Clyde Bruckman's Final Repose

24 klasických epizod z let 1995-1996

Moderátor: Luki

Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod Utero v 27 kvě 2008 20:15

Tak tohle je naprosto mistrovske dilo. Vyborny Peter Boyle, ktery za roli Clyda ziskal cenu Emmy pokud se nemylim. Vazne nezapomenutelna epizoda co zaslouzene boduje v anketach o nejlepsi epizodu serialu.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod petrazelva v 27 kvě 2008 20:46

Super fotky :) Úplně jsem si vybavila některé momenty.. Výborná epka, i když trošku smutná na konci..
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod KayTee v 28 kvě 2008 10:49

Jak se tam Scully hezky culí :-D tak nezvyklé pro ni :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod XGirl v 28 kvě 2008 11:48

Mně tam hrozně zaujala myšlenka toho, že kdyby se změnila jedna jediná věc, může se život ubírat úplně jinudy. Tohle téma se objevuje i v All Things a znám ho ještě z jedné povídky od Čapka, ale pokaždé mě nepřestává fascinovat, navíc, když si člověk uvědomí, že to tak fakt je... :o
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod KayTee v 28 kvě 2008 12:08

XGirl píše:Mně tam hrozně zaujala myšlenka toho, že kdyby se změnila jedna jediná věc, může se život ubírat úplně jinudy. Tohle téma se objevuje i v All Things a znám ho ještě z jedné povídky od Čapka, ale pokaždé mě nepřestává fascinovat, navíc, když si člověk uvědomí, že to tak fakt je... :o


Taky nad tím často přemýšlím. Co by se stalo, kdybych tenkrát nejela na tu brigádu, co by se stalo, kdyby mi tenkrát Renata nezavolala, kdybych neposlala ten mail, kdybych to a kdybych tamto.. přemýšlím, jestli by mě život odvál na tuto cestu, i kdybych nějaké věci udělala jinak než jsem je udělala.
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod XGirl v 28 kvě 2008 13:15

KayTee píše:přemýšlím, jestli by mě život odvál na tuto cestu, i kdybych nějaké věci udělala jinak než jsem je udělala.


Přesně! On se v té epizodě zamýšlí vlastně nad tím, jestli je všechno jenom sled náhod, nebo osud ("Proč tahle žena sbírala panenky? Co se v jejím životě stalo? Byl to jeden konkrétní moment, kdy si řekla aha, už vím, panenky? Nebo šlo o sled událostí, započatý v momentu jejího početí, že nakonec neměla jinou možnost, než panenky začít sbírat?") Tohle prostě vystihuje přesně - buď je všechno jenom náhoda, která určuje celý zbytek života, nebo je to osud a všechno vede k němu. Obojí najednou možné není, a pak si z toho máme něco vybrat ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod Utero v 28 kvě 2008 17:39

XGirl píše:
KayTee píše:přemýšlím, jestli by mě život odvál na tuto cestu, i kdybych nějaké věci udělala jinak než jsem je udělala.


Přesně! On se v té epizodě zamýšlí vlastně nad tím, jestli je všechno jenom sled náhod, nebo osud ("Proč tahle žena sbírala panenky? Co se v jejím životě stalo? Byl to jeden konkrétní moment, kdy si řekla aha, už vím, panenky? Nebo šlo o sled událostí, započatý v momentu jejího početí, že nakonec neměla jinou možnost, než panenky začít sbírat?") Tohle prostě vystihuje přesně - buď je všechno jenom náhoda, která určuje celý zbytek života, nebo je to osud a všechno vede k němu. Obojí najednou možné není, a pak si z toho máme něco vybrat ;)


Tak ted si to rekla dlouze a naprosto vystizne :)
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod petrazelva v 28 kvě 2008 22:25

Myslím, že většina lidí se nad tím čas od času zamyslí. Já nejsem výjimka. Je to zvláštní, když si to tak člověk vezme. A je pravda, že epky jako CBFR a all things mě nutí nad tím přemýšlet víc a víc. A popravdě nevím, která možnost je ta správná. Ale asi svým způsobem věřím, že naše cesta je tak nějak předurčená, i když jsou věci, o kterých se můžeme rozhodnout, jak dál.. no.. těžko říct..
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod Utero v 29 kvě 2008 12:26

petrazelva píše:Myslím, že většina lidí se nad tím čas od času zamyslí. Já nejsem výjimka. Je to zvláštní, když si to tak člověk vezme. A je pravda, že epky jako CBFR a all things mě nutí nad tím přemýšlet víc a víc. A popravdě nevím, která možnost je ta správná. Ale asi svým způsobem věřím, že naše cesta je tak nějak předurčená, i když jsou věci, o kterých se můžeme rozhodnout, jak dál.. no.. těžko říct..


Souhlasim, myslim, ze uz od narozeni je nas zivot tak nejak dany osudem, ikdyz vsechno muze byt v jedne chvily na druhou uplne jinak. Neda se to asi urcit no
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod kimberly v 04 čer 2008 22:09

Ehm...no cítim trochu rozpaky. Nepoznám nikoho, komu by sa tento diel nepáčil. Teraz som si ho znovu pozrela...Ale fakt neviem.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod petrazelva v 04 čer 2008 22:12

kimberly píše:Ehm...no cítim trochu rozpaky. Nepoznám nikoho, komu by sa tento diel nepáčil. Teraz som si ho znovu pozrela...Ale fakt neviem.


To jako že se ti nelíbí? Jsem tě teď moc nepochopila... :roll:
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod kimberly v 04 čer 2008 22:15

petrazelva píše:
kimberly píše:Ehm...no cítim trochu rozpaky. Nepoznám nikoho, komu by sa tento diel nepáčil. Teraz som si ho znovu pozrela...Ale fakt neviem.


To jako že se ti nelíbí? Jsem tě teď moc nepochopila... :roll:

No veď to, že ja naozaj neviem či sa mi to páči, ani či som to úplne pochopila...veľmi sa mi páči postava Clydea Bruckmana, aj to ako to herec zahral, ale ten príbeh mi príde akýsi zvláštny, neviem či by som si to znovu pozrela, ale asi by som mala, lebo evidentne mi niečo uniklo.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod mona lisa v 05 čer 2008 09:01

kimberly píše:Ehm...no cítim trochu rozpaky. Nepoznám nikoho, komu by sa tento diel nepáčil. Teraz som si ho znovu pozrela...Ale fakt neviem.


Tiez mi vela nehovori :cry:
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod XGirl v 05 čer 2008 18:12

petrazelva píše:. Ale asi svým způsobem věřím, že naše cesta je tak nějak předurčená, i když jsou věci, o kterých se můžeme rozhodnout, jak dál.. no.. těžko říct..

Jenže to je právě to, co podle těchto teorií nejde - buď je to osud, nebo jen sada náhod, oboje najednou prostě není možné - jak by pak bylo možné vidět budoucnost, kdyby neexistovala? takže buď člověk směřuje k určitému cíli a dojde k němu ať udělá co udělá, a nebo žádný cíl není a všechno je jen série na sebe navazujících náhod a rozhodnutí.

Nebo pak je ještě třetí možnost, nevěřit ničemu z toho ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod petrazelva v 07 čer 2008 14:28

XGirl píše: takže buď člověk směřuje k určitému cíli a dojde k němu ať udělá co udělá, a nebo žádný cíl není a všechno je jen série na sebe navazujících náhod a rozhodnutí.

Nebo pak je ještě třetí možnost, nevěřit ničemu z toho ;)


Tak pak se asi přikláním k tomu, že cíl je daný a že k němu prostě nakonec dojdeme, akorát že můžeme volit cesty.

I když ta třetí možnost je taky lákavá.. :lol:
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod detillo v 14 zář 2008 20:07

Tuhle epizodu mám ráda a dost často se k ní vracím. Líbí se mi humor v ní, u scény s "Vesmírným Yappim" se vždycky směju - jak Scully říká Mulderovi "I can´t take you anywhere" a Mulderova myšlenka vyslaná Yappimu pak na chodbě - no hlína :lol: ! A Clydea Bruckmana je mi fakt líto. Jeho "schopnost" bych nechtěla mít ani náhodou.No, věřím, že co má být se stane...A nevědomost má svoje důvody, které my nedokážeme pochopit - nejsme na to od Pána Boha vybavení, a k tomu má On určitě pořádnej důvod.
On behalf of the International Jewish Conspiracy, I've got to inform you that we're almost out of gas
Uživatelský avatar
detillo
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04 črc 2008 19:33

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod petrazelva v 24 zář 2008 00:17

Tak jsem na to konečně mohla kouknout i v originále a je to fakt mazec. Křenila jsem se 90% času. Hodně zvláštní díl, ale pro mě každopádně jeden z nej.

No a Yappi, ten nemá chybu :-D
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod petrazelva v 06 led 2009 16:03

Jo a taky jsme si minule s haci a nabaa všimly, že ten co hraje toho vykladače karet hraje doktora "Frankensteina" v IWTB (herec Alex Diakun).
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod detillo v 08 bře 2009 14:34

Dobrej postřeh 8-) Budu si muset zase po čase pustit IWTB, mám nějaký mezery, se mi zdá. A "Vesmírný Yappi" se taky objevil i v některých jiných epizodách, ne? Nějak si nejsem jistá :|
On behalf of the International Jewish Conspiracy, I've got to inform you that we're almost out of gas
Uživatelský avatar
detillo
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04 črc 2008 19:33

Re: Clyde Bruckman's Final Repose

Odeslatod Petraela_x v 24 bře 2009 21:21

Tak som si pustila na rekapituláciu túto epku, som v polovici pri "Nie je nič nedôstojnejšie, ako umrieť autoerotickým udusením" "Prečo to hovoríte práve mne?" a strašne sa na tom chechcem :D
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petraela_x
 
Příspěvky: 268
Registrován: 25 lis 2008 11:46

Další

Zpět na 3. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron