Paper hearts

24 epizod Akt X z let 1996-1997

Moderátor: Luki

Paper hearts

Odeslatod kimberly v 27 dub 2008 21:43

Ak ma nejaký diel dojal a citovo zobral, tak je to práve tento. Myslím si, že je to najlepšie urobený diel, v ktorom sa preberá Samantha. Sú v tom emócie, má to zmysel...Prvý krát je nám ponúknutá myšlienka a varianta, že žiadny mimozemšťania, ale ľudská zloba odpravili Samanthu z tohto sveta. A scéna ako Roche Mulderovi utečie a chytí to dievča a je nervy drásajúca. Na konci zase z Muldera a Scullyovej cítiť do krásne porozumenie.
Naposledy upravil kimberly dne 14 čer 2008 10:16, celkově upraveno 1
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Paper hearts

Odeslatod kimberly v 31 kvě 2008 18:37

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Naposledy upravil kimberly dne 14 čer 2008 10:16, celkově upraveno 1
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Paper hearths

Odeslatod Angelitos v 07 čer 2008 21:43

I mě tento díl chytl za heart :) Moc se mi líbil, fakt poutavý :)
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Paper hearths

Odeslatod peta111 v 07 čer 2008 21:48

Myslím, že to jeden z prvních dílů, který přinesl myšlenku, že Samantha mohla zmizet úplně jinak než si Mulder představoval.
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Paper hearths

Odeslatod kimberly v 11 čer 2008 19:57

peta111 píše:Myslím, že to jeden z prvních dílů, který přinesl myšlenku, že Samantha mohla zmizet úplně jinak než si Mulder představoval.

A to je práve to, čo nechcel zrejme nikdy pripustiť: že by sa Samantha nestala obeťou toho, čomu roky verí, ale obyčajnej hnusnej ľudskej zloby.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Paper hearths

Odeslatod nabaa v 11 čer 2008 20:42

Na Paper hearts jsem si vzpomněla dneska, když jsem se dívala na Aubrey, kde Mulder říká, že sny jsou odpovědi na otázky, na které jsme ještě nenašli způsob, jak se zeptat. V Paper hearts mu to připomíná Scullyová. :) Jinak díl je to dobrý, ne že by mě nějak extrémně zaujal, ale rozhodně patří mezi ty velmi dobré.
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Paper hearths

Odeslatod kimberly v 13 čer 2008 17:51

Mňa fascinuje to spojenie s Alicou v krajine zázrakov...
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Paper hearths

Odeslatod nabaa v 13 čer 2008 21:02

A ráda bych opět upozornila na chybu v názvu epizody. Přemýšlela jsem,jestli to mám udělat, a rozhodla jsem se, že určitě ano. :D
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Paper hearths

Odeslatod kimberly v 13 čer 2008 21:30

nabaa píše:A ráda bych opět upozornila na chybu v názvu epizody. Přemýšlela jsem,jestli to mám udělat, a rozhodla jsem se, že určitě ano. :D

Hej a ako sa to píše?
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Paper hearths

Odeslatod Xeninka v 13 čer 2008 21:48

kimberly píše:
nabaa píše:A ráda bych opět upozornila na chybu v názvu epizody. Přemýšlela jsem,jestli to mám udělat, a rozhodla jsem se, že určitě ano. :D

Hej a ako sa to píše?

Bez toho druhého "h", prostě hearts...
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Paper hearts

Odeslatod Utero v 19 čer 2008 00:26

Tak musim souhlasit. Co se tyka Samathy je tohle nejlepsi epizoda na toto tema. Myslim, ze velky podil na dojemnosti cele epizody ma hudba. Nektere klavirni instrumentalovky byly vazne skvely. Pri scene Muldera v marnici s kostrou divky kdy byl Mulder citove na dne, byla pouzita fakt nadherna hudba. Celkove je dil vazne dojemny a hlavne ukazal, ze Samatha mohla zmizet za jinych okolnosti nez je unos mimozemstany. Celou pravdu jsme se samozrejme dozvedeli az v sedme serii. Epizoda samozrejme zaslouzi plne hodnoceni.
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Paper hearts

Odeslatod XGirl v 21 čer 2008 15:23

On ten její únos ve skutečnosti vlastně měl blíž k únosu člověkem, než např. k tomu, co se stalo Mulderovi v Requiem, takže se tenhle díl a hypotéza, že ji unesl člověk z masa a kostí zase tak nemýlila :( Ačkoli testy a spiknutí v tom svou roli měly.

Jinak tenhle díl nádherně ukazuje, co vlastně musela celé ty roky Mulderovic rodina cítit a prožívat, osobně se mi úplně sevřelo srdce, když šli agenti nález mrtvé holčičky oznámit jejím starým rodičům... :cry:
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Paper hearts

Odeslatod kimberly v 21 čer 2008 17:47

Áno, aj mne bolo do plaču. Akty X milujem, ale často krát sú vzdialené od reality. Toto bol až príliš realistický diel, taký čo sa môže prihodiť...
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Paper hearts

Odeslatod monkax v 21 čer 2008 22:05

Tento díl mě fakt chytil za srdce, ta jeho bolest a zoufalství-touha najít sestru.
Uživatelský avatar
monkax
 
Příspěvky: 239
Registrován: 13 dub 2008 17:56

Re: Paper hearts

Odeslatod KayTee v 29 říj 2008 00:49

Realistický příběh s dokonalou hudbou... Líbil se mi moc
Kolik takových srdíček ve skutečnosti je v našem skutečném světě? :(
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Paper hearts

Odeslatod petrazelva v 19 úno 2009 20:58

Skvělá epizoda, už od začátku dokáže vtáhnout do děje a nepustí. Příběh dalšího masového vraha, který by neměl být opomíjený, protože rozhodně disponuje spoustou kvalit - ať už je to úžasná hudba, výbornej scénář nebo zajímavé exteriéry. Alternativa k únosu Samanthy, zmatený a rozhozený Mulder, vytočený Skinda, strachující se Scullyová, no prostě vynikající koktejl, pro mě stopro.
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha


Zpět na 4. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron