Tunguska/Terma

24 epizod Akt X z let 1996-1997

Moderátor: Luki

Tunguska/Terma

Odeslatod Utero v 18 čer 2008 01:04

ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

No nemyslite, ze tohle je nadherna, dobrodruzna podivana? Po Piper Clip/Apocrypha prichazi dalsi mytologicky dvojdil o cernem oleji. Myslim, ze to nema chybu. Tunguska ma naprosto vyborny zaver kdy vidime bezmocneho Muldera v siti a najednou to zname "to be continued" a nezbiva nic jineho nez tam sopnout jeste lepsi pokracovani. Musim rict, ze pri scene kdy se najednou Mulder objevi u soudu mi naskocil veliky usmev, myslim, ze nam vsem, i Scully. Nasledovalo zname shipperske obeti. Taky byla vyborna Mulderova reakce na otazku smesneho soudce "to nam tu chcete povidat o zelenych muzccich?". Mulder tam vsem dokazal, ze pro pravdu udela vsechno....Tenhle dvojdil je vazne velka podivana.
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod kimberly v 18 čer 2008 08:37

Jasné. Absolútna klasika. Moja babka so mnou odpozerala takmer všetky dielov Akty x a povedala, že toto jej utkvelo najviac, aj sme si to najviac krát pozreli. Mulderov a Krycekov výlet je jednoducho nezabudnuteľný. Ani ma tak nezaujal ten čierny olej ako to všetko okolo toho. A úplne najlepšia je tá scéna so súdnou sieňou. Málokedy si Mulder a Scullyvoá tak šťastne padli do náručia ako tam. Skutočne výborne!
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod XGirl v 20 čer 2008 12:34

Taky mám tenhle dvojdíl strašně ráda - hned po Anasazi/Blessing way/Paper clip asi nejlepší mytologie...Rozhodně by si ho 30.6. v den výročí (letos rovných sto let) od Tunguské katastrofy měl každý správný fanoušek pustit ;)

Parádní byl i návrat Kryceka, jeho scény s Mulderem jsou nabité akcí, oba se zároveň navzájem nenávidí a přesto potřebují aby postoupili vpřed, takže spolu musí nějak vyjít...další bezvadná část je v ruském gulagu, myslím, že málokdy jsme viděli takhle hodně vyděšeného Muldera, tady asi vážně věděl, že končí legrace...
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod kimberly v 22 čer 2008 10:48

A ako ich v tom gulagu naháňajú na koňoch! Vždy si to veľmi rada pozriem, myslím že úplne klasická, fantastická mytológia, ale už sa vlastne opakujem, len som to teraz videla, tak ma to núti komentovať :D
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod XGirl v 30 čer 2008 18:12

Tak kdopak jste si dnes ke stému výročí od dopadu "tunguzského meteoritu" připomněl tuto událost shlédnutím epizody? ;) Já ano a jsem nadšená jako vždycky, této mytologii se nedá nic vytknout...
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod Utero v 30 čer 2008 18:21

XGirl píše:Tak kdopak jste si dnes ke stému výročí od dopadu "tunguzského meteoritu" připomněl tuto událost shlédnutím epizody? ;) Já ano a jsem nadšená jako vždycky, této mytologii se nedá nic vytknout...


Ja na ni koukal pred nedavnem, takze kdybych na ni zase dnes koukl tak by me to asi moc nebavilo. Potrebuju si od epizod davat nejaky ten cas nez se na ne znova podivam.
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod petrazelva v 30 čer 2008 19:20

XGirl píše:Tak kdopak jste si dnes ke stému výročí od dopadu "tunguzského meteoritu" připomněl tuto událost shlédnutím epizody? ;) Já ano a jsem nadšená jako vždycky, této mytologii se nedá nic vytknout...


To už je sto let? Týjo, to to letí.. Tak to bych se měla mrknout, takové kulatiny se musí náležitě oslavit ;)
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod kimberly v 20 črc 2008 01:45

Inak...teraz sa trochu červenám a tým skôr keďže som túto mytológiu toľkokrát videla...ale prečo vlastne Krycek prišiel o ruku? :roll:
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod luca v 21 črc 2008 11:25

kimberly píše:Inak...teraz sa trochu červenám a tým skôr keďže som túto mytológiu toľkokrát videla...ale prečo vlastne Krycek prišiel o ruku? :roll:



Uříznou mu ji lidi schovávající se v lesích, aby ho uchránili od nakažení černou rakovinou.
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod MrSmith v 21 črc 2008 12:52

luca píše:
kimberly píše:Inak...teraz sa trochu červenám a tým skôr keďže som túto mytológiu toľkokrát videla...ale prečo vlastne Krycek prišiel o ruku? :roll:



Uříznou mu ji lidi schovávající se v lesích, aby ho uchránili od nakažení černou rakovinou.

Ale ako to pomoze? Ved cierny olej sa nedostava do tela cez ruku.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod kimberly v 21 črc 2008 13:12

MrSmith píše:
luca píše:
kimberly píše:Inak...teraz sa trochu červenám a tým skôr keďže som túto mytológiu toľkokrát videla...ale prečo vlastne Krycek prišiel o ruku? :roll:



Uříznou mu ji lidi schovávající se v lesích, aby ho uchránili od nakažení černou rakovinou.

Ale ako to pomoze? Ved cierny olej sa nedostava do tela cez ruku.

Však? Mám veľkú medzeru v tejto udalosti...stále mi nie je jasná...
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod mona lisa v 21 črc 2008 13:42

Na tie testy s ciernym olejom mohli ist iba uplne zdravy ludia. Takze jednoruky nema sancu a preto sa ludia mrzacili. Radsej zit bez ruky ako ist na testy a uz sa nikdy nevratit. Nema to nic spolocne s prienikom oleja do ruky. Skratka potrebovali zdravy testovaci material. Podla mna uplne bezny postup sa pouziva aj v nasej experimentalnej medicine, samozrejme nemam na mysli cierny olej :D Aj testovanie na zvieratach sa vzdy robi na specialne vyslachtenych a zdravych jedincoch, ti s nejakou vadou sa z experimentov vylucia.
Krycekovi ju usekli, lebo mu chceli pomoct. Mysleli si, ze aj on sa stane pokusnym kralikom, nevedeli, ze je to kumpan prave tych, co experimenty robia. Skoda, celkom by som mu to priala, sviniar jeden zakerny :!: Ale aj ta ruka bol dobry napad 8-)
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod petrazelva v 21 črc 2008 17:10

No, taky mu mohli udělat něco menšího.. Uříznout ruku, to už je dost drasťák. Ale na druhou stranu aspoň tak vznikla kultovní scéna s šálkem čaje :)
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod XGirl v 21 črc 2008 17:27

Nejsem si jistá, ale když jsem si v pátek pouštěla The Truth, tak tam bylo řečeno, že si ty ruce uřezávali kvůli jakémusi sledovacému zařízení v podobě proteinu v jizvách po očkování proti neštovicím. JInak by přece stačilo, kdyby si tu ruku usekli za zápěstím a hotovo... Ačkoli možná by stačilo to místo s jizvou nějak poškodit, třeba vypálit nebo tak něco a mělo by to mít stejný efekt, takže fakt nevím... :?
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Tunguska/Terma

Odeslatod KayTee v 29 říj 2008 00:42

Výborná mythologie. Baví mě pořád..a nejlepší scéna je jednoznačně v soudní síni :-) A pak zavřená Scullyová :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away


Zpět na 4. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron