The field where i died

24 epizod Akt X z let 1996-1997

Moderátor: Luki

The field where i died

Odeslatod kimberly v 27 dub 2008 21:48

Musím povedať, že mám o tejto epizóde veľmi vysokú mienku. Podľa mňa je dokonalá po všetkých stránkach, ale hlavne tej obsahovej. Celkový príbeh ma nadchol. To, že existujú duše, ktoré sa vo všetkých životoch spolu objavujú stále dookola a dookola, vždy v iných podobách, ale stále spolu a ako tam Mulder stojí na poli s rozthnutou fotografiou...veľmi silný emotívny moment.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: The field where i died

Odeslatod Luki v 27 dub 2008 21:52

Imho průměr který schazují zbytečné roztahané a nudné momenty.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: The field where i died

Odeslatod Angelitos v 27 dub 2008 22:55

Nevím, co vadí Lukimu :lol: každopádně podle mě je to jedna z hodně dobrých epizod, která v sobě něco má. Je hodně na přemýšlení a jedna z těch kvalitních :) Nadchla mě hlavně ta myšlenka celého dílu.
Krásné :)
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: The field where i died

Odeslatod XGirl v 28 dub 2008 08:39

Mně se taky tenhle díl líbí, jediná slabina, když jsem ho kdysi viděla poprvé byl podle mě dabing - ano, myslím tu scénu Mulderovy hypnózy. Je mi jasné, že líp to prostě nejde, přesto si tuhle epizodu pouštím radši v originále. A ty fotky - prý to dělali tak, že z jedné staré vzali vlasy, z druhé oči a tak dále, až dostali někoho docela podobného Davidovi Duchovnymu :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: The field where i died

Odeslatod kimberly v 04 kvě 2008 10:18

Mne sa najviac páči tá myšlienka, že určité duše prichádzajú na zem vždy spolu. V iných vzťahoch,ale vždy spolu.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: The field where i died

Odeslatod kimberly v 04 čer 2008 21:12

ObrázekObrázekObrázekObrázek
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: The field where i died

Odeslatod petrazelva v 04 čer 2008 22:23

Tak tady pro změnu mně asi něco uniklo, protože musím přiznat, že když jsem ten díl viděla naposled (a nejsem si jistá, zda to náhodou nebylo vůbec poprvé) někdy kolem Vánoc, tak se mi moc nelíbil. Ale když jsem pak nedávno viděla Hellbound (byl to ten díl o tom stahování z kůže?!), tak jsem si na tuhle epku nějak vzpomněla a řekla jsem si, že jí musím dát ještě šanci. Zatím sem se teda k tou nedostala, ale chystám se na to. Každopádně mám v mp3 Paracelsa/Mulderův voiceover a ten se mi teda moc moc líbí!
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: The field where i died

Odeslatod kimberly v 12 čer 2008 21:19

petrazelva píše:Tak tady pro změnu mně asi něco uniklo, protože musím přiznat, že když jsem ten díl viděla naposled (a nejsem si jistá, zda to náhodou nebylo vůbec poprvé) někdy kolem Vánoc, tak se mi moc nelíbil. Ale když jsem pak nedávno viděla Hellbound (byl to ten díl o tom stahování z kůže?!), tak jsem si na tuhle epku nějak vzpomněla a řekla jsem si, že jí musím dát ještě šanci. Zatím sem se teda k tou nedostala, ale chystám se na to. Každopádně mám v mp3 Paracelsa/Mulderův voiceover a ten se mi teda moc moc líbí!

Rozhodne si to pozri a ani trochu neváhaj.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: The field where i died

Odeslatod nabaa v 12 čer 2008 21:51

Já nevím, mám z téhle epizody rozporuplné pocity. Koukla jsem na ni asi před týdnem a ačkoliv jsem ji viděla poněkolikáté, nemůžu říct, že by mě vyloženě nadchla. Ale ani že bych se u ní nudila. Rozhodně je to téma k zamyšlení, že se někteří lidé setkávají pořád dokola, ale já na ty minulý a budoucí životy moc nejsem, tak možná proto mě to nestrhlo. I když mám ráda tahle zamyšlení a epizody ve stylu "angst", což tahle určitě je, zvlášť vezmeme-li v úvahu, že Mulder Scullyové vesměs ukázal, že vždycky byli "jen" přátelé, zatímco on miloval někoho jiného, což pro Scullyovou muselo být trauma. Nicméně asi si The field where I died zase dlooooouho nepustím.
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: The field where i died

Odeslatod kimberly v 13 čer 2008 17:51

Nemyslím si, že tým tvorcovia chceli povedať, že Mulder vždy miloval niekoho iného...bolo tam povedané, že sa tie duše stretávajú vždy v inom zložení. Je pravdou, že na adresu Melissy hovoril, že ich vždy niekto rozdelí, ale nemuselo to znamenať, že boli vždy v mileneckom vzťahu. Scullyová tomu celému zase moc neverila, tak snáď bola ušetrená aj traumy :)
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: The field where i died

Odeslatod Utero v 14 čer 2008 19:01

Taky mam z epizody rozporuplny pocit. Mozna je to tim, ze ji mam zatim moznost videt pouze v dabingu. Cesky dabing je sice fajn, ale tady bylo nekolik scen co nadabovat nejdou. Takze mozna az ji uvidim v originale, bude se mi libit. Stejne ji dam tak 80% za zajimavou myslenku a celkem dojemny pribeh.
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: The field where i died

Odeslatod MrSmith v 14 čer 2008 19:17

Myslienka bola sice zaujimava, pre mna ale urcite nie. Minule zivoty, tato temu sa mi vobec nepozdava a nepaci sa mi, ze duse si len tak poletuju. My si zijeme vlastny zivot najdeme si lasku a zomrieme. Preco by som potom mal sa narodit ako niekto iny? Preco by v mojej blizkosti mala byt znova dusa mojej lasky? Okrem toho to ani nesedi s myslienkou Aktov X kde Mulder chce verit, ze zivot sa po smrti nekonci, ze jeho sestra zije v nejakom inom svete. Ako sa mohol stretnut s jej duchom ked podla tejto epizody sa duch vteli len tak do dalsieho zivota, ze zabudne na svoj minuly zivot? Myslienka dalsieho zivota sa mi pozdava ovela viac ako reinkarnacia.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: The field where i died

Odeslatod Herimína Froditová v 15 čer 2008 18:47

Mě osobně se tahle epka líbila-a moc :!: Doufám, že nejsem jediná, kdo pomalu půl děje probulel(nebo minimálně byl na měkko)... prostě doják :D
Herimína Froditová
 
Příspěvky: 11
Registrován: 13 čer 2008 18:58

Re: The field where i died

Odeslatod kimberly v 17 čer 2008 09:35

Herimína Froditová píše:Mě osobně se tahle epka líbila-a moc :!: Doufám, že nejsem jediná, kdo pomalu půl děje probulel(nebo minimálně byl na měkko)... prostě doják :D

Presne tak, zdieľam tvoj názor ;)
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: The field where i died

Odeslatod Milius v 09 črc 2008 23:04

Mně osobně Pole taky nevytrhlo-má krásnou atmosféru a postava Melissy je okouzlující,ale ten nápad,že se stejné duše v každém dalším životě znova shledají,mi připadla dost kýčovitá tak nevím...
Who are you?
A Number.
Your name?
Gone. Blown away. Into the sky.
Look up there.The sky is black. Black with names.
Uživatelský avatar
Milius
 
Příspěvky: 47
Registrován: 09 črc 2008 22:46
Bydliště: Šenov u Ostravy

Re: The field where i died

Odeslatod kimberly v 10 črc 2008 09:43

Vidím, že som tu takmer sama čo som z tejto epizódy hotová.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: The field where i died

Odeslatod XGirl v 11 črc 2008 10:51

Mně se tenhle díl líbí moc, už proto, že je v něm krásná hudba a zajímavé prostředí - ale vypjaté scény s hypnózou mám prostě radši v originále, než v dabongu, to je vše...nápad s minulými životy se mi zamlouvá, i když je zde trochu doveden do extrému, přesto bych tuhle epizodu hodnotila hodně vysoko.
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: The field where i died

Odeslatod detillo v 06 srp 2008 22:27

Já na minulý životy věřím, věřím, že si duše vybírá, do jakýho těla se narodí, takže je docela dobře možný, že se chce setkat s těma, který už "zná" ze svých dřívějších "pobytů" - to se pak může klidně stát, že lidi, se kterými jsme spojeni v tomhle životě, už jsme potkali v těch minulých - i když třeba v jiných vazbách, jako to říkal Mulder v hypnoze o sobě a Scully. Myslím, že si s touhle myšlenkou pohráli docela dobře a zas tak velkej kýč to není. A navíc skutečnost, že i skeptická Scully připustí, že by nezměnila ani jedniný den - 8-) Je tenhle díl opravdu první, kde Mulder osloví Scully jejím křestním jménem :?:
On behalf of the International Jewish Conspiracy, I've got to inform you that we're almost out of gas
Uživatelský avatar
detillo
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04 črc 2008 19:33

Re: The field where i died

Odeslatod MrSmith v 07 srp 2008 10:16

detillo píše:Je tenhle díl opravdu první, kde Mulder osloví Scully jejím křestním jménem :?:

Myslim, ze prvy diel kde ju oslovil krstnym menom bol Beyond The Sea.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: The field where i died

Odeslatod KayTee v 19 zář 2008 19:43

Tak nijak extra dojatá jsem z toho nebyla, ale uznávám, že tam bylo pár hezkých momentů. Příběh duší, které se pořád vracejí spolu se mi líbil. A pořád se v této řadě nemůžu vynadívat na Scully :-) Hrozně jí to sluší.
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Další

Zpět na 4. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron