Drsňák Doggett je na dovolené. V Iráku
Kam jinam si mohl mariňák Doggett vyjet na dovolenou, než do momentálně nejnebezpečnější země světa. Robert Patrick se s dalšími hereckými kolegy vypravil na horkou iráckou půdu, aby podpořil americké jednotky, které zde již šestým rokem bojují proti teroristické havěti. Do Iráku však nepřiletěl z USA, ale z Afghánistánu, kde trávil předešlé dny. Právě z tohoto středoasijského islámského státu pochází fotka, kterou vidíte níže. Fotografie vznikla ve středu 22. dubna 2009 na americké základně Camp Eggers nedaleko afghánském Kábulu. Na obrázek i další informace mě upozornila autorka fandovského webu robert-patrick-archives.com, který je zajímavým zdrojem informací o Robertu Patrickovi. Další informace najdete na stránkách amerického ministerstva obrany.
Tento článek byl zveřejněn 30.4.2009 v 18:00 v kategorii Fotky, Robert Patrick.
Teda tahle věta na mě zapůsobila:" bojují proti teroristické havěti". Opravdu výstižné
Možná jsem to napsal až příliš útočně, ale zase když je to pravda, tak na formu nehledím.....
Hmm zaujímavé… ja len podotknem, že nemám rada vojakov a mijako ma pozerať sa na takéto obrázky nevzrušuje, hlavne, keď ide o nekonečnú americkú hrdosť.
Je mi z toho všeho smutno
Vzhledem k tomu, že terorismus v podobě, proti které údajně bojují američtí vojáci téměř neexistuje, považuji americké cpaní se do každého kouta světa „za teroristy“(!) za něco velice špatného. Jezdit podporovat vojáky? Kdyby je radši stáhli.
Viz. 11. září 2001 by se dalo přeložit jako „Útok USA na USA“. Když o tom média mluví jako o teroristických útocích, navíc mířených z Afghánistánu od Ladina, chytám se za hlavu a chci z tohohle světa utéct, někam… do jiného světa. (6×20)
Já tedy taktéž nejsem z fotek vojáků na větvi a že bych je měl nějak obzvlášť rád, to tedy rozhodně ne :) Ale musíme si uvědomit, že bez „vojáků“ to prostě nejde a chceme-li se efektivně bránit v nejisté době, armádu a podporu silných potřebujeme. Proto fandím našim vojákům, ale i všem v alianci NATO.
Jinak ale souhlasím s LadyX. Taky nemám radost, když vidím cizí vojáky v zemi, kam tato vojska nepatří a kde je ani nechce vidět většina tamějších obyvatel. Možná vás to překvapí, ale i já jsem pro co nejrychlejší stažení všech cizích vojsk z Iráku a do několika let i z Afghánistánu.
Jsem pro, aby Američané s iráckou vládou uzavřeli nějaký pakt o spojenectví, ale musí to skončit tak, že Iráčané (kteří jsou doma) budou mít převahu. Je nutné, aby v Iráku zůstala po odchodu USA silná irácká armáda, která nevinným iráckým civilistům zajistí klid. Stejně tak v Afghánistánu.
navabaca: Když tedy terorismus, proti kterému Američané bojují, neexistuje, tak mi řekni, proti čemu teď bojují pákistánské vládní jednotky ve své vlastní zemi? Není to o tom, že si Amíci něco vymysleli, ta hrozba tu očividně je. A je o tom přesvědčen i takový peacemaker jako je Obama.
Ale Pákistán američané „neokupují“. Neříkám, že terorismus neexistuje.
No a to je právě ono – Američané tam nejsou a teroristé tu zemi přesto ničí. A tvrdit, že Irák by byl za vlády Saddáma idylickým místem, kde by nedocházelo k teroristickým útokům, je sice hezké, ale vrcholně naivní. Husajn hromadně vraždil vlastní obyvatelstvo a už tento fakt mi stačí k tomu, že jsem měl radost, když jsem tu bestii viděl viset na provaze.
Z tvých příspěvků jsem vydedukoval, že pro tebe prostě žádná ta hrozba neexistuje. Což jsi podepřel také narážkou na 11. září, kdy jsi naznačil, že Američané ten útok zinscenovali.
Nechci tu dělat nepříjemnou atmosféru, ale musím říct, že na podobné spiklenecké teorie nemám náladu (jaká ironie, když koukám na Akta X a Mulderovu honbu za pravdou:)) a považuji je za plivání na památku zesnulých. Máš právo si myslet cokoliv, ale tyto teorie patří jinam, než na tento web. (Pokud jsem tvé příspěvky jen špatně pochopil, tak se omlouvám.)
Sme rôzni ľudia, máme rôzne názory a ja nenapíšem nič, iba to, že súhlasím s navabaca -z rôznych dôvodov. A nemyslím si, že je to dehonestovanie pamiatky, tých ľudí, ktorý tam prišli o život. Či ľudia v lietadle alebo vo vežiach alebo záchranári, hasiči…
Ľudský život je nevyčísliteľný, ale priznajme si, sú ľudia pre ktorých nemá žiadnu cenu, pokiaľ nie je ich vlastný alebo ich blízkych. Ako syndikát v Aktoch.
Teroristické hrozby existujú, o tom nepochybujem, ale vidím ho aj v niečom inom ako v ozbrojených Iránoch alebo Afgancoch…
Téda, to je tu dneska ostré!
Robovi to tu sekne, hrát si na vojáky je pro něj nejspíš velmi chlapácké:D A pak je tu ta americká hrdost, kterou mají již od narození v krvi. Z vlastní zkušenosti vím, že udělat něco na podporu své vlasti je pro každého Američana na prvním místě. Teprve když je člověk v USA, zjistí, co znamená slovo propaganda:D
Ále, zas tak ostré to tady není :) Já jsem rád, že se i o těchto závažných věcech dokážeme bavit slušně.
Otázkou je, jestli ona „propaganda“, která člověku vštěpuje zdravý patriotismus a vlastenecké cítění, je vůbec špatná. Něco takového by podle mě Čechům prospělo… :)
Podívejte se na náš národ, jen ve 20. století padl bez boje do zajetí dvěma totalitám. Díkybohu za ty desítky a stovky lidí, co se tomuto zlu postavili. Díky nim se teď nemusíme jen stydět. A přesně takovéhle lidi Amerika vychovává, nebo se o to aspoň snaží.
KultX: Jednoznačně s Tebou souhlasím:D
Ja som rada za to, aký sme. My nie sme bojovné národy. Hoci Slovania boli silným národom, predsa len ten boj nemáme v krvi. Mne to tak vyhovuje. Sme v podstate nekonfliktní.
A myslím si, že Amerika v prvom rade vychováva ovce, ktorým treba len prikazovať. Smeruje tak ich školstvo aj kultúra.
Ale samozrejme nie všetci sa nechajú ovplyvňovať.
bella-donna: Díky za support alespoň v této otázce
Petraela: Ovce? Není to příliš ostré slovo? Zrovna na americký národ mi tedy toto označení vůbec nesedí. Co konkrétně se ti nelíbí na americkém školství? Já se v této oblasti tolik neorientuji, takže by mě to zajímalo.
A když už ovce, tak ty bych opravdu hledal spíš v Číně nebo v Rusku, tedy v totalitních režimech, nikoliv v demokracii.
Kult, ide o to, akým spôsobom Amerika (ne)vzdeláva a v čom, v matematike, a tuším vo fyzike, sú na posledných miestach v rebríčkoch vzelanosti, a my,hoci post-socialistické štáty sme ďaleko vpredu. A to už nehovorím, keby si sa bežného Američna opýtal na to, kde sa nachádza Česká republika. Pri najväčšom šťastí mu bude niečo hovoriť Československo. A či by to vedel ukázať na mape, o tom by som tiež pochybovala.
Rusi a číňania? Čínania sú ovce, ale to je skôr ich povahou ako ich režimom, o Rusoch som ako o ovciach nikdy nepremýšľala, hmm, ale neexistuje tam stredná vrstva. A v prípade, že myslíš na tie socialistické mávania s transparentami a spartakiády, tak potom sme boli ovce aj my, a aj Nemci. Inak by Hitler nemal šancu. Pripadajú ti Nemci ako ovce?
Každý národ má AJ ovce, ktoré potrebujú mať velitela a potrebujú počuť, aby im niekto hovoril, čo majú robiť a ako. A Amerika si ich cielene vyrába a to je najhoršie. Keď prezident USA povie, že nejaký muž je terorista a ohrozuje americkú bezpečnosž a slobodu, tak pôjdu a zabijú ho aj vlstnými rukami. Ale ak by to povedal Klaus na Česko, tak asi mávneš rukou, že čo zase vymýšľajú a radšej prepneš, nie?
A samotná demokracia v USA… škoda reči. Vojna proti teroprizmu, je len vojna za lacné zdroje ropy, lebo USA je jej naväčším spotrebovateľom. Je mi zle z toho, že tam umierajú mladí chlapci a tým čo ich tam poslali je to jedno.
„A to už nehovorím, keby si sa bežného Američna opýtal na to, kde sa nachádza Česká republika. Pri najväčšom šťastí mu bude niečo hovoriť Československo. A či by to vedel ukázať na mape, o tom by som tiež pochybovala.“
Tohle je věčný argument. A kolik myslíš, že Čechů, Slováků, Srbů nebo Rusů by vědělo, kde leží Idaho, Kansas nebo Kentucky? A kolik Evropanů by asi tak vědělo, co to vůbec jsou Boise, Topeka a Frankfort. Jsou to hlavní města uvedených států, přesně v tomto pořadí. Myslím, že plno lidí by mělo problém říct i takové banality jako, který stát USA je nejlidnatější a který má největší rozlohu. Já sám se rád přiznám, že bych měl se spoustou těchto otázek problém a to znám fakta o americkém kontinentu ještě relativně dobře.
Pokud jde o ty ovce, tak chci předeslat, že se mi příčí mluvit o jednotlivých národech jako o ovcích. Když jsem byl mladší, tak jsem občas zobecňoval, ale postupem času jsem si jakékoliv zobecňování zakázal.
Jinak je to ale přesně tak, jak to popisuješ – Čechoslováci, Sověti, Němci, Číňané, ale i spousta dalších národů na západě i východě, ti všichni byli v době 2. světové a následné Studené války zfanatizováni vlastními vládními mašinériemi. Takže ano, týká se to třeba i Němců – možná že sama víš, jak fungovala propaganda v nacistickém Německu; to bylo něco na dnešní dobu zcela neskutečné.
Souhlasím s tebou i v tom, že Američané mají neobvyklou důvěru ve své vedoucí činitele. Znovu se však vracíme na začátek naší debaty, jestli je opravdu špatně, když občanů státu mají takovou důvěry v hlavu státu. V tom se neshodneme. Spojené státy jsou demokracie, jejich občané nejsou tedy nuceni, aby své představitele milovali, jak je tomu např. v Rusku, Bělorusku, Íránu, Severní Koreji, na Kubě a v dalších totalitních státech. Přesto Američané svému prezidentovi věří.
Ty to možná nazýváš propagandou a přetvářkou, pro mě je to však upřímná důvěra a zdravé vlastenectví.
Dobre si to napísal, presne tak to chápem, ja a presne tak ty – v tej poslednej vete.
Tak ale s tými štátmi nesúhlasím, jasné ani ja neviem kde, ktorý presne leží, ale zhruba sa v tom orientujem. A je rozdiel pomenovať štáty v štáte s takou obrovskou rozlohou a oproti tomu Európa. Ale musíš priznať, že Američania majú problém s geografiou.
Dôvera v hlavu štátu. Ok treba ju mať, ale sú to veci do ktorých my nevidíme a v žiadnej politike to nie je čisté. Ani v našej ani v ich. Jednoducho nemôžem slepo veriť v jedného človeka, to nie je normálne. Nikto z nás nevie, aké tlaky sú na neho vyvíjané, aké vlastne právomoci má, a o čom, skutočne rozhoduje on, a nie nejaká banda chlapíkov, čo si mädlia ruky nad miliardami dolárov.
Ale to by bolo na dlho takáto debata. Ale rozhodne je to veľmi zaujímavé.
Mimochodom neviem či si videl dokumenty: Zeitgeist, alebo Podvod jménem Obama. Človek to mu samozrejme nemusí uveriť, ale je to na zamyslenie.
Vedete zajímavou diskuzi. Američani mají problémy se zeměpisem hlavně proto, že jsou hlavně a především orientování sami na sebe, svou kulturu, svou zemi. To ovšem neznamená, že jsou hloupí. Například se mi hodně líbí, jak už od mala jsou vedeni ve škole k tomu, aby se aktivně zapojovali do výuky, projekty, referáty, domácí práce, žádné odříkávání naučených pasáží z knih. Oni se učí literaturu tak, že vyberou jedno, dvě díla a ty rozeberou, my zase tak, že se otrocky našprtáme data narození a umrtí autora a kolikrát sáhodlouhý seznam děl, o kterých ale téměř nic nevíme. Každý tam hraje sám za sebe a podle toho se pak v životě otáčí. Snad jen ta leckdy vyhrocená rivalita a soutěživost se mi zajídá, raději by si zašili pusu, než by sousedovi napověděli… My zase naopak vyznáváme tak trochu opačný extrém, víme hodně o světě, umíme si myslím celkem dobře spolupracovat, ale víme dost málo sami o sobě, své zemi, své historii, chybí nám sebevědomí. A to je taky špatně. Myslím, že nám by slušelo víc rozletu a Amíkům zase trocha pokory…
Luca to teď napsala opravdu dobře a v podstatě se s ní v těch hlavních poznatcích zcela shoduju :)
Petraela: Každý jsme se k tomu vyjádřili, řekli jsme si své názory. Neshodneme se, ale to nakonec není žádná tragédie.
Až nám Doggett zase někam vyrazí, tak se opět můžem pobavit ;)
kultx: Souhlas. A řekla bych, že by s tím měli problém nejen Evropané (mě nevyjímaje), ale i spousta Američanů.
Navíc myslím, že ono „mávnutí rukou“, které zmiňuje Petraela, je docela nebezpečná věc…
A som vždy zabudla napísať, že na tej fotke to vyzerá, že má Robert ešte celkom slušný hrudný kôš :D :D: :D
ježíš to je vůl, ten se mi pěkně zhnusil, a to jsem ho měl docela rath. chjo