo si myslia, že keď vystrihnú detský plač, tak ochránia spoločnosť pred vážnymi negatívnymi dôsledkami. Hlavne, že spravodajské televízie dávajú správy o krvákoch odohrávajúcich sa na bojiskách a detailne to odprezentujú. To im nevadí.

To je přesně ono, stačí si pustit jakékoliv televizní zpravodajství a i ten nejmenší človíček má šanci vidět realné násilí a brutalitu. Nehledě na to, že při tom obvykle oběti hezky detailně ukážou a veškerá důstojnost člověka jde stranou, njn pro sledovanost všechno, že.

Jinak Home je super díl, mám ho moc ráda díky tomu, že velmi umně skloubil morbidní zábavu s vážnou záležitostí. A černý humor já ráda a to moc. A navíc se mi líbí výprava .. to idylický městečko, modrá obloha, prasátka, hezký kontrast s tím, co se děje v domečku pod postelí. Mulder mudrující o dětech a rodině, životě na venkově, wow. To prostě nemá chybu :lol:
--- resistance was futile, i'm assimilated shipper ---
Uživatelský avatar
k212
 
Příspěvky: 80
Registrován: 14 dub 2008 10:16
Bydliště: Náchod reál, jinak Delta Kvadrant Unimatrice X

Re: Home

Odeslatod Josephine v 30 čer 2008 18:40

Nejšílenější na tomto hororovém dílu je, jak matka zpod postele chce,aby se jí "chlapci ukázali" a jak je chválí, jak jsou krásní :roll: :mrgreen: :shock: :o
Genetika je hnus a v USA je možné všechno... Co já už četla.. Třeba o sériových vrazích, tak už se nedivím fakt ničemu. Proč je jich 75 procent z celého světa koncentrováno právě v USA...? :roll:
Josephine
 
Příspěvky: 32
Registrován: 29 čer 2008 21:17
Bydliště: Ostrava

Re: Home

Odeslatod Leblanc v 01 črc 2008 09:52

Josephine píše:Nejšílenější na tomto hororovém dílu je, jak matka zpod postele chce,aby se jí "chlapci ukázali" a jak je chválí, jak jsou krásní :roll: :mrgreen: :shock: :o


Njn, pro každou matku je její dítě nejkrásnější :lol: Skvělý díl a nezapomenutelná scéna s prasátky!
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Home

Odeslatod yscully v 01 črc 2008 22:45

Právě jsem to dokoukala. Rozhovor na lavičce před šerifovou kanceláří se mně líbí zatím asi nejvíc z celýho seriálu, zopakovala jsem si ho snad čtyřikrát a úplně jsem se rozněžnila: Jak byli oba zdrblí z toho mimča, pak srandičky a pak přechod zpátky na vážnou notu; to, co si při tom vtipkování sdělili, jak se Scully smála a styděla a věta, kterou to Mulder celý uzavíral... nádhera, fakt, nenacházím slova :)

Bude se mně dobře usínat, což mě překvapuje, po takové kentus-epizodě :mrgreen:
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Home

Odeslatod detillo v 07 srp 2008 19:31

V originále říká Mulder "I never saw you as a mother before" ;) , což (pro neangličtináře) znamená něco jako "Nikdy předtím jsem v tobě neviděl matku" a já osobně nechápu, proč to autor překladu nahradil něčím, co v originále vůbec není a naopak něco dost důležitýho vynechal :evil: :!: :!: Takovýhle překlady mě štvou a myslím, že vůči českým divákům nejsou fér. Sama překládám dost a vím, že něco doslova přeložit nejde,ale v vtomhle případě (stejně jako s tím "dinosaurem" v úvodní scéně - ve skutečnosti Scully říká, že přestala pracovat pro FBI a stala se mluvčí nebo tak něco, už si nepamatuju...) si překladatel měl dát víc záležet. Během scény s prasaty říká Scully v originále, že o víkendu hlídala synovce, to se v české verzi diváci taky nedozví - a přitom je to taková miniperlička z jejího osobního života, která určitě za zmínku stojí. A Mulder při ladění televize říká, že by nemohl být bez NY Knicks - i to je celkem osobní informace (dozvíme se komu fandí), ale v češtině je nahrazena pouhou "televizí" :cry:
Jinak je Home výborná epizoda, vím, že má hodně kritiků, ale mně osobně se líbí.
On behalf of the International Jewish Conspiracy, I've got to inform you that we're almost out of gas
Uživatelský avatar
detillo
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04 črc 2008 19:33

Re: Home

Odeslatod MrSmith v 07 srp 2008 20:17

Home ma vela kritikov? Este som sa nestretol so ziadnym negativnym nazorom. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Home

Odeslatod detillo v 08 srp 2008 20:22

Jestli čteš anglicky, doporučuju mrknout na http://redwolf.com.au/xfiles/pdf/xf_guide_v1.0_A4.pdf
Tam je to propraný docela dost.
On behalf of the International Jewish Conspiracy, I've got to inform you that we're almost out of gas
Uživatelský avatar
detillo
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04 črc 2008 19:33

Re: Home

Odeslatod MrSmith v 09 srp 2008 09:54

Su tam len dva negativne nazory ani neviem od koho. Aspon na tomto fore je tato epizoda velmi vychvalovana a odporucana aj pre neznalcov serialu, ktorych moze tato epizoda nalakat. Jedine sa hovori, ze je kontroverzna. No ale to nie je chyba.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Home

Odeslatod XGirl v 09 srp 2008 15:29

detillo píše:Takovýhle překlady mě štvou a myslím, že vůči českým divákům nejsou fér. Sama překládám dost a vím, že něco doslova přeložit nejde,ale v vtomhle případě (stejně jako s tím "dinosaurem" v úvodní scéně - ve skutečnosti Scully říká, že přestala pracovat pro FBI a stala se mluvčí nebo tak něco, už si nepamatuju...) si překladatel měl dát víc záležet. Během scény s prasaty říká Scully v originále, že o víkendu hlídala synovce, to se v české verzi diváci taky nedozví - a přitom je to taková miniperlička z jejího osobního života, která určitě za zmínku stojí. A Mulder při ladění televize říká, že by nemohl být bez NY Knicks - i to je celkem osobní informace (dozvíme se komu fandí), ale v češtině je nahrazena pouhou "televizí" :cry:

Proto je nejlepší koukat na Akta v originále s titulky (nebo i bez), jakkoli si práce dabérů cením a myslím, že Akta X jsou co se dabingu hlavních postav týká hodně povedené dílo, tak je fakt, že některé věci překladatelům unikly. Asi i proto, že překladatel nebyl žádný fanoušek, prostě další práce a hotovo :(
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Home

Odeslatod KayTee v 16 zář 2008 10:48

Tak jsem si včera tuto epizodku připomněla :-) Škoda, že pro mě už neměla takové kouzlo jako poprvé. Shipperské scény jsou roztomilé a Scullyová je tady nádherná - pro mě v této řadě je nejvíc scullyovská. Lezlo mi na nervy, když mi přítel neustále hučel do hlavy - bože, co to je za blbce? co to dělají? proč je nezastřelí..a tak... chroznýýý :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Home

Odeslatod xloverin v 16 zář 2008 12:09

KayTee píše: Lezlo mi na nervy, když mi přítel neustále hučel do hlavy - bože, co to je za blbce? co to dělají? proč je nezastřelí..a tak... chroznýýý :-D


To poznaaam. Moj otec je presne taky isty. Preto ked ideme daco spolu pozerat, tak ho dopredu varujem, nech zavrie usta :-D Pripadne mu ich zapcham popkornom alebo slnecnicovymi semiackami ;-D
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Home

Odeslatod nabaa v 16 zář 2008 17:14

xloverin píše:
KayTee píše: Lezlo mi na nervy, když mi přítel neustále hučel do hlavy - bože, co to je za blbce? co to dělají? proč je nezastřelí..a tak... chroznýýý :-D


To poznaaam. Moj otec je presne taky isty. Preto ked ideme daco spolu pozerat, tak ho dopredu varujem, nech zavrie usta :-D Pripadne mu ich zapcham popkornom alebo slnecnicovymi semiackami ;-D


To se mi nemůže stát, protože moje mamka jakmile sedne k televizi, tak spí. :D A já bych jí přitom ráda vysvětlila, jak se věci mají. :cry: :lol:
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na 4. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron