4. séria- všeobecne

24 epizod Akt X z let 1996-1997

Moderátor: Luki

4. séria- všeobecne

Odeslatod kimberly v 13 říj 2008 22:11

Dúfam, že to tu nepichnem nejako nevhod, alebo od veci, ale inšpirovala ma k tejto téme Krycekova zase raz brilantná recenzia obsahujúca zhrnutie...tak by sme tu mohli porečniť o tom, ako túto sériu vnímame, čo v nás zanechala, ako na nás pôsobí mytológia, alebo naopak jednotlivé diely a jej celková atmosféra, ako ju vnímame v kontexte celého seriálu... ;)
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: 4. séria- všeobecne

Odeslatod Luki v 14 říj 2008 12:58

4.série? Imho průměr. Drtivá většina epizod nijak nevybočuje z průměru a mezi nimi se krčí skvělé klenoty jako Home, Memento mori, Leonard Betts, Never Again a Elegy. Nebýt Scullyové rakoviny ani si nevzpomenu čeho se mytologie ještě týkala. Katasrofální Max/Tempus Fugit jsou zvlášť fajn ale koukat se na oba díly po sobě je účinnější než lahvička prášků na spaní. Opakování stejných postupů už pomalu začíná nudit a Tunguska/Terma patří sice k mým oblíbeným epizodám ale něco tak sterilního bych ve zbývajících sériích těžko pohledal. A to nemluvím o Scully a Mulderovi se zásahovkou na začátku Tungusky :roll:. Synchrony je další katastrofa která je až příliš ambiciózní na to aby jí utáhnul tak špatně napsaný scénář. Gethsemane a navazující Reduxy taky moc poutavosti nepobraly... teda Gethsemane a Redux II ano ale Redux jedna je se svými prázdnými nekonečnými proslovy naprosto ubíjející. Když už koukám na epizodu ze 4.série tak vybírám většinou ze šesti... zbytek mne nijak moc neláká.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: 4. séria- všeobecne

Odeslatod Utero v 14 říj 2008 15:46

Podle me nejtemnejsi serie ze vsech. Nejlepsi epizodou je pro me asi Momento Mori s nejlepsim voiceoverem ze vsech. Dalsi epizody, ktere radim mezi to nejlepsi jsou napr. Elegy, vytecna Never Again, thrillerova Unruhe nebo trikove vyborny Leonard Betts...hororove Home a Sanguinarium me taky dostali. Hlavne kdyz jsem videl na poprve Home tak jsem teda cumel kam az dokazali producenti zajit :) Co se tyka epizod co me sklamali tak urcite El Mundo Gira, opravdu nudna Unrequited a menci sklamani pro me znamenala The Field Where I Died. Ta epizoda je v historii Akt vazne vyhlasena, ale me toho bohuzel moc nerekla. Cely pribeh je podany moc prehnane a az prehnane moc se snazi dojmout. Nic proti tematu minulych zivotu, ale tohle bylo moc...Co se tyka mytologie tak musim souhlasit s Lukim, ze Tempus Fugit/Max obcas nudi, ale spatne nejsou. Tunguska/Terma je jedna z nejlepsich mytologii v serialu, o tom neni pochyb...Gethsemane odstartovala pro me mozna nejlepsi mytologii. Co se tyka jedine humorne epizody Small potatoes, tak ta si me ziskala hned na prvni shlednuti. Tehle serii bych dal dohromady tak 70-80%.
Naposledy upravil Utero dne 14 říj 2008 17:55, celkově upraveno 1
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: 4. séria- všeobecne

Odeslatod luca v 14 říj 2008 17:09

Mně se teda celá čtyřka líbí moc. Akorát bych také oželela El Mundo Gira (i když to Mulderovo "Maria, Maria" nemá chybu :lol: ) a Unrequited, to fakt byla nuda. Jinak mytologické i samostatně stojící díly mě bavily hodně. Tunguska/Terma je moje srdcová záležitost, a jak už jsem tady někde psala, Home jsem viděla jako vůbec první z celých Akt X, takže ji vážně miluju. Strašně ráda se koukám i na Never Again, Unruhe, Elegy, Demons i Paper Hearts, no a Memento Mori snad ani nepotřebuje komentář. Myslím, že kdybych měla vybrat podle mého nejlepší sérii celého seriálu, byla by to právě tahle, právě pro svoji temnost. Na druhé straně tak vyvažuju svoji náklonnost k šestce, která je úplně, ale úplně jiná, veselejší, hravější. 90%
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: 4. séria- všeobecne

Odeslatod MrSmith v 15 říj 2008 11:41

Stvorku mam rad. Podla mna skvela mytologia Tunguska/Terma, uzasna Getsemani a jej paradne pokracovania. (Az na tie neskor uz fakt otravne a prazdne preslovy) Inak ale tuto trilogiu povazujem za jednu z absolutne najlepsiech mytologickych epizod. Z nemytologickych su skvele Home, Unruhe, Paper Hearts, Leonard Betts, Never Again, Elegy, Memento Mori..Pomerne dost. Tiez sa mi aj celkom paci Tempus Fugit a Max. Hlavne sa mi to paci koli tomu, ze na scenu znovu prisli unosy, tie mi fakt chybali. Inac ale epizoda dej nijak neposuva ale na scenu unosu lietadla nikdy nezabudnem a rad si to pozriem.

Su tu ale aj epizody, ktore fakt nemam rad ako napr. otrasne El Mundo Gira, The Field Where I Died, neuveritelne nudny Kaddish a tiez aj Synchrony. To hlavne koli tomu, ze buducnosti z ktorej prisiel sa nezhoduje s datumom 22.12.2012. To ma fakt stve. Dufam, ze to nakoniec nedopadne tak, ze ku kolonizacii nakoniec nedojde. To by ma fakt poriadne nastvalo.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: 4. séria- všeobecne

Odeslatod xloverin v 15 říj 2008 11:55

Ja mam rada vsetky serie ;-)
Ale ku stvorke mam taky zvlastny vztah, pretoze prave vtedy boli Akty X na vrchole, davala ich pomaly kazda druha stanica. Prave stvrtu seriu som sledovala asi na troch staniciach :-) Takze tieto epizody si pamatam asi najviac z celej serie. Najmenej ma uputala prave Musings of CSM, pretoze napriek tomu,ze Williama B. Davisa velmi obdivujem a mam rada ako herca, postava CSM je mi neuveritelne nesympaticka :-)
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: 4. séria- všeobecne

Odeslatod mona lisa v 15 říj 2008 13:35

Pre mna v stvorke okrem Herenvolk bola najlepsia epizoda prave Musings of CSM. Vsade kde hral Fajciar to bol pre mna zazitok. A Velmi sa mi pacil mlady CSM. Jeho zivot bol tak zaujimavy. Dalsia vyborna epizoda pre mna bola Demons a Nepomsteni. Celkovo pre mna stvorka bola a cosi slabsia ako trojka a dvojka (mytologia aj nemytologicke), ale stale vyborna.
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: 4. séria- všeobecne

Odeslatod kimberly v 15 říj 2008 21:39

Štvrtá séria podľa mňa obsahuje hlavne kvalitné samostatne stojace epizódy. Už som sa niekoľko krát vyjadrila, že sa mi veľmi páči Paper hearts ako sonda do Mulderovej duše, ale Memento Mori ma nechytilo, aj keď nič proti kvalite. Je tu diel, ktorý nenávidím úplne najviac zo všetkých a to Leonard Betts, fakt hnus, pre mňa ďaleko za hranicou akéhokoľvek vkusu. Našlo sa tu aj zopár kvalitných výkrikov do tmy, ako Teliko, El Mundo Gira, Kaddish, Unrequited a Sychrony, kde som sa len s otvorenými ústami pozerala, či to naozaj...
Mytológia ma nezaujala, ani sa k nej moc nevraciam, ale uznávam, že Tunguska Terma je kvalitný dvoj diel veľmi ovplyvňujúci štruktúru celého seriálu a neváhala by som ho pustiť komukoľvek, kto o Aktoch X nechyruje.
Zero Sum vo mne zanechal trochu rozpačité pocity.
Diely, ktoré absolútne milujem a pre mňa patria k špičke sú The field where i died, Unruhe, Small Potatoes, Elegy, Demons, Home a Never Again.
Páčilo sa mi aj Sanquinarium.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: 4. séria- všeobecne

Odeslatod Petraela_x v 23 led 2009 17:30

Ja sa stále rozhodujem, ktorú sériu si kúpim na DVD a stále sa mi, neviem prečo, núka táto :D
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Re: 4. séria- všeobecne

Odeslatod petrazelva v 19 úno 2009 20:38

Tak jsem si v minulých v posteli strávených dnech projela většinu epek z této série a šla jsem do toho bez jakéhokoli očekávání, abych si utvořila názor (nebo spíš přetvořila). A dospěla jsem k jednoduchému závěru - tahle série je imho prostě skvělá. Je tam spousta vynikajících a nezapomenutelných dílů, zajímavě se vyvíjející mytologie, úžasné herecké výkony, je vidět sehranost, prostě kvalitativně na dost vysoké úrovni. Spousta dílů, které jsem měla zafixované jako nic moc, mě příjemně překvapila.
Sice mě to dovedlo k myšlence, že možná postupem času budu mít ráda úplně všechny série a epky (pravděpodobně z toho důvodu, že se pomalu začínám smiřovat s tím, že nic moc dalšího už asi nebude :'-(), každopádně ve výsledku po shlédnutí mám ze čtverky hodně dobrej pocit. Našly se asi jen 2 nebo 3 epky, který bych si neměla chuť pustit kdykoli, a to je hodně slušné.
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha


Zpět na 4. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron