Talitha Cumi-Herrenvolk

24 epizod Akt X z let 1996-1997

Moderátor: Luki

Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod kimberly v 30 kvě 2008 09:44

Polia so včelami ma na Aktoch X vždy fascinovali. Veľmi silná je scéna, kedy Mulder pozerá v nemocnici na svoju matku a do očí sa mu nahrnú slzy...A k tomu ešte pôsobivá smrť pána X ako vlastnou krvou píše na zem odkaz...
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod Utero v 30 kvě 2008 14:17

Velmi dobre naslapana mytologie. Muj oblibeny lovec opet nesklamal. Vyborna byla scena v Herrenvolk kdy lovec rozrazil tu telefonni budku, to bylo akcni. Dulezita smrta pana X a nastup Mulderova noveho informatora. Vyborna, napinava mytologie.
Naposledy upravil Utero dne 08 čer 2008 12:41, celkově upraveno 1
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod kimberly v 31 kvě 2008 15:48

Tieto dva diely sú veľmi zaujímavé nielen tým, že sa v nich objavuje aj zmienka o čudnom prepojení pani Mulderovej a Fajčiara, ale retrospektívami, v ktorých sa objavujú už dávnejšie mŕtvi muži: Bill Mulder a Muž z Pentagonu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod MrSmith v 02 čer 2008 16:58

Nebola tam retrospektiva, len sa Jerremiah zmenil na Muza z Pentagonu a Mulderovho otca. Alebo bola aj retrospektiva?
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod mona lisa v 02 čer 2008 18:55

Vyborna dvoj-epizoda. Lovec bol naozaj chladnokrvny. A mala som naozaj strach, ze v tej nemocnici Mulder odpraskne svojho milovaneho otca - CSM :lol:
Ale co je evidentne: CSM ma rad pani Mulderovu. Vsimli ste si, ako sa zatvaril, ked mu ten tlstoch s otrasnym chrupom povedal, ze rozhlasi info, ze "zivot p. Mulderovej je ohrozeny a zomrie neprirodzenou cestou"? Ako sa vylakal a nepacilo sa mu to. A ta scena na konci, kde nataral Lovcovi ten smiesny dovod, preco ma udajne vyliecit p. Mulderovu.
Ale tato epizoda mi zanechala dve nezodpovedane otazky: Bol Jeremiah Smith ten isty ako v "This is not happening"? Nezabil ho tu lovec? A ako to, ze Lovec nezomrel po prepichnuti sije. Ved ta zbran mala zabit mimozemstana. Je lovec nejaka vyssia bytost nez oni???
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod Utero v 02 čer 2008 19:13

tlstoch s otrasnym chrupom :lol: to me pobavilo
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod XGirl v 03 čer 2008 16:17

Já myslím, že Jeremiah Smith je ten stejný, jako v TINH, i když těžko říct, už tady v Talitha cumi je přece Jeremiahů Smithů několik, takže je i možnost, že by se někde ukrývali další...Stejně tak s Lovcem, také si myslím, že není jen jeden - jak by se např. uzdravil z pobodání včelami, když v budoucích dílech po tom nemá ani stopy? Nebo v Unnatural, kde se objevuje v padesátých letech a vypadá pořád stejně? Taky bych spíš sázela na to, že Lovců je víc identických kopií.
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod MrSmith v 04 čer 2008 18:03

Lovcov je viac, prezradil na m zo zaver Without. Nevysvetluje to ale preco neozmrel po prebodnuti sije. Vo Without zomrel po obycajnom vystrele z pistole.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod kimberly v 05 čer 2008 22:34

Príde mi to s tými lovcami akési nedomyslené, ale nevylučujem, že to mám slabo napozerané, akosi sa v tejto problematike zle orientujem, mám tu veľké medzeri a veľa nezodpovedaných otázok... :?
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod MrSmith v 06 čer 2008 11:28

Mozeme si povedat, ze to prezil koli tomu lebo mu to Mulder zapichol zle.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod kimberly v 06 čer 2008 20:24

MrSmith píše:Mozeme si povedat, ze to prezil koli tomu lebo mu to Mulder zapichol zle.

Aj ja si to myslím.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod petrazelva v 03 říj 2008 10:46

Tak jsem se včera znova mrkla na tenhle dvojdíl a docela dobrý, i když na předchozí trilogii (Anasazi aspol.) to podle mě prostě nemá. Ale každopádně jsme se tu dozvěděli spoustu informací, které vyvolaly ještě víc otázek.
Teprve nedávno jsem si všimla jedné kuřákovy věty, která je pro mě od té doby nezappmenutelná - (v rozhovoru s Jeremiášem) The question is irrelevant and the outcome inevitable - the date is set! Drsné jak, jak tomu Scully taky pomalu přichází na kloub (Smallpox erradication programme). No a Jeremiáš(ové) a lovci.. husí kůži nahánějící.
Ale myslím si, že ten lovec, co uzdravil paní Mulderovou, je ten popíchanej od včel. Přišlo mi, že má něco jako zbytky po píchancích na tváři, ale možná jsem se špatně dívala, nevím.
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Talitha Cumi-Herrenvolk

Odeslatod XGirl v 22 led 2009 16:32

Jj, je to určitě ten samý, v tomto dvojdílu se objevuje Lovec jen jeden. Včera jsem si tuhle mytologii pustila a musím znova uznat, jak kvalitní a přitom nepříliš často vzpomínaná je - zvlášť první Herrenvolk je přitom dost akční -rvačka Muldera s panem X, střelba v restauraci, konfrontace s Kuřákem, další honička s Jeremiášem, tam není ani jedna chvíle, kdy by se člověk nudil, kdy by se na obrazovce odehrávalo něco zbytečně. Talitha cumi už je v pomalejšm tempu, ale zase rozehrává důležitou mytologii - včely a očkování proti neštovicím, o kterém se dozvíme víc v následující mytologii Tungusce.

A abych nezapomněla, opět je tu něco pro shippery - Mulder dostne od Scullyové přes ramena teplou deku a scéna, kdy jí pláče v náručí je taky hodně známá ;) :D
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová


Zpět na 4. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron