Elegy

24 epizod Akt X z let 1996-1997

Moderátor: Luki

Elegy

Odeslatod kimberly v 21 dub 2008 10:23

Nepočula som veľa reakcií na túto epizódu, ale mňa osobne úplne nadchla. Je to diel, ktorý som videla pravdepodobne najviac krát z celého seriálu. Niekde sa uvádzal ako Elégia, niekde ako Omen smrti, oba názvy sa mi veľmi páčia-Elégia-žalospev, Omen smrti to, čo retardovaný pracovník kolkárne videl keď sa malo udiať nejaké nešťastie. Perfektné bolo aj to dievča ktoré videl zaseknuté v tom stroji na zdvíhanie kolkov. A ako tie ženy k nemu prehovárali s rozrezanými hrdlami...Plus Scullyovej interakcia k tomu...proste brilantné.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Elegy

Odeslatod Angelitos v 21 dub 2008 13:18

Musím říct, že kdy jsem tento díl viděla, úplně mě nadchnul. Ale úplně jsem tu epizodu, nevím proč, vypustila z hlavy. Je mi to ale moc líto, protože je fakt výborná. Celý ten příběh je tak zajímavý :) Musím říct, že když jsem byla nedlouho po epizodě na bowlingu, vzpomněla jsem si na to! :D
Bylo mi moc líto SCully když jí začala téct tak krev z nosu :cry: .
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Elegy

Odeslatod kimberly v 04 kvě 2008 10:16

Som si to porátala a zistila som, že tento diel som videla najčastejšie zo všetkých.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Elegy

Odeslatod kimberly v 31 kvě 2008 15:04

ObrázekObrázekObrázek
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Elegy

Odeslatod Utero v 29 čer 2008 01:16

Jedna z nejlepsich ze serie. Vazne prave Akty X jak maji byt! Zaslouzi si podle me plne hodnoceni. Je to proste brilantni zalezitost. Zezacatku se epizoda tvari tak, ze pujde o dalsi klasicky prumerny pripad. Pak, ale pride Scully a jeji zpoved u psycholozky a nahle se z toho stava nadprumernost. Myslim, ze pro kazdeho shippera oblibena zalezitost. Proste Gillian podle me predvadi krasny vykon a nechapu DD/Muldera ze nemel ani pocit ji treba obejmout protoze tady si o to rikala. Samozrejme krom bezmocne Scully epizoda vlastni spoustu skvelych scenech. Kdyz Scully uvidi ducha divky nebo silena sestra co na ni necekane zautoci. To byly momenty. Celkove, ale myslim, ze nejsilnejsi je rozhodne moment u psycholozky o tom cim vsim pro Scully Mulder je. A samozrejme zaverecny plac. Vazne vyborna zalezitost. Nedivim se kimberley, ze videla epizodu nejcasteji ze vsech, protoze tohle si opetovne uzivam i ja!

ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Elegy

Odeslatod nabaa v 29 čer 2008 09:46

Úžsný, úžasný, úžasný. Jedna z nejlepších epizod vůbec. Ze začátku se to jeví jako trochu srandička, jak Mulder a Scullyová leží na bowlingové dráze, Mulder a jeho nádherný strike a následné lití coly na místo kuželek, jenže pak začne příběh potemňovat a ve výsledku jsou z něj klasický hodně strašidelný a hodně napínavý Akta s neskutečně silným koncem, aspoň pro mě. Závěrečnou scénu v autě považuju za tu nejsilnější. Ta hrůza v očích Scullyové, když uvidí Harolda, je o to větší, že nejde o strach z ducha, ale o strach z toho, že umírá. A to, že ji Mulder na chodbě neobejmul, je jedině dobře, protože by to zpětně zbytečně shippersky osladilo celý díl a připravilo by ho to o kus atmosféry.
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Elegy

Odeslatod kimberly v 04 črc 2008 08:34

Som rada, že sa tu na tento diel objavili také pozitívne ohlasy. Skutočne moja srdcovka.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Elegy

Odeslatod peta111 v 27 srp 2008 21:45

Taky mám tenhle díl moc ráda. Vždycky jak se začnou zjevovat ti duchové, skoro mi běhá mráz po zádech.
Kromě toho je to (jak už tu bylo řečeno) hodně introspektivní epizoda. A to se mi líbí, že Scullyovou vidíme, že má strach.
A že ji Mulder neobejmul, je dobře - umocňuje to celkovou atmosféru a napětí mezi nimi! ;)
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Elegy

Odeslatod petrazelva v 19 úno 2009 21:22

Sice mě z toho dílu zas tak moc nemrazilo, ale i tak se mi líbil. Líbilo se mi, jak s tím Scully bojovala, jak na ní bylo vidět, že neví, co si myslet. Až k psycholožce šla, což předtím udělala jen jednou kvůli Donniemu.. Výborná výměna názorů, když to pak Mulderovi na konci řekla. Skvělá scénka taky na začátku, jak tam klečí u těch kuželek a Mulder tam leje tu limonádu.
A na konci, jak se Scully rozbrečí v tom autě, to je na mě hodně silné, emoce v téhle epce fakt lítají nahoru dolů.
Jo a právničku tam hraje ta doktorka z videokonference z IWTB :) (já vím, že jsem "blesk", ale úplně mě to udeřilo do očí, když jsem to teď viděla)
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Elegy

Odeslatod derena v 03 srp 2009 15:28

To ako Mulder hovorí Scully, že všetci tí ktorí videli tých duchov boli alebo sú smrteľne chorí, pri čom on sám nevedel že jedného videla aj Scully, mi príde ako veľmi silný okamih. Vlastne to celé, to že Scully nevie čomu má veriť ako bolo spomenuté, a keď od Muldera počula to čo počula. No neviem ako by som sa zachovala ja. Pekná časť.
derena
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 črc 2009 09:58


Zpět na 4. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník